Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

Роль і місце читання в житті людини, сучасний стан і перспективи, зокрема, юнацького читання було розглянуто в ході читацької конференції „Читання – крок в майбутнє”.

Обговорювалися такі питання:

1. Книга: від минулого до майбутнього через сучасність.

2. Роль читання в процесі формування особистості.

3. Читання як чинник формування мовної культури нації.

4. Читання як основа самоосвіти та запорука життєвого успіху.

5. Результати соціологічного вивчення „Молодь і читання: сучасний стан і перспективи”.

У конференції взяли участь письменник, член НСПУ, лауреат обласної літературної премії ім. В.Симоненка та Міжнародної літературної премії ім. Г.Сковороди Білоус Г.П.; старший викладач кафедри практичної психології Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Дударен-       ко І.С.; вчитель української мови і літератури колегіуму „Берегиня” Товстопят О.В.; аспірант кафедри української літератури та компарати- вістики Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Кривопишина Катерина; учень загальноосвітньої школи № 15 м. Черкаси Андрущенко Денис; заступник директора з наукової роботи обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка Чорнобривець В.М.

 Слухачами конференції були: учні загальноосвітньої школи № 29, студенти гуманітарно-правового ліцею та Черкаського професійного авто- дорожнього ліцею, бібліотекарі професійно-технічних навчальних закладів м. Черкаси.

 

 

IMG_4643   IMG_4644   IMG_4649   IMG_4655  

 

IMG_4660   IMG_4664  

 На презентації нових видань Ліни Костенко „Народжена раз на століття” студенти Черкаського професійного автодорожнього ліцею, Черкаського державного бізнес-коледжу, Черкаського комерційного технікуму познайомилися із книгами Ліни Василівни Костенко, якими обізвалася поетеса до читачів у 2010 і 2011 роках:

Гіацинтове сонце. – К.: Либідь, 2010.

Берестечко. – К.: Либідь, 2010.

Річка Геракліта. – К.: Либідь, 2011.

 Записки українського самашедшего. – К. :А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011.

Роздумами про творчість Ліни Костенко та особистими спогадами про зустріч з Поетесою поділився з присутніми письменник, член Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України Григорій Павлович Білоус.

Глибоке враження творчість великої українки справляє на композитора з м. Кам’янки Тамілу Чупак. На презентації вона проникливо виконала декілька ліричних пісень написаних нею на вірші Ліни Василівни.

Студенти мали змогу послухати аудіозапис поезій у виконанні авторки – Ліни Костенко та учнів колегіуму „Берегиня” Жаровської Оксани та Брежатової Тетяни.

 

VchCherKrayu2

Вчені Черкаського краю : біобібліогр. нариси.

Вип. 4 : Суспільні й гуманітарні науки, ч. 1 : Історики,

археологи, етнографи, фольклористи, краєзнавці, кн.1:

А – І /  КЗ  "Обл.  б-ка  для юнацтва ім. В. Симоненка"

ЧОР  ;  уклад. О. А. Забєліна ; вебліогр. Т. Л. Карахім ;

ред. Н. С. Сім’яниста. –  Черкаси : Б. в., 2010. – 104 с.

 Ці біобібліографічні нариси є продовженням серії "Вчені Черкаського краю". Попередні три випуски – "Природничі науки", "Технічні, сільськогосподарські та лісогосподарські науки", "Медичні науки" – були присвячені великій групі науковців-природодослідників, техніків, аграрників та лісівників, медиків. 

У першій частині четвертого випуску "Суспільні й гуманітарні науки" зібрані відомості про вчених-істориків, археологів, етнографів, фольклористів і краєзнавців – уродженців Черкащини і тих, чия діяльність пов’язана з краєм. Біографічні матеріали та бібліографія  будуть подані в загальному алфавітному порядку прізвищ і вийдуть  трьома книгами :          кн. 1. А – І;  кн. 2. К – П; кн. 3.  Р – Я.

Перша книга включає довідки про життя і наукову діяльність  33-х вчених, 832 бібліографічні записи, які в межах персоналій розміщені в зворотно хронологічній послідовності. Вебліографія виділена окремими блоками.

Видання частково анотоване.

Допоміжний апарат бібліографічного посібника складають:  "Іменний покажчик", "Список скорочень назв періодичних і продовжуваних видань", "Зміст" та фотопортрети науковців.

Пропонований біобібліографічний посібник має рекомендаційний  характер і орієнтований  на широке коло користувачів – юнацьку аудиторію, викладачів навчальних закладів, бібліотечних працівників і всіх, хто цікавиться історією і сьогоденням краю.

 

Навчаються бібліотекарі системи

професійно-технічної освіти

На базі бібліотеки з метою підвищення кваліфікації бібліотечних працівників професійно-технічних навчальних закладів проведено практикум „Впровадження в практику роботи бібліотек освітянської галузі ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 „Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та складання” та ДСТУ ГОСТ 7.80:2007 „Бібліографічний запис. Заголовок. Загальні вимоги та правила складання”.

Провідні спеціалісти обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.Симоненка Забєліна О.А., Кузьменко Ю.І. та Філахтова Н.М. виступили із консультаціями та провели практичні заняття по темі практикуму.

Учасникам занять також було запропоновано огляд нових методико-бібліографічних матеріалів та професійних періодичних видань „Бібліосвіт”, „Бібліотечна планета”, „Бібліотека”, „Бібліотекознавство. Документознав- ство. Інформологія”, „Бібліотечний форум України”, „Вісник Книжкової палати”, „Шкільна бібліотека”.

 

 

Відбулась година мужності „Пам’яті героїв присвячується”, приурочена 67-й річниці визволення Черкащини від німецько-фашистських загарбників.

На зустріч до старшокласників загальноосвітньої школи № 10 завітав ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник бойових дій, полковник у відставці, заступник голови міської ради ветеранів – Красовський Петро Семенович. Розповідь ветерана про запеклі бої за Дніпро, визволення міста Черкаси, про одну із блискучих операцій Великої Вітчизняної війни – Корсунь-Шевченківську битву не залишила байдужим жодного із присутніх на зустрічі.

Юнакам та дівчатам був проведений огляд літератури про визволителів і героїчні події визволення Черкащини.

IMG_4494    IMG_4495

Відбулося чергове засідання Art-лекторію „Мистецькі автографи часу” за темою „Скарбниця світу – Лувр”.

Присутні на заході студенти Черкаського політехнічного технікуму поповнили свої знання з світової художньої культури, а також історії Франції. Адже нинішній музей Лувр, який колись був резиденцією французьких королів, зберігає безліч історичних коштовностей і артефактів.

Увазі юнаків і дівчат було представлено слайд-презентацію, яка ознайомила із найвизначнішими музейними експонатами: „Нікою Самофракійською”, „Венерою Мілоською”, коштовним каменем „Регент” та найвідомішими картинами художників – Леонардо да Вінчі, Рафаеля Санті, Рембрандта ван Рейна, Альбрехта Дюрера, Пітера Рубенса, Ніколя Пуссена та інших.

Зацікавили молодь також книги та журнали, представлені на книжково-ілюстративній виставці „Шедеври Лувру”.

 

IMG_4509   IMG_4510  

 

До 197-ї річниці від дня народження та 150-річчя від дня смерті Т.Г.Шевченка  бібліотекою  проведено ряд культурно-мистецьких заходів, на яких побувала учнівська молодь загальноосвітніх шкіл №№ 19, 21, 22, 32, гуманітарно-правового ліцею, колегіуму „Берегиня”, Черкаської спеціальної школи-інтернату:

Озвучена книжково-ілюстративна виставка-мандрівка „Тарасовими шляхами”, завдяки якій молоді люди здійснили заочну подорож містами України, де перебував Тарас Шевченко та познайомились із поетичними та мистецькими творами, які були створені митцем в той період.

• Найцікавіші видання із фондів бібліотеки про життєвий і творчий шлях національного генія України були представлені бібліографічним оглядом літератури „Духовний велет України”. Під час огляду юнаки та дівчата взяли участь у Шевченківській вікторині, виявивши при цьому високий рівень знань про Тараса Шевченка як людину, поета, мислителя.

• „Мистецький скарб Великого Кобзаря”. Під такою назвою пройшла літературно-мистецька година, де молодь дізналась про внесок Шевченка-художника у скарбницю українського і світового мистецтва та головні мотиви його художньої творчості.

• З 50-річною історією Національної премії ім. Т.Г.Шевченка, сучасними умовами її присудження та черкащанами, що пошановані премією ознайомила озвучена книжково-ілюстративна виставка „ Шевченківській премії – 50”.

 

 

 

 

 

Відбулося чергове засідання клубу цікавих зустрічей «Візит» за темою «Глибин народних зоряна криниця».

На візит до студентів Черкаського державного бізнес-коледжу завітала член Національної спілки народних майстрів України, майстер вишивки Некраса Наталія Василівна. Молоді люди поспілкувалися з гостею заходу про своєрідність і оригінальність українського народу, який протягом свого існування  витворив особливу систему цінностей, звичаїв, світорозуміння, етнічних та естетичних форм і знаків.

Чудовою ілюстрацією під час розмови про українську пісню став спів народних пісень студентки кафедри менеджменту туризму готельного та ресторанного бізнесу Східноєвропейського університету економіки та менеджменту, солістки аматорського ансамблю української пісні «Веселка» міського клубу «Будівельник» Ольги Висоцької.

 

IMG_4395 IMG_4390  

Проведено День держави «Греція – колиска західної цивілізації» із циклу вечорів толерантності «Мистецтво жити поряд».

Студенти коледжу економіки і управління Східноєвропейського університету економіки і менеджменту познайомилися з історією, звичаями і традиціями, культурними надбаннями держави Греція. Жвавий інтерес у молодих людей викликала розповідь про цікаві аспекти із життя країни, запрошеної на захід представниці черкаської міської грецької громадської організації «ЕНЕСІ» – Пащенко Інни Валеріївни.

Після спілкування з гостею і ознайомлення з книжково-ілюстративною виставкою «Архіпелаг бога Сонця: Греція» у юнаків і дівчат з’явилося бажання  більше дізнатися про цю державу і відвідати батьківщину античного мистецтва.

 

IMG_4381    IMG_4384

 

 Відбулося засідання соціально-адаптаційного клубу "Пізнай себе" за темою „Духовний світ українства” за участі першого українського доктора культурології, професора кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Китової Світлани Андріївни.

Присутні на зустрічі студенти гуманітарно-правового ліцею та учні   10-А класу ЗОШ № 11 поспілкувалися із Світланою Андріївною, з цікавістю прослухали розповідь про безмежний світ духовної та матеріальної культури українського народу, її особливості в різних регіонах країни, в тому числі і на Черкащині.

Юнаки та дівчата ознайомились з книгами із фондів бібліотеки, автором яких є Китова С.А.: „Полотняний літопис України: семантика орнаменту українського рушника”, „Колядки та щедрівки в сучасних записах”, „Християнські засади українського весілля” та іншими виданнями.

Результатом зустрічі стало усвідомлення молодими людьми своєї причетності до долі країни, відчуття відповідальності за збереження і примноження її духовних скарбів.

 

IMG_4378 IMG_4377