Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

18 жовтня у бібліотеці відбувся незвичайний захід – благодійний аукціон, який став заключним етапом бібліотечного проекту «Ми – козацького роду» та міського конкурсу серед творчої молоді на створення кращої ілюстрації до літературного твору про козацтво « І оживає дух козацький....», присвячених 525-річчю виникнення українського козацтва і 100-річчю утворення Вільного козацтва. Організаторами та виконавцями проекту, який стартував наприкінці 2016 року, стали обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка, Черкаська обласна громадська організація «Світовид», Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради і Управління сім'ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації.
На аукціон було виставлено 27 найкращих, різних за сюжетом та технікою виконання робіт обдарованої молоді – переможців та учасників конкурсу.
25 ілюстрацій козацької тематики були продані, а виручені кошти передані до Черкаського обласного центру дитячої онкології та гематології мамі важкохворої дівчинки для лікування її доньки.
Бібліотека надзвичайно вдячна співорганізаторам проведення конкурсу та аукціону, авторам картин, які дали свою згоду на їх продаж, а також тим, хто купив їх, давши шанс на життя 15-річній дівчинці.

IMG 0474 IMG 0530 IMG 0549

17 жовтня учасники семінару-практикуму шкільних бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів Черкаського району мали щасливу нагоду стати під поетичні вітрила кандидата філологічних наук, члена Національної спілки письменників України Юлії Гончар.

Зустріч відбулася з нагоди ювілею письменниці. Юлія Олегівна читала свою поезію, розповідала про таємниці творення слова, ділилася творчими планами на майбутнє, спілкувалася про нинішню ситуацію в Україні. Адже, нині вона часто буває на Сході нашої країни, поскільки є національним радником Ради Європи.
Теплі і щирі слова на адресу ювілярки звучали від колег по перу, членів обласної організації НСПУ Наталі Лапіної, Катерини Вербівської, Івана Дубініна, Володимира Ткаченка, членів обласного літературного об'єднання імені Василя Симоненка.
Закінчилася зустріч автограф та фотосесією письменників із бібліотекарями.

З давніх-давен людина прагнула прикрасити себе і використовувала для цього все, що могло бути в природі придатним для цієї мети. Жіноче населення України полюбляло носити різноманітні вушні, шийні, нагрудні прикраси, що складалися з кількох компонентів, гармонійно пов'язаних між собою. Серед них чільне місце займала традиційна українська народна прикраса - дукачі.
Про історію дукачів, тлумачення їх символіки, місцевих золотарів та причини втрати популярності цього виду прикрас 26 вересня у бібліотеці на черговому засіданні клубу цікавих зустрічей «Візит» розповідав краєзнавець Олександр Самков.

Сосновий бір – парк, що заспокоює і надихає

Тиждень краєзнавства стартував 18 вересня краєзнавчою екскурсією молодими користувачами нашої бібліотеки найстарішим парком Черкас - «Сосновий бір», який займає помітне місце серед значних пам'яток садово-паркової архітектури України. За його створення у 1979 році авторський колектив був нагороджений Державною премією УРСР імені Т.Г. Шевченка. 2017 року парк відзначає свій 50-річний ювілей.
Мандруючи парком, учні загальноосвітньої школи № 29 міста Черкаси милувалися його краєвидами зі штучними озерами і фонтанами, величезними соснами і екзотичними деревами, неперевершеною панорамою Дніпра, дерев'яними та кам'яними скульптурами на виставкових алеях. Завідувач відділу абонемента юнацької бібліотеки ознайомила молодь з історією створення парку, розповіла багато цікавого про фестиваль «Дивосвіт», який щорічно проходить на його території. «Сосновий бір» вже давно став творчою майстернею для скульпторів, які працюють з каменем, деревом, металом, бетоном та майданчиком для численних майстер-класів по створенню ляльок-мотанок, патріотичних прикрас, керамічних іграшок і особливих листівок, що проводять митці Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Під осіннім сонцем, під спів пташок і запах осінньої хвої юнаки і дівчата збагатилися новими знаннями з історії рідного міста, приємно відпочили і зробили селфі на згадку про екскурсію.

IMG 9804 IMG 9806 IMG 9817 IMG 9839 IMG 9841 IMG 9859

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Тетяна Нераденко: археолог, краєзнавець, педагог

Цього ж дня у бібліотеці відбулася зустріч учнів Черкаського вищого професійного училища із кандидатом історичних наук, краєзнавцем, археологом Тетяною Нераденко, також ювіляркою 2017 року.
Тетяна Миколаївна, яка вже не вперше зустрічається з молоддю в стінах Симоненківської книгозбірні, розповіла про суть науки археології і специфіку роботи археологів, познайомила присутніх із авторськими книгами і роботою експедицій по розкопках Молюхового Бугра – давнього поселення в заплаві Тясмину V-III тис. до н.е., супроводжуючи свою розповідь демонстрацією світлин.
Молодь із зацікавленням переглянула фото, за допомогою відеопрезентації пригадала найцікавіші туристичні об'єкти Правобережної Черкащини та взяла участь у краєзнавчій вікторині «Мій рідний край». Переможці вікторини були відзначені призами – книгами, автором яких є гостя заходу.
Тетяна Нераденко закликала юнаків і дівчат подорожувати Черкащиною, вивчати її історію і пізнавати свій рідний край.

IMG 9900 IMG 9895

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Скарбниця талантів землі Черкаської

Черкаська земля надзвичайно багата талановитими людьми, відомими в Україні і далеко за її межами. Серед них - національний геній Тарас Шевченко; гетьман України, видатний державний, політичний і військовий діяч Богдан Хмельницький; український політик, Герой України В'ячеслав Чорновіл; мислителі та науковці - Михайло Максимович, Микола Біляшівський, Агатангел Кримський; династія промисловців-цукроварників, меценатів Симиренків; письменники - Іван Нечуй-Левицький, Михайло Старицький, Михайло Драй-Хмара. Тут творив поет Василь Симоненко.
Та є і менш знані особистості - проголошений святим у Індії Олексій Бах, зачинатель біофізики Борис Раєвський та інші.
Про видатних наших краян, знаних не лише в області, країні, а й по далеких світах, 19 вересня під час заочної круїз – вікторини Черкащиною згадували студенти Черкаського комерційного технікуму.
Сучасну літературну Черкащину представила талановита поетеса і перекладач Катерина Вербівська.

IMG 9906 IMG 9910

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Мрію бути: Тетяна Сосуліна

Свій ювілей цьогоріч відзначає ще одна талановита особистість черкаського краю - знана в Україні та далеко за її межами художниця Тетяна Сосуліна, яка працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва. В творчому доробку художниці – пастель, графіка, живопис, батик, але все ж перевагу вона віддає гобелену.
20 вересня Тетяна Дмитрівна завітала до бібліотеки на зустріч із учнями черкаської загальноосвітньої школи № 24. На заході мова йшла про гобелен, як жанр текстильного мистецтва . Розповіла майстриня і про своє захоплення фотографією та письменством, адже вона є також автором трьох книжок - збірок замальовок – ессе «Мрію бути», «Спас любови» та «Моменти нашого життя», яка готується до друку.

IMG 9938 IMG 9967 IMG 9974 IMG 9975 IMG 9983

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Книгу Євгена Стеблівського «Звенигора. Шабля на комісара» презентовано черкаській молоді

21 вересня переповнена читальна зала бібліотеки зустрічала письменника з Одеси Євгена Стеблівського, який презентував учнівській і студентській молоді унікальну, надзвичайно цікаву книгу про події Української революції 1917-1921 років «Звенигора. Шабля на комісара». Це перший історичний бойовик про невідомі і трагічні події Звенигородсько-Таращанського повстання 1918 року на Черкащині, у якому вимальовуються могутні дійові сили Вільного козацтва, що зародилося 1917 року на Звенигородщині, поширилося по всій Україні і прославилося боротьбою за її самостійність. Вільне козацтво, яке продовжило традиції Б.Хмельницького, С.Наливайка, І.Гонти, М.Залізняка.
Відкриваючи презентацію, черкаський письменник Олексій Озірний, який в одному з головних героїв роману побачив прототип свого прадіда, зазначив, що це книга про нашу історію, бойовий дух козацтва, славне минуле України - надзвичайно важливе для сучасників. Книга – яку треба читати, особливо молодим. Адже молодь це майбутнє України, яке покликане виправдати її надію.
Презентуючи книгу, Євген Стеблівський розповів про ідею виникнення й історію написання роману, роботу з архівами і співпрацю з дослідником історії повстанського руху Іваном Ковалем. Зачитуючи уривки із книги, автор зазначив, що «Звенигора. Шабля на комісара» - лише перша частина трилогії, яка матиме продовження та представив ще одне видання «Кіборги».
Відгуками про роман з присутніми ділилися доктор філології, професор Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Володимир Поліщук, рецензентка книги, викладачка цього університету Ганна Клименко - Синьоок, директор Симоненківської книгозбірні Олена Федоренко. Вони звернули увагу юнаків і дівчат на те, що це книга, яка розкриває правдиву історію 100-річної давнини, правду про події, перекручені радянським режимом, книга, в якій проглядається душа автора, доля його роду, доля України, книга – урок для нащадків.

IMG 0043 IMG 0060 IMG 0073 IMG 0107

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 Історія Черкас у пам'ятниках

У всебічному пізнанні історії своєї малої батьківщини важливого значення набувають пам'ятники, пов'язані з подіями, що відбувались тут у різні історичні епохи.
Познайомитися з деякими пам'ятниками м. Черкаси студенти Черкаського політехнічного технікуму змогли 21 вересня, взявши участь у вуличному квесті рідним містом, який поєднав у собі інформаційно-пошукову гру з активною прогулянкою його вулицями та парками.
Це інтелектуальне змагання спонукало його учасників до поглиблення знань з історії Черкас.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

За доброю традицією під час Тижня краєзнавства юнаки і дівчата знайомилися із найцікавішими новинками краєзнавчих видань, які отримала юнацька бібліотека в 2016-2017 роках. 22 вересня впродовж дня учасниками презентації були учні ЗОШ №11 та колегіуму «Берегиня».
Завершився Тиждень краєзнавства в неділю 24 вересня бесідами і спілкуванням у бібліотеці біля книжково-ілюстративних виставок та виставок творчих робіт митців і обдарованої молоді Черкащини.

IMG 0116 IMG 0117 IMG 0122 IMG 0135 IMG 0143 IMG 9869

Впродовж Тижня краєзнавства відвідувачі бібліотеки мали змогу здійснити екскурсії бібліотекою, переглянути бібліотечні виставки, а ще позмагатися у інтелектуальних вікторинах «Покоління Z знає».

IMG 0133 IMG 9786 IMG 9792 IMG 9874 IMG 9920 IMG 9986

Zakladka Tyzhden 2017

У відділі мистецтв у вересні відкрилася виставка творчих робіт талановитої черкаської художниці Тетяни Сосуліної.

На виставці представлені різні за стилями, жанрами, технікою виконання роботи – живопис, графіка, світлини, міні-гобелени, власні збірки замальовок-ессе «Мрію бути», «Спас любови» та книги черкаських авторів, в оформленні яких використано художні роботи мисткині.
Виставка демонструватиметься до середини жовтня.

IMG 0156 IMG 0155 IMG 0157 IMG 0162

 

9 вересня 2017 року доля 65 –й раз перегорнула листок життєвого календаря черкаського прозаїка, поета і гумориста Івана Дубініна. З цієї нагоди 12 вересня у бібліотеці відбувся творчий вечір письменника-ювіляра.
Щоб засвідчити свою читацьку повагу і любов до автора 12-ти книг у читальній залі зібралися письменники Шевченкового краю, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів області, студенти Черкаського державного бізнес-коледжу, учні колегіуму «Берегиня» та численні шанувальники творчості.
Лірику поета присутнім читали учні колегіуму «Берегиня», сторінки дитячих творів перегорнули внуки Івана Івановича - Платон і Яким Усиченки та юна читачка Аліна Клименко, а сам автор нагадав присутнім свою прозу та представив нові книги: гумористичну автобіографію «Іди, синку, іди» і збірку сатиричних мініатюр «Трапунки».
З вітальним словом від обласної письменницької організації Черкащини виступила письменниця Валентина Коваленко.
Барвистою нотою вечора стали пісні на слова Івана Дубініна у виконанні поетеси і композиторки із Кам'янки Таміли Чупак.

Незвичайна виставка об'ємних робіт з паперу демонструвалася впродовж вересня-жовтня у відділі мистецтв.
У своїх паперових виробах авторка виставки виразила любов до тваринного світу. Серед представлених робіт були казкові дракони і єдинороги, дивовижні динозаври, а також фауна сучасного світу: вовк, лисиця, олень, заєць, ягуар, пантера тощо. А ще - фото тих робіт, які не представлялися на виставці, бо були подаровані знайомим та друзям.
Спочатку Лєна захопилась створенням об'ємних паперових цифр, а потім відкрила для себе papercraft, який став її хобі. Як виявилось, до техніки паперопластики не так часто звертаються творчі люди у нашому місті.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bYKLWq0MB0E&feature=player_embedded

Про речі Сили – ікони, рушники, сорочки, гердани, намиста ..., про українську скриню йдеться у цій книзі. Саме вона, та інші книги за темою демонструвалися впродовж липня-серпня у вітрині бібліотеки зі сторони вулиці Смілянської на виставці під назвою «Скриня. Скарбниця роду».
Окрім книг, на виставці були представлені сучасні вишиванки, українські старовинні вишиті сорочки, рушники, традиційне взуття прикраси і ... маленька скриня.
Підніміть віко скрині і пориньте у чарівний світ українського мистецтва.

vystavka skrynia rechi syly  

http://antenna.com.ua/archives/12492

В липні юнацька бібліотека активно  долучилася до гармонійного і всебічного розвитку обдарованої молоді Черкащини – переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук відділень філології та мистецтвознавства, комп’ютерних наук та технічних наук, яка поєднала відпочинок з цікавим навчанням у  літньому навчально-оздоровчому таборі «Еврика»  на базі Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради.

 Вихованці «Еврики» разом із працівниками бібліотеки здійснили історичний екскурс «Українська гривня: культурологічний аспект» та культурологічну мандрівку «Країна вранішнього сонця», приурочену  Року Японії в Україні; випробували свій інтелект, взявши участь у бібліоквесті «Країна Журналія»; а ще, поговорили про значення слова під час творчої зустрічі  із черкаською письменницею Катериною Вербівською та літератором Тетяною Брукс.

Під час заходів  у стінах бібліотеки наставник  обдарованої молоді,археолог, кандидат історичних наук, методист Черкаського територіального відділення МАН учнівської молоді Тетяна Нераденко передала бібліотеці в дарунок добірку книг,які знайомлять іздослідженнями  історії, природи, культури Черкащини.Серед них  і видання, де вміщено науково-дослідницькі   роботи вихованців табору «Еврика». 

Під такою назвою у відділі мистецтв бібліотеки впродовж липня експонувалася виставка творчих робіт учнів Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута. Колоритні і яскраві роботи юних художників викликали емоційне піднесення і створювали чудовий настрій у відвідувачів.