Літературна премія імені Михайла Масла

Щорічна літературна премія імені Михайла Масла заснована у квітні 2015 року Драбівською районною радою, Драбівською районною державною адміністрацією і Ковалівською сільською радою за підтримки Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України з метою вшанування пам'яті поета-вчителя Михайла Масла, популяризації його імені й творчості для заохочення діяльності професійних і непрофесійних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури, створення високохудожніх поетичних і прозових творів про українське село, красу рідної природи та працю на українській землі.

Премія присуджується у двох номінаціях:

  • за кращий художній твір молодого автора (віком до 25 років);
  • за кращий художній твір.

До участі в конкурсі допускаються твори чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх 3-х років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, широкого кола читачів. Мова творів – українська.

Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів. Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або декілька творів одного автора. Посмертно і повторно премія не присуджується.

Премія присуджується один раз на рік до дня народження Михайла Масла – 11 лютого й урочисто вручається в с. Ковалівка Драбівського району Черкаської області.

У другій пол. 1980-х – поч. 1990-х років літературну премію ім. М.Масла вже присуджували переважно місцевим літераторам-аматорам.

У 2015 році освітньою та культурною громадськістю Драбівщини за підтримки місцевої влади вирішено відновити присудження премії, посутньо піднявши її статус і конкретизувавши вимоги до творів – претендентів.

Лауреати премії:

1988 р.

- поет Іван Петренко

1989 р.

- Віра Жуковська

1990 р.

- письменник, автор досліджень із історії Драбівщини Віктор Козоріз

- Тетяна Думанська

1991 р.

- поет Володимир Скрипник

- поет Дмитро Швидкий

1992 р.

- поет, прозаїк Віталій Кирильчатенко

1993 р.

- Тамара Денисенко

1994 р.

- поетеса Любов Голубєв

- письменниця, науковець Марина Свалова

Лауреати премії:

2016 рік

- у номінації «За кращий художній твір» письменниця Ольга Месевря за збірку поезій «Серпнева пастораль» (2012 р.) та збірку прози «Чобітьківський рай» (2013 р.) (м. Черкаси)

2017 рік

- у номінації «За кращий художній твір» письменниця Валентина Коваленко за збірку поезій «Приворот зілля» (2014 р), (м. Черкаси) та поет Дмитро Іванов за збірку поезій «Родинний вітер» (2014 р), (м.Чернігів)

2018 рік

- у номінації «За кращий художній твір» поетеса Катерина Вербівська за збірку поезій «Горицвітова сопілка» (м. Черкаси)

2019 рік

- у номінації «За кращий художній твір» поет Юрій Макаренко за ліричну збірку "Поезії" (Маньківський р-н)

2020 рік

- у номінації "За кращий художній твір" письменник Володимири Побиванець за збірку прозових творів "Люди землі" (м. Золотоноша)

2021 рік

-  у номінації "За кращий художній твір" поетеса Людмила Тараненко за збірку поезій "Дзеркала осені моєї" (м. Черкаси)

 у номінації "За кращий художній твір молодого автора" прозаїк Назарій Вівчарик за повість "Хата з секретом" (м. Черкаси)

78888 ...