Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < листопада 2013 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

2013

Понеділок, 23 грудня 2013

Візуальна психодіагностика

Усна мова є не єдиним засобом спілкування між людьми. Її вдало доповнює мова міміки та жестів, яку називають ще візуальною психодіагностикою.

Як можна читати кожну людину неначе книгу, лише за допомогою мови тіла, розповідала учням загальноосвітньої школи № 11 23 грудня на черговому засіданні соціально-адаптаційного клубу „Пізнай себе” психолог Черкаського жіночого центру Дерябіна Юлія Олександрівна.

Юнаки та дівчата із задоволенням включилися в рольову гру „Що означає цей жест”. Під час засідання молоді люди зрозуміли, що за допомогою візуальної психодіагностики можна вибрати правильну поведінку, впевненіше себе почувати в різних ситуаціях, а також добитися успіху в житті.

Тема візуальної психодіагностики розкривається в багатьох книгах та статтях періодичних видань. З деякими з них молодь познайомилася під час заходу.

Read more

Четвер, 12 грудня 2013

Вечір-спогад про Василя Симоненка

До 50-х роковин з часу відходу у вічність Василя Симоненка 12 грудня спільно з Черкаською обласною організацією НСПУ у бібліотеці було проведено вечір-спогад.

Про Василя Симоненка – сина, товариша, однокурсника, колегу, громадянина, звучали спогади записані в різні роки його мамою, сучасниками.

На вечорі читалося багато творів Василя у виконанні письменників В.Поліщука, В.Коваленко, С.Руднєва, Н.Горішної, працівників бібліотеки.

Поезії присвячені В.Симоненку звучали у виконанні студентів літературного театру Черкаського університету ім. Б.Хмельницького. Кожен із виконавців читав ті твори, які найбільше його вражали.

Атмосфера на вечорі склалася така, неначе навічно 28-річний В.Симоненко зримо був присутній у залі. Звукозапис голосу Василя підсилював ці відчуття.

І хоч, за словами М.Вінграновського, „…Наш Василь відлетів на немислиму в світі орбіту…” свіча пам’яті про нього горітиме завжди, а його книги й надалі будуть прикладом великого патріотизму, чесності, честі і людяності, особливо для молодих українців.

086   117   IMG 6380   123  

Read more

„Ветерани – молодим”

Великій історичній події – 70-й річниці визволення міста Черкас від фашистських загарбників були приурочені години мужності „Фронтовими дорогами війни”.

Тепло зустріли в стінах бібліотеки студенти гуманітарно-правового ліцею та старшокласники загальноосвітньої школи № 7 ветерана Великої Вітчизняної війни, учасника Сталінградської битви, давнього, щирого друга бібліотеки – Петра Семеновича Красовського.

Завдяки розповіді ветерана, молодь ніби проживала ті героїчні дні далекого 1943 року: переправа через Дніпро, запеклі бої на підступах до міста та кровопролитні бої за кожний квартал, вулицю, будинок.

Особливо зворушливим було звернення Петра Семеновича до молоді – любити свій край і свято берегти пам’ять про тих, хто ціною власного життя боронив рідну землю.

IMG 6357   IMG 6366  

Read more

П'ятниця, 06 грудня 2013

„Легенда про обкладинку”

6 грудня в обласній бібліотеці для юнацтва ім. В.Симоненка  розпочався ІІ-й етап програми „Друкована книга. Двома шляхами до єдиного образу” під назвою „Легенда про обкладинку”. В ньому взяли участь 42 старшокласники із 22-х шкіл та гімназій міста.

Вони прослухали лекцію „Легенда про обкладинку” засновника і викладача Art-студії „Глорія” Чуприни Ганни Юріївни, зустрілися з Заслуженим художником України, викладачем Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Віктором Олексенком.

А майстер, виконавець авторських обкладинок, Ігор Іванович Шелешко та майстриня з виготовлення блокнотів Ольга Сич не тільки розповіли, а й провели майстер-класи з виготовлення обкладинок та палітурок.

Кожен присутній спробував себе у цій цікавій справі.

Використати витинанки, колаж, паперову пластику у виготовленні обкладинок навчали студентки кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Б.Хмельницького Даша Жук, Даша Соколенко та Олена Резолюта під час своїх майстер-класів. Тож, засвоєні теоретичні знання і практичні вміння учасники заходу використають під час виготовлення обкладинки до книги „Черкащина туристична”. Конкурс на виготовлення саме такої обкладинки був оголошений наприкінці цього молодіжного зібрання. А присвячений він 60-річчю утворення Черкаської області.

Підсумки конкурсу будуть підведені в січні 2014 року.

IMG 6298   IMG 6308   IMG 6325  

IMG 6326   IMG 6329   IMG 6332  

Read more

Горіх - допоможе від усіх бід

А чи знаєте ви, що лише 7% поверхні Землі придатні для вирощування грецьких горіхів? Саме Черкащина має такі благодатні землі. Народне господарство і медицина використовують усі частини рослини - від деревини до перетинок у середині плоду...

Про все це та багато іншого учні Черкаської ЗОШ №22 дізналися від письменника і фермера Сергія Ткаченка 6 грудня на черговому засіданні Екологічних студій.

IMG 6342  

Read more

Четвер, 05 грудня 2013

Головному закладу українського кінематографу – 85

Про сьому музу мистецтва – кінематограф, йшла мова 5 грудня на засіданні літературно-мистецької вітальні „У колі муз”, присвяченому ювілейній даті – 85-річчю з часу заснування Національної кіностудії художніх фільмів ім. О.Довженка, яку відзначали у вересні цього року.

Старшокласники ЗОШ № 8 та № 12 здійснили заочний екскурс в історію найголовнішої української кіностудії. Вони дізналися про появу першого звукового та кольорового фільмів, про найвідоміші фільми кіностудії та фільми-переможці престижних міжнародних фестивалів.

Пряме відношення до творення українського кіно мав гість вітальні – наш земляк, кінорежисер та письменник Юрій Петрович Тупицький, чия творча діяльність пов’язана зі славетною кіностудією ім. О.Довженка. Він поділився з присутніми спогадами про свій творчий доробок та роздумами про стан сучасного українського кіно.

Зацікавила учнів і літературна творчість гостя. А саме, його роман-хроніка „Заговорений”, художньо-документальна збірка „Білі мої лебеді”, збірник повістей „Далекий поклик любові”.

IMG 6258   IMG 6259   IMG 6279  

Read more

Четвер, 28 листопада 2013

„Чи є мода на літературу?”

Тайм-діалоги із циклу „Книга очима поколінь”, в яких беруть участь молодь і люди старшого покоління, є надзвичайно популярними серед читацького загалу нашого міста.

28 листопада діалог „Чи є мода на літературу?” зібрав у читальній залі бібліотеки письменників, науковців, вчителів та студентську і учнівську молодь, - всіх, для кого книга і читання є невід’ємною частиною їхнього життя. Обмінюючись роздумами учасники дійшли висновку, що кожна епоха в силу свого духовного розвитку диктувала стилі в літературі, тематику авторам. Починаючи з 19 століття, література несе естетичну, пізнавальну, виховну, проповідницьку, морально-етичну функції. З того часу і до сьогодні формувалися нові стилі, на гребінь популярності піднімалися різні теми, автори, що і зумовлювало їх визнання як „модної літератури”. На сьогодні у кожного читача, в силу власних духовності і інтелекту також є свої уподобання в літературі. Але, разом з тим, загальнолюдські цінності повсякчас повертають нас до читання класичної літератури.

IMG 6230  

Read more

Середа, 27 листопада 2013

Учись навчатись

Навчатись цікаво, якщо ти знаєш, як потрібно навчатись. На думку американського письменника і дослідника Л. Рона Хаббарда, існує всього три перешкоди, які заважають дітям і дорослим робити це добре. 

Дізнатися про ці перешкоди та шляхи їх подолання студенти Черкаського комерційного технікуму мали можливість 26 листопада на черговому засіданні молодіжного об'єднання "СТИМУЛ" завдяки співзасновнику Міжнародної організації прикладної освіти "Еврика", голові громадської організації "Центр сімейних відносин" Л. Д. Дудник.

IMG 6184   IMG 6186  

Read more

Вівторок, 26 листопада 2013

Дякуємо за життя!

Давно відгриміли бої Великої Вітчизняної війни. Та в пам’яті людській назавжди залишаться ті буремні роки.

Полум’я війни обпалило своїм кривавим крилом і наш рідний край. Битва за Черкаси стала однією із героїчних сторінок священної війни.

Напередодні відзначення 70-ї річниці визволення міста від фашистських окупантів – 26 і 27 листопада, бібліотека долучилася до заходів присвячених цій знаменній даті, які були організовані обласною та міською радами ветеранів спільно з міським Будинком культури ім. І.Кулика.

Учнівська та студентська молодь міста, зустрічаючись в ці дні із ветеранами Великої Вітчизняної війни, мала можливість також ознайомитись із документами на воєнну тематику із фонду Симоненківської книгозбірні.  Книги спогадів ветеранів, художні твори, краєзнавчі видання, що розкривають період війни на Черкащині, і зокрема, сторінки визволення рідного міста, викликали зацікавленість у юнаків і дівчат.

IMG 6205   IMG 6216   IMG 6217  

Read more

Четвер, 21 листопада 2013

60-річчю Черкаської області присвячується

Наші книжкові експозиції

„З ювілеєм, Черкащино!”

Виставковий комплекс у відділі читальних залів презентував документи, які розкривають найдавніше минуле Черкащини, характерні етапи розвитку області та особливості регіональної історії за останні 60 років, основні досягнення і здобутки Черкаського краю у всіх сферах діяльності.

Читачі також мали можливість здійснити заочну подорож природно-заповідними місцями Шевченкового краю та дізнатися більш детальніше про видатних краян, які внесли значний вклад у розбудову Черкащини.

Краса і велич краю була представлена не лише на сторінках друкованих видань, а й у значках, календарях, поштових листівках та конвертах.

IMG 6237  

„Чи знаю я тебе, мій краю?”

Книжково-ілюстративна  виставка у відділі абонемента сприяла поглибленню знань молодих читачів про Черкащину.

На виставці було представлено переважно художні твори, які розкривають історичне минуле і сьогодення нашої області та знайомлять з літературним доробком письменників Черкащини.

Допитливі читачі також мали змогу взяти участь у краєзнавчій вікторині „Чи знаєте ви?”.

IMG 6133   IMG 6135  

„Черкащина мистецька”

Відділом мистецтв було організовано книжково-ілюстративну виставку, яка представляла видання про мистецький розмай нашого краю.

На особливу увагу молодих користувачів заслуговували: видання "Художники Шевченкового краю", до якого увійшли репродукції творів живопису, скульптури, графіки та декоративно-прикладного мистецтва черкаських художників - членів НСХУ, створені в різні періоди їхньої творчої діяльності; альбом „Жива традиція: майстри народного мистецтва Черкащини”, який презентує різножанрову творчість майстрів сучасного народного мистецтва Шевченкового краю; видання „Черкаські художники у вінок шани Великому Кобзареві – каталоги творчих робіт черкаських митців однойменної щорічної виставки за 2008-2011 роки; каталог фестивалю сучасного мистецтва і графічного дизайну 2011 року – Три крапки. Основу каталогу становлять роботи студентської молоді на найактуальніші проблеми соціального характеру.

IMG 6126  

„Черкащині – 60”

Виставка-перегляд бібліографічних посібників інформувала про найбільш змістовні краєзнавчі матеріали з історії Черкащини від трипільської культури до сьогодення.

З біобібліографічних нарисів Вчені Черкаського краюможна дізнатися про видатних, менш відомих, а подекуди й забутих науковців і дослідників – представників природничих, точних, суспільних та гуманітарних наук.

Популярний бібліографічний покажчик „Формула молодості” знайомить з творчою і спортивною молоддю Черкащини. Його доповнює дайджест Чемпіони живуть на Черкащиніпро найтитулованіших молодих спортсменів.

Також молоді були цікавими бібліографічні та вебліографічні дайджести і путівники: Черкащина козацькаподає фактографічні відомості про зародження і розвиток козацтва у краї та визначних діячів козацького руху – уродженців області, Черкащина музейназапрошує здійснити віртуальну подорож музеями і заповідниками. Про історичні й архітектурні пам’ятки, які стали переможцями обласного конкурсу „7 чудес Черкащини” розповідають Сім чудес Черкащини, а „Екологічні маршрути Черкащини ведуть до найвизначніших пам'яток природи і, крім того, нагадують правила етики туриста.

IMG 6149  

 

Read more