Програми

Програма «Ми - українці»

Україна – це ми

I. Загальні положення

Термін реалізації: 2017 - 2021 рр.

Головний виконавець: комунальний заклад «Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка» Черкаської обласної ради.

Партнери у здійсненні програми (за згодою):

- Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації;

- Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради;

- Черкаський міський методичний кабінет установ освіти;

- Черкаська обласна організація ветеранів;

- Черкаська міська рада ветеранів;

- Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр;

- Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького;

- Черкаський державний технологічний університет;

- Черкаський обласний краєзнавчий музей;

- Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України;

- Черкаська обласна організація Національної спілки письменників України;

- Благодійний фонд «Час надії»;

- Черкаська волонтерська організація допомоги українським військовим у зоні АТО «Наш батальйон».

II. Мета програми:

- сприяти національно-патріотичному вихованню юнацтва і молоді, становленню громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати її як суверену, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві.

III. Шляхи реалізації:

1. Розширювати коло партнерів, зацікавлених в тематиці Програми;

2. Систематично та найбільш повно поповнювати документний ресурс бібліотеки інформаційними матеріалами на різних носіях, що висвітлюють історію України, національну символіку України, процеси державотворення, життя і діяльність видатних особистостей, мужність та звитягу борців за свободу та незалежність України як з історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією; культурну самобутність України, українські традиції та національні надбання українського народу, досягнення наших співвітчизників і їх внесок у скарбницю світової цивілізації, кращими зразками вітчизняної художньої літератури, краєзнавчими виданнями, що сприяють формуванню у юнацтва і молоді ціннісних орієнтирів, популяризації національної духовно-культурної спадщини, розкриття культурної самобутності України.

3. Забезпечити вільний та широкий доступ користувачів бібліотеки до вищезазначених інформаційних джерел.

4. Здійснювати довідково-бібліографічне обслуговування та інформування користувачів з питань національно-патріотичного виховання юнацтва та молоді.

5. Інтегрувати інформаційні ресурси бібліотеки з питань національно-патріотичного виховання юнацтва та молоді у навчальний та виховний процес.

6. Здійснювати підготовку і проведення інформаційно-просвітницьких та культурологічних заходів з використанням традиційних і інноваційних форм роботи, спрямованих на сприяння національно-патріотичному вихованню юнацтва і молоді регіону та привернення їх уваги до бібліотеки. Серед них:

• Щорічні вересневі Тижні краєзнавства «Я починаюсь з отчої землі»;

• Патріотична панорама «Героїка подвигу»: уроки мужності присвячені Дням Гідності та Свободи, визволення України, Черкащини, м. Черкас від фашистських загарбників;

• Цикл патріотичних заходів «Український шлях у майбутнє» ( до Днів Соборності України, пам’яті Героїв Крут, Героїв Небесної Сотні, Конституції України, Державного Прапора України, незалежності України, пам’яті жертв політичних репресій, скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, українського козацтва та захисника України, пам’яті жертв Голодоморів).

• Вечори пам’яті «В ім’я загиблих і живих» (до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні).

• Цикл озвучених книжкових виставок «Сучасна героїка подвигу».

• Зустрічі із черкащанами – учасниками боротьби за незалежність України «За Україну: вільну, єдину, непоборну!».

• Патріотична акція «Одягни сьогодні вишиванку на роботу, навчання чи прогулянку!!!». • Уроки історичної пам’яті «Пам’ятаймо нашу історію».

• Тайм-діалоги поколінь «Невмируща воля».

• Презентації нових книг національно-патріотичної тематики.

• Обласні літературно-мистецькі конкурси серед юнацтва та міські конкурси серед творчої молоді національно-патріотичного спрямування.

• Цикли радіооглядів на обласному радіо «Історія краю на сторінках книг».

• Виставки-події «Українська доблесть і відвага».

7. Залучати молодь до участі у заходах національно-патріотичного спрямування.

8. Використовувати світову мережу Інтернет для повного задоволення потреб користувачів у інформації з даної теми. Створити на веб-сайті бібліотеки розділ «Актуально для молоді».

9. Розміщувати на веб-сайті та сторінках бібліотеки в соціальних мережах інформативні матеріали щодо державної політики і нормативно-правової бази у сфері національно-патріотичного виховання юнацтва і молоді, молодіжної політики в регіоні, соціокультурних молодіжних проектів, програм, конкурсів тощо.

10. Проводити рекламні заходи з популяризації Програми. Інформувати громадськість міста та області про заходи щодо реалізації Програми бібліотечними засобами та через ЗМІ.

11. Брати участь у проведенні заходів з даної тематики, запланованих організаціями-партнерами.

12. Надавати практичну та консультативну допомогу за темою Програми бібліотекам області.

13. Розробляти, видавати та надсилати в електронному вигляді у бібліотеки області методико-бібліографічні матеріали, які сприятимуть національно-патріотичному вихованню юнацтва і молоді регіону.

IV. Очікуваний результат

- сприяння становленню громадянина-патріота, який прагне брати активну участь у розбудові суверенної, незалежної, демократичної України;

- формування у юнацтва і молоді ціннісних орієнтирів та утвердження національної гідності, любові до Батьківщини, духовності, моральності, високої громадянської свідомості та активної громадянської, державницької позиції, ідей служіння рідній Україні;

- прищеплення шанобливого ставлення до історичної пам’яті, традицій української державності. Відновлення, збереження і популяризацію здобутків українського народу у боротьбі за свободу і незалежність;

- ознайомлення з історичним минулим держави, історією виникнення та значенням національної символіки України, виховання у юнацтва і молоді поваги до державної символіки, Конституції і законів України;

- ознайомлення з загальнодержавними програмами і законодавчими документами, спрямованими на створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації української молоді, формування її громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості;

- підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення, ушанування героїв боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, незалежність і територіальну цілісність України та наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу і незалежність України як з історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі із зовнішньою агресією;

- популяризація національної духовно-культурної спадщини, розкриття культурної самобутності України, виховання почуття гордості за матеріальні і духовні досягнення своєї Батьківщини, поширення інформації про досягнення наших співвітчизників та їх внесок у скарбницю світової цивілізації, зокрема у сферах освіти, науки, культури, спорту;

- формування національного мовно-культурного простору у молодіжному середовищі, підвищення ролі української мови як національної цінності, сприяння її оволодінню;

- пізнання історико-культурних коренів, формування любові і дбайливого ставлення до малої батьківщини;

- визнання духовної єдності населення всіх регіонів України, спільності його культурної спадщини та майбутнього;

- формування здатності критично і незалежно мислити, бути активним у відстоюванні своєї позиції та готовим до захисту незалежності і територіальної цілісності української держави.


Архів програм

78888 ...