Історична довідка

Наказом управління культури Черкаського облвиконкому від 28 грудня 1976 року № 716, була створена Черкаська державна обласна бібліотека для юнацтва. Створена вона на базі міської юнацької бібліотеки Черкас.

Першим очільником бібліотеки стала Вишневська Олена Аркадіївна. На той час в штаті було 5 працівників. Обслуговували всього 2700 читачів, а річне відвідування сягало 12 тисяч. Книжковий фонд налічував 28 тис. примірників.

Новий потужний поштовх розвитку обласної юнацької бібліотеки дала Стеценко Олена Петрівна, яка працювала директором з 1982 по липень 1993 року. За цей час відбулися кардинальні зміни. Бібліотека перейшла до нового приміщення, розширилася структура, збільшилися штати, книжковий фонд та кількість обслужених читачів.

З жовтня 1993 року по серпень 2020 року бібліотеку очолювала Федоренко Олена Антонівна. Під її керівництвом Черкаська обласна бібліотека для юнацтва стала сучасним потужним інформаційно-культурним центром для юнацтва в регіоні, а також – авторитетним науково-методичним центром для бібліотек області, що обслуговують юнацтво.

Оцінюючи активну роботу по залученню юнаків і дівчат до читання, популяризацію української історії та літератури, краєзнавства, позитивний вплив на духовність молодого покоління, постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2000 р. № 558 бібліотеці присвоєно ім’я Василя Андрійовича Симоненка.

З листопада 2009 року бібліотека змінила назву й іменується – комунальний заклад „Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка” Черкаської обласної ради. Галузеве управління бібліотекою здійснює управління культури Черкаської облдержадміністрації.

Бібліотека – спеціалізована, обслуговує юнацтво та молодь віком від 15 до 35 років.

Щороку бібліотекою користуються біля 16 тис. юнаків та дівчат, а також тих, хто опікується питаннями молоді. Відвідування сягає 100 тисяч в рік, а книговидача – 350 тисяч примірників.

Роботу бібліотеки забезпечують 40 штатних одиниць, 29 з яких – бібліотечні працівники.

78888 ...