Тепло сердець – воїнам АТО - / 14.10.2021 /

День захисників і захисниць України бібліотека разом з Черкаською обласною організацією «Світовид»  відзначила літературно-мистецьким проектом «Тепло сердець – воїнам АТО», ініціатором якого стало Управління у справах сімї, молоді та спорту Черкаської ОДА.

12 жовтня, напередодні свята, та ще двох визначних свят, які відзначаються в Україні 14 жовтня – Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, у бібліотеці зібралися воїни АТО/ООС, волонтери, творчо-обдарована молодь, представники влади і громадських організацій, бібліотекарі.

На святковому відкритті проекту ведуча дійства - завідувач відділу мистецтв Симоненківської книгозбірні Марина  Чеперис розповіла про історію і взаємозвязок цих трьох свят, які є символічними для кожного українця. З привітальним словом до всіх присутніх звернувся начальник Управління у справах сімї, молоді та спорту Черкаської ОДА Іван Солодкий.

Щемливими спогадами біля відкритого мікрофону «Ніхто, крім нас!» під час заходу ділилися волонтерка Оксана Кулик, воїни Віктор Черниш і  Олександр Кириченко, який очолює черкаську ГО «Ветерани АТО». Надзвичайно зворушливою була розповідь волонтерки, військового капелана, голови благодійного фонду «Час надії» Лариси Когут про те, як цінують і зберігають українські воїни на передовій обереги, виготовлені дітьми і молоддю на мирній території України і передані у зону бойових дій. Звучали поезії, присвячені подіям  і героям війни, яка нині триває в Україні, у виконанні творчої молоді та бібліотекарів. А Оксана Кулик і Олександр Кириченко ще й зачитали поезії з власних поетичних збірок.

Зацікавила присутніх розповідь голови Черкаської обласної ГО «Світовид» Ганни Чуприни про кольористику декоративного розпису України та символіку кольорів і оберегів.

 Яскраві емоції і у мужніх захисників, і юних волонтерів викликав процес декоративного розпису  оберегів під символічною назвою  «Оберіг для справжнього воїна». Адже кожен знав – його оберіг буде передано бійцям, які наразі захищають наші східні кордони.

 Під час майстер-класу творчо обдаровані хлопці і дівчата також написали графічні портрети присутніх учасників АТО/ООС. Після конкурсу на найбільш вдалий портрет, членами журі якого стали самі воїни, портрети були подаровані бійцям.

Святковості заходу надали пісенні виступи учнів ЗОШ №24 Ані Савченко, Іри Науменко і Дарини Марченко та волонтерки Лариси Когут.

 Бібліотека щиро вітає всіх захисників і захисниць України зі святом і зичить міцного здоровя, перемоги над ворогом і мирного неба над Україною.

78888 ...