Соборності України присвячуємо! - / 23.01.2023 /

До Дня Соборності України 19 січня у відділі мистецтв відкрилась виставка «Соборна мати, Україно, одна на всіх, як оберіг!». Виставка репрезентує творчі роботи учнів Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута,  присвячені цій даті.

В українському національному календарі День Соборності займає одне з ключових місць. У цей день 22 січня 1919 року відбулася знакова подія  в історії України – на Софійському майдані в Києві було урочисто оголошено Акт злуки –  універсал про об'єднання УНР і ЗУНР у  соборну Україну. Велика Злука  об’єднала розірвані протягом багатьох століть західні і східні землі України в єдину соборну національну державу. На уламках Російської і Австро-Угорської імперій постала нова українська держава.

На  виставці представлені  портрети козаків – захисників українських земель, які боролись за волю і свободу України, пейзажі рідного краю, малюнки за мотивами творів Тараса Шевченка.

Малюнки різні, як і вік тих, хто їх створював. Але, всі їх об’єднує  любов до рідної землі, до своєї країни, до людей, які боронили і нині боронять її від ворога.

Особливої атмосферності заходу надала учениця Черкаської музичної школи ім. Миколи Лисенка Анастасія Тепаленко, виконавши  сучасні українські пісні у  супроводі бандури. 

78888 ...