Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

1 липня Сергій Лукович Носань збирався відсвяткувати своє вісімдесятиріччя, та доля розпорядилася так, що він не дожив до нього кілька місяців і тому в ці липневі дні в Симоненківській книгозбірні зібралися його брати по перу, рідні, близькі, шанувальники творчості, щоб світлою пам'яттю згадати письменника і журналіста. Творча молодь, яка відпочиває в літньому навчально-відпочинковому таборі «Еврика» з цікавістю слухали спогади письменниці Людмили Тараненко, літературну розвідку Володимира Поліщука, спогади Івана Дубініна про уміння Сергія Луковича бачити кумедне у буденному. Письменниця і композитор Таміла Чупак освітила Кам'янський період у житті і творчості С.Носаня, а видавець Юлія Чабаненко розповіла про те, що Носань був першим письменником, якому вона видала книги і до сьогодні він «її не зрадив». Дружина Сергія Луковича Валентина Миколаївна говорила про твори, які були ним написані в останній місяць життя. Всі ще раз переконалися, що правий був письменник Анатолій Костецький, який писав про Сергія Лукича : «...отож слід на землі – чистий і чесний – вже вкарбовано».
За життя Сергій Носань переконував: «Ми доти залишаємося живими і духовно повноцінними людьми, допоки жива наша пам'ять...»
То ж – пам'ятаймо! Глибшаймо зі словом Сергія Носаня і вивищуймося із його Любов'ю.

У червні 2019 року бібліотека стала учасником проекту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні».

Громадською організацією «Молодіжна альтернатива» бібліотеці було передано методичні матеріали (спеціальні інформаційні матеріали та література про ЄС і його відносини з Україною) від Представництва Європейського Союзу в Україні для оформлення Куточка Європейського Союзу «ЄС на книжковій полиці».

Традиційно початок літа в бібліотеці розпочинається екскурсіями,

знайомством з книжковими новинками і розважально-пізнавальними заходами для відпочиваючої молоді пришкільних англомовних та літніх оздоровчих таборів.
Цього року старт бібліотечному літу дали учні черкаської гімназії №9. Здійснивши екскурсію бібліотекою, юнаки і дівчата перевірили свої знання і ерудицію на знання англійської мови, активно долучившись до бібліоквесту «У світі англійської мови». А потім, відпочиваючи, із зацікавленням переглянули нові книги і періодичні видання.
Бібліотечне літо тільки розпочалось.  Приєднуйтесь!

Гостем клубу цікавих зустрічей «Візит» 14 травня став український поет, прозаїк, перекладач, літературний критик, лауреат багатьох літературних премій і нагород Олександр Гордон.

Під час зустрічі письменник, який завітав до Черкас зі Львова, презентував студентській молоді свою нову книгу «Холодноярська мова».
А розпочала зустріч власними відеопоезіями за творчістю гостя літературний редактор книги, черкаська письменниця Наталія Горішна.
Пан Олександр читав вірші зі своєї нової книги, сповнені щемкою любов'ю до слова, свого народу, української землі та відповідав на численні запитання юнаків і дівчат про літературну творчість, переконання, уподобання і захоплення.
Зустріч з письменником стала важливим емоційним досвідом в процесі становлення світогляду молоді, заснованого на любові до своєї Батьківщини.

Польща - країна Європи з давньою історією, багатогранною культурою і красивою природою. В цій країні є колосальна кількість архітектурних та сакральних пам'яток, які ваблять туриста, тут проходить нескінченна кількість фестивалів, тут розташовані різноманітні природні заповідники і саме тут по-справжньому шанують національні традиції.
У цьому 23 квітня переконалися студенти Черкаського комерційного технікуму,
завітавши до бібліотеки на культурологічну мозаїку «Україна, Польща, Ми...». А краще пізнати країну молоді допомагала викладач Школи польської мови і культури "Uczmy si? polskiego" (http://www.polskamowa.fo.ua/) Ірина Ушкова. Студенти переглянули пізнавальний мультиплікаційний фільм про історію Польщі та разом з гостею вчили і співали відому польську пісню-реп. І як виявилося, порозумітися українцям з поляками зовсім не складно, адже мови наші споріднені.

23 квітня, у Всесвітній день книги та авторського права, до Черкас завітав літературний десант з Кіровоградщини. Основний девіз зустрічей і заходів - симоненківський: "Я прийшов, щоб із вами жити...". Одним із пунктів перебування письменницької делегації в Черкасах була і юнацька бібліотека. Літератори – серед яких професійні письменники, літературні критики, журналісти, перекладачі, здійснили мистецьку екскурсію книгозбірнею та поспілкувалися з молодими відвідувачами і письменниками Черкаського краю.

У складі творчої делегації були Василь Бондар, Олена Баранова (Елеонора Бєльська), Валентина Кондратенко-Процун, Валерій М'ятович, Антоніна Корінь, Володимир Яремчук., Світлана Орел, Олександр Косенко, Олена Трибуцька, Оксана Буянова, Роман Любарський.
Гості ділились спогадами про свою поїздку на Черкащину у 1980-х роках, знайомства з черкаськими митцями і творчі зв'язки з Черкаським краєм, враженнями про творчість Василя Симоненка і її вплив на власний творчий процес, згадували болгарських літературних побратимів, розповідали про архівні дослідження історичного минулого Кіровоградщини, представляли свої книги, читали власні поезії і уривки з прозових творів.
Виступаючі передали в дарунок читачам Симоненківської книгозбірні авторські книги і книги своїх колег по перу. Звертаючись до молоді, вони наголосили на великій ролі міжрегіональних спілкувань і міжрегіональних видань для письменницької і читацької аудиторій.

Створення творчої роботи під такою назвою передбачає II обласний конкурс з образотворчого мистецтва для обдарованої молоді «Палітра Черкащини», який стартував 16 квітня в обласній бібліотеці для юнацтва ім. В.Симоненка.
Організаторами конкурсу стали Симоненківська книгозбірня, Черкаська обласна громадська організація «Світовид» та Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького.
Конкурс, присвячений 65-річчю з часу створення Черкаської області, проводиться за сприяння Управління в справах сім"ї, молоді та спорту Черкаської ОДА, яке завжди підтримує творчу ініціативу молоді.
Мета конкурсу - спонукати юнацтво і молодь досліджувати історію свого роду.
Під час І туру конкурсу 44 учасники у бібліотеці переглянули електронну версію лекції «Загальна історія геральдики та особливості створення гербів» від історика, краєзнавця, голови Черкаської геральдичної спілки Олега Генадійовича Толкушина і ознайомилися з літературою з питань геральдики. Продовженням стали участь у майстер-класі «Стилізація зображення рослин і тварин» від викладача кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Б. Хмельницького Дарини Андріївни Соколенко та виконання конкурсного завдання в стінах університету.
Роботи учасників оцінювали члени конкурсного журі у складі народного художника України Івана Бондаря, заслужених художників України Віктора Афоніна та Івана Фізера, членів спілки художників Неоніли Недосєко та Олесі Кравчук. Перемогу в І турі вибороли у віковій категорії 14-16 років: I місце - Шевченко Інна, (Черкаський художньо-технічний коледж); II місце - Тимошина Юлія (Черкаська дитяча художня школа ім. Д. Нарбута); III місце - Дилюк Дарина (Черкаська дитяча школа мистецтв) та Скорина Софія (Art-студія «Глорія»).

У віковій категорії 17-20 років перемогли: I місце - Малацай Денис (Черкаський художньо-технічний коледж); II місце – Кудревич Вікторія (Черкаський державний технологічний університет); III місце - Задорожна Юлія (Черкаський державний бізнес-коледж).
Бібліотека вітає переможців І туру і бажає всім учасникам конкурсу гарних результатів у ІI турі, який відбудеться у вересні і на який учасники мають представити до розгляду комісії розроблені герби своїх родин.

Відео

Електронна версія лекції

http://artka.ck.ua/herb-moei-rodyny-2019/

https://youtu.be/kOCohW9-IrE

http://www.chtk.ck.ua/main/index.php/news-and-events/509-oblasnyi-konkurs-palitra-cherkashchyny

10 квітня 2019 року до бібліотеки завітала студентська молодь на творчий вечір черкаського письменника, Симоненківського лауреата, цьогорічного ювіляра Олексія Озірного. У творчому доробку поета чотири поетичні збірки: «Проща», «Козацький цвинтар», «Заплакані зорі», «За кого померти?». Остання книга цього року відзначає свій 10-річний ювілей.

Розпочався захід привітальним словом голови обласної організації НСПУ Володимира Поліщука та його спогадами про ювіляра з їх студентського життя. Володимир Трохимович зазначив, що Олексій Озірний є продовжувачем літературних традицій Звенигородського краю, одним із талановитих митців літературного коша, у творчості якого найгучніше звучить національна нотка, виразна козацька тематика, громадянська лірика, морально-етична проблематика. Він є поетом України - індивідуальним і водночас впізнаваним.
Поетично-прозовим вінком творів письменника продовжили захід працівники Симоненківської книгозбірні та учениця колегіуму «Берегиня» Дарія Соколова.
Свої вірші на вечорі проникливо читав і ювіляр. Олексій Антонович ділився своїми відчуттями і переживаннями, зацікавленістю історією рідного краю. Відповідаючи на численні питання молоді, письменник згадував про свої шкільні роки, незабутні зустрічі з відомими українськими письменниками і літераторами, розповідав літературні бувальщини.
Під час діалогу з юнаками і дівчатами Олекса Озірний поділився і своїми тривогами та переживаннями за майбутнє України, до творення якого незабаром долучаться молоді люди та закликав їх любити свою землю і бути активними громадянами.

Відео

https://novadoba.com.ua/57366-u-cherkasakh-vidbuvsya-tvorchyy-vechir-oleksy-ozirnogo.html

Тиждень книги

Щорічний березневий Тиждень юнацького читання під традиційною назвою «Впусти книгу в серце» цьогоріч пройшов у бібліотеці під девізом «Молодіжна книжкова весна».

На книжково-ілюстративних виставках і розгорнутих переглядах, книжкових виставках-інсталяціях кожен, хто відвідав у ці дні книгозбірню, мав можливість знайти для себе цікаві і корисні книги на будь-який смак: для розуму і для душі. А ще ознайомитись з виставкою макетів книг студентів кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького під назвою «Всі ми виросли з казок».

 

Впродовж Тижня у вестибюлі бібліотеки відвідувачі брали активну участь у розгадуванні літературно-географічної гри-вікторини «Де це відбувалось?» і інтелект-гри «Віднови тексти» та складанні пазл-вікторини «Літературний кумир».

Молодіжна книжкова весна

Літературно-мистецьким святом за такою назвою стартував Тиждень юнацького читання в обласній бібліотеці для юнацтва ім. В. Симоненка 20 березня. Свято відкрила студентка Черкаського державного бізнес-коледжу Сюзанна Кохась чудовою весняною піснею.

Присутні на заході юнаки і дівчата, дізналися багато цікавого про найдавніші та найсучасніші бібліотеки світу й України зокрема. А ще, згадали книги, які крокують з людством крізь час і простір уже десятки, а то й сотні років і саме цього року відзначають свої книжкові ювілеї.
Як знайти у безмежних просторах літературної скарбниці людства справді хорошу і корисну книгу радила молоді письменниця, літературознавець, літературний критик Валентина Коваленко. Кілька прочитаних нею власних поезій відкрили багатьом присутнім юнакам і дівчатам її багатогранний талант поетеси.
Неповторністю своїх поетичних творів вкотре захопив молодіжну аудиторію молодий поет, драматург, телеведучий і актор Олексій Юрін. А літератор-початківець Роман Сліпокоєнко ділився своїми роздумами про книгу та творчість.
На святі гармонійно поєдналися поетичне слово, танець та пісня. Танцювали талановиті студентки бізнес-коледжу та зачарував присутніх оригінальний, неповторний і талановитий молодіжний пісенний гурт «Lucky girls band» Черкаської музичної школи №5.
Зустріч з книгою тільки розпочалася. Тиждень юнацького читання триває...

Див. відео

Свічадо людської душі

21 березня, у Всесвітній день поезії, у бібліотеці було надзвичайно велелюдно і гамірно. Шанувальники поезії, за словами давньогрецького філософа Арістотеля «...найціннішого дару Духа людського», цього дня перегортали сторінки імпровізованого поетичного альбому.
До сьогодні молоде покоління вражається ритмічною досконалістю думки Сапфо, Данте, Бокаччо, Петрарка, сонатами Шекспіра, перебирає поетичні струни Рембо і Бодлера, наповнюється силою слів Івана Франка і Лесі Українки, правдивістю творів Василя Симоненка і Миколи Вінграновського, метафоричністю і людинолюбством поезій Любові Проць, Ірини Жиленко, Ліни Костенко... І це яскраво підтвердили у своїх поетичних виступах студентки Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Вероніка Скрипай і Жанна Мочалка.
Юнаки і дівчата, присутні на заході, знайомилися із черкаськими поетесами Ганною Клименко-Синьок і Оленою Желєзняк та їх творчістю. Свої поезії читав член обласного літературного об'єднання ім. В. Симоненка Валерій Власюк. Веселого настрою всім додали пародії поета і гумориста Івана Дубініна. Співану поезію майстерно представив бард Володимир Радько.
А те, що поетичне слово є близьким сучасному поколінню молоді, засвідчив поетичний батл, в якому юнаки і дівчата взяли активну участь.

 

Весняна колекція молодіжного читання

Молодіжна книжкова весна у бібліотеці продовжилася 22 березня знайомством молоді з весняною колекцією молодіжного читання. До уваги юнаків і дівчат були представлені нові книги, які є найбільш популярними серед молодих читачів бібліотеки.
Серед них книги, які є путівниками в пошуку себе і свого місця в житті. Це праці визнаних у всьому світі експертів з питань лідерства Стівена Кові «Сім звичок високоефективних підлітків» і «Дванадцять важелів успіху», Джона Максвелла «21 беззаперечний закон лідерства», доктора психології Тала Бен-Шахара «Бути щасливіше. Сьогодні. Зараз. Завжди».
Достойне місце в колекції зайняли книги, які висвітлюють проблеми сучасних підлітків і молоді, те, що їх хвилює, чим вони захоплюються і яким бачать своє майбутнє. Корисними стануть книги українських письменників Сергія Гридіна «Не такий», Анастасії Нікуліної «Сіль для моря, або Білий Кит», англійської письменниці Аніки Харпер «Що приховує Кара Вінттер?», американської письменниці Жаклін Сільвестр «Вундеркідз».
Тих, хто сповнений любові, зацікавлять книги американської письменниці Даніели Стіл, українських письменниць Дари Корній, Надії Гуменюк, Світлани Горбань і Наталі Лапіної.
Саме про свої книги, магію творчості та секрети майстерності розповіла Світлана Горбань, яка завітала на зустріч з юнаками і дівчатами. Світлана Петрівна звернула увагу молоді на велику силу слова і книги, які змушують людину думати, співпереживати, мріяти і втілювати свої мрії в реальність.
На ліричній хвилі читанням поезій завершила зустріч поетеса Катерина Вербівська.

 

У світ мистецтва через книгу

25 березня студенти Черкаського політехнічного технікуму, які завітали цього дня до книгозбірні, стали учасниками книжкової презентації «У світ мистецтва через книгу». Вона познайомила молодь з унікальними мистецькими виданнями – книгами, альбомами, календарями, які представляють творчий доробок митців минулого і сьогодення України.
В цій когорті українських художників ті, хто працював на теренах України – Сергій Васильківський, Микола Пимоненко, Олександр Мурашко, Михайло Бойчук, Опанас Заливаха, Алла Горська, Віктор Зарецький, Іван Марчук, Олег Шупляк. А також ті митці, які працюючи за межами Батьківщини, активно включилися у світовий мистецький процес, не відмовляючись від свого українства ні в житті, ні в творчості – Яків Гніздовський, Михайло Дмитренко, Микола Неділко, Юрій Скорупський.

 

Звідки книга до нас прийшла

Бібліоквест під такою назвою 25 березня дав можливість студентам Черкаського вищого професійного училища продемонструвати і поглибити свої знання з історії книги, книгодрукарства та книжкової справи, в тому числі і на Черкащині.
Мандруючи різними відділами бібліотеки, молодь шукала відповіді на питання, згадувала вже відомі факти і події та відкривала для себе багато нової цікавої і корисної інформації.
Завдяки участі у квесті юнаки і дівчата згадали країну, де було винайдено папір та європейського першодрукаря Йоганна Гутенберга; дізналися багато цікавих фактів про історію друкарської справи в Черкасах та Перший Черкаський книжковий фестиваль; прослухали уривок аудіо запису, на якому відомий молоді український співак, композитор, телеведучий Кузьма Скрябін читає одну із своїх книг; познайомились з книгами, надрукованими шрифтом Брайля та книгами, героями яких є самі книги.

 

Бібліотеками світу

26 березня студенти Черкаського комерційного технікуму здійснили віртуальну подорож бібліотеками світу, під час якої дізналися про найстаріші, спалені та зниклі, найдивніші, найкрасивіші, найбільші та найменші, найсучасніші книгозбірні.
Також юнаки та дівчата ближче познайомились з юнацькою бібліотекою, взявши участь у бібліоквесті «Звідки книга до нас прийшла».

 

Одного разу в бібліотеці...

26 березня молодь також завітала до бібліотеки на незвичний для неї захід. Цього дня відбувалось підведення підсумків, нагородження переможців і відзначення учасників конкурсу серед юнацтва і молоді на створення відеороликів «Одного разу в бібліотеці», який був організований і проводився юнацькою бібліотекою впродовж лютого-березня 2019 року.
Метою конкурсу було привернути увагу молоді до сучасної бібліотеки та читання, передати погляд молодих на бібліотеку в нестандартному і незвичному ракурсі. А ще, надати можливість юнакам і дівчатам продемонструвати свої творчі здібності через створення власного відеопродукту, стимулювати їх до проведення корисного і змістовного дозвілля.
Оголошення про проведення та умови конкурсу були розміщені на веб-сайті та сторінках бібліотеки у соціальних мережах. На конкурс надійшло 24 відеоролики від 18 учасників. Деякі автори були настільки захоплені ідеєю, що надіслали по декілька роликів.
Члени комісії ретельно та уважно розглянули конкурсні роботи і в ході тривалих обговорень визначили переможців у 4-х призових номінаціях. Ще 11 відеороликів було визначено як кращі.
Переможцями стали: читачка бібліотеки Вишневецька Тетяна та її маленька донечка Вероніка у номінації «Читацька династія», читачка бібліотеки, студентка ЧНУ ім. Б. Хмельницького Марина Мельник у номінації «Найбільш неочікуваний випадок у бібліотеці», вихованці Центру дитячої та юнацької творчості у номінації «Бібліотечні попелюшки», читачка бібліотеки Білоконь Ольга у номінації «Захоплення».
Кращими визнано відеоролики бібліотекаря бібліотеки-філії №8 Черкаської МЦБС Оксани Дуплій, студенток Черкаського комерційного технікуму Бондар Анни та Черепанінець Каріни, студентки ЧНУ ім. Б. Хмельницького Горпинчук Ірини, учениць черкаських ЗОШ №21 і №28 Давигори Аріни та Писанюк Ірини, учня ЗОШ №25 Коваленка Ігора, студенток гуманітарно-правового ліцею Котляр Аліни, Миколаєнко Олександри і Штабрат Дар'ї, учениці ЗОШ №5 Дидюхіної Вікторії, членів гуртка «Юні кореспонденти» Центру дитячої та юнацької творчості, студентки Черкаського державного бізнес-коледжу Йосипенко Катерини.
Молодь, присутня на заході, із захопленням переглядала найцікавіші і найкреативніші відеоролики та взяла активну участь у голосуванні в режимі реального часу, визначивши переможця у номінації «Приз глядацьких симпатій». Глядацьку симпатію вибороло відео студенток Черкаського комерційного технікуму Бондар Анни та Черепанінець Каріни.
Святкового настрою всім додавали музичні і пісенні виступи учнів Черкаської музичної школи №5.
Переможців і авторів кращих відеороликів бібліотека відзначила дипломами і призами.

 

Переглянути відеоролики можна тут

Українська поезія у сучасній музиці

Літературно-мистецьким вернісажем під такою назвою 27 березня Тиждень юнацького читання завершився.
Разом з ведучою заходу молодь згадувала українських музикантів, які перетворили вірші найвідоміших поетів минулого і сьогодення України на сучасні музичні хіти. Юнаки і дівчата переконалися в тому, що в музичному коловороті завжди знаходиться місце пісням на вірші класиків української літератури - Тараса Шевченка і Івана Франка, Василя Симоненка і Миколи Вінграновського, Василя Стуса, Богдана Лепкого, Олександра Олеся, Дмитра Павличка, Ліни Костенко та інших.
На заході у відеозапису звучали пісні у виконанні сучасних українських гуртів «Скрябін», «Один в Каное», «Kozak System», «Pianoбой», « O.Torvald». «Океан Ельзи» та Віталія Козловського.
Окрасою заходу стало живе виконання пісень Володимира Івасюка та пісень на слова Василя Симоненка студенткою Черкаського музичного училища ім. Гулака-Артемовського Юлією Деркач, викладачкою Черкаської музичної школи №5, солісткою гурту «Буднітай» Анастасією Бутовською, солісткою гурту «july 8» Юлією Ярошенко, а також декламування віршів Миколи Вінграновського, Ліни Костенко і Сергія Жадана студентами Черкаського політехнічного технікуму Анастасією Заблоцькою, Даніїлом Ничипоруком, Юрієм Мельниченком. Це перетворило захід на справжнє свято.

205-у річницю від дня народження національного генія, духовного батька української нації Т.Г.Шевченка бібліотека відзначила рядом заходів.

Відвідувачі бібліотеки знайомились із книжково-ілюстративними виставками «Тарасова мапа України», «Шевченкові думи переживуть віки» і «Сповідаюсь пензлем» (Шевченко-художник»).
Життєвому і творчому шляху Кобзаря, пошануванню його пам'яті були присвячені літературна мандрівка «Шляхами великої долі: подорож містами України, де перебував Т.Г. Шевченко», мистецька година «Мистецький скарб Великого Кобзаря», слайд-огляд «Пам'ятники Тарасу Шевченку на земній кулі».
Та найбільшу увагу молоді привернули заходи, в яких юнаки і дівчата брали безпосередню участь. Учні загальноосвітньої школи №11 більше дізнались про славетного земляка, долучившись до відгадування бібліоквесту «Відомий і невідомий Тарас Шевченко». Поділившись на 2 команди, учасники квесту, мандруючи відділами бібліотеки, шукали правильні відповіді на питання та складали пазли зображень відомих картин- Шевченка-художника.

А учні професійного автодорожнього ліцею читали у бібліотеці свої улюблені вірші Шевченка-поета. Кращі читці були відзначені невеликими призами.