Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

На осонні слова

«Веснянкою», що закликає і утверджує прихід весни, стартував у бібліотеці 20 березня Тиждень юнацького читання під нашою традиційною назвою «Впусти книгу в серце». Лейтмотивом свята відкриття Тижня була розмова про велику роль книги і читання у житті людини, розмова музикою й поетичним словом...
Відкриваючи свято, директор бібліотеки Олена Федоренко звернулася до молодих людей із побажанням кожному з них знайти свою, - знакову для себе книгу.
Будь-яка людина, яка досягає великих результатів у житті значною мірою завдячує успіху і інтелекту, які здобуваються через книгу. Це підтвердили учасники заходу, що спілкувалися з молоддю: письменниці Світлана Горбань та Юлія Гончар, вчитель історії та автор-початківець Роман Сліпокоєнко, молоді музиканти і виконавці пісень Юлія Ярошенко – солістка рок-гурту «July 8» й Олександр Дубина – соліст рок-гурту «Сонце в кишені». Кожен із них ділився власними думками про книгу, своїми літературними уподобаннями, а Юлія Ярошенко і Олександр Дубина ще й співали свої пісні.
Позитивних емоцій додали присутнім на святі вихованці вокальної студії «Нон-стоп» Центру дитячої та юнацької творчості.
А зустрічали учасників заходу у вестибюлі бібліотеки книжкові виставки, інсталяції, пропонувалися цікаві конкурси та вікторини.
Тиждень читання продовжується.....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

День поезії

21-го березня відзначається Всесвітній день поезії, тож в бібліотеці цей день пройшов як День поезії.
Впродовж дня відвідувачі мали можливість переглянути книжковий вернісаж «Золоті сторінки поезії», продемонструвати свої знання поетичних творів та прочитати улюблені вірші, взяти участь у відгадуванні літературного міксу «Ви мене знаєте...».

А шанувальники творчості черкаської поетеси Катерини Вербівської стали учасниками творчого вечору «Прихисток слова Катерини Вербівської», на якому презентувалася її нова збірка «Горицвітова сопілка».
На вечорі звучало поетичне слово Катерини Вербівської з уст присутніх у залі відвідувачів, сімейного дуету родини Скрипаїв – вчителя української мови і літератури колегіуму «Берегиня» Людмили і її доньки, студентки ЧНУ ім. Хмельницького Вероніки, літератора Тетяни Брукс, учня колегіуму «Берегиня» Богдана Марченка та самої авторки.
Також Катерина Вербівська спілкувалася з присутніми про творчість і свій шлях у поезію.
Щирі вітальні слова лунали від колег по перу та по роботі, а голова Черкаської обласної організації НСПУ, літературознавець, професор ЧНУ ім. Хмельницького Володимир Поліщук у своєму виступі відзначив інтелектуальність, мистецьку глибину, образність, метафоричність і ліричність віршів Катерини Вербівської.
Впродовж вечора пісні на слова поетеси виконувала композитор із міста Кам'янки Таміла Чупак.
На гумористичній ноті завершили захід читанням пародій на вірші Катерини Вербівської член літературного об'єднання ім. В. Симоненка Валерій Власюк і письменник Іван Дубінін.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

День мистецької книги

22 березня в бібліотеці було присвячене мистецьким книгам.
Впродовж дня до уваги відвідувачів був представлений книжковий вернісаж «Мистецтво без кордонів».
А студенти Черкаського художньо-технічного коледжу, які завітали цього дня до книгозбірні, взяли участь у бліц-вікторині і складанні мистецьких пазлів та стали учасниками книжкової презентації «У світ мистецтва через книгу». Вона познайомила молодь з унікальними мистецькими виданнями – книгами, альбомами, календарями, які представляють творчий доробок митців минулого і сьогодення України.
В цій когорті українських художників ті, хто працював на теренах України – Сергій Васильківський, Микола Пимоненко, Олександр Мурашко, Михайло Бойчук, Опанас Заливаха, Алла Горська, Віктор Зарецький, Іван Марчук, Олег Шупляк. А також ті митці, які працюючи за межами Батьківщини, активно включилися у світовий мистецький процес, не відмовляючись від свого українства ні в житті, ні в творчості. Це Яків Гніздовський, Михайло Дмитренко, Микола Неділко, Юрій Скорупський.
Сучасне мистецтво Черкащини представила молода художниця Севастяна Федоренко, з якою студенти вели активний діалог.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

День періодики

23 березня, у День періодики, учні загальноосвітньої школи №11 взяли участь у бібліоквесті «Сторінками «товстих» журналів». Квест дав можливість юнакам і дівчатам продемонструвати і поглибити свої знання літературно-художніх журналів, оскільки на сьогоднішній день багато з них є незаслужено забутими.

Мандруючи різними відділами бібліотеки, молодь відкривала для себе нові назви, рубрики та імена, шукала авторів, зачитувала твори.
А з репертуаром молодіжних періодичних видань із фонду бібліотеки відвідувачі знайомилися впродовж дня із озвученої виставки «Країна журналія».

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

День книжкових ювілеїв

26 березня у бібліотеці пройшло як День книжкових ювілеїв.
Впродовж дня до уваги відвідувачів було представлено книжковий вернісаж «Книга святкує ювілей», який знайомив із цьогорічними книгами-ювілярами.
Продовжити знайомство із книгами-іменинниками ближче мали можливість студенти гуманітарно-правового ліцею. Під час літературного калейдоскопу «Книги – ювіляри 2018 року на полицях бібліотеки» юнаки і дівчата згадували книги, на яких виросло не одне покоління читачів. Ними захоплювалися, зачитувалися і будуть читати в майбутньому, бо вони є найкращими зразками світового письменства.
Серед цьогорічних ювілярів твори української і зарубіжної літератури: «Енеїда» Івана Котляревського (220 років), «Паломництво Чайльд Гарольда» Джорджа Байрона (200 років), «Конотопська відьма» Григорія Квітки-Основ'яненка (185 років), «Пригоди Олівера Твіста» Чарльза Діккенса (180 років), «Непохитний олов'яний солдатик» Ганса Крістіана Андерсена (180 років), «Назар Стодоля» Тараса Шевченка (175 років), «Діти капітана Гранта» Жуля Верна (150 років), «Кайдашева сім'я» Івана Нечуя-Левицького (140 років), «За двома зайцями» Михайла Старицького (135 років), «Острів скарбів» Роберта Стівенсона (135 років), «Украдене щастя» Івана Франка (125 років), «Бояриня» Лесі Українки (100 років), «Собор» Олеся Гончара (50 років).
На заході молодь також мала змогу поспілкуватися з черкаською поетесою Катериною Вербівською, збірки якої «Вистигле літо» та «Передчасся весни» святкують у 2018 році свій п'ятилітній ювілей.

http://antenna.com.ua/archives/16070

IMG 2279 IMG 2282 IMG 2292

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Бібліотека + Молодь: місце зустрічі

Завершальним заходом Тижня юнацького читання стали молодіжні бібліосутінки, на які завітали учнівська і студентська молодь, партнери книгозбірні - керівники, вчителі і викладачі навчальних закладів міста, творчо обдаровані молоді люди, найактивніші читачі та всі, хто бажав добре відпочити, розважитися та поповнити свій багаж знань у вечірній бібліотеці.
Всі, хто завітали до бібліотеки після 17-ї години мали можливість стати учасниками різноманітних заходів у різних локаціях.
Охочі перевірити свій рівень інтелекту та позмагатися на краще знання літературних творів взяли участь у візуальній літературній грі-вікторині «Я – герой книги...Маско, хто ти?» і літературному міксі «Ви мене знаєте...».
«Поламати голову», впізнати та створити портрет відомого художника молоді люди могли, долучившись до складання мистецьких пазлів.
Бажаючим дізнатися про своє майбутнє, визначитися в життєвих орієнтирах допомагали літературні ворожіння «Книжкові передбачення».
Ті, хто любить творити своїми руками, взяли участь у майстер-класах із виготовлення оберегів, виробів у техніці витинанки та розпису скла.
Любителі кави дізналися про сорти, властивості і правила споживання цього напою у різних країнах та здійснили заочну подорож країнами світу «з присмаком кави», завдячуючи викладачам кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Черкаського державного технологічного університету Олександру Куракіну та Лесі Бишовець. Студентка цієї ж кафедри Олександра Шпак, яка працює баристою у кавашопі «Білий кролик», ще й навчала різним способам приготування справжньої смачної кави.
Прихильники поетичного слова демонстрували свою майстерність художнього читання, взявши участь у конкурсі читців сучасної української поезії.
Книгомани мали можливість поспілкувалися з «Живою книгою», в ролі якої виступив молодий вчитель історії та автор-початківець Роман Сліпокоєнко, а шанувальників гумору зібрав інформаційно-розважальний коктейль «Веселе побачення».
За доброю традицією під час закриття Тижня бібліотека відзначила своїх найактивніших читачів та партнерів. Подякувавши за вірність бібліотеці, любов до книги і читання, їм було вручено невеликі презенти. А музичним дарунком для всіх відвідувачів бібліосутінок стали пісні, які майстерно виконали учасники творчої студії «Сузір'я» під керівництвом Заслуженого працівника культури України Олександра Деньги.
До послуг відвідувачів були книжкові виставки, вікторини, фотозона «Селфі у бібліотеці».
Юнаки і дівчата, які відвідали вечірню бібліотеку, мали змогу невимушено спілкувалися з творчими особистостями і своїми ровесниками й за чашкою чаю. Багато з них відкрили для себе юнацьку книгозбірню по-новому.
Бібліосутінки збагатили кожного відвідувача цікавою і корисною інформацією та надали заряд позитивних емоцій і гарного настрою.

https://www.facebook.com/uptur07/posts/518334621893844