Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < вересня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

  Тиждень краєзнавства 2019 року стартував творчою зустріччю, присвяченою 65-річному ювілею Черкаської області. Її називають наймолодшою в Україні, але завдяки працьовитим і талановитим людям про Черкащину знають далеко за її межами. У нашому краї народилися, творили і нині творять багато відомих особистостей - істориків, економістів, політиків, митців.
   Про роль і місце малої батьківщини у житті кожної людини говорив з молоддю голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук, професор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Василь Мельниченко. Цікавою і змістовною була його розповідь про передумови створення і історію розвитку області, яка супроводжувалась відеопрезентацією світлин із місцевих архівів. Василь Миколайович також ознайомив присутніх з історією створення і досягненнями обласної організації Національної спілки краєзнавців України, яка цьогоріч святкує свій 30-річний ювілей. Він зазначив, що завдяки краєзнавцям наступні покоління мають можливість глибше пізнавати історію своєї рідної землі.
  Знайомство юнаків і дівчат з літературною історією краю продовжив голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури і компаративістики ЧНУ ім. Б. Хмельницького Володимир Поліщук. Володимир Трохимович більш детально зупинився на історії заснування обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича, якій у цьому році виповнюється 25 років. Він наголосив молоді, що премія заснована з метою підтримки краєзнавства як важливого засобу громадянсько-патріотичного виховання та заохочення дослідників історії Черкащини до нових і важливих здобутків у галузі краєзнавства. Згадав Володимир Трохимович і про непересічну постать Михайла Максимовича, видатного українського науковця, енциклопедиста, фольклориста, історика, філолога, етнографа, чиє ім'я й носить премія.
   На заході разом з гостями молоді люди згадували видатних діячів тих населених пунктів, де проживають вони чи їхні батьки.
   Святкового настрою зустрічі додавали українські пісні у виконанні Ольги Білокінь.

IMG 7621IMG 7629IMG 7647IMG 7654IMG 7664IMG 7668

Працівників архівних установ називають хранителями пам'яті минулих поколінь.

Наш Державний архів Черкаської області цього року відзначає вагому дату – свій 100-річний ювілей. За ці роки архів пройшов непростий шлях становлення. На сьогодні - це авторитетна й добре знана архівна установа не лише на Черкащині та в Україні, а і за її межами. За період свого існування архів створив потужну джерельну базу історії рідного краю.
Про історію розвитку обласного архіву, його документний ресурс, правила користування ним 20 вересня вела розмову із студентами гуманітарно-правового ліцею начальник відділу використання інформації документів Ольга Василенко. Свою розповідь Ольга Євгеніївна доповнювала змістовною відеопрезентацією.
Особливу велику зацікавленість у студентської молоді викликав перегляд копії грамоти польського короля Станіслава про надання м. Черкаси статусу вільного міста, датованої 1791 роком; копії зображення першого герба міста Черкаси; світлин нашого міста 60-70-х років минулого століття.
Після заходу молодь ще довго спілкувалася з гостею, зокрема, юнаків і дівчат зацікавила можливість вивчення власного родоводу за допомогою архіву.

IMG 7674IMG 7690

 

14

Приворот-зілля слова відомої черкаської письменниці, літературознавця Валентини Коваленко зібрало 18 вересня у бібліотеці побратимів і посестер по перу, педагогічну і бібліотечну спільноту, учнівську і студентську молодь, численних прихильників творчості на її творчий вечір з нагоди 55-річного ювілею.
Валентина Михайлівна кандидат педагогічних наук, член НСПУ. У її творчому доробку збірки поезій та прози «З любові», «Перевесла істин», «Приворот-зілля», «Вовчик», «Ненароджене сонце, або Великий піст Зінька Самгородського», «Трунок Сварожого рога», «Перелесниця», «Тобі б моїм поговорить вогнем», «Приворот-зілля. Зібране», ряд навчально-методичних посібників для вчителів та літературно-обдарованої молоді «На осонні слова», «Поетичний гербарій», «До щирця поетичного слова», «Роду криниця віща». Вона співавторка та авторка підручників з літератури рідного краю, досліджень про творчу лабораторію відомих письменників, автор-укладач багатьох тематичних збірників. Творчість письменниці пошанована рядом літературних премій.
Від письменницької громади ювілярку привітав голова обласної спілки Володимир Поліщук, відзначивши вічно живу, українську сутність і громадянську позицію її поезії, яка постійно набуває нових форм і площин.
Теплі, хвилюючі слова на адресу Валентини Михайлівни звучали від інших спілчан та вчителів і учнів колегіуму «Берегиня». Приємний сюрприз для іменинниці і всіх присутніх зробила видавець Юлія Чабаненко, яка представила обкладинку нової прозової книги письменниці «Втеча», що незабаром побачить світ у її видавництві.
Ювілярка ділилась роздумами про свою прозову творчість, з щемом згадала історію написання твору «Вовчик», розповіла про нові твори «Мій рай» та «Втеча», читала свої поезії. Щира розмова з аудиторією перейшла в діалог щодо її літературної і громадської діяльності.
Ліричного настрою зустрічі надали пісні на слова поезій Валентини Коваленко, проникливо виконані композиторкою і виконавицею Тамілою Чупак та музичне вітання від Заслуженої артистки України Наталії Мамалиги.
Завершився вечір на гумористичній хвилі авторськими пародіями на вірші авторки у виконанні пародиста Івана Дубініна.

IMG 7505IMG 7509IMG 7528IMG 7552IMG 7572IMG 7596IMG 7611

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2018 року

Детальніше...

 

Нові книги подаровані Віктором Альтфедером

Маніфест тих,
хто прожили
чверть життя:
двадцятирічні про те,
хто вони

Переможець конкурсу
«Напишіть про мене книжку!»

viter zpid soncia

Путівник підлітка
до успіху

 

 

Книжковий калейдоскоп Черкащини

Вірші

з війни

IMG 0413

Детальніше