Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < вересня 2014 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Четвер, 18 вересня 2014

Тиждень краєзнавства

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

BH

SH

 Тиждень краєзнавства

„Я починаюсь з отчої землі”

22-29 вересня 2014 року

 (приурочений 60-річчю утворення Черкаської області)

 

У відділах бібліотеки було розгорнуто книжково-ілюстративні виставки:

IMG 9914   IMG 9919   IMG 9923

В дні проведення Тижня краєзнавства працівники сектору реєстрації користувачів бібліотеки організували краєзнавчу вікторину ,,Чарівний дивосвіт Черкащини”. Відвідувачам бібліотеки, які брали участь у вікторині та давали правильні відповіді на поставлені запитання вручалися невеликі призи.

IMG 9653   IMG 9657   IMG 9814

Краєзнавці: пошуки, надбання, розвиток

22 вересня у бібліотеці стартував щорічний вересневий Тиждень краєзнавства під назвою „Я починаюсь з отчої землі”. Цього року він приурочений славній даті – 60-річчю утворення Черкаської області.

Відкрився Тиждень краєзнавства заходом „Краєзнавці: пошуки, надбання, розвиток…”, присвяченим 25-й річниці створення Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців.

Поспілкуватися з молоддю прийшов кандидат історичних наук, професор Черкаського національного університету    ім. Б.Хмельницького, голова спілки краєзнавців Черкащини В.М.Мельниченко.

Василь Миколайович згадав основні віхи розвитку нашого краю, ознайомив із передісторією та передумовами утворення Черкаської області.

Окремо він зупинився на діяльності обласної спілки краєзнавців, відзначивши, що краєзнавці  - це люди небайдужі до історії рідного краю. За вагомий внесок у розвиток краєзнавства Черкащини багатьох з них пошановано обласною краєзнавчою премією  ім. Михайла Максимовича. Серед них: Михайло Пономаренко, Павло Соса, Вадим Мицик, Юрій Мариновський, Василь Страшевич, Сергій Хаврусь, Марія Приліпко, Микола Борщ та інші. З надбаннями краєзнавців Черкащини молодь змогла ознайомитись із книжково-ілюстративної виставки „Вивчаймо наш край разом!”

Василь Мельниченко наголосив, що  на Черкащині кожний регіон особливий і унікальний - тут все дихає історією. Тут відбувалася найбільша кількість ключових подій української історії: Визвольна війна під проводом Б.Хмельницького, Коліївщина, Корсунь-Шевченківська битва… На Черкащині сконцентрована найбільша кількість пам’яток історії і культури, починаючи із Трипілля. Тут народилися і творили відомі і знані у світі особистості – Тарас Шевченко, Богдан Хмельницький, Михайло Максимович, Агатангел Кримський, Семен Гулак-Артемовський, родина Симиренків та багато інших.

Звертаючись до молоді, Василь Миколайович закликав вивчати та знати історію і традиції нашої малої батьківщини, створювати власне генеалогічне дерево, щоб знати своє коріння.

Наприкінці зустрічі гість бібліотеки презентував свою нову книгу, присвячену Кобзареві „Шевченкіана Черкащини”, яку передав в дар  Симоненківській  книгозбірні. 

                                               Детальніше...

 Великі таємниці землі Чигиринської

Усім відомо, що Середнє Подніпров’я, зокрема, Черкащина віддавна було центром державотворчих процесів на українських землях. Яскраво ілюструє це твердження історія Чигиринського району.

В роки Української Національної революції 1648–1676 років Чигирин став осередком гетьманської влади і дипломатії. Звідси Богдан Хмельницький видавав свої універсали, керував військовими справами.

В 1768 році розпочалася Коліївщина. Центром її став Холодний Яр. Тут, біля Мотронинського монастиря, гайдамаки святили ножі, якими клялися винищити гнобителів.

У 1918–1922 роках на території Чигиринського краю діяла Холодноярська Республіка.

І це лише окремі штрихи багатої і славної історії Чигиринщини.

З метою збереження численних пам'яток краю в 1989 році був створений Державний історико-культурний заповідник «Чигирин», а з вересня 1995 року йому надано статус Національного.

З нагоди 25-річного ювілею цього потужного закладу культури і туризму та відзначення ще однієї визначної дати – 365-річчя утворення козацької держави – Гетьманщини (1649р.) на чолі з Богданом Хмельницьким в юнацькій бібліотеці 23 вересня пройшла цікава зустріч молоді з працівниками заповідника «Чигирин» - завідуючим відділом масово-освітньої роботи Чепурним Олександром Івановичем та молодшим науковим співробітником Трощинською Оленою Іванівною.

Вони запропонували юнакам і дівчатам здійснити заочну подорож об’єктами заповідника, розповіли про його дослідницьку, науково-освітню, видавничу діяльність, про досягнення, з якими він підійшов до свого ювілею, поділилися планами і мріями на майбутнє. Розповідь супроводжувалася слайдпоказом та презентацією путівників і буклетів про заповідник.

Під час зустрічі Олександр Іванович і Олена Іванівна подарували книгозбірні добірку нових книг про Чигиринщину, а студенти Черкаського музичного училища ім. Гулака-Артемовського Віталій Шаповал та Кошелєва Даша виконали для всіх присутніх українські народні пісні.

 

 І на тім рушникові...

 В українському побуті є предмет, що займає особливе місце у житті кожного українця – це рушник. Рушник - унікальне явище української культури, що поєднує в собі декоративність та глибокий символічний зміст. Жодна важлива подія в житті людини не обходиться без рушників…

Про українські рушники, техніки їх вишивання, знаки, символи та орнаменталістику, традиції їх використання в обрядовості та повсякденному житті йшла мова в бібліотеці 24 вересня під час творчої зустрічі молоді з визнаним авторитетом у царині народного декоративно-прикладного мистецтва, заслуженим майстром народної творчості України, головою Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтваУкраїни О. М. Мартиновою.

Ольга Михайлівна поділилась з юнаками і дівчатами спогадами про своє становлення як майстра народної творчості, секретами опанування різноманітних технік вишивки, зупинившись на особливостях черкаських рушників.

Завершуючи діалог з молоддю майстриня наголосила, що вишивка нині в тренді. Це те, що ідентифікує нас як націю. Це креативно, модно і…сучасно, а тому вона побажала всім охочим долучитись до створення цієї краси власноруч.

Завершилася зустріч піснею «Рідна мати моя», яку в народі називають піснею про рушник, у виконанні студентки Черкаського музичного училища Бутовської Анастасії.

IMG 9795 IMG 9786 IMG 9799

 З історії Черкаської області: архіви свідчать

Працівників архівних установ називають хранителями пам’яті минулих поколінь.

Наш Державний архів Черкаської області цього року відзначає вагому дату – свій 95-річний ювілей. За ці роки архів пройшов непростий шлях становлення. На сьогодні це – авторитетна й добре знана архівна установа не лише на Черкащині та в Україні, а і за її межами. За період свого існування архів створив потужну джерельну базу історії рідного краю.

Про історію розвитку архіву, його документний ресурс, правила користування ним вела розмову начальник відділу використання інформації документів Г.О.Мельник під час спілкування в бібліотеці 25 вересня із студентами гуманітарно-правового ліцею. Свою розповідь Ганна Олексіївна доповнювала змістовною відеопрезентацією.

Особливу велику зацікавленість у юнаків та дівчат викликав перегляд копій світлин нашого міста 60-70-х років минулого століття.

Після заходу молодь ще довго не відпускала гостю бібліотеки, зокрема, її зацікавила можливість вивчення власного родоводу за допомогою архіву.

 

Нові краєзнавчі видання у фондах бібліотеки

Краєзнавчі книги, які отримала бібліотека за період від вересня 2013 року по вересень нинішнього року презентувалися студентам Черкаського політехнічного технікуму 26 вересня. Літературу представляли працівники відділів абонемента, читального залу та відділу мистецтв.

Особливу увагу молоді привертали видання, присвячені 200-річчю від дня народження славетного земляка Т.Г.Шевченка. Серед них книга Феофана Білецького „Змова проти Шевченка”, в якій автор зробив багато нових відкриттів, уточнень, узагальнень із життя Кобзаря, відкинувши стереотипи і нашарування, котрих зазнав образ Шевченка в художній літературі. Зацікавили молодь і книги черкаського літературознавця В.Т.Поліщука – „Література рідного краю” та трьохтомник „Вибране”, а також нова книга спогадів журналіста М.С.Сніжка про Василя Симоненка „Симоненкові світанки”.

Значний інтерес у молоді викликав 10-й випуск науково-популярного видання „Краєзнавство Черкащини”, яке містить статті і краєзнавчі розвідки про відомих людей нашого краю, історію міст і сіл, хроніки краєзнавчих заходів, інформацію про досвід організації дослідницької роботи. Випуск присвячено 60-річчю утворення Черкаської області та 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

Цікавими для молоді були і видання з історії Чигиринщини – путівник „Національний історико-культурний заповідник „Чигирин”, упорядником якого є Світлана Павлова і книга Надії Кукси і Яніни Діденко „Чигиринщина в подорожніх нотатках відомих особистостей ХІХ – І половини ХХ століття”, а також нова книга Почесного краєзнавця України М.І.Борща „З вершини славетних черкащан”, в якій вміщено життєписи відомих людей краю.

Серед книг з питань мистецтва учасникам презентації були також представлені розвідка Олени Веретільник „Шевченківські Черкаси: поет у пам’яті століть”, книга відомого черкаського художника і скульптора Івана Фізера „Пластика, графіка, малярство, сніцарство” та 4-й випуск науково-популярного альманаху „Кам’янка”, присвячений 100-річчю від дня народження заслуженого майстра народної творчості України Макара Мухи.

IMG 9842

Непізнана Черкащина

29 вересня Тиждень краєзнавства завершився вечором-зустріччю „Непізнана Черкащина” за участю кандидата історичних наук, методиста Черкаського територіального відділення МАН України, краєзнавця, археолога Т.М.Нераденко. Тетяна Миколаївна вже не вперше зустрічається з молоддю в стінах бібліотеки. Цього року вона презентувала свою нову книгу „Історія, культура і природа Черкащини на туристичних маршрутах регіону”.

Це перша частина краєзнавчого науково-популярного видання, яке репрезентує авторські туристично-краєзнавчі подорожі Правобережною Черкащиною і розповідає про туристичні об’єкти, історію, культуру та природу Кам’янщини, Чигиринщини, Канівщини, міста Черкаси та Черкаського району.

Присутні на зустрічі студенти Черкаського державного бізнес-коледжу мали можливість не лише здійснити заочну подорож Черкащиною, а ще й перевірити свої знання, взявши участь у краєзнавчій вікторині про визначних людей краю, які свого часу тут проживали або перебували.

 У презентації взяла участь студентка Черкаського комерційного технікуму Яна Скорик, яка виконала пісні про Україну.

IMG 9878   IMG 9896

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Read more