Всеукраїнські премії

Всеукраїнський літературний конкурс творів (книг, збірок)
для дітей «Лоскотон»
Всеукраїнський літературний конкурс творів (книг, збірок) для дітей «Лоскотон» (далі Конкурс), заснований 2018 року Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України з метою заохочення професійних і непрофесійних літераторів до написання високохудожніх творів для юних читачів, виховання в них любові до рідної землі, добротворення, справедливості, життєлюбного оптимізму.
До участі в Конкурсі допускаються книги, збірки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, які надруковані за останні 3 роки й не відзначені іншими преміями. Мова творів – українська. Один і той же автор може бути переможцем Конкурсу лише один раз і прижиттєво.
Право висунення робіт на участь у Конкурсі мають колективи творчих спілок, організацій, установ, навчальних закладів, громадських об'єднань, засоби масової комунікації – за згодою автора.
Вручення відзнак переможцю приурочується до Міжнародного дня захисту дітей – 1 червня.

Лауреати премії:

2018 рік - поетеса Юлія Гончар за збірки віршів для дітей «Веселковий зоосад» та «Чарівний сонцеворот»
2019 рік - поетеса Таміла Чупак за збірку віршів для дітей «Косички в стані афекту»
2020 рік - письменник Іван Дубінін за книгу "Кукудя, або Пригоди кукурудзяного хлопчика"

Всеукраїнська літературна премія
імені Миколи Томенка
Всеукраїнська літературна премія імені Миколи Томенка (далі Премія) заснована 2018 року Шполянською районною радою та Шполянською районною державною адміністрацією з метою пошанування талановитого поета й популяризації його творчості.
Премія є творчою відзнакою письменників за високохудожні твори українською мовою в жанрах поезії, поезії для дітей, малої прози та драматургії, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, звеличують жіночу долю, несуть у собі державотворчі смисли, національну ідею, висвітлюють демократичні й історичні цінності суспільства, збагачують мову й культуру та не відзначені іншими преміями.
Премія встановлюється у двох номінаціях:
  • поезія, дитяча поезія,
  • мала проза, драматургія.
На здобуття Премії подаються оригінальні твори авторів, опубліковані окремими книгами чи видрукувані в літературних часописах протягом останніх п'яти років. Одна й та особа не може ставати лауреатом Премії двічі.
Право подання претендентів на Премію мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів, культурних інституцій (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.
Премія на конкурсних засадах присуджується щороку 24 травня – до дня народження Миколи Даниловича Томенка (25.05.1937?29.08.2017) і вручається на Шполянщині.

2019 рік

- У номінації«Мала проза, драматургія»- член Національної спілки письменників України, письменник, поет Ігор Гургула (Ігор Гургула, український письменник, поет, драматург з Івано-Франківщини, (збірка новел «Мапуче» (2018))

У номінації «Поезія, дитяча поезія»:- поет-пісняр, Народний артист України Андрій Демиденко (Андрій Демиденко, український поет-пісняр, Народний артист України, заслужений діяч мистецтв України, (книга поезій «Вибухають кульбаби» (2017))
Подання творів на здобуття Премії проводиться з 15 січня до 15 квітня того року, в якому відбувається вручення Премії.
Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття премії, подає на адресу відділу культури Шполянської РДА такі документи:
– офіційне подання з формулюванням позиції та її короткою мотивацією;
– 5 (п'ять) примірників представленого твору чи творів та їхній електронний варіант (за наявності);
– рецензії та відгуки, опубліковані в пресі (за наявності).
Особам, яким присуджено Премію, присвоюється звання лауреатів премії ім. Миколи Томенка, вручається диплом та виплачується грошова винагорода. Загальна сума премії становить 5 000 грн, яка розподіляється за двома номінаціями по 2 500 грн кожна. Фінансування Премії проводиться за рахунок коштів районного бюджету та інших джерел не заборонених законодавством.

Всеукраїнська літературна премія
імені Данила Кононенка
Всеукраїнська літературна премія Данила Кононенка (далі Премія) заснована 2018 року Кам'янською міською радою разом з Черкаською обласною організацією Спілки письменників України з метою увічнення пам'яті й популяризації творчості відомого поета-лірика, перекладача, журналіста, публіциста, великого патріота України, уродженця Кам'янщини Данила Андрійовича Кононенка (1942-2015) і для заохочення професійних і непрофесійних літераторів до творення високомистецької ліричної поезії, яка утверджує ідеали гуманізму, духовної краси, любові до рідної землі, природи, родини.
Мова творів – українська.
На здобуття премії подаються оригінальні твори авторів, опубліковані окремими книгами або прирівняні до них публікації в літературних журналах протягом останніх трьох років до оформленої пропозиції на здобуття премії.
Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Посмертно премія не присуджується.

Лауреати премії:

2018 рік

- Анатолій Кичинський за поетичну збірку «Вполювання вітру» (м. Херсон)
2019 рік

- Катерина Вербівська за поетичну збірку «Наливковий ранок» (м. Черкаси)

Конкурс на здобуття Премії оголошується з 1 вересня. Подання здійснюється до 20 листопада, після чого до 10 грудня триває громадське обговорення творів і визначення лауреата. Вручення премії відбувається в Кам'янці напередодні дня народження Данила Кононенка (орієнтовно – третя п'ятниця грудня).
До подання на здобуття премії додаються: довідка про автора твору – біографічні відомості: прізвище, ім'я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, контактний номер телефону, адреса електронної пошти чи іншого засобу зв'язку; творча характеристика претендента; копії паспортних даних та ідентифікаційного коду; 5 примірників збірки (книги, журналу).
Лауреатові премії вручається диплом і грошова винагорода в сумі 10 тис. гривень.
Матеріали претендентів надсилаються за адресою:
20800, Черкаська обл., м. Кам'янка, вул. Декабристів, 5, Історико-культурний заповідник, Чупак Т. П.
тел. (04732) 6-22-74;
e-mail: kammuz@ukr.net.

Всеукраїнська літературна премія в галузі художнього перекладу імені Миколи Терещенка
Заснована 2018 року Золотоніською районною державною адміністрацією, Золотоніською районною радою спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України з нагоди 120-річчя з дня народження видатного українського поета й перекладача, уродженця с. Щербинівка Золотоніського району Миколи Терещенка (1898 – 1966) з метою пошанування видатного земляка, популяризації його творчості та для заохочення майстрів художнього перекладу до збагачення літературного простору України кращими зразками зарубіжного письменства.
Премія присуджується окремим перекладачам і творчим колективам за внесок у розвиток художнього перекладу, один раз на рік до дня народження Миколи Терещенка – 13 вересня.

Конкурс на здобуття премії оголошується 1 травня (у рік впровадження премії – 1 липня). Прийом творів на конкурс закінчується 10 серпня. До 1 вересня проводиться громадське обговорення творів, поданих на конкурс та визначення лауреата Премії. Хід конкурсу та його підсумки висвітлюються в засобах масової комунікації.
Право подання творів на здобуття Премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.
До участі в конкурсі допускаються перекладені українською мовою книги чи прирівняні до них публікації в літературних журналах, надруковані протягом останніх трьох років перед оголошенням конкурсу, не відзначені іншими преміями та майстерно, високохудожньо перекладені.
Організація, яка висуває кандидатуру на здобуття премії, подає до конкурсної комісії (надсилає на адресу: 18000, м. Черкаси, вул. Д.Вишневецького (Байди), 17, оф. 109, Черкаська обласна організація Національної спілки письменників України) такі документи:
  • належним чином оформлений протокол засідання колективу з рішенням про висунення кандидатури на здобуття премії;
  • офіційне подання з обґрунтуванням позиції та мотивацією
  • 5 (п'ять) примірників представленого твору (кількох творів)
  • рецензії та відгуки, опубліковані в пресі (за наявності).
Проведення конкурсу на здобуття премії здійснює конкурсна комісія, яка повноважна приймати рішення за наявності двох третин свого складу. Рішення про присудження премії приймається відкритим або таємним (за рішенням комісії)) голосуванням простою більшістю від присутніх членів конкурсної комісії. Член комісії, кандидатура якого висунута на здобуття Премії, участі в голосуванні не бере.
Засідання конкурсної комісії проходять в приміщенні Золотоніської районної бібліотеки, за адресою м. Золотоноша, вул. Благовіщенська, 2. Вручення Премії проводиться в урочистій обстановці на малій Батьківщині письменника, на території Кропивнянської сільської ради.
Лауреатові Премії вручається диплом і сертифікат на грошову винагороду в сумі п'ять тисяч гривень. Диплом підписують від співзасновників Премії голова Золотоніської районної державної адміністрації, голова Золотоніської районної ради та Черкаської обласної організації НСПУ.
Особам, відзначеним Премією присвоюється звання «Лауреат премії імені Миколи Терещенка». Присуджена премія фізичним особам перераховується через відділ культури і туризму Золотоніської РДА на банківські картки з утриманням всіх податків згідно чинного законодавства. У разі присудження Премії творчим колективам – юридичним особам, кошти перераховуються на їх розрахункові рахунки установи.

Лауреати премії:

2018 рік

- поет, науковець і перекладач Михайло Василенко за збірку поетичних перекладів «Інші зорі» (м. Київ)

2019 рік

- перекладач Павло Мовчан за книгу перекладів «Відлуння» (м. Київ)

Всеукраїнська літературна премія
імені Василя Симоненка
Заснована в 2012 році Черкаською обласною письменницькою організацією спільно з Національною спілкою письменників України за підтримки Всеукраїнського товариства „Просвіта” ім. Т.Г.Шевченка та Ліги українських меценатів. У 2014 році рішенням Черкаської обласної ради внесені зміни.

З метою вшанування пам’яті поета-гуманіста Василя Симоненка, широкої популяризації його імені й творчості Черкаською обласною радою, Черкаською обласною державною адміністрацією, за підтримки Національної спілки письменників України, Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, Всеукраїнського товаристрва "Просвіта" ім. Т. Г. Шевченка та Ліги українських меценатів установлено Всеукраїнську літературну премію імені Василя Симоненка для підтримки молодих талантів, заохочення професійних і непрофесійних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури, написання високохудожніх літературних творів громадянського звучання, спрямованих на побудову незалежної демократичної України.

Премія присуджується у двох номінаціях:
  1. за кращу першу поетичну збірку (поетичний дебют);
  2. за кращий художній твір (поезія, проза, драматургія).
Присуджується один раз на рік до дня народження Василя Симоненка – 8 січня, і вручається в місті Черкаси.

Лауреати премії:

2012 рік

- у номінації "За кращу першу поетичну збірку " поетеса Олена Гусейнова (м. Киів) за збірку поезій "Відкритий райдер"

- у номінації "За кращий художній твір" поетеса Наталія Горішна (м. Черкаси) за збірку поезій "Під сонцем серця"

2013 рік

- у номінації "За кращу першу поетичну збірку " поетеса Олена Желєзняк (м. Черкаси) за збірку поезій "Шукаючи ключі до світу"

- у номінації "За кращий художній твір" письменник Олександр Климчук (м. Київ) за книги прози "Я єсьм... (Іван Марчук)" та "Факторія Завойка"

2014 рік

– у номінації „За кращу першу поетичну збірку” Ольга Прохорчук (м. Київ) за збірку поезій„Привези мені сонця”

– у номінації „За кращий художній твір” Сергій Пантюк (м. Київ) за збірку поезій «Мовизна» та роман «Війна і ми».

2015 рік

– у номінації „За кращу першу поетичну збірку” Олександр Кучеренко (Олександр Обрій) (м. Южноукраїнськ) за збірку поезій „Абетка юності”

– у номінації „За кращий художній твір” Микола Шамрай (с. Пекарі на Канівщині) за збірку поезій «Клятва грому».
2016 рік

- у номінації ,,За кращу першу поетичну збірку” Олена Задорожна (м. Полтава) за збірку поезій ,,Той, що зумів воскреснути”.

- у номінації ,,За кращий художній твір” Наталка Доляк (м.Вінниця) за роман ,,Загублений між війнами”.

2017 рік

- у номінації ,,За кращу першу поетичну збірку” Олексій Бик (м. Полтава) за збірку поезій ,,Вірші на руці”.

- у номінації ,,За кращий художній твір” Світлана Короненко (м. Київ) за збірку поезій ,,Вірші з осені”.

2018 рік

- у номінації ,,За кращу першу поетичну збірку” Сергій Сіваченко (смт. Хорошів Житомирської обл.) за збірку поезій ,,Еволюція на граніті”.

- у номінації ,,За кращий художній твір” Людмила Тараненко (м. Черкаси) за збірку поезій ,,Стоїть душа перед порогом...”.

2019 рік

- у номінації ,,За кращу першу поетичну збірку” Ігор Мітров (Крим-Київ)за збірку поезій ,,Голландський кут”

- у номінації ,,За кращий художній твір” Василь Шкляр (м.Київ) за роман,,Троща”.

2020 рік

- у номінації «За кращу першу поетичну збірку» Андрія Шийчука (м. Чернівці) за збірку поезій «Кахлі» ;

- у номінації «За кращий художній твір» Анатолія Кичинського (м. Херсон) за книгу поезій «Сотворіння цвіту»

Всеукраїнська літературна премія імені Тодося Осьмачки

Всеукраїнська літературна премія імені Тодося Осьмачки є правонаступницею обласної літературної премії імені Тодося Осьмачки. Заснована 1 квітня 2018 року Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України, Смілянською районною радою, Смілянською районною державною адміністрацією, Смілянським міськрайонним благодійним фондом « Тодось Осьмачка» та об'єднаною територіальною громадою «Ротмистрівська сільська рада».

Премія присуджується за високохудожні твори (поетичні збірки, ліро-епічні, драматичні та прозові твори), в яких на архетипному рівні зображується український національний характер, осмислюється історична доля України та її народу, втілюється ідея національно-державної незалежності.
Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.
До участі в конкурсі допускаються книги чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх 3-х років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, читачів. Мова творів – українська.
Премія присуджується один раз на рік до дня народження Тодося Осьмачки – 16 травня і вручається на батьківщині письменника в селі Куцівка Смілянського району Черкаської області.

Лауреати премії:

2020 рік
- поет Сергій Ткаченко за збірку поезій "Поважчали слова"

2019 рік
- поет Микола Слюсаревський за збірку поезій "Під дахом милосердя" (м. Київ)

2018 рік
- письменник Василь Клічак за збірку поезій "Копана Гора" (м. Київ)

2017 рік
- письменник Сергій Пантюк за поетичну збірку "Так мовчав Заратустра" (м. Київ)

2016 рік
- письменник Олекса Різників за повість "Маюнелла" (м. Одеса)

2015 рік
- письменник Василь Горбатюк за художньо-документальний роман "Слово і меч" (м. Хмельницький)

2014 рік
- прозаїк Василь Трубай за книгу вибраних творів "Натюрморт з котами" (с. Халеп'я Київської обл.).

2013 рік
- письменник Мирослав Дочинець за роман "Вічник. Сповідь на перевалі духу" (м. Мукачево Закарпатської обл.).


78888 ...