«Читання задля демократії»

Про вплив читання на всі сфери життя людини та суспільства, а також про можливі шляхи поширення читання як життєвої практики серед українців під час конференції говорили науковці, видавці, бібліотечні фахівці.

Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Марія Гебріел, європейський комісар з інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді.

Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги, представила Стратегію розвитку читання в Україні 2023–2032 років та наголосила, що відновлення галузі книговидання та промоції читання в Україні має включати негайні пожертви, які б допомогли українським видавцям вижити, а також довгостроковий план відновлення бібліотек (після 24 лютого 2022 року близько 500 бібліотек опинилися під ударом росіян, 158 частково зруйновані, а 47 не підлягають відновленню).

Ганна Новосад, SavED Foundation (Україна).

Dr. Tomasz Makowski, Національна бібліотека (Польща), говорив про польсько-українську історію та читання, яке має об’єднувати попри відстані. А також розповів про нищення книги під час Другої світової війни та, як наслідок, втрату культури читання для багатьох поколінь поляків.

Dr. Joerg Maas, EU Read, Stiftung Lesen (Німеччина);

Prof. Barry Zuckerman, Бостонський медичний центр; Reach Out and Read (США);

Prof. Maryanne Wolf, Каліфорнійський університет (США).

Cassie Chadderton, World Book Day (Великобританія).

Fiona Evans, National Literacy Trust (Великобританія), зауважила, що у Великобританії читання переживає кризу, особливо серед молоді. Тому у них діє своя стратегія читання, до процесу популяризації книги долучають бізнесові кола, сприяє цьому процесу королева Великої Британії.

Марія Дескур, Universal Reading Foundation (Польща).

Україна – почесний гість.

Представники України долучилися також до Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві. Український стенд представлений на ярмарку під гаслом «Мільйони мостів». Свої пропозиції під час ярмарку представили близько 45 вітчизняних видавництв.

78888 ...