Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < листопада 2015 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: images/stories/21.10.2015

2015

Середа, 16 грудня 2015

Молодіжна музична Симоненкіана

Завершується Рік Василя Симоненка на Черкащині. Заключним акордом багатогранної роботи обласної бібліотеки для юнацтва ім. В Симоненка спрямованої на відзначення його 80- річного ювілею, став фестиваль «Молодіжна музична Симоненкіана».
15 грудня, у дні пам'яті письменника, бібліотека зібрала юнаків і дівчат, які висловили свої враження від поезій В.Симоненка написанням власної музики на них. І хоч на сьогодні налічується вже понад півсотні поезій Василя Симоненка, які стали піснями, його творчість продовжує надихати юнаків і дівчат на створення нових.
Так, студенти музичного училища ім. С. Гулака- Артемовського Олексій , Жураковський, Даша Кошелєва, Аня Білоус виконали власні пісні «Минуле не вернуть» та «Війна в душі».
Фронтмен відомого черкаського гурту «Сонце в кишені» Олександр Дубина виконав пісню «Ходить вітер п'яний і голосить», а солістка групи «Mort» - Аня Небесних, студентка Черкаського вищого професійного училища ім. Короленка під акомпонемент студента Черкаського політехнічного технікуму Дениса Пазенка вразила своїх ровесників написаною нею піснею «Не вір мені» .
Звучали на заході і вже знані й улюблені пісні « Лебеді материнства» та «Ти знаєш, що ти людина» у виконанні студентки Черкаського комерційного технікуму Яни Скорик та учня спеціалізованої школи №17 Андрія Свіргунова .
Проведений у цей день фестиваль, і багаточисленні інші заходи, що пройшли впродовж 2015 року, засвідчують , що Василь Симоненко - навічно молодий, безкомпромісний, прямий, сміливий у своїх думках, творах і вчинках - особливо близький молоді. А тому й сьогодні його поезії стають джерелом натхнення і лунають піснями. А ще, пробуджують у молодих почуття патріотизму до своєї країни – України, яку так любив Василь Симоненко.

IMG 4812 IMG 4814 IMG 4821 IMG 4823 IMG 4828 IMG 4829

Див. відео...

Read more

Перемоги і поразки Богдана Хмельницького

У рік відзначення 420-річного ювілею гетьмана України Богдана Хмельницького 14 грудня у Симоненківській книгозбірні відбувся тайм-діалог двох поколінь під назвою «Перемоги і поразки Богдана Хмельницького».
У палкому діалозі зійшлися старше покоління, яке представляли працівники обласного краєзнавчого музею - завідувач відділу охорони пам'яток Олександр Шумейко й завідувач відділу історії краю 14-поч.20ст Сергій Ганницький та поет Олексій Юрін і молодше покоління - учні ЗОШ №22 Демська Лідія і Буглій Ілля та студенти Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Компанієць Олексій і Сєкєвич Євген. Учасниками заходу було окреслено епоху, в якій жив і творив один із найвидатніших гетьманів, його найвизначніші досягнення як державотворця України , а також причини його поразок. Цікавими були думки учасників діалогу щодо поглядів Хмельницького на майбутнє України, обставин, які спричинили його до зближення із царською Росією.
Особливо суперечливою видалася розмова з приводу серйозних промахів Б.Хмельницького в оцінці зовнішньополітичної ситуації 1653 року, які і сприяли в подальшому створенню антиукраїнської коаліції в складі Молдавії, Валахії, Трансільванії та Речі Посполитої.
Однак, всі учасники діалогу, разом із командою вболівальників - учнями ЗОШ №8, свідомі того, що безперечно Богдан Хмельницький був однією із найвидатніших постатей в українській історії.

IMG 4744 IMG 4742 IMG 4745

Read more

П'ятниця, 11 грудня 2015

Розмова серця Григорія Діхтяренка

dihtyarenko

 Розмова серця Григорія Діхтяренка10008

2015 рік для черкаського письменника Григорія Діхтяренка є ювілейним. А ще, цьогоріч вийшла його нова книга "Живиця", яка стала однією із найголовніших у його літературній творчості. Видання побачило світ у черкаському видавництві Юлії Чабаненко.

24 листопада в обласній юнацькій книгозбірні відбувся творчий вечір письменника і презентація його нової книги. Як завше, глибоке своє мудрістю слово Григорія Діхтяренка знайшло відгук в учасників презентації - студентів, працівників культури і освіти, побратимів-письменників, видавців.

У "Живиці"... "зібрано все найприкметніше з вільного вірша автора. Тут слово не пишномовне. Поет прагне повідати, яке-бо його пожиття з усім і всього з ним". 

Епіграфом до своєї книги автор взяв слова Григорія Сковороди "Все-бо іде із безодні глибокого серця".

IMG 4573 IMG 4549 IMG 4631 IMG 4678

Більше...

Read more

Понеділок, 23 листопада 2015

Вечір-зустріч із Ольгою Прохорчук

Проведення у бібліотеці вечорів–зустрічей із лауреатами Симоненківських премій вже стало доброю традицією . От і 17 листопада молоді черкащани зустрілися із київською письменницею Ольгою Прохорчук, яка визнана лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка 2014 року за книгу «Привези мені сонця» у номінації „За кращу першу поетичну збірку».
Збірка побачила світ у травні 2014 року. Спілкуючись із юнаками і дівчатами (майже її ровесниками) Оля зазначила: «В Україні насправді не так багато сонячних днів. Часом хочеться вийти на дах і кричати, щоб хтось привіз тобі того сонця. Якщо будете читати збірку, деякі вірші можуть здатися досить темними, але тому вона власне і називається «Привези мені сонця». Бо коли на душі буває темно, потрібно трохи світла, щоб цю темряву розвіяти»
За словами поетеси, збірка ввібрала в себе те, що відбувалося з нею за десять останніх років. Тут декілька різних історій. Перший і останній розділи більше присвячені окремим людям та окремим подіям. Перший розділ більш іронічний та саркастичний, розповідає про сприйняття авторкою того, що відбувається в нашому сьогоденні.
Діалог авторки із черкаською молоддю видався насправді діалогом - теплим і щирим. Наскрізь позитивна Оля Прохорчук , розповідаючи про себе, читала свої поезії, щиро відповідала на поставлені запитання, якими її буквально «закидали» юнаки і дівчата. По завершенні зустрічі молоді люди змогли придбати збірку із автографом поетеси.

IMG 4383 IMG 4390 IMG 4393

Див. відео...
Див. більше...

Read more

Do you speak English?

«Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти – людина», - говорить відома англійська приказка.
Англійська мова займає друге місце у світі за кількостю людей, які нею розмовляють, поступаючись лише китайській. Вона є мовою сучасної науки, незамінною для представників багатьох професій, стане в нагоді любителям подорожувати та спілкуватись з представниками різних країн світу.
Громадською організацією «ПРОМОЛОДЬ» у Черкасах створено «Open Speaking Club», де усі бажаючі у неформальній обстановці мають можливість удосконалювати свій рівень володіння англійською мовою.
На черговому засіданні молодіжного об'єднання «СТИМУЛ», яке відбулося у бібліотеці 11 листопада, учні колегіуму «Берегиня» не лише дізнались про діяльність цього Клубу, але і активно долучились до виконання творчих завдань, поставлених перед ними координатором «Open Speaking Club» Максимом Помойницьким та його членами – учнями Першої міської гімназії Романом Красюком та Арсеном Огаджаняном.
Однією з ефективних форм вивчення іноземних мов є читання художніх творів мовою оригіналу. Наша бібліотека гостинно запрошує до своїх стін усіх, хто хоче почитати в оригіналі твори Чарльза Діккенса, Артура Конан Дойля, Агати Крісті, Джека Лондона, Клайва Льюїса, Джона Толкіна, Дена Брауна та багатьох інших.
Just do it !!!

Read more

П'ятниця, 13 листопада 2015

УВАГА! НОВА КНИГА!

УВАГА! НОВА КНИГА!

Презентовано нову книгу поезій Василя Симоненка «Провесінь надій»

provesin nadiyЩойно в Черкасах вийшла з друку збірка поезій Василя Симоненка "Провесінь надій" (видавець Олександр Третяков). Ця подія стала гідним пошануванням письменника в рік його ювілею. Книга видана завдячуючи міській програмі виділення Грантів у галузі культури міста Черкаси.

19 листопада збірка "Провесінь надій" презентувалася в обласній бібліотеці для юнацтва ім. В. Симоненка. На презентації були присутні голова обласної громадської організації «Світовид» А. Ю.Чуприна, заслужений художник України , художній редактор презентованої книги В. А. Олексенко, начальник управління культури Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради В. П. Шепецька, видавець книги О. М. Третяков, юні художники - учасники літературно-мистецького конкурсу та їх наставники. 
В анотації до видання зазначено, що на його сторінках знайшли поєднання симоненківське зачарування світом, його залюбленість у рідну мову й Батьківщину, чуттєва і велична лірика, життєствердна поезія з художньою інтерпретацією.
Це - унікальна книга, оскільки кожна поезія В.Симоненка ілюстрована роботами учнів мистецьких шкіл міста, студентів кафедр і відділень мистецького спрямування черкаських університетів та коледжів. Всі вони були учасниками міського конкурсу «Я – ілюстратор», присвяченого 80-річчю від дня народження Василя Симоненка. Кінцевим результатом конкурсу і стало видання книги, проілюстрованої конкурсантами.

Ініціаторами й організаторами конкурсу стали обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка разом з обласною громадською організацією «Світовид» за підтримки Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради і управління у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації.
Ідею конкурсу підтримали викладачі й керівники Черкаської дитячої школи мистецтв, Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру, Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута, Арт-студії «Глорія», спеціалізованої школи № 20, Черкаського художньо-технічного коледжу, Черкаського державного бізнес-коледжу, Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького та Черкаського державного технологічного університету. Саме вони зорганізували своїх учнів і студентів для участі у конкурсі та створення ілюстрацій до творів В.Симоненка. Юні художники працювали в довільних техніках і вразили членів журі тонким відчуттям поезії, філософським наповненням композицій, оригінальністю мислення.

Подібного видання творів В. Симоненка ще не було ні в Україні, ні за кордоном. Саме ця книга яскраво демонструє сучасне сприйняття його поезії молодим поколінням українців, актуальність і злободенність творів поета. А ще, привертає до себе увагу як високохудожній витвір мистецтва, який дарує справжню естетичну насолоду.
Участь у конкурсі спонукала молодь заглибитися у творчість ВСимоненка й продемонструвати через малюнки власне розуміння його поезій.

Див. відео...
https://youtu.be/JqTmv7YJ-pc
http://vikka.ua/news/36149-cherkaska-molod-vzyalas-osuchasnyuvati-knizhki-simonenka-video.htm

http://ogp.ck.ua/novini/golovni-novini/vidbulasia-prezentatsiia-zbirki-poezii-vasilia-simonenka-provesin-nadii/
https://www.facebook.com/bookbrama.ck
http://www.kray.ck.ua/kultura/mistetstvo/item/13280-zbirku-poeziy-simonenka-ilyustruvali-uchni-mistetskih-shkil-ta-studenti#.Vl16i8boGc8


 

Read more

Вівторок, 10 листопада 2015

Гість «Візиту» - Василь Габор

6 листопада 2015 року до клубу цікавих зустрічей «Візит» завітав відомий український письменник і літературознавець зі Львова Василь Габор. Зустріч було організовано у рамках проекту «Історико-культурна спадщина – запорука єднання».
Василь Габор - член Асоціації українських письменників, упорядник серії «Приватна колекція» видавництва «Піраміда». Працює завідувачем відділу досліджень іншомовної періодики відділення «Науково-дослідний центр періодики» Львівської національної наукової бібліотеки України ім. Василя Стефаника.
Під час зустрічі п. Василь розповів про видавничий проект сучасної літератури «Приватна колекція» та письменників, які у ньому представлені. Він розкрився, як неперевершений популяризатор Львова та львівських письменників Софії Яблонської, Дарії Віконської, Романа Іваничука, Андрія Содомори, Ніни Бічуї, Галини Пагутяк та ін.
Спілкуючись із письменником, присутні мали змогу задати йому запитання, висловити свої думки з приводу його творчості. А після закінчення зустрічі ще й придбати книги Василя Габора із його автографом .

IMG 4222

Read more

Четвер, 29 жовтня 2015

Зустріч із Валерієм Макеєвим

27 жовтня клуб цікавих зустрічей «Візит» гостинно розчинив двері для письменника, музиканта, бізнесмена, правозахисника, громадського діяча, волонтера Валерія Макеєва.
Валерій Федорович цікава і досить неординарна особистість. Має три вищі освіти: технічну, економічну й юридичну. Автор десятка наукових статей з правової тематики, монографії «Правове регулювання інвестиційної діяльності» (2000р.), збірок поезій «Буферная зона» (2000р.), «Друзьям» (1997р.), повісті «Один против стаи» (2004р.), роману «Тайный монах» (2008р.).
До волонтерської діяльності його спонукала анексія Криму. Разом із священниками УПЦ Київського патріархату він об'їздив воєнний Схід – від Кримських кордонів до Слов'янська, Щастя та ін. Один із організаторів «Православної служби тилу». Щотижня відвозив гуманітарну допомогу в зону бойових дій. Опікується військовополоненими.
Влітку 2014 року, їдучи із гуманітарною місією на Схід, щоб привезти харчі українським військовим і забрати полонених, за іронією долі сам потрапив у полон до лап так званої «ЛНР». Виживши в нелюдських умовах полону, Валерій Федорович про пережите і побачене на окупованій території написав на сторінках книги «100 днів полону або позивний «911», яку презентував молоді під час зустрічі в бібліотеці.
Це книга-сповідь волонтера. Це документальна розповідь про паралельний вимір, який існує в нашому світі за кілька сотень кілометрів: жорстокі ополченці, російські десантники, психологічні допити, приниження, катування... Це не просто нотатки в'язня «ЛНР», це посібник на тему, як залишатись людиною і бачити людей навіть серед ворогів. На сторінках жодного домислу, стверджує автор, лише факти. В основу видання покладені замітки, які він робив у в'язниці.
Книга написана дискусійно, суперечливо, нетипово, але чесно. Книга для тих, хто хоче жити у власній щасливій країні.
На завершення зустрічі Валерій Федорович виконав власну пісню «Зелений берет», присвячену прикордонникам - захисникам України.

IMG 4064 IMG 4072 IMG 4088 IMG 4091

Read more

Середа, 28 жовтня 2015

На достаток, на удачу, на гарний врожай

До слов'янських обрядових, обережних ляльок відноситься "Зернянка" (або "Круп'яничка"). Свою назву вона отримала за те, що всередині наповнена зерном або крупою.
Ще в давній Русі побутувала така традиція: найкращим зерном з нового врожаю наповнювали невеликий полотняний мішечок.
Цю імпровізовану ляльку гарнесенько наряджали і дбайливо зберігали до наступного року в "красному" кутку хати (на покуті).
Зернянка - це оберіг достатку в сім'ї, приносить удачу та сприяє гарному врожаю.
Таку ляльку і виготовляли учні спеціалізованої школі №13 23 жовтня на черговому майстер-класі із циклу "В годину дозвілля"

IMG 4043 IMG 4050 IMG 4055

Read more

Четвер, 22 жовтня 2015

Дні обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка у черкаських навчальних закладах

Дні обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка
у черкаських навчальних закладах

21 жовтня працівниками бібліотеки було організовано День обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка в одній із найвіддаленіших шкіл міста Черкаси - загальноосвітній школі № 29, що знаходиться у мікрорайоні Дахнівка.
Біля шкільної бібліотеки учні та вчителі цього навчального закладу мали змогу ознайомитись із переглядами книг та періодичних видань із фондів обласної юнацької бібліотеки. Крім того, з літературою могли ознайомитись і батьки учнів школи, які завітали цього дня на шкільний осінній ярмарок.
Також учнівська молодь здійснила літературну мандрівку «Від століття до століття: літературна Черкащина»; ознайомилась із озвученою книжковою виставкою «Художники України»; побувала на годині толерантності «Волонтерство як добра воля» та стала учасником літературного вернісажу «Книги – ювіляри 2015».

28 жовтня, у день відзначення 71-ї річниці визволення України від фашистських загарбників, бібліотека організувала День обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка у Черкаському вищому професійному училищі.
Цього дня працівники книгозбірні провели для учнів училища ряд культурно-мистецьких заходів патріотичного спрямування.
Юнаки і дівчата спілкувалися із письменником, музикантом, бізнесменом, правозахисником, громадським діячем, волонтером Валерієм Макеєвим, який після перебування в полоні так званої «ЛНР» про пережите і побачене написав на сторінках книги «100 днів полону або позивний «911».
Молодь побувала на годині патріотизму «Подвигом уславлені» та згадала воїнів-визволителів України - уродженців Черкащини; відвідала мистецьку годину «Козацтво на полотнах художників»; взяла активну участь у відеовікторині «Славні імена України».
А в бібліотеці навчального закладу викладачі та учні мали змогу ознайомитись із переглядом книг та періодичних видань із фондів обласної юнацької бібліотеки.

Див. більше...

Read more