Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2014 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Повідомлення
  • There is no category chosen or category doesn't contain any items

2014

Середа, 26 лютого 2014

У годину дозвілля

Бібліотека, як інформаційно-просвітницький та дозвіллєвий центр для молоді, допомагає виявляти та розвивати творчі здібності юнаків та дівчат. Саме з цією метою і було започатковано цикл майстер-класів "У годину дозвілля".

25 лютого молодь завітала на майстер-клас із валяння повсті, яке останнім часом є дуже популярним. Технологія виготовлення виробів таким способом є досить давньою, їй близько 8 тисяч років. І сьогодні завдяки майстрам хендмейду забуте мистецтво повертається знову. 

Секретами виготовлення валяних квітів поділилася майстриня Тетяна Сахарова. Молодь із задоволенням долучилася до творчого процесу. А винагородою стали валяні квіткові брошки.

  IMG 7009   IMG 7008 IMG 7026

Read more

Четвер, 20 лютого 2014

Афористика Тараса Шевченка

З найбільш відомими афоризмами із поетичної спадщини великого Кобзаря молодь знайомила оформлена у відділі читальних залів бібліотеки книга-макет "Афористика Тараса Шевченка"

 

Read more

Середа, 05 лютого 2014

Підведено підсумки Другого міського конкурсу серед учнівської молоді „Виготовлення обкладинки до книги „Черкащина туристична”

logo booksПідведено підсумки Другого міського конкурсу серед учнівської молоді
„Виготовлення обкладинки до книги „Черкащина туристична”

31 січня 2014 року у бібліотеці відбулось підведення підсумків та нагородження переможців Другого міського конкурсу серед учнівської молоді „Виготовлення обкладинки до книги „Черкащина туристична”, присвяченого 60-річчю утворення Черкаської області.

Конкурс проводився в рамках ІІ-го етапу "Легенда про обкладинку" програми „Друкована книга. Двома шляхами до єдиного образу”.

У конкурсі взяли участь учні із 16 шкіл міста.  26 учасників представили свої творчі роботи.

Роботи – різні. Сильною стороною одних є ідея, задум; інших – техніка виконання. Є роботи, автори яких ретельно продумали всі нюанси, а є й такі яким бракує завершеності, або ж робота не відповідає тематиці.

Перед тим, як  було оголошено підсумки конкурсу своїми враженнями про роботи поділився Шелешко Ігор Іванович, який напередодні для учасників конкурсу проводив майстер-клас  з виготовлення авторських обкладинок. Він відзначив високий рівень робіт,  наголосивши, що деякі з них можна вважати майже завершеними книжковими обкладинками.

А бажаючим поглибити знання та майстерність в цьому виді діяльності , Ігор Іванович запропонував свою допомогу .

Про критерії оцінювання робіт та про свої враження від них розказав Заслужений художник України, старший викладач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського Національного університету ім..Б. Хмельницького , член конкурсного журі Олексенко Віктор Андрійович . Він проаналізував майже всі роботи, вказавши на їх недоліки та переваги та відзначив оригінальні,  нетрадиційні підходи в оформленні обкладинок.

Крім Віктора Андрійовича, до складу журі входили також:

Касьян Тетяна Костянтинівна - Заслужений художник України, доцент, завідувачка кафедри ОДПМ ЧНУ ім..Б. Хмельницького

Голубятникова Ірина Євгеніївна – викладач дитячої школи мистецтв

 Баранов Олег Миколайович – директор приватного підприємства «Флора-прес»

Федоренко Олена Антонівна  директор обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка

 Ознайомившись з роботами журі визначило переможців.

Ними стали:

Тимошенко Віра, 8-А кл.,гімназія №31 (Гран-прі).

Віра оформила макет обкладинки книги, використавши техніку витинанки.

Поліщук Валентина, 11-Е кл., СШ №13  ( І місце) .

В ескізі обкладинки Валі домінуючим елементом  став славнозвісний дуб Максима Залізняка. А колаж із жолудів - являв собою фотознімки визначних місць Черкащини.

Дмитренко Тетяна, 11-І кл., СШ №13  ( ІІ місце).

Ескіз обкладинки Тані поєднав зображення трьох великих українців, уродженців нашого краю – Т. Шевченка, Б. Хмельницького, Г. Сковороди – з унікальним пейзажем Черкащини.

Данилова Катерина 9 – Б кл., гімназія №31( ІІI місце)..

В макеті її обкладинки книги вдало використано аплікацію на шкіряній основі.

Конкурс «Виготовлення обкладинки до книги «Черкащина туристична»,  засвідчив, що серед шкільної молоді нашого міста є багато талановитих і креативних юнаків та дівчат.

А обласна бібліотека для юнацтва ім.. В Симоненка разом із обласною громадською організацією «Світовид»  сприяють виявленню та розвитку їх творчих здібностей.

IMG 6663    IMG 6666

Read more

Вівторок, 04 лютого 2014

Сонячна пожива для душі і думки

Лауреатом Всеукраїнської літературної премії ім. В.Симоненка 2013 року в номінації „Найкраща перша поетична збірка” стала молода черкаська поетеса Олена Железняк.

З цієї нагоди 4 лютого у Симоненківській книгозбірні лауреатка зібрала рідних, друзів, учнів Черкаського вищого професійного училища, ЗОШ № 22 на поетичний ланч „Сонячна пожива для душі і думки”.

„Сонячно-духмяною” назвала поезію Олени голова Черкаської обласної організації НСПУ Валентина Коваленко, характеризуючи її творчість.

На вечорі присутні познайомилися із поезією, що ввійшла до збірки „Шукаючи ключі до світу”, за яку Олену Желєзняк і було відзначено Симоненківською премією. Надихаючись сонячним енергетичним зарядом від поезії для душі і думки, юнаки і дівчата вели живу, відверту розмову один з одним про свої мрії, пошуки, знахідки. Молодь визначала нові цінності, утверджувала пріоритети, шукала власні ключі до світу через поезію Олени Желєзняк.

IMG 6758

Read more

Середа, 29 січня 2014

І працею, і піснею звеличена

З нагоди відзначення 60-ї річниці утворення Черкаської області, у бібліотеці 29 січня відбулась історико-культурологічна подорож «І працею, і піснею звеличена».

Щоб історія минулого не забувалась у майбутньому учні Черкаського професійного автодорожнього ліцею поринули у давнє минуле нашого краю, згадали славетних земляків Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка та інших видатних краян, що прославили черкаську землю, ознайомились із найвизначнішими здобутками  і досягненнями області за 60 років її існування. Також було здійснено відеоподорож найцікавішими місцями рідного краю.

Приємній атмосфері сприяли пісні, які прозвучали у виконанні студентки Черкаського комерційного технікуму ? Кобернюк Олени та у запису поета і композитора із м. Кам’янка Чупак Таміли.

IMG 6597   IMG 6603  

Read more

Вівторок, 28 січня 2014

Волонтерство як добра воля

Волонтери – це люди, які свідомо і добровільно надають допомогу і різні послуги тим, хто їх потребує, не очікуючи на винагороду, безкорисливо, задарма.

Саме такими людьми є Тетяна Швець і Світлана Федорова – вільні волонтери Всеукраїнської організації, що працює з онкохворими дітьми „Жити завтра”. 28 січня на черговому засіданні молодіжного об’єднання „СТИМУЛ” вони розповіли про свою діяльність та закликали присутніх на зустрічі студентів Черкаського комерційного технікуму долучатись до волонтерського руху, а також завітати на сайт їхньої організації www.donor.org.ua.

До уваги всіх небайдужих:

Волонтерство – це не лише допомога тим, хто опинився у скрутних життєвих умовах, але і можливість подорожувати і пізнавати світ.

Так, у статті Олі Пущак „Бути чи не бути… волонтером”, вміщеній у    № 10 журналу „Сто талантів” за 2011р., а також у публікації „Почти бесплатно и очень добровольно” у № 5 журналу „Girl” за 2012р. можна прочитати історії тих, хто вже здійснив такі подорожі, а також знайти інформацію про інтернет-сайти, які допоможуть здійснити поїздку до одного із волонтерських таборів Європи.

IMG 6593  

Read more

„Протидія насильству. Чи готовий я до цього?”

Цій темі було присвячене чергове засідання соціально-адаптаційного клубу „Пізнай себе”, яке відбулося в бібліотеці 28 січня 2014р.

Важко уявити щось ганебніше за насильство. Яке воно буває і як йому протистояти? На прикладах конкретних життєвих ситуацій спеціаліст Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру Сергій Слинько та учні загальноосвітньої школи № 11 і спеціалізованої школи № 17 розглянули і обговорили різні види насильства та запропонували шляхи вирішення цих проблем.

Юнаки та дівчата познайомились також із літературою, яка інформує про правову основу попередження і протидії насильству та дізналися до кого можна звернутись, коли потрібно захиститись від насильства.

 

Read more