Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < грудня 2010 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Методична діяльність

 

   Комунальний заклад "Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка" є методичним центром з питань бібліотечного обслуговування юнацтва для всіх публічних бібліотек Черкаської області.

   Провідною структурою методичного забезпечення діяльності бібліотек є відділ аналітико-методичної роботи та автоматизації.

   Методична служба бібліотеки знаходиться у постійному творчому пошуку надання якісних послуг мережі юнацьких структурних підрозділів публічних бібліотек області. А це: 2 юнацькі відділи, 1 юнацький сектор, 7 юнацьких абонементів, 17 юнацьких кафедр та юнацькі групи в бібліотеках- філіях.Творчий доробок по наданню послуг юнацтву висвітлений на сайтах центральних бібліотек області.

   Відділ аналітико-методичної роботи та автоматизації щороку проводить моніторинг ситуацій в роботі бібліотек області з юнацтвом та готує оглядову довідку "Аналіз діяльності публічних бібліотек області з бібліотечно-бібліографічного обслуговування юнацтва".

     Методична служба бібліотеки є організатором в області Всеукраїнських та обласних оглядів - конкурсів серед бібліотек, що обслуговують юнацтво, а також серед юнаків і дівчат.

   З 1992 року запроваджене проблемно-цільове навчання бібліотекарів області, що працюють з юнацтвом, як однієї із форм підвищення їх кваліфікації.

     Видавнича діяльність бібліотеки – одна з найважливіших ділянок роботи, адже видання виконують функції методичної літератури для бібліотекарів, зберігають досвід бібліотечної роботи для майбутніх поколінь фахівців, а також слугують інформаційною базою для користувачів бібліотеки.

     Діапазон видань широкий: бібліографічні, методичні, методико-бібліографічні, матеріали з досвіду роботи, сценарії для проведення бібліотечних заходів, буклети, дайджести.

   Тематика видань різноманітна. Протягом усіх років чітко виділяється краєзнавчий аспект видавничої роботи бібліотеки та видання, зорієнтовані на актуальні проблеми молоді. Зокрема, бібліографічний покажчик "Молодіжний соціум – ХХI століття".

     При створенні методико-бібліографічних посібників прослідковується корпоративність – в їх підготовці беруть участь працівники різних відділів бібліотеки

     Робота по підготовці методичних матеріалів з кожним роком все більше зорієнтована на спільне завдання бібліотек — залучення юнацтва до активного читання. Це методичні рекомендації, методичні листи, інформаційні бюлетні, оглядові довідки, матеріали з досвіду роботи. З метою популяризації кращого досвіду бібліотек України та зарубіжжя з 1997 року виходить бюлетень за матеріалами професійних видань "Бібліотеки — юнацтву".

   Ще один напрямок методичної діяльності — методична підтримка бібліотек інших систем і відомств. Це обласні курси, обласні та міські семінари, методичні дні для бібліотекарів шкіл та професійно-технічних навчальних закладів.

   Методична робота координується з Комунальним закладом "Обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка" та Комунальним закладом "Обласна бібліотека для дітей".

   Сукупність усіх видів методичної роботи обласної юнацької бібліотеки, а це — моніторинг ситуацій з бібліотечного обслуговування молодих користувачів, підвищення кваліфікації бібліотечних працівників області, які обслуговують юнацтво, методична та практична допомога при експертно-діагностичному вивченні роботи бібліотек області, видавнича продукція бібліотеки— дозволяє здійснювати всебічний методичний супровід бібліотечно-інформаційного обслуговування юнацтва в області.

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше