Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2014 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

2014

Неділя, 06 квітня 2014

Міжособистісні стосунки

Міжособистісні стосунки. Пізнай себе у взаєминах

         Всі ми хочемо бути щасливими. Чи можливо це без уміння знаходити спільну мову з оточуючими нас людьми, без спілкування? Як краще працювати – в команді чи самому? Ці питання дуже важливі. Відповідь на них спробували дати учні Черкаської спеціалізованої школи № 17 3 квітня під час проведення тренінгу на черговому засіданні соціально-адаптаційного клубу „Пізнай себе”.

         Під керівництвом спеціаліста Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру Кордюк Аліни юнаки та дівчата навчилися бачити в людях як позитивні так і негативні риси та прийшли до висновку, що всі люди різні і тому цікаві один одному. Але в житті потрібно все-таки налаштовуватись на позитивне сприйняття світу.

         На підтвердження цих слів багато сказано вітчизняними і зарубіжними психологами. Різноманітні книги про взаємини між людьми є і в нашій бібліотеці. Зацікавлять книги: Філоненко Н.М. Психологія спілкування,    Берн Э. Люди, которые играют в игры,  Макларен Я. Искусство общения та інші.

         Читайте їх.

IMG 8292    IMG 8297  

 

Read more

Четвер, 03 квітня 2014

Переконати, перемогти, повести за собою!

Переконати, перемогти, повести за собою!

Вміння говорити красиво і переконливо – одна з найцінніших навичок, необхідних сучасній людині для досягнення успіхів у спілкуванні, кар’єрі, особистому житті.

Деякими секретами красномовства 1 квітня 2014 року на черговому засіданні молодіжного об’єднання «СТИМУЛ» зі студентами Черкаського факультету Київського національного університету культури і мистецтв поділилася провідний тренер тренінгового центру «МегаОратор» Наталя Махно.

Молодь не лише отримала корисну інформацію, а й була активним учасником тренінгу по вдосконаленню майстерності спілкування.

Усіх тих, хто має бажання оволодіти ораторським мистецтвом, запрошуємо скористатися нашими бібліотечними ресурсами, зокрема, журналами:

-    «Українська мова й література в сучасній школі» - № 6 за 2013р., де можна ознайомитись з майстер-класом Олени Остапченко «Тренінг риторичної майстерності»;

-   «Знание - сила» № 3 за 2008р. – стаття Наталі Басовської «Цицерон» із рубрики «Особистість в історії» (http://padaread.com/?book=80366&pg=112) розповість про батька риторики Цицерона.

Окрім цього, рекомендуємо підручники, посібники, монографії з даної галузі знань:

-   Єлісовенко Ю.П. Ораторське мистецтво: постановка голосу й мовлення: Навчальний посібник/ За ред.. В.В. Різуна. – К.: Атіка, 2008. – 204с.

-   Цицерон М.Т. Об ораторском мастерстве/ Марк Тулий Цицерон. – М.: ЗАО «Бизнеском», 2010. – 264 с.

-   Аксенов Д. Говори и властвуй: ораторское искусство для каждого/ Дмитрий Аксенов, Виктория Борисова. – М.: Олимп: Астрель: АСТ, 2007. – 217 с.  та ін.

IMG 8206   IMG 8267

Read more

Середа, 02 квітня 2014

Зі мною лиш молитва і вогонь…

„Зі мною лиш молитва і вогонь…”

                                   Олекса Озірний

IMG 8148Творчий вечір письменника-ювіляра 2014 року Олексія Озірного 31 березня зібрав у залі бібліотеки колег по перу, студентів, бібліотечних працівників, численних шанувальників творчості поета-патріота, лауреата обласної літературної премії імені Василя Симоненка.                                             

З теплим вітальним словом в честь О.Озірного виступили письменники Володимир Поліщук, Валентина Коваленко, Людмила Тараненко, Наталія Горішна, Володимир Ткаченко, Іван Дубінін та Сергій Руднєв. Привітати ювіляра прийшла, також, письменниця, а віднедавна і голова обласної ради Валентина Коваленко.

Книги Олексія Озірного „Проща”, „Козацький цвинтар”, „Заплакані зорі”, „За кого померти?” несуть читачам високий дух патріотизму і утвердження вічних людських цінностей – любові до матері, жінки і Землі батьківської. Це було підтверджено й у виступі винуватця заходу. Читаючи власні поезії та відповідаючи на запитання присутніх, Олекса Озірний вкотре наблизив до себе своєю щирістю, почуттям непідробного патріотизму, а ще почуттям гумору.

Твори поета, що звучали на вечорі виказували уподобання кожного, хто їх читав – колег-письменників, бібліотечних працівників, тому читалися вони особливо проникливо й задушевно. Це відзначив і сам автор у своєму подячному слові.

Приємним подарунком ювіляру стали підготовлені бібліотекою персональна пам'ятка "Я озірний козак..." Олекса Озірний" та буктрейлер "В душі несу любов, немов свічу..." (Олексі Озірному - 60).

Детальніше… 

Переглянути відео можна тут

Read more

Четвер, 20 березня 2014

Тиждень книги 2014

~~~~~~~~~~~~~~~~~~1_10484 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Всеукраїнський тиждень дитячої і юнацької книги

„З Тарасом Шевченком від покоління до покоління”

20-27 березня 2014 року

Відкриття Тижня книги

Тарас Шевченко на сцені Черкаського театру

20 березня у Симоненківській книгозбірні стартував щорічний березневий Тиждень дитячої та юнацької книги, присвячений цьогоріч 200-річному ювілею Великого Українця – Т.Г.Шевченка.

Відкрився Тиждень книги творчою зустріччю із представниками потужного мистецького закладу Черкащини – академічного обласного українського музично-драматичного театру, який носить ім’я Великого Кобзаря і творить на землі, де він народився.

Поспілкуватися із молоддю прийшли керівник літературно-драматичної частини Варвара Присяжненко, заслужені артистки України Лідія Попова та Наталія Мамалига, артистка театру Марія Марущак та диригент і концертмейстер Ольга Бєлкіна.

Варвара Присяжненко наголосила, що Шевченківська тема є однією із провідних в репертуарі театру. Вона розповіла про театральні вистави за літературною спадщиною Кобзаря та творами про нього. Серед них „Назар Стодоля”, „Гайдамаки”, „Великий льох” Т.Г.Шевченка, тетралогія „Тарас” Богдана Стельмаха, „Дума про Кобзаря” Миколи Негоди, „Тарас Шевченко” Андрія Малишка, „Стіна” Юрія Щербака. Уривки із яких і представили актори театру. А Наталія Мамалига долучила молодь до поетичної вікторини, яка допомогла їм згадати відомі твори Кобзаря.

Учасники зустрічі були одностайні в думці – поетична та мистецька спадщина Тараса Шевченка актуальна і близька кожному українцю, особливо сучасній молоді. Але кожен має відкрити для себе свого Шевченка.

IMG 7388   IMG 7400  

Відкриваючи Шевченка на будь-якій сторінці

21 березня до бібліотеки завітали учні колегіуму "Берегиня", щоб взяти участь у літературній вікторині "Відкриваючи Шевченка на будь-якій сторінці" та продемонструвати і поглибити свої знання літературно-мистецької спадщини Шевченка-поета і Шевченка-художника.

Юнаки і дівчата, відповідаючи на питання, глибше осягнули грані творчості поета, пригадали мистецьку спадщину Кобзаря, ділились враженнями від його творів, читали свої улюблені вірші Тараса Шевченка.

IMG 7448   IMG 7468  

Тарас Шевченко очима молодих

23 березня, в неділю, бібліотека гостинно відчинила двері для всіх шанувальників поетичного слова Тараса Шевченка на творчий вечір молоді „Тарас Шевченко очима молодих”. Позмагатися у конкурсі на краще читання улюблених Шевченкових поезій прийшла молодь міста та відвідувачі бібліотеки. Крім того присутні мали нагоду поспілкуватися із черкаською поетесою і композитором Юлією Пльоткою, яка представила власні пісні на слова Тараса Шевченка та інших українських поетів – Павла Тичини, Валентини Коваленко, Юлії Гончар, Івана Дубініна.

IMG 7618

Музею „Кобзаря” – 25!

19 травня 1989 року в рамках щорічного Шевченківського свята „В сім’ї вольній, новій” та з нагоди 175-річчя від дня народження поета, у Черкасах на розі вулиць Хрещатик та Байди Вишневецького було відкрито унікальний музей однієї книги – „Кобзаря” Т.Г.Шевченка.

З нагоди 25-річчя музею, 24 березня у відділі читальних залів бібліотеки відбувся вечір-зустріч із директором музею Ольгою Михайлівною Шарапою та науковим співробітником Ярославом Литвином.

Ольга Михайлівна є відомим шевченкознавцем, ініціатором створення музею та його незмінним директором. Вона розповіла студентам Черкаського політехнічного технікуму про перебування Шевченка в Черкасах, зокрема, в будинку братів Цибульських, де нині і знаходиться літературно-меморіальний музей „Кобзаря”, про історію створення музею та його сьогодення.

Під час зустрічі проникливо звучала поезія Великого Кобзаря у виконанні наукового співробітника музею, талановитого майстра художнього читання Ярослава Литвина.

В дарунок читачам бібліотеки Ольга Михайлівна передала підбірку видань, підготовлених і виданих працівниками музею:

- книгу О.В.Веретільник „Шевченківські Черкаси: поет у пам’яті століть”

- каталоги „Черкаські художники у вінок шани Великому Кобзареві”, „Скульптурна Шевченкіана музею „Кобзаря”. Статуетки”, „Шевченківська тематика в ужитковому та декоративному посуді. Із колекції музею „Кобзаря”

- альбом репродукцій поштових листівок Амвросія Ждахи „Благодійні листівки”

- комплекти листівок „Недоспівана пісня Амвросія Ждахи” та „Мистецька Шевченкіана музею „Кобзаря”.

IMG 7852   IMG 7844   IMG 7862

І лине над землею Шевченкове святеє слово

Читаючи Тараса Шевченка, в його рядках ми знаходимо думки, співзвучні нашому часу. В його творах цілий світ почуттів. Тому ми захоплюємося його творчістю й замислюємося, читаючи безсмертного „Кобзаря”, усвідомлюємо, що сьогодні він як ніколи потрібний Україні і українцям.

Невичерпне і вічне слово Шевченка звучало у бібліотеці 25 березня на літературно-мистецькому вечорі „І лине над землею Шевченкове святеє слово”. Активну участь у вечорі взяли учениця загальноосвітньої школи № 29 Ромазанова Аня, студентка Черкаського професійного автомобільного ліцею Шкребтій Мирослава та учениці музичної школи № 1 Горожанкіна Поліна, Мордакова Катерина і Галушка Олександра.

IMG 7879   IMG 7905  

Тарасів дух тут нині і довічно

У селі Керелівка (нині село Шевченкове Звенигородського району) Тарас Шевченко народився, а на Чернечій горі у Каневі знайшов свій вічний спочинок.

Якраз, про Національний заповідник „Батьківщина Тараса Шевченка” та Шевченківський національний заповідник у Каневі йшлося 26 березня під час заочної культурологічної подорожі „Тарасів дух тут нині і довічно”.

З історією створення Національного заповідника „Батьківщина Тараса Шевченка”, культурологічними об’єктами, що входять до його складу, юнаків і дівчат познайомила заступник директора з наукової роботи заповідника Л.М.Шевченко. Особливо цікавою була її розповідь про дитячі роки Кобзаря, які пройшли в Моринцях, Керелівці та Будищах, куди впродовж всього свого життя він линув думкою і серцем.

В дарунок бібліотеці та читачам книгозбірні Людмила Михайлівна презентувала фотоальбом „Шевченкова посвята”.

Ще одним приємним дарунком учасникам зустрічі стала пісня „За байраком байрак” на слова Т.Шевченка, яку майстерно виконала поетеса, композиторка і співачка Таміла Чупак.

IMG 7922

Краєзнавча Шевченкіана

Життя і творчість генія української нації завжди цікавили і будуть цікавити істориків, літературознавців, письменників, шанувальників творчої спадщини Кобзаря.

Свої імена у царину Шевченкознавства вписали і земляки Тараса Шевченка, дослідники його творчості – Володимир Поліщук, Сергій Носань, Григорій Білоус, Валентина Коваленко, Юлія Гончар, Зінаїда Тарахан-Береза, Світлана Брижицька, Людмила Шевченко та інші.

Почесне місце у когорті дослідників душі і духу митця займає відомий літературознавець, письменник, кандидат філологічних наук, викладач кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького В.І.Пахаренко. У його книгах „Незбагненний апостол” та „Шкільне Шевченкознавство” досліджується своєрідність художнього світобачення Т.Шевченка та пропонується сучасне прочитання його життя і творчості.

Своїми роздумами про незбагненність апостола України, актуальність і злободенність його творів Василь Іванович ділився з молоддю 26 березня на літературному вечорі „Краєзнавча Шевченкіана”.

Письменниця Наталія Горішна прочитала власний переклад українською мовою російськомовного Шевченкового твору „Тризна”, а письменник Сергій Ткаченко, поділившись дослідженнями мовної генези Т.Шевченка, прочитав свій вірш, присвячений Кобзарю.

Пісенна Шевченкіана прозвучала з уст поетеси, композитора і співачки Таміли Чупак – заступника директора з наукової роботи Кам’янського державного історико-культурного заповідника.

IMG 7933 IMG 7962 IMG 7966 IMG 7971

Закриття Тижня книги

Його слова, його одвічна пісня

27 березня Тиждень книги, присвячений 200-річчю Т.Г.Шевченка, завершився літературно-мистецьким святом під назвою „Його слова, його одвічна пісня”. Лейтмотивом заходу була думка, що твори Тараса Шевченка потрібно читати, задумуватись над тим, що він хотів сказати нам – українцям, пізнавати його вічні істини.

Невмирущі твори Кобзаря „Гайдамаки”, „Сон”, „Кавказ”, „Лілея”, „Тополя”, „І мертвим і живим…”, „Плач Ярославни”, „Садок вишневий коло хати” та багато інших в поезіях і піснях звучали у виконанні обдарованої молоді – студентів Черкаського музичного училища ім. Гулака-Артемовського Бутовської Анастасії, Осипенко Поліни, Усіченко Анни, Брижатої Наталії, музичного гурту „Спів братів” (в складі братів Осичнюків); студентів Черкаського професійного автодорожнього ліцею, дипломантів Шевченкових читань „І на сторожі коло їх поставлю слово” Чепури Богдана і Шкребтій Мирослави; учасників літературного театру Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького під керівництвом заслуженої артистки України Тамари Власенко Палій Олександри і Івченка Олексія, а також працівників Симоненківської книгозбірні.

За доброю традицією під час Закриття Тижня книги було відзначено найактивніших партнерів і читачів юнацької бібліотеки.

Детальніше

IMG 8007

В дні проведення Тижня книги молодь активно долучилася до розгадування "Шевченківського кросворду" та інтелектуального лото-вікторини "Відомий і невідомий Шевченко", підготовлених працівниками бібліотеки.

IMG 7864 IMG 7339 IMG 7343 IMG 7416

~~~~~~~~~~~~~~~~~~1_10484 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Read more

Середа, 19 березня 2014

У просторі Тарасових образів

Черкаська обласна бібліотека для юнацтва ім. Василя Симоненка продовжує популяризувати творчість молодих талантів нашого міста.

Впродовж березня у відділі мистецтв бібліотеки експонувалася виставка творчих робіт студентів кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, присвячена 200-му ювілею Т. Г. Шевченка. 

Виставка представляла графічні роботи, естампи, плакати, які відображають образ Тараса Шевченка та розкривають його поетичну творчість.

IMG 7327   IMG 7331   IMG 7332   IMG 7333   IMG 7336  

Read more

Неділя, 16 березня 2014

„Заговорений на любов”

Зустрічі із письменниками-лауреатами обласної та Всеукраїнської літературних премій ім. В.Симоненка вже стали традиційними у бібліотеці, що носить ім’я поета.

12 березня така зустріч відбулася із лауреатом обласної Симоненківської премії 2013 року Ю.П.Тупицьким. Цією премією письменника було пошановано за збірку повістей „Далекий поклик любові”.

Привітати лауреата прийшли колеги по перу, учнівська і студентська молодь міста, прихильники творчості.

Роздумами про творчість Юрія Тупицького ділилися нещодавно обраний голова черкаської письменницької організації Володимир Ткаченко, видавець Юлія Чабаненко, у видавництві якої побачила світ переважна більшість книг письменника, члени конкурсної комісії по визначенню лауреатів премії – директор Симоненківської книгозбірні Олена Федоренко та письменник Сергій Носань.

Відповідаючи на численні запитання молоді, Юрій Петрович розповів як писалася книга, розкрив деякі секрети своєї творчої лабораторії, згадав цікаві факти із його режисерської біографії та поділився планами на майбутнє.

IMG 7301   IMG 7292 IMG 7296   

Read more

Вівторок, 11 березня 2014

Безсмертне Шевченкове слово

Літературно-мистецький вечір, що пройшов у бібліотеці 6 березня, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, вирізнявся тим, що слово Кобзаря звучало з уст молоді.

Поезії і пісні за його творчістю  виконували учасники літературної студії Черкаського національного університету  ім. Б. Хмельницького під керівництвом заслуженої артистки України Тамари Власенко ? Олександра Палій та Олексій Івченко; студенти Черкаського музичного училища – Осипенко Поліна, Бутовська Анастасія, Боротько Марина, Усіченко Анна та концертмейстер ? Брижата Наталія; студенти Черкаського професійного автодорожнього ліцею – Чепура Богдан та Шкребтій Мирослава; самодіяльна  композиторка і  виконавець ? Юлія Пльотка. У кожного з виконавців свій Тарас Шевченко,своє розуміння його творчості. Це відчувалося під час кожного з виступів молодих і талановитих людей.

Особливу атмосферу свята створив український колорит –молодь у квітчастих вишиванках.

Основна мета заходу – пізнавати і осягати глибинну творчість Тараса Шевченка – великого і вічного, невичерпного і нескінченного.

IMG 7158   IMG 7153   IMG 7184  

Read more

Юрій Гагарін в фалеристиці, філуменії та нумізматиці

Виставка під такою назвою з приватної колекції Маслова В’ячеслава Миколайовича, підполковника зенітно-ракетних військ (в запасі), яка демонструвалася у березні у відділі мистецтв була присвячена 80-річчю від дня народження Юрія Гагаріна.

Образ першого космонавта Землі знайшов відображення в значках, монетах, сірникових етикетках, марках та численних світлинах.

IMG 7079   IMG 7092   IMG 7091   IMG 7088   IMG 7085  

Read more

Середа, 05 березня 2014

Гендерні знання – молоді

З 3 по 12 березня у Черкаській області проходила Декада правових знань з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня 8 Березня.

Юнацька бібліотека активно долучилася до заходів в рамках Декади.

У вестибюлі бібліотеки організовано книжково-ілюстративну виставку „Права – математика свободи”, де представлені документи по гендерній рівності і гендерній освіті молоді.

„Гендерна рівність: бажане і дійсне” - саме це питання також стало предметом розмови, яка відбулася 4 березня між студентами комерційного технікуму – майбутніми соціальними працівниками та фахівцем Черкаського обласного ресурсного центру А.С.Кордюк. Поглибити знання з питань гендеру допомогли тренінг з елементами рольових ігр та огляд літератури з даної тематики.

IMG 7077   IMG 7067   IMG 7057  

Read more

Четвер, 27 лютого 2014

Дивосвіт ляльки-мотанки

Молода черкаська художниця Леся Корж, яка працює в галузі живопису та декоративно-прикладного мистецтва, часта гостя юнацької бібліотеки. 24 лютого вона взяла участь у черговому засіданні літературно-мистецької вітальні „У колі муз”. Цього разу художниця вела розмову з студентами Черкаського художньо-технічного коледжу про різновиди, використання і символіку ляльки-мотанки, а ще майстриня провела майстер-клас з виготовлення цієї унікальної іграшки-оберегу.

IMG 6948   IMG 6954   IMG 6953  

Read more