Літературна премія імені Михайла Масла

Щорічна літературна премія імені Михайла Масла заснована у квітні 2015 року Драбівською районною радою, Драбівською районною державною адміністрацією і Ковалівською сільською радою за підтримки Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України з метою вшанування пам'яті поета-вчителя Михайла Масла, популяризації його імені й творчості для заохочення діяльності професійних і непрофесійних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури, створення високохудожніх поетичних і прозових творів про українське село, красу рідної природи та працю на українській землі.

Премія присуджується у двох номінаціях:

  • за кращий художній твір молодого автора (віком до 25 років);
  • за кращий художній твір.

До участі в конкурсі допускаються твори чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх 3-х років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, широкого кола читачів. Мова творів – українська.

Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів. Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або декілька творів одного автора. Посмертно і повторно премія не присуджується.

Премія присуджується один раз на рік до дня народження Михайла Масла – 11 лютого й урочисто вручається в с. Ковалівка Золотоніського (у минулому Драбівського) району Черкаської області.

У другій пол. 1980-х – поч. 1990-х років літературну премію ім. М.Масла вже присуджували переважно місцевим літераторам-аматорам.

У 2015 році освітньою та культурною громадськістю Драбівщини за підтримки місцевої влади вирішено відновити присудження премії, посутньо піднявши її статус і конкретизувавши вимоги до творів – претендентів.

Лауреати премії:

1988 р.

- поет Іван Петренко

1989 р.

- Віра Жуковська

1990 р.

- письменник, автор досліджень із історії Драбівщини Віктор Козоріз

- Тетяна Думанська

1991 р.

- поет Володимир Скрипник

- поет Дмитро Швидкий

1992 р.

- поет, прозаїк Віталій Кирильчатенко

1993 р.

- Тамара Денисенко

1994 р.

- поетеса Любов Голубєв

- письменниця, науковець Марина Свалова

2016 рік

- у номінації «За кращий художній твір» - письменниця Ольга Месевря за збірку поезій «Серпнева пастораль» (2012 р.) та збірку прози «Чобітьківський рай» (2013 р.) (м. Черкаси)

2017 рік

- у номінації «За кращий художній твір» - письменниця Валентина Коваленко за збірку поезій «Приворот зілля» (2014 р), (м. Черкаси) та поет Дмитро Іванов за збірку поезій «Родинний вітер» (2014 р), (м.Чернігів)

2018 рік

- у номінації «За кращий художній твір» - поетеса Катерина Вербівська за збірку поезій «Горицвітова сопілка» (м. Черкаси)

2019 рік

- у номінації «За кращий художній твір» - поет Юрій Макаренко за ліричну збірку "Поезії" (с. Дзензенлівка, Маньківський р-н, Черкаська обл.)

2020 рік

- у номінації "За кращий художній твір" - письменник Володимири Побиванець за збірку прозових творів "Люди землі" (м. Золотоноша)

2021 рік

- у номінації "За кращий художній твір" - поетеса Людмила Тараненко за збірку поезій "Дзеркала осені моєї" (м. Черкаси)

у номінації "За кращий художній твір молодого автора"  - прозаїк Назарій Вівчарик за повість "Хата з секретом" (м. Черкаси)

2023 рік

- у номінації "За кращий художній твір" – Людмила Солончук за збірку поезій «Поверне голуб до Ковчега» (м. Звенигородка) та авторський колектив антології воєнної поезії «Україна вся на блокпостах» (укладач Володимир Поліщук)

78888 ...