Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < квітня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

10 квітня 2019 року до бібліотеки завітала студентська молодь на творчий вечір черкаського письменника, Симоненківського лауреата, цьогорічного ювіляра Олексія Озірного. У творчому доробку поета чотири поетичні збірки: «Проща», «Козацький цвинтар», «Заплакані зорі», «За кого померти?». Остання книга цього року відзначає свій 10-річний ювілей.

Розпочався захід привітальним словом голови обласної організації НСПУ Володимира Поліщука та його спогадами про ювіляра з їх студентського життя. Володимир Трохимович зазначив, що Олексій Озірний є продовжувачем літературних традицій Звенигородського краю, одним із талановитих митців літературного коша, у творчості якого найгучніше звучить національна нотка, виразна козацька тематика, громадянська лірика, морально-етична проблематика. Він є поетом України - індивідуальним і водночас впізнаваним.
Поетично-прозовим вінком творів письменника продовжили захід працівники Симоненківської книгозбірні та учениця колегіуму «Берегиня» Дарія Соколова.
Свої вірші на вечорі проникливо читав і ювіляр. Олексій Антонович ділився своїми відчуттями і переживаннями, зацікавленістю історією рідного краю. Відповідаючи на численні питання молоді, письменник згадував про свої шкільні роки, незабутні зустрічі з відомими українськими письменниками і літераторами, розповідав літературні бувальщини.
Під час діалогу з юнаками і дівчатами Олекса Озірний поділився і своїми тривогами та переживаннями за майбутнє України, до творення якого незабаром долучаться молоді люди та закликав їх любити свою землю і бути активними громадянами.

IMG 7018 IMG 7086 IMG 7090 IMG 7117 IMG 7171

https://novadoba.com.ua/57366-u-cherkasakh-vidbuvsya-tvorchyy-vechir-oleksy-ozirnogo.html

TyjdenKnygy19

Щорічний березневий Тиждень юнацького читання під традиційною назвою «Впусти книгу в серце» цьогоріч пройшов у бібліотеці під девізом «Молодіжна книжкова весна».
На книжково-ілюстративних виставках і розгорнутих переглядах, книжкових виставках-інсталяціях кожен, хто відвідав у ці дні книгозбірню, мав можливість знайти для себе цікаві і корисні книги на будь-який смак: для розуму і для душі. А ще ознайомитись з виставкою макетів книг студентів кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького під назвою «Всі ми виросли з казок».

Впродовж Тижня у вестибюлі бібліотеки відвідувачі брали активну участь у розгадуванні літературно-географічної гри-вікторини «Де це відбувалось?» і інтелект-гри «Віднови тексти» та складанні пазл-вікторини «Літературний кумир».

Молодіжна книжкова весна

Літературно-мистецьким святом за такою назвою стартував Тиждень юнацького читання в обласній бібліотеці для юнацтва ім. В. Симоненка 20 березня. Свято відкрила студентка Черкаського державного бізнес-коледжу Сюзанна Кохась чудовою весняною піснею.

Присутні на заході юнаки і дівчата, дізналися багато цікавого про найдавніші та найсучасніші бібліотеки світу й України зокрема. А ще, згадали книги, які крокують з людством крізь час і простір уже десятки, а то й сотні років і саме цього року відзначають свої книжкові ювілеї.
Як знайти у безмежних просторах літературної скарбниці людства справді хорошу і корисну книгу радила молоді письменниця, літературознавець, літературний критик Валентина Коваленко. Кілька прочитаних нею власних поезій відкрили багатьом присутнім юнакам і дівчатам її багатогранний талант поетеси.
Неповторністю своїх поетичних творів вкотре захопив молодіжну аудиторію молодий поет, драматург, телеведучий і актор Олексій Юрін. А літератор-початківець Роман Сліпокоєнко ділився своїми роздумами про книгу та творчість.
На святі гармонійно поєдналися поетичне слово, танець та пісня. Танцювали талановиті студентки бізнес-коледжу та зачарував присутніх оригінальний, неповторний і талановитий молодіжний пісенний гурт «Lucky girls band» Черкаської музичної школи №5.
Зустріч з книгою тільки розпочалася. Тиждень юнацького читання триває...

IMG 6404 IMG 6413 IMG 6423 IMG 6458 IMG 6462

Див. відео

Свічадо людської душі

21 березня, у Всесвітній день поезії, у бібліотеці було надзвичайно велелюдно і гамірно. Шанувальники поезії, за словами давньогрецького філософа Арістотеля «...найціннішого дару Духа людського», цього дня перегортали сторінки імпровізованого поетичного альбому.
До сьогодні молоде покоління вражається ритмічною досконалістю думки Сапфо, Данте, Бокаччо, Петрарка, сонатами Шекспіра, перебирає поетичні струни Рембо і Бодлера, наповнюється силою слів Івана Франка і Лесі Українки, правдивістю творів Василя Симоненка і Миколи Вінграновського, метафоричністю і людинолюбством поезій Любові Проць, Ірини Жиленко, Ліни Костенко... І це яскраво підтвердили у своїх поетичних виступах студентки Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Вероніка Скрипай і Жанна Мочалка.
Юнаки і дівчата, присутні на заході, знайомилися із черкаськими поетесами Ганною Клименко-Синьок і Оленою Желєзняк та їх творчістю. Свої поезії читав член обласного літературного об'єднання ім. В. Симоненка Валерій Власюк. Веселого настрою всім додали пародії поета і гумориста Івана Дубініна. Співану поезію майстерно представив бард Володимир Радько.
А те, що поетичне слово є близьким сучасному поколінню молоді, засвідчив поетичний батл, в якому юнаки і дівчата взяли активну участь.

Весняна колекція молодіжного читання

Молодіжна книжкова весна у бібліотеці продовжилася 22 березня знайомством молоді з весняною колекцією молодіжного читання. До уваги юнаків і дівчат були представлені нові книги, які є найбільш популярними серед молодих читачів бібліотеки.
Серед них книги, які є путівниками в пошуку себе і свого місця в житті. Це праці визнаних у всьому світі експертів з питань лідерства Стівена Кові «Сім звичок високоефективних підлітків» і «Дванадцять важелів успіху», Джона Максвелла «21 беззаперечний закон лідерства», доктора психології Тала Бен-Шахара «Бути щасливіше. Сьогодні. Зараз. Завжди».
Достойне місце в колекції зайняли книги, які висвітлюють проблеми сучасних підлітків і молоді, те, що їх хвилює, чим вони захоплюються і яким бачать своє майбутнє. Корисними стануть книги українських письменників Сергія Гридіна «Не такий», Анастасії Нікуліної «Сіль для моря, або Білий Кит», англійської письменниці Аніки Харпер «Що приховує Кара Вінттер?», американської письменниці Жаклін Сільвестр «Вундеркідз».
Тих, хто сповнений любові, зацікавлять книги американської письменниці Даніели Стіл, українських письменниць Дари Корній, Надії Гуменюк, Світлани Горбань і Наталі Лапіної.
Саме про свої книги, магію творчості та секрети майстерності розповіла Світлана Горбань, яка завітала на зустріч з юнаками і дівчатами. Світлана Петрівна звернула увагу молоді на велику силу слова і книги, які змушують людину думати, співпереживати, мріяти і втілювати свої мрії в реальність.
На ліричній хвилі читанням поезій завершила зустріч поетеса Катерина Вербівська.

IMG 6615 IMG 6642 IMG 6659 IMG 6662 IMG 6675

У світ мистецтва через книгу

25 березня студенти Черкаського політехнічного технікуму, які завітали цього дня до книгозбірні, стали учасниками книжкової презентації «У світ мистецтва через книгу». Вона познайомила молодь з унікальними мистецькими виданнями – книгами, альбомами, календарями, які представляють творчий доробок митців минулого і сьогодення України.
В цій когорті українських художників ті, хто працював на теренах України – Сергій Васильківський, Микола Пимоненко, Олександр Мурашко, Михайло Бойчук, Опанас Заливаха, Алла Горська, Віктор Зарецький, Іван Марчук, Олег Шупляк. А також ті митці, які працюючи за межами Батьківщини, активно включилися у світовий мистецький процес, не відмовляючись від свого українства ні в житті, ні в творчості – Яків Гніздовський, Михайло Дмитренко, Микола Неділко, Юрій Скорупський.

IMG 6693

Звідки книга до нас прийшла

Бібліоквест під такою назвою 25 березня дав можливість студентам Черкаського вищого професійного училища продемонструвати і поглибити свої знання з історії книги, книгодрукарства та книжкової справи, в тому числі і на Черкащині.
Мандруючи різними відділами бібліотеки, молодь шукала відповіді на питання, згадувала вже відомі факти і події та відкривала для себе багато нової цікавої і корисної інформації.
Завдяки участі у квесті юнаки і дівчата згадали країну, де було винайдено папір та європейського першодрукаря Йоганна Гутенберга; дізналися багато цікавих фактів про історію друкарської справи в Черкасах та Перший Черкаський книжковий фестиваль; прослухали уривок аудіо запису, на якому відомий молоді український співак, композитор, телеведучий Кузьма Скрябін читає одну із своїх книг; познайомились з книгами, надрукованими шрифтом Брайля та книгами, героями яких є самі книги.

Бібліотеками світу

26 березня студенти Черкаського комерційного технікуму здійснили віртуальну подорож бібліотеками світу, під час якої дізналися про найстаріші, спалені та зниклі, найдивніші, найкрасивіші, найбільші та найменші, найсучасніші книгозбірні.
Також юнаки та дівчата ближче познайомились з юнацькою бібліотекою, взявши участь у бібліоквесті «Звідки книга до нас прийшла».

 

Одного разу в бібліотеці...

26 березня молодь також завітала до бібліотеки на незвичний для неї захід. Цього дня відбувалось підведення підсумків, нагородження переможців і відзначення учасників конкурсу серед юнацтва і молоді на створення відеороликів «Одного разу в бібліотеці», який був організований і проводився юнацькою бібліотекою впродовж лютого-березня 2019 року.
Метою конкурсу було привернути увагу молоді до сучасної бібліотеки та читання, передати погляд молодих на бібліотеку в нестандартному і незвичному ракурсі. А ще, надати можливість юнакам і дівчатам продемонструвати свої творчі здібності через створення власного відеопродукту, стимулювати їх до проведення корисного і змістовного дозвілля.
Оголошення про проведення та умови конкурсу були розміщені на веб-сайті та сторінках бібліотеки у соціальних мережах. На конкурс надійшло 24 відеоролики від 18 учасників. Деякі автори були настільки захоплені ідеєю, що надіслали по декілька роликів.
Члени комісії ретельно та уважно розглянули конкурсні роботи і в ході тривалих обговорень визначили переможців у 4-х призових номінаціях. Ще 11 відеороликів було визначено як кращі.
Переможцями стали: читачка бібліотеки Вишневецька Тетяна та її маленька донечка Вероніка у номінації «Читацька династія», читачка бібліотеки, студентка ЧНУ ім. Б. Хмельницького Марина Мельник у номінації «Найбільш неочікуваний випадок у бібліотеці», вихованці Центру дитячої та юнацької творчості у номінації «Бібліотечні попелюшки», читачка бібліотеки Білоконь Ольга у номінації «Захоплення».
Кращими визнано відеоролики бібліотекаря бібліотеки-філії №8 Черкаської МЦБС Оксани Дуплій, студенток Черкаського комерційного технікуму Бондар Анни та Черепанінець Каріни, студентки ЧНУ ім. Б. Хмельницького Горпинчук Ірини, учениць черкаських ЗОШ №21 і №28 Давигори Аріни та Писанюк Ірини, учня ЗОШ №25 Коваленка Ігора, студенток гуманітарно-правового ліцею Котляр Аліни, Миколаєнко Олександри і Штабрат Дар'ї, учениці ЗОШ №5 Дидюхіної Вікторії, членів гуртка «Юні кореспонденти» Центру дитячої та юнацької творчості, студентки Черкаського державного бізнес-коледжу Йосипенко Катерини.
Молодь, присутня на заході, із захопленням переглядала найцікавіші і найкреативніші відеоролики та взяла активну участь у голосуванні в режимі реального часу, визначивши переможця у номінації «Приз глядацьких симпатій». Глядацьку симпатію вибороло відео студенток Черкаського комерційного технікуму Бондар Анни та Черепанінець Каріни.
Святкового настрою всім додавали музичні і пісенні виступи учнів Черкаської музичної школи №5.
Переможців і авторів кращих відеороликів бібліотека відзначила дипломами і призами.

Переглянути відеоролики можна тут

Українська поезія у сучасній музиці

Літературно-мистецьким вернісажем під такою назвою 27 березня Тиждень юнацького читання завершився.
Разом з ведучою заходу молодь згадувала українських музикантів, які перетворили вірші найвідоміших поетів минулого і сьогодення України на сучасні музичні хіти. Юнаки і дівчата переконалися в тому, що в музичному коловороті завжди знаходиться місце пісням на вірші класиків української літератури - Тараса Шевченка і Івана Франка, Василя Симоненка і Миколи Вінграновського, Василя Стуса, Богдана Лепкого, Олександра Олеся, Дмитра Павличка, Ліни Костенко та інших.
На заході у відеозапису звучали пісні у виконанні сучасних українських гуртів «Скрябін», «Один в Каное», «Kozak System», «Pianoбой», « O.Torvald». «Океан Ельзи» та Віталія Козловського.
Окрасою заходу стало живе виконання пісень Володимира Івасюка та пісень на слова Василя Симоненка студенткою Черкаського музичного училища ім. Гулака-Артемовського Юлією Деркач, викладачкою Черкаської музичної школи №5, солісткою гурту «Буднітай» Анастасією Бутовською, солісткою гурту «july 8» Юлією Ярошенко, а також декламування віршів Миколи Вінграновського, Ліни Костенко і Сергія Жадана студентами Черкаського політехнічного технікуму Анастасією Заблоцькою, Даніїлом Ничипоруком, Юрієм Мельниченком. Це перетворило захід на справжнє свято.

Черкаську область називають наймолодшою в Україні. Але завдяки працьовитим і талановитим людям про Черкащину знають далеко за її межами. У нашому краї народилися, творили і нині творять багато відомих особистостей - істориків, економістів, політиків, митців.

65 років досягнень черкащан увіковічені на сторінках книг і альбомів. А ще на поштових марках, конвертах, листівках і календарях. Саме з ними можна ознайомитись на виставці-інсталяції «65 Черкащині», розгорнутій у читальній залі книгозбірні.
Поштова продукція щедро представлена нашою колегою Надією Філахтовою із власної колекції.

IMG 6142

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше