Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2010 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Правила користування

 

Витяг з Правил користування

комунальним закладом „Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка” Черкаської обласної ради

 

 

 

1. Загальні положення

 

1.1. КЗ „Обласна бібліотека для юнацтва ім. В.Симоненка” ЧОР (далі – Бібліотека) – це спеціалізований інформаційний, культурно-освітній заклад, що має упорядкований фонд і забезпечує доступ молоді до всіх інформаційно-документних ресурсів.

 

1.2. Бібліотечне обслуговування здійснюється через: відділ абонемента, відділ читального залу, відділ мистецтв, інформаційно-бібліографічний відділ, сектор періодичних видань, Інтернет-центр, а також обслуговування поза бібліотекою (нестаціонарні бібліотечні пункти, пересувні читальні зали тощо).

 

1.3. Правила користування Бібліотекою розроблено згідно Закону України „Про бібліотеки і бібліотечну справу” із змінами і доповненнями, на основі „Типових правил користування бібліотеками в Україні” із змінами і доповненнями, затверджених наказом Міністерства культури і мистецтв України від 25.05.2001 № 319 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 22.06.2001 за № 538/5729, Статуту КЗ „Обласна бібліотека для юнацтва ім. В.Симоненка” ЧОР.

 

1.4. Правила розроблені відповідно до статусу, цільового призначення, складу користувачів, спеціалізації фондів Бібліотеки.

 

 

2. Права користувачів

 

2.1. Користуватися Бібліотекою мають право юнаки і дівчата віком від 15 до 21 року, а також батьки, вчителі, вихователі та всі, хто працює з молоддю,  незалежно від соціального походження, національної приналеж- ності, статі, освіти, мовних ознак, віросповідання, місця проживання.

 

 

2.2. Користувачі бібліотеки мають право:

? безоплатно користуватися інформацією про склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат, в т.ч. й електронний каталог;

? безоплатно отримувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації;

? безоплатно отримувати в тимчасове користування документи із фонду Бібліотеки;

? одержувати документи, або їх копії через міжбібліотечний абонемент (МБА);

? одержувати інформацію з інших бібліотек, користуючись каналами зв’язку;

? брати участь у бібліотечних заходах, що проводить Бібліотека;

? користуватися іншими видами послуг, у тому числі на платній основі.

 

2.3. Платні послуги надаються користувачам бібліотеки відповідно до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Типових правил користування бібліотеками в Україні» зі змінами і доповненнями, постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 493 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 року №1271 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності», згідно рішення Ради при директору комунального закладу «Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка» Черкаської обласної ради від 30 березня 2018 року та «Положення про надання платних послуг користувачам комунального закладу «Обласна бібліотека для юнацтва ім. В. Симоненка» Черкаської обласної ради» із змінами, затверджених директором бібліотеки.

 

2.4. Користувачі мають право одержати з відділу абонемента для опрацювання поза Бібліотекою одноразово не більше 5 документів терміном до 30 днів.

Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою може бути зменшено до 15 днів; програмовою літературою, документами із фонду відділу організації та збереження книжкових фондів – до 5 днів.

Бібліотека може установлювати інші терміни користування документами з урахуванням їх цінності, екземплярності та наявності попиту на них з боку інших користувачів.

Термін користування документами на прохання користувача може бути продовжений (але не більше 2-х разів), якщо на них відсутній попит інших користувачів. Для оформлення продовження строку користування видання повинне бути пред’явлене бібліотекарю.

 

2.5. Кількість бібліотечних документів, що видаються для опрацювання в читальних залах та секторі періодичних видань не обмежується. Бібліотека самостійно визначає види й типи документів, що збираються й видаються лише у відділах читального залу та мистецтв.

 

2.6. Рідкісні та цінні документи, довідкові видання, а також видання одержані через МБА, видаються для користування тільки у читальних залах.

 

2.7. Користувачі мають право виносити документи за межі Бібліотеки за умови, що вони записані у формулярі, або іншому обліковому документі.

 

 

2.8. Особи, які тимчасово проживають чи перебувають в м. Черкаси, мають право користуватися тільки читальними залами Бібліотеки.

 

2.9. Інваліди юнацького віку з вадами опорно-рухового апарату можуть обслуговуватися Бібліотекою через систему книгоношення.

 

 

3. Обов’язки користувачів

 

3.1. Для запису до Бібліотеки громадяни пред’являють паспорт, або документ, що його замінює, надають фотокартку для читацького квитка, ознайомлюються з Правилами користування Бібліотекою, підписують зобов’язання їх виконувати й дають відомості для заповнення реєстраційної картки та читацького формуляра.

У разі зміни місця проживання зазначеного в паспорті та місця навчання користувач повинен повідомити про це Бібліотеку не пізніше місячного терміну.

Підлітки до 16 років записуються в Бібліотеку на підставі паспорта одного з батьків, або особи, під наглядом якої перебувають. В останньому випадку особа, під наглядом якої перебуває підліток заповнює поруку.

Після отримання власного паспорта, користувач зобов’язаний повідомити  його дані бібліотекарю.

 

3.2. У разі втрати читацького квитка користувач повинен заявити про це в Бібліотеку.

Без читацького квитка з фотокарткою документи додому Бібліотекою користувачу не видаються. Передавати читацький квиток іншій особі, а також користуватися чужим читацьким квитком не дозволяється.

 

3.3. Користуючись документами з бібліотечного фонду, користувач повинен дбайливо ставитися до них (не підкреслювати тексти, не робити помітки, не виривати й не загинати сторінки, не забруднювати їх), не порушувати розстановки фонду у відкритому доступі. При одержанні документів він має перевірити їхню кількість та наявність пошкоджень і в разі їх виявлення попередити про це бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на документах відповідну позначку. В іншому разі відповідальність за виявлені у книгах пошкодження несе користувач.

 

3.4. Користуючись Інтернет-послугами, користувач повинен дотримуватися правил користування Інтернет-центром, дбайливо ставитися до комп’ютерної техніки.

 

3.5. За кожний документ, одержаний на абонементі, користувач розписується в читацькому формулярі. Повернення документів засвідчується підписом бібліотекаря.

Підбирати документи для роботи в читальних залах користувач повинен по каталогах та картотеках Бібліотеки, заповнюючи „Листок читацької вимоги” на кожне видання, при цьому він не повинен порушувати порядок в ДБА Бібліотеки, виймати карточки із каталогів та картотек.

 

3.6. Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду Бібліотеки, а також одержаний через МБА, повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним Бібліотекою рівноцінним, або відшкодувати збитки ринкової вартості документа, яку визначає комісія з роботи з фондом.

 

3.7. За втрату або псування документа з фонду Бібліотеки непов- нолітнім користувачем відповідальність несуть його батьки, навчальний заклад чи установа, під наглядом яких він перебуває.

 

3.8. Користувач, який порушив термін користування документами, зобов’язаний заплатити пеню в розмірі, визначеному бібліотекарем.

 

3.9. Користувачі, підприємства, заклади, організації, які порушують Правила користування Бібліотекою, позбавляються права відвідувати її на термін, що визначається бібліотекою. Матеріали про злісне порушення правил користування Бібліотекою можуть бути передані до суду згідно з чинним законодавством України.

 

3.10. Користувачі в Бібліотеці мають дотримувати тиші.

Особи в нетверезому стані й неохайному вигляді до Бібліотеки не допускаються.

 

3.11. Перед тим, як заходити до відділів Бібліотеки, користувач повинен здати верхній одяг, сумки, портфелі, непрозорі пакети до гардеробу.

 

3.12. Заносити власні книги чи періодичні видання до читальних залів можна при умові, що про це попереджені бібліотечні працівники і зроблені відповідні відмітки в контрольному листку.

 

3.13. Користувачі несуть відповідальність за несанкціоноване використання створених Бібліотекою баз даних, інших об’єктів інтелек- туальної власності згідно із законодавством.

 

3.14. Користувачам забороняється:

– порушувати Правила користування Бібліотекою;

– грубо спілкуватися з бібліотечним персоналом, вживати ненорма- тивну лексику;

– розмовляти у відділах  Бібліотеки по мобільному телефону;

– палити в Бібліотеці.

 

 

4. Обов’язки бібліотеки

з обслуговування користувачів

 

Бібліотека зобов’язана:

 

- Інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає Бібліотека, в т.ч. й платні;

- створювати належні умови для використання бібліотечного фонду, роботи над документами в Бібліотеці, надавати допомогу в доборі потрібних документів;

- розвивати інформаційні технології, систему довідково-бібліог- рафічного апарату та web-сайт Бібліотеки;

- дбати про культуру обслуговування користувачів;

- формувати в користувачів потребу в інформації, користуванні бібліо- теками, сприяти підвищенню культури читання;

- задовольняти потреби в створенні при Бібліотеці читацьких об’єднань, клубів за інтересами;

- систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до Бібліотеки виданих користувачам документів, дбати про збереження книжкового фонду та майна;

- ураховувати читацькі запити при формуванні документного ресурсу Бібліотеки та при проведенні масових заходів;

- створювати читацькі ради;

- звітувати перед користувачами Бібліотеки та громадськістю;

- не використовувати відомості про користувачів Бібліотеки та їх інтереси з будь-якою метою, крім наукової, без їх згоди. Дотримуватись Закону України „Про захист персональних даних”.