Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < травня 2013 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

травня 2013

Четвер, 30 травня 2013

Люби і знай свій рідний край

30.05.13

В тому, що краєзнавство – це не лише наука, а й поклик душі, учні 10-А класу Черкаської загальноосвітньої школи № 8 переконалися на черговому засіданні молодіжного об’єднання «СТИМУЛ».

Молодь мала можливість поспілкуватися із кандидатом історичних наук, краєзнавцем Назаром Лавріненком, який розповів про свої краєзнавчі розвідки на Чигиринщині та роботу над книгою «Пустинно-Миколаївський Медведівський монастир», написаною у співавторстві з археологом Михайлом Сиволапом та старшим науковим співробітником Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Надією Куксою.

Зацікавленість у юнаків і дівчат викликали відбитки печаток монастиря, військової та державної печаток Богдана Хмельницького, а також сама державна печатка Богдана Хмельницького, які продемонстрував науковець.

Він також закликав молодь до вивчення рідного краю, адже кожен бажаючий може описати і надрукувати епізод з історії рідного міста, села або, навіть, вулиці чи будинку.

Ніщо не змінюється так швидко, як світ, що нас оточує, тож дуже важливим є встигнути зафіксувати кожен неповторний момент!

IMG 4247   IMG 4245   IMG 4262

Read more

Понеділок, 27 травня 2013

«Трипільські зорі» сяють у Черкасах

27.05.13

Етнофестиваль «Трипільські зорі» добре відомий не лише в Черкасах, де проходить щороку, а й по всій Україні. Щоразу він набирає все більше обертів.

Учасницею фестивалю була й керівник зразкової художньої студії «Сходинки» дитячо-юнацького клубу «Ровесник» Черкаського міського багатопрофільного молодіжного центру – Галина Володимирівна Тимошенко, яка й завітала до бібліотеки на чергове засідання літературно-мистецької вітальні «У колі муз».

Студентська молодь зацікавлено прослухала її розповідь про етнофестиваль, дізналася про тих, хто ж представляє національну культуру під час його проведення. Живий інтерес у присутніх визвав майстер-клас по виготовленню керамічних виробів, проведений гостею, а також слайд-показ творчих робіт вихованців студії «Сходинки».

IMG 4215   IMG 4221

Read more

Четвер, 23 травня 2013

Антологія сонячних снів

23.05.13

Багатогранну творчість учасників літературного обєднання імені Василя Симоненка, що діє при черкаській обласній організації Національної спілки письменників України , розкриває новий альманах «Антологія сонячних снів», який побачив світ наприкінці 2012 року у черкаському видавництві «Брама – Україна» і днями презентувався у бібліотеці.

Привітати авторів нового видання прийшли учні і студенти навчальних закладів нашого міста, творча молодь, черкаські письменники.

За 50 років існування літературного обєднання виходило кілька альманахів із творами молоді: «Четвер», «Незабаром», «Спалах». Та важливим є те, що початківці можуть друкуватися у часописі черкаської обласної організації Національної спілки письменників України «Холодний Яр», для якого єдиною перепусткою на сторінки було і залишається якість написаного. Як відзначила голова черкаської обласної організації НСПУ – Валентина Коваленко, якраз із цього видання розпочали свою творчу дорогу багато, на сьогодні уже відомих в Україні, письменників. Цими днями часопис відзначає своє двадцятиріччя і продовжує друкувати поезію і прозу молоді у рубриці «Творчість молодих», відкриваючи двері у світ духовного слова.

На презентації книги «Антологія сонячних снів» молоді автори читали свої твори, демонстрували відеопоезію. 

Члени літературного обєднання своїми кращими прозовими і поетичними здобутками показують, що у кожного із них є Божа іскра, власне бачення світу, щирість, відвертість, бажання нести світло.

IMG 4198   IMG 4122   IMG 4192

Read more

Середа, 15 травня 2013

Презентація книги Миколи Жулинського

15.05.13

Презентація глибинної наукової праці українського літературознавця – Миколи Жулинського «Українська література. Творці і твори» відбулась нещодавно у бібліотеці. До книги увійшло 50 нарисів-есеїв, героями яких є українські митці галузі літератури.

Учні колегіуму «Берегиня», студенти Черкаського вищого професійного училища та вчителі української мови і літератури загальноосвітніх шкіл області познайомилися з історією створення книги та деякими вміщенними у ній нарисами про життя і творчість видатних постатей українського письменства. А запропонована присутнім на заході відеопрезентація допомогла розкрити глибинний зміст книги М. Жулинського.

Учасникам презентації було запропоновано прослухати аудіозаписи віршів деяких письменників у авторському виконанні. А учні і студенти декламували поезії Лесі Українки, Ліни Костенко, Василя Симоненка.

На сторінках своєї книги автор значну увагу приділяє творчості Т. Шевченка, Б.-І. Антонича, В. Стуса. Саме на їх поезії звучали пісні у виконанні композитора із міста Кам’янка – Таміли Чупак.

Книга Миколи Жулинського «Українська література. Творці і твори» вирізняється тим, що привертає увагу читачів до українських письменників і їх творів дещо в іншому ракурсі, ніж це було в багатьох літературознавчих джерелах XX ст.

IMG 4066   IMG 4083  

Read more

Вівторок, 14 травня 2013

Він був душею поетичного кіно: Іван Миколайчук

14.05.13

Мистецька година, присвячена життю і творчості яскравого і самобутнього митця, українського кіноактора, режисера, представника поетичного кіно – Івана Миколайчука, відбулася в рамках Art-лекторію „Мистецькі автографи часу”.

Учні ЗОШ № 8 ознайомилися з яскравою сторінкою в історії українського кінематографу, яку вписав митець та переглянули уривки із фільмів за участю І.Миколайчука – „Сон” В.Денисенка, „Тіні забутих предків” С.Параджанова, „Білий птах з чорною ознакою” А.Мамонтова.

IMG 4056

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2019 року

Детальніше...

 

Нові книги у бібліотеці

Прочитай! Це цікаво!

Промови що змінили світ

Маккалоу

Лібер

Зображення Бейлі

сайп