Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < листопада 2014 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

2014

П'ятниця, 26 грудня 2014

Молодь читає Василя Симоненка

Поезія Василя Симоненка, 80-річчя якого ми будемо відзначати у 2015 році, надзвичайно близька сучасному молодому поколінню українців.

Це яскраво засвідчив конкурс читців поезій В.Симоненка „Поет духовної свободи”, який впродовж листопада-грудня цього року проходив в рамках міського літературно-мистецького проекту присвяченого 80-річчю від дня народження письменника під назвою „Ти знаєш, що ти людина…” . Його засновники – Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради і міський методичний кабінет установ освіти. А змагалися між собою учні загальноосвітніх навчальних закладів.

 23 грудня в обласній юнацькій бібліотеці, що носить ім’я поета, відбувся ІІІ фінальний етап конкурсу. В ньому взяли участь 20 фіналістів – учнів загальноосвітніх, спеціалізованих шкіл міста, колегіуму „Берегиня”, фізико-математичного ліцею та спеціальної школи-інтернату. Всі вони - переможці відбіркового туру, який відбувся напередодні у загальноосвітній школі № 33 ім. В.Симоненка.

Члени журі, до складу якого ввійшли педагогічні працівники, черкаські письменники і бібліотекарі, враховуючи відтворення емоційної насиченості твору, вміння висловити своє особисте ставлення, передати зміст і настрій слухачам, відзначили високий рівень виступів кожного учасника конкурсу і визначили переможців у 3-х номінаціях.

В номінації „Світ який – мереживо казкове!” перемогу здобули учні СШ № 3 Кривач Ілля, Олійник Артем, Опарів Ілля, які посіли І місце, ІІ місце розділили учні спеціальної школи-інтернату Солод Каріна і Філіпов Олександр, ІІІ місце дісталося учню СШ № 17 Коновальчуку Андрію.

В номінації „Мрійництво, жаго моя, живи!” відзначені: учениці СШ № 20 Кононенко Анастасія – І місце, ЗОШ № 4 Бринько Анастасія – ІІ місце, ЗОШ № 2 Титаренко Віолета – ІІІ місце.

В номінації „Ти знаєш, що ти людина…” І місце посіла учениця колегіуму „Берегиня” Скрипай Вероніка, ІІ місце – учениця СШ № 18 Богославець Віталіна, ІІІ місце розділили учні СШ № 33 Бондар Дар’я і ЗОШ № 12 Гурін Володимир.

Кожен учасник конкурсу отримав від обласної письменницької організації примірник часопису „Холодний Яр”, а переможці – книги черкаських письменників. Симоненківська книгозбірня обдарувала читців, які зайняли перші місця у трьох номінаціях збірками поезій Василя Симоненка, адже найкраща вдячність нащадків для поета – читати його твори.

Обласна бібліотека для юнацтва ім. В.Симоненка запрошує всіх небайдужих і залюблених у слово письменника в 2015 році, який оголошений роком В.Симоненка на Черкащині, найактивніше і найширше долучатися до популяризації його творчості.

IMG 1203 IMG 1207 IMG 1225 IMG 1123 IMG 1159 IMG 1239

Read more

За тебе молюся, солдате!

21 грудня у бібліотеці відбувся концерт-зустріч із воїнами АТО, які відстоюють незалежність і цілісність України на її східних кордонах.

На зустріч із молоддю завітали бійці групи зв’язку тактичного підрозділу „Карпати” 128-ї гірсько-піхотної бригади сержант М.Д.Глушко і старший прапорщик І.В.Ус, які нині перебувають на ротації в Черкасах.

Організували зустріч учасники літературної студії „Дебют”, що працює при бібліотеці, учениця загальноосвітньої школи № 19 Юлія Даценко і студентка державного бізнес-коледжу Анжеліка Коваль за ініціативи молодіжної громадської організації „Фундація Регіональних Ініціатив”. Дівчата зібрали творчу молодь міста. Вони читали воїнам власні патріотичні поезії, співали пісні, демонстрували майстерність у виконанні танців. Особливо зворушливим став виступ учасників Зразкової вокальної студії „Браво” Центру дитячої та юнацької творчості під керівництвом Вікторії Самойленко.

Щоб зігріти серця українських бійців, юнаки і дівчата дарували воїнам і їх побратимам книги та обереги, які зробили власноруч.

Максим Дмитрович Глушко і Ігор Володимирович Ус, дякуючи молоді, наголосили, що задля миру в Україні та її щасливого майбутнього вони і відстоюють східні рубежі нашої держави.

IMG 1024 IMG 1022 IMG 1079 IMG 1080

Read more

Середа, 24 грудня 2014

За знаннями – за кордон

Переважна більшість наших молодих громадян вважає, що навчання за кордоном - не для них.

Насправді, все це не є недосяжним.

Що робити, щоб навчання за кордоном перетворилось з мрії на реальність? Як і де найкраще вивчати мову країни, в якій хочеш здобувати знання? Як можна отримати стипендію на навчання в іншій країні? Чим освіта за кордоном відрізняється від української?..

Відповіді на ці та інші питання учні колегіуму «Берегиня» отримали від менеджерів з освітніх програм Агентства міжнародного студентського обміну і освіти «ICEA» Альони Порхомовської та Дар’ї Виноградіної на черговому засіданні молодіжного об’єднання «СТИМУЛ», яке відбулося у бібліотеці 12 грудня.

IMG 0964 IMG 0975

Read more

Середа, 17 грудня 2014

Той, що душі спасав словами

Є люди, які відійшовши у вічність, щоденно живуть у теплоті сторінок написаних ними книг, у полум’ї слова, у глибині думок та у щоденних щирих спогадах нашого серця. До таких належить письменник Григорій Павлович Білоус. Минула осінь могла б стати 75-ю у його житті, але ми проживаємо уже третій грудень без нього.

Щоб згадати життєвий і творчий шлях Григорія Павловича, в обласній юнацькій бібліотеці ім. В.Симоненка 11 грудня зібралися письменники, друзі, шанувальники творчості, учнівська та студентська молодь. Письменники Валентина Коваленко, Володимир Ткаченко, Григорій Діхтяренко, Іван Дубінін, заступник директора з наукової роботи Кам’янського державного заповідника Таміла Чупак, директор Симоненківської книгозбірні Олена Федоренко та голова обкому профспілки медичних працівників Валентина Кочубей ділилися спогадами про Григорія Білоуса як про афористичного автора поетичних і прозових книг, вірного справі правдолюба, дотепного співрозмовника. Виступаючі відзначили великий внесок Григорія Павловича у розбудову обласної письменницької організації Черкащини і у формування дружнього творчого спілчанського колективу, а ще у видання часопису «Холодний Яр» .

На вечорі звучали уривки з творів Григорія Білоуса та пісні на його слова у виконанні композитора Таміли Чупак.

IMG 0889 IMG 0896

Read more

Понеділок, 15 грудня 2014

Квіти своїми руками

4 грудня у бібліотеці на майстер-клас із циклу «У годину дозвілля» зібралися учениці спеціалізованої школи № 13 м. Черкаси. Дівчата опановували майстерність виготовлення квітів у техніці   канзаші та виготовляли самобутні прикраси для волосся.

Канзаші (кандзасі) – це шпильки, гребінці, палички для волосся з малесенькими шовковими квітами або метеликами, які використовувалися і використовуються у традиційних японських, а також китайських зачісках. Ці квіточки складаються із малесеньких квадратиків шовку, а техніка виконання називається tsumami (складання).

А секретами створення таких квітів-канзаші ділилася бібліотекар Симоненківської книгозбірні Наталія Волощенко.

IMG 0714 IMG 0726 IMG 0756

 

Read more

„Книжкова сотня” – юнацькій бібліотеці

10 грудня переповнена читальна зала бібліотеки гостинно зустрічала літературний десант із м. Києва.

До його складу увійшли відомі письменники Андрій Кокотюха, Ірен Роздобудько, бард та кіносценарист Ігор Жук та голова правління громадської організації „Книжковий простір” Микола Кравченко.

Відвідини письменниками бібліотеки відбулися в рамках благодійного проекту „Книжкова сотня”, що є спільним проектом громадської організації „Книжковий простір” з Українською Асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів за підтримки міжнародної організації „Остання Барикада” і конкурсу „Коронація слова”.

Метою проекту є всебічна підтримка українських бібліотек, оперативне наповнення фондів актуальною українською і зарубіжною художньою літературою та своєчасне інформування про книжкові новинки.

Ініціатор проекту Андрій Кокотюха передав бібліотеці книги, які є найбільш затребуваними читачами Симоненківської книгозбірні, серед яких і свої власні нові книги.

Свої нові твори презентувала на зустрічі і письменниця Ірен Роздобудько. Згідно списку для проекту „Книжкова сотня”, який склали бібліотекарі та читачі Черкащини, вона є найбільш популярною авторкою в нашому краї.

Вже вкотре в юнацькій книгозбірні виступив зі своїми авторськими піснями Ігор Жук, і знову – з великим успіхом.

Юнацька бібліотека щиро вдячна Андрію Кокотюсі та всім небайдужим, хто долучився до збору книг „Книжкової сотні” для черкащан.

В цей складний для країни час, письменники своїми діями об’єднують Україну через книгу і читання. Адже, за словами Ірен Роздобудько: „Де читають – нема війни!”

А. Кокотюха вручає книги директору бібліотеки О. А. Федоренко Співає І. Жук А. Кокотюха, І. Роздобудько та І. Жук із працівниками бібліотеки

Переглянути відео можна тут

 

Read more

Середа, 26 листопада 2014

Друк сучасної книги

logo booksВпродовж 2012-2014 років в обласній юнацькій бібліотеці ім. В.Симоненка діяла програма „Друкована книга. Двома шляхами до єдиного образу”, виконавцями якої була  бібліотека та Черкаська обласна громадська організація „Світовид” за підтримки управління культури обласної державної адміністрації і Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

 20 листопада завершився ІІІ-й етап цього конкурсу, який проходив під назвою «Друк сучасної книги». Цього дня талановита шкільна молодь здійснила історичний екскурс за темою „Книга: від минулого до сьогодення” та зустрілася з видавцем одного з провідних видавництв Черкащини Юлією Чабаненко. Юлія Анатоліївна не тільки розповіла про народження сучасної книги, а й ознайомила молодь із цим процесом у друкарні власного видавництва, куди запросила старшокласників на екскурсію.

Цілий ряд заходів, проведених в ході реалізації програми „Друкована книга. Двома шляхами до єдиного образу”,  сприяли виявленню творчої молоді, розвитку її образного мислення, приверненню уваги до друкованої книги, до її цінності не лише як літературного твору, а і як естетичного і високохудожнього витвору образотворчого мистецтва.

IMG 0609 IMG 0623 IMG 0628 IMG 0645

Read more

Четвер, 20 листопада 2014

В скарбницю Шевченкіани

Відомий черкаський письменник, літературознавець, науковець Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького В.І.Пахаренко  багато років своєї наукової діяльності присвятив дослідженню життя і творчості геніального земляка Т.Г.Шевченка, 200-ті роковини від дня народження якого ми відзначаємо цьогоріч. Серед його Шевченкіани - книги   „Незбагненний апостол. Світобачення Шевченка” (1994, 1999), „Шкільне шевченкознавство” (2007), „Начерк Шевченкової етики” (2007), „Тарас Шевченко” (2007), „І бачить Бога на землі…”: співвідношення романтичного і реалістичного у поезії Т.Шевченка” (2014) та інші.

А нещодавно у черкаському видавництві „Брама-Україна” вийшла його монографія  „Шевченко як геній”, яку 18 листопада було презентовано у обласній бібліотеці для юнацтва ім. В.Симоненка для студентської молоді, вчителів української літератури загальноосвітніх шкіл міста Черкаси та області, бібліотечних фахівців.

За твердженням самого автора - монографія є солідним підсумком його попередніх робіт, присвячених Кобзарю.

У праці досліджено феномен геніальності Тараса Шевченка, зокрема, схарактеризовано основні сучасні інтерпретації постаті й творчості митця: академічну, постмодерністську, нігілістичну, інтеґранонаціоналістичну і філософсько-екзистенційну. Автором обґрунтовано доцільність антропологічного, персоналістичного підходу в трактуванні означеної проблеми.

Суттєвим доповненням до книги є диск, який вміщує електронну версію книги, зоровий і звуковий ряди. Останній, зокрема, в автентичному варіанті подає пісні, які чув і співав Шевченко. Пісні зібрані в краї, де він народився.

Презентуючи книгу, Василь Іванович зазначив, що геніальність Шевченка зумовлена музичним типом його поезії, ідеєю згармонізування світу. Аналізуючи Шевченка-генія, автор утверджує його як цілісну і досконалу особистість і  закликає Шевченка читати і слухати душею, слухати його потужну енергетику. На думку науковця, заявлена тема у книзі не розкрита у повній мірі, тому видання є підґрунтям для того, хто в майбутньому буде глибше вивчати секрети геніальності Т.Шевченка.

Директор видавництва „Брама-Україна” О.М.Третяков представляючи видання, в якому сплетіння форми і змісту є дуже вдалим відзначив, що пишається ним.

Враженнями від прочитання книги ділилися під час презентації професор Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Киченко О.С., директор наукової бібліотеки університету Голиш Г.М., викладач фізико-математичного ліцею Малигіна Л.М. Виступаючі відзначили фундаментальність і глибинність книги, її культурологічну складову, внутрішню полеміку, відкрите і незаскорузле розкриття образу Тараса Шевченка і висловили впевненість, що книга дасть поштовх для прочитання Шевченка по-новому, з його енергетикою і духом. А ще висловили сподівання на вихід в подальшому другої частини книги.

Спілкуючись з учасниками  презентації після її завершення, В.Пахаренко, за його словами, «вручив»  ключик до прочитання можливо заскладної для багатьох книги. А за реакцією присутніх, вона викликала неабияку зацікавленість, адже  розрахована на вдумливого читача.

IMG 0481 IMG 0492 IMG 0469

Див. більше:

http://novadoba.com.ua/11860-vasyl-pakharenko-zbagnuv-shevchenka.html

http://v4asno.com/vasil-paxarenko-prezentuvav-novu-knigu-shevchenko-yak-genij/

 Переглянути відео можна тут

Read more

Правовий світ – шлях до стабільного самовдосконалення

Проживаючи в правовому суспільстві, кожен громадянин зобов’язаний поважати права інших. А щоб почуватися комфортно в соціумі, всі мусять з молодих років знати за якими законами і правилами живе суспільство, виховувати в собі терпимість, толерантність, розуміючи, що власна свобода і демократія не мають нічого спільного із вседозволеністю. І багато наших вчинків у повсякденному житті мають правову оцінку.

Такі питання обговорювали 18 листопада на черговому засіданні соціально-адаптаційного клубу „Пізнай себе” учні спеціалізованої школи № 17 з майором міліції, оперуповноваженою відділу кримінальної міліції у справах дітей Шклярук Вікторією Романівною.

IMG 0494

Read more

Середа, 12 листопада 2014

Молодий. Творчий. Креативний

Напередодні Всесвітнього дня молоді, 9 листопада -  у День української писемності та мови, у юнацькій книгозбірні імені Василя Симоненка інформаційно-розважальна програма „Молодий. Творчий. Креативний.” зібрала юнаків і дівчат міста. Молодь змагалася у конкурсах на знання прислів’їв і приказок про мову та у мовознавчому турнірі „Слова, слова, спасіте наші душі…”, читала власні поезії, співала пісні,  театралізувала поетичні  твори відомої поетеси Ліни Костенко та малювала ілюстрації до художніх текстів.

Родзинкою зустрічі стали виступи літераторів Антоніни Романенко і Івана Дубініна, а також знавця української мови, автора книги «Вузлики на пам'ять» Валерія Маснюка.

IMG 0398 IMG 0406 IMG 0409

Read more