Регіональні премії

Щорічна літературна премія імені Олекси Кобця

(Олексія Петровича Варавви)

Літературна премія імені письменника Олекси Кобця (Олексія Петровича Варавви), далі – Премія, заснована 2016 року рішенням виконавчого комітету Канівської міської ради №74 «Про встановлення щорічної літературної премії імені Олекси Кобця (Олексія Петровича Варавви)» з метою належного вшанування пам'яті українського письменника Олекси Кобця - уродженця міста Канева, популяризації його імені й творчості, для підтримки молодих талантів, заохочення літераторів до написання високохудожніх літературних творів, спрямованих на відродження й утвердження духовності в місті.

Премія присуджується щороку літераторам, які постійно живуть, навчаються чи працюють у місті Каневі за високохудожні поетичні, прозові, драматичні твори, які оспівують Канів та Канівщину, її людей, історію рідного краю, красу його природи та сповнені громадянського звучання. Премія присуджується також за зібрання і публікацію усної народної творчості, переклади з інших мов, за видатні дослідження в галузі літератури.

Премія присуджується у двох номінаціях:

- «За кращу першу поетичну збірку» (поетичний дебют), зміст якої відповідає вказаному тематичному спрямуванню;

- «За кращий художній твір» (поезія, проза, драматургія), зміст якого відповідає вказаному тематичному спрямуванню.

До участі в конкурсі допускаються твори чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх трьох років, не відзначені іншими преміями та які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, широкого кола читачів.

Мова творів – українська.

Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів на підставі відповідних протоколів. Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора.

Оголошення імен лауреатів відбувається до Дня незалежності України, а вручення відзнак у вигляді диплома та грошової винагороди - під час святкових заходів, присвячених Дню міста Канева.

Лауреати премії:

2017 рік

- Надія Дмитренко – за збірку «Душа у танці»

- Лідія Коваленко – за збірку «Ми є і... будемо!»

2018 рік

- Микола Жук за збірку «Барви душі»

- Олександр Апальков за оповідання «Втрачені три роки» (збірка «Право на дорогу»)


Літературна премія імені Михайла Масла

Щорічна літературна премія імені Михайла Масла заснована у квітні 2015 року Драбівською районною радою, Драбівською районною державною адміністрацією і Ковалівською сільською радою за підтримки Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України з метою вшанування пам'яті поета-вчителя Михайла Масла, популяризації його імені й творчості для заохочення діяльності професійних і непрофесійних літераторів до творчих пошуків у галузі літератури, створення високохудожніх поетичних і прозових творів про українське село, красу рідної природи та працю на українській землі.

Премія присуджується у двох номінаціях:

  • за кращий художній твір молодого автора (віком до 25 років);
  • за кращий художній твір.

До участі в конкурсі допускаються твори чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх 3-х років, не відзначені іншими преміями, але з числа тих, які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, широкого кола читачів. Мова творів – українська.

Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів. Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або декілька творів одного автора. Посмертно і повторно премія не присуджується.

Премія присуджується один раз на рік до дня народження Михайла Масла – 11 лютого й урочисто вручається в с. Ковалівка Драбівського району Черкаської області.

У другій пол. 1980-х – поч. 1990-х років літературну премію ім. М.Масла вже присуджували переважно місцевим літераторам-аматорам.

У 2015 році освітньою та культурною громадськістю Драбівщини за підтримки місцевої влади вирішено відновити присудження премії, посутньо піднявши її статус і конкретизувавши вимоги до творів – претендентів.

Лауреати премії:

1988 р.

- поет Іван Петренко

1989 р.

- Віра Жуковська

1990 р.

- письменник, автор досліджень із історії Драбівщини Віктор Козоріз

- Тетяна Думанська

1991 р.

- поет Володимир Скрипник

  - поет Дмитро Швидкий

1992 р.

- поет, прозаїк Віталій Кирильчатенко

1993 р.

- Тамара Денисенко

1994 р.

- поетеса Любов Голубєв

 - письменниця, науковець Марина Свалова

Лауреати премії:

2016 рік

- у номінації «За кращий художній твір» письменниця Ольга Месевря за збірку поезій «Серпнева пастораль» (2012 р.) та збірку прози «Чобітьківський рай» (2013 р.) (м. Черкаси)

2017 рік

- у номінації «За кращий художній твір» письменниця Валентина Коваленко за збірку поезій «Приворот зілля» (2014 р), (м. Черкаси) та поет Дмитро Іванов за збірку поезій «Родинний вітер» (2014 р), (м.Чернігів)

2018 рік

- у номінації «За кращий художній твір» поетеса Катерина Вербівська за збірку поезій «Горицвітова сопілка» (м. Черкаси)

2019 рік

- у номінації «За кращий художній твір» поет Юрій Макаренко за ліричну збірку "Поезії" (Маньківський р-н)


Молодіжна літературна премія імені Олени Журливої

Молодіжна літературна премія імені Олени Журливої (далі Премія) заснована у 2018 році виконавчим комітетом Смілянської міської ради з метою виявлення та розкриття творчих здібностей та обдарувань підростаючого покоління та молоді; заохочення та підтримки юних літераторів та читців, тим самим спонукання їх до написання високохудожніх літературних творів, підвищення майстерності їх виконання, спрямованих на розвиток української літератури, збагачення культурно-мистецької спадщини міста, розвиток національної духовності та культури.
Премія присуджується один раз на рік, до дня народження поетеси (24 червня) розпорядженням міського голови на підставі рішення конкурсної комісії. Розмір премії становить 1500 грн.
Право висунення робіт на здобуття премії мають колективи та учасники творчих спілок і товариств, мистецьких установ, навчальних закладів, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері культури, роботи з молоддю.
Премія присуджується в двох номінаціях:
а) написання власних творів (враховується глибокий зміст, стиль письма, оригінальність, актуальність тематики).
б) виконання літературних творів (враховується високохудожнє усне виконання, розкриття теми, сценічна культура, виконавська майстерність та дикція).
У конкурсі беруть участь діти та молодь, віком до 25 років.

Лауреати премії:

2018 рік
- У номінації «Написання власних творів»:
І місце - учениця школи №3-колегіуму Юлія Литвин та учениця ЗОШ №10 Олена Гурняк; ІІ місце - Марія Карпань; ІІІ місце - Ганна Скорик
- У номінації «Виконання літературних творів»:
І місце – випускниця ЗОШ №1 Марія Плієва та учениця ЗОШ №10, вихованка БДЮТ Діана Протас; ІІ місце - Марія Карпань, а ІІІ місце - Богдана Нечай
Молодіжна літературно-мистецька премія імені Олени Журливої була започаткована рішенням виконавчого комітету Смілянської міської ради від 25.03.2011 №174, але останні декілька років її не вручали по причині відсутності коштів. У травні 2018 року виконавчим комітетом Смілянської міської ради діяльність премії як літературної було відновлено.

Регіональна літературна премія
імені Федора Мицика

Щорічна регіональна літературна премія імені Федора Мицика заснована Тальнівською районною радою, районною державною адміністрацією та Черкаською обласною організацією Національної Спілки письменників України на конкурсній основі.
Конкурс проводиться з метою заохочення шкільної, студентської та працюючої молоді віком не старше 25 років до створення високохудожніх поетичних, прозових і літературознавчих творів, для належного пошанування її творчих досягнень, спрямованих на розвиток національної культури, утвердження демократичних принципів її розбудови, підтримки молодих талантів.
Переможці конкурсу визначаються в трьох номінаціях:
  • Перша – високохудожні поетичні твори;
  • Друга – високохудожні прозові твори;
  • Третя – ґрунтовні літературознавчі твори.
Мова творчих доробків – українська.
Участь кожного претендента на здобуття премії дозволяється лише в одній номінації.

До участі в конкурсі допускаються твори, подані в поточному році:

  1. поетичні добірки найрізноманітнішої тематики обсягом не менше 25 віршів;
  2. прозові твори (оповідання, новели, замальовки, гуморески тощо) обсягом не менше 15 сторінок машинопису або тексту, набраного на комп’ютері через один інтервал;
  3. літературознавчі роботи (творчі портрети письменників, есе, рецензії, критичні статті, дослідження тощо) загальним обсягом не менше 15 сторінок машинопису або комп’ютерного набору через один інтервал.
Це мають бути твори авторів, які проживають на Черкащині, є її уродженцями або літературознавцями, що досліджують творчість письменників Черкаського краю.
Право висунення робіт на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких установ, культосвітніх та навчальних закладів, громадсько-культурологічних об’єднань, а також засоби масової інформації.
Урочисте вручення премії проводиться на батьківщині Федора Мицика в день його народження – 18 вересня.

Лауреати регіональної літературної премії імені Федора Мицика

2007 рік

- У номінації «Проза» Довгань Олена - студентка Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького за добірку оповідань
- У номінації «Поезія» Нечипоренко Юрій - учень Кобринівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» за добірку віршів «І яблуневий цвіт на крилах мрій підносить»
- У номінації «Літературознавство та публіцистика» Михайлова Оксана - випускниця Тальнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, студентку факультету журналістики КДУ ім. Т.Шевченка за дослідження «Стилістика перекладу Степаном Ковганюком оповідання Михайла Шолохова «Батько солдата»

2008 рік

- У номінації «Проза» лауреати не визначалися
- У номінації «Поезія» Тетяна Ключник - учениця Вишнопільської ЗОШ І-ІІІ ст. за збірку поезій «Життя летить»; Ігор Зелінський - учень Майданецької ЗОШ І-ІІІ ст. за збірку поезій «Цікавий світ»
- У номінації «Літературознавство та публіцистика» Мирослав Мицик (посмертно) за літературно - критичне дослідження про Ф.О.Мицика «Життя-горіння»(К.,2007)

2009 рік премія не присуджувалась

2010 рік

- У номінації «Проза» премія не присуджувалася
- У номінації «Поезія» Людмила Лагодзя - учениця Зеленьківської ЗОШ І-ІІІ ст. за збірку віршів «Благословіть мої надії»; Павленко Світлана - учениця Бабанської ЗОШ І-ІІІ ст. Уманського району, за збірку поезій «Зоряними алеями»
- У номінації «Літературознавство та публіцистика» Дімітрова Юлія - учениця Тальнівської ЗОШ І-ІІІ ст. за дослідження «Художнє відтворення національної трагедії українського народу в романі Василя Барки «Жовтий князь»

2011 рік

- У номінації «Проза» Леся Павленко - аспірантка Києво-Могилянської академії за добірку оповідань «Жоржиновий бог»
- У номінації «Поезія» Вікторія Щербина - учениця Зеленькіської ЗОШ І-ІІІ ст. за збірку віршів «Дивоструни моєї душі»; Ганна Федорович – студентка Національного авіаційного університету, уродженка Звенигородщини за збірку поезій «У подолі хвиль» ; Катерина Прилипко - студентка Уманського державного університету імені П.Тичини за поетичну добірку «Ув’язнена коханням»; Дмитро Левадко - учитель української мови Шаринського НВК «ДЗН – ЗОШ І-ІІІ ст.» Уманського району за поетичну добірку «Я допливу…»
- У номінації «Літературознавство та публіцистика» Ольга Музиченко - учениця Уманської міської гімназії за літературознавчу розвідку «Слово і Школа як наріжні основи творчості Степана Павленка»

2012 рік

- У номінації «Поезія» Тетяна Гелетюк - випускниця Зеленківської ЗОШ І-ІІІ ст., студентка Киівського національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова за збірку поезій "Білий цвіт моєї любові"
- У номінації «Літературознавство та публіцистика» Вадим Мицик, студент Інституту філології та суспільствознавства Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини за дослідження творчості Федора Мицика "Дружба, любов і вірність - крізь зиму життя".

2013 рік

- У номінації „Високохудожні поетичні твори” Шутко Сніжана – студентка 5-го курсу Уманського державного університету ім. П.Тичини, член літературного об’єднання імені Миколи Бажана за поетичну збірку „Дощем із неба падали серця”.
- У номінації „Високохудожні прозові твори” Зеленський Віктор – член Малої академії наук, яка діє при кафедрі української літератури та українознавства факультету української філології Уманського державного педагогічного університету ім. П.Тичини, член літературного об’єднання імені Миколи Бажана за збірку казок та оповідань „Казковий пензлик”.

2014 рік

- У номінації „Високохудожні поетичні твори” Олександр Журба - учень 9-го класу Зеленьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за поетичну добірку "Час іде".
- У номінації „Високохудожні прозові твори” Оксана Дуплій - керівник дитячої кіностудії "Соняшник" Черкаської обласної бібліотеки для дітей за збірку оповідань "Різні світи".

2016 рік

- У номінації „Високохудожні поетичні твори” Вікторія Капуловська – студентка I курсу факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за збірку поезій.

- У номінації „Високохудожні прозові твори” Анастасія Кириленко - студентка I курсу факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за оповідання ,,Таємниця панського маєтку, або пригоди юного детектива”.

2017 рік

- У номінації „Високохудожні поетичні твори" Наталя Кучеренко – студентка II курсу факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за поетичний рукопис «Листи назустріч щастю».
- У номінації „Високохудожні прозові твори" Софія Терлецька - студентка I курсу факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини за літературознавче дослідження «Рідний край в житті і творчості Григорія Савчука».

2018 рік

- У номінації „Високохудожні поетичні твори" Юлія Кичата – вихованка Звенигородської зразкової поетичної студії «Ластівка» та Вікторія Проценко – учениця Монастирищенської спеціалізованої школи №5
- У номінації „Високохудожні прозові твори" Катерина Юрпольська - за літературознавче дослідження «Внесок науковців і митців Тальнівщини в українське шевченкознавство» (с. Криві Коліна Тальнівського району).

2019 рік

- У номінації «Високохудожні прозові твори» - студента Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Нікіту Куземка за есе «Третя позиція або Горіти у пеклі»;
-У номінації «Високохудожні поетичні твори» - студента Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Артема Гончарука за поетичну добірку «Завісу піднято!»;
-У номінації «Грунтовні літературознавчі твори» - ученицю Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради Оксану Підберезню за творчий портрет письменника «Любов до рідного краю у творчості Савченка Анатолія Олексійовича».
-Дипломами відзначено учасників конкурсу. Зокрема, учня 1 класу Майданецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Тальнівської районної ради Дениса Ярему за збірку поезійта вихованку літературного гуртка Тальнівського районного центру науково-технічної творчості дітей та учнівської молоді Тальнівської районної ради Ольгу Сас за збірку поезій.

Літературно-мистецька премія імені Михайла Старицького
Премія заснована 29 листопада 2001 року Чорнобаївською районною державною адміністрацією, районною радою, Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України, Черкаським обласним музично-драматичним театром ім. Т.Г. Шевченка та СТОВ «Кліщинське» с. Кліщинці Чорнобаївського району з метою заохочення професійних і непрофесійних літераторів України до створення високохудожніх драматичних творів і кіносценаріїв, історико-документальних досліджень життєвого шляху та творчої спадщини М. Старицького, а також митців театру, аматорів драматичного жанру для належного пошанування їхніх творчих досягнень, спрямованих на розвиток національної культури, утвердження демократичних принципів розбудови, підтримки молодих талантів.
Премію встановлено у трьох номінаціях:
  • за високохудожні драматичні твори, сценарії, історико-документальні дослідження життєвого шляху та творчої спадщини М. Старицького – в розмірі 1000 грн.
  • за сценічні роботи митців театру та аматорів драматичного жанру – в розмірі 1000 грн.
  • за екранні та ефірні роботи митців кіно, телебачення та радіо – в розмірі 1000 грн.
Мова творчих доробків - українська.
Премія присуджується один раз на рік до дня народження М. Старицького.

Лауреати премії:

2001 рік

- Творча група Черкаської ОДТРК «Рось» за сценарну розробку художньо-публіцистичного фільму «По кому подзвін»;
- Постановча група вистави «Лимерівна» Черкаського обласного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка;
- Ярослав Ярош (м. Івано-Франківськ) за драматичний твір «Біла лілея».

2002 рік

- Григорій Білоус, письменник (м. Черкаси), за драматичну поему «Засвіти свою зорю»;
- Творчий колектив Українського національного радіо в складі автора інсценізацій Володимира Карпинського, режисера, заслуженого артиста України Василя Обручова, народного артиста Олександра Биструшкіна, заслуженої артистки Лариси Недін, артиста Василя Довжика за інсценізацію драматичних творів сучасних авторів (м. Київ).

2003 рік

- Творчий колектив Київського акаде­мічного молодіжного театру у складі заслуженого діяча мистецтв України, режисера-постановника Шулакова Віктора Олександровича, народної артистки України Яценко Тамари Олександрівни та заслуженого артиста України Гаврилюка Ярослава Дмитровича за оригінальне режисерське і акторське сценічне втілення твору М. Старицького «За двома зайцями»;
- Аматорський драматичний колектив Васютинського сільського будинку культури Чорнобаївського району (художній керівник Лесич Тетяна Леонідівна) за сценічне втілення спадщини М. Старицького та інших класичних творів.

2004 рік

- Юрій Тупицький, кінорежисер, сценарист, самодіяльний композитор, письменник, член Чорнобаївського районного літературно-мистецького об'єднання "Світлиця", за літературні твори та дослідження творчості М. Старицького;
- Володимир Поліщук, професор, літературознавець (м. Черкаси) за цикл літературних радіопередач та вклад у дослідження спадщини М. Старицького.

2005 рік

- Олександр Зобенко, літератор, журналіст, уродженець с. Вереміївки Чорнобаївського району (м. Дніпро­петровськ) за кіносценарій «Плаче кобза», оприлюднена часописом «Холодний Яр» (посмертно);
- Вікторія Шапошник, старший редактор Черкаської обласної держтелерадіокомпанії (м. Черкаси) за радіопрограми «Українська радіовітальня», присвячені творчій спадщині митців Черкащини;
- Драматичні колективи Великобурімського і Малобурімського сільських будинків культури;
- Олекса Бондар, краєзнавець, за дослідження літературної та драматургійної творчості М. Старицького.

2006 рік

- Лідія Прядка-Томенко з с. Канівці Чорнобаївського району за збірки прозових творів «Райські яблука» та п'єс «Кленовая скриня»;
- Постановча група Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка за постановку вистави Валерія Шевчука «Біс плоті»;
- Літературно-театральна студія Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (художній керівник і режисер заслужена артистка України Тамара Власенко) за літературно-художні та літературно-музичні композиції за творчістю Т. Шевченка, М. Старицького, В. Симоненка, І. Франка, Л. Костенко на теми голодомору 1932-1933 років;
- Театральний колектив Чорнобаївського районного будинку культури за популяризацію творів М.П. Старицького, зокрема, постановку драми «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці».

2007 рік

- Клименко Світлана Олексіївна, актриса Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка, за талановите втілення характерних ролей української класики у п'єсах М. Старицького.
- Аматорський драматичний колектив Бакаївського сільського клубу (керівник Зима Сергій Олександрович) - переможець районного огляду-конкурсу драматичних колективів, присвяченого 167-й річниці від дня народження М.П. Старицького, за постановку «Сорочинський ярмарок» (за мотивами повісті Миколи Гоголя).
- Лось Ніна Василівна, член Чорнобаївського районного літературно-музичного об'єднання «Світлиця», за літературні твори, зокрема, поетичні збірки «Дорога до любові», «Грані буття», «Веселковий дивограй», «Струни мого серця».

2008 рік

- Вітер Василь Петрович, режисер студії ВІАТЕЛ, за створення фільму „Моє серце ножами проймає” про історію створення українського професійного театру;
- Колектив Кліщинського сільського будинку культури (керівник Михайленко І.В.) за постановку та талановите втілення ролей у п’єсі М.Старицького „За двома зайцями”;
- Восколович Людмила Миколаївна, член Чорнобаївського районного літературно-музичного об’єднання „Світлиця”, режисер, сценарист (с.Комінтерн Чорнобаївського району), за сценарії і драматургію літературно-мистецьких вечорів, присвячених поезії М.Старицького та їх втілення.

2009 рік

- Сельова Вікторія Петрівна, заступник директора програм обласного телебачення за програми „Моя Черкащина” та „В серці України”;
- Драматичний колектив Малобурімського сільського будинку культури (директор Кононенко Любов Олексіївна);
- Приз Василь Пилипович за документальну повість та добірку поезій „Доле моя…” та за літературно-пісенні видання патріотичного спрямування „Даруй завжди добро”, „Журавлині ключі”, „Де козацький шлях”.

2010 рік

- Марія Василівна Приліпко, дослідниця, голова Чорнобаївської районної організації Національної спілки краєзнавців України за високохудожні драматичні твори, сценарії, історико-документальні дослідження життєвого шляху та творчої спадщини Михайла Старицького;
- Скобель Любов Володимирівна, актриса Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка за сценічні роботи митців театру та аматорів драматичного жанру;
- Денисенко-Швед Марина Олександрівна, редактор радіо Черкаської обласної телерадіокомпанії за екранні та ефірні роботи митців кіно, телебачення та радіо

Серед самодіяльних колективів відзначено:

першою премією – драматичний самодіяльний колектив Кліщинського будинку культури (також відзначено заохочувальною премією (керівник Ірина Михайленко);

другою премією – колектив Ревбинського будинку культури;

третьою премією – колектив Великобурімського будинку культури.

2011 рік

• у номінації "За високохудожні драматичні твори, сценарії, історико-документальні дослідження життєвого шляху та творчої спадщини М. Старицького" Кошова Інна Олексіївна, доцент кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького за створення циклу науково-популярних, культурологічно-літературних нарисів за проектом "Кохання в житті Великих українців"

• у номінації "За сценічні та екранні роботи митців театру та аматорів драматичного жанру" Бобров Сергій Анатолійович, заслужений артист України, артист Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка за роль Голохвастова у виставі "За двома зайцями"

• у номінації "За екранні та ефірні роботи митців кіно, телебачення та радіо" Творча група телепрограми „Знамениті земляки” Черкаської обласної державної телерадіокомпанії в складі: Таран Катерини Пилипівни – заслуженого журналіста України, автора та Подгаєвського Олександра Дмитровича – режисера за цикл телепрограм, що популяризують історико- культурну спадщину Шевченківського краю, за відтворення забутих ідей, вірність обраній темі

Заохочувальна премія:

Драматичний колектив Великобурімського сільського будинку культури за перемогу в районному огляді-конкурсі драматичних колективів, присвяченому 170-річчю від дня народження М. П. Старицького

2012 рік

• у номінації "За високохудожні драматичні твори, сценарії, історико-документальні дослідження життєвого шляху та творчої спадщини М. Старицького" - письменник Діхтяренко Григорій за книгу "Краяни" та цикл радіопередач за новелами цієї книги на ОДТРК "Рось"

• у номінації "За сценічні та екранні роботи митців театру та аматорів драматичного жанру" заслужена артистка України, актриса Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Крижанівська Тетяна за роль баби Палажки у виставі "Кайдашева сім'я"

• у номінації "За екранні та ефірні роботи митців кіно, телебачення та радіо" журналістка Черкаської ОДТРК "Рось", автор програм "На зоряних стежках", присвячених життю і творчості М. Старицького та "Храми душі", "Сповідь", присвячених видатним людям Черкащини Людмила Рябова (Джулай).

2013 рік

• у номінації "За високохудожні драматичні твори, сценарії, історико-документальні дослідження життєвого шляху та творчої спадщини М. Старицького" - письменник, доктор філософських наук, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка - М.К. Наєнко

• у номінації "За сценічні та екранні роботи митців театру та аматорів драматичного жанру" заслужена артистка України, актриса Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка - Н.М. Вігран

• у номінації "За екранні та ефірні роботи митців кіно, телебачення та радіо" старший редактор дирекції радіомовлення Черкаської ОДТРК - Г.К. Рибак

Заохочувальна премія:

Драматичний колектив Веселохутірського сільського будинку культури.

2014 рік

- Н. Д. Кутіщева (смт. Чорнобай) за підготовку і написання публіцистичних статей на військово-патріотичну тематику. Зокрема, за цикл публікацій «З блокнота журналіста»
- І. Й. Коць (с.Богодухівка), за виконання ролі пана Шпоньки у виставі Старицького «Як ковбаса та чарка, то минеться й сварка»
М. І. Шведін (с.Малі Канівці), за виконання ролі Степаниди у п'єсі «Не судилося»
- П. З. Пащина (с.Москаленки) за цикл патріотичних пісень
- В. С. Тараненко (смт.Чорнобай) за книгу віршів «Душі розрада»;
- Н. Г. Гусак (с. Богодухівка), за поетичну книгу «Скрижалі серця»;
- Л. І. Науменко (с. Малі Канівці) за публікації поетичних та гумористичних творів і співавторство у книгах «Поети Черкащини», «Ходила доля по орбіті», «Черкаські усмішки»

Заохочувальна премія:

- народний драматичний колектив Васютинського СБК як переможець районного огляду-конкурсу драматичних колективів, присвяченого 174-й річниці від дня народження М. Старицького;
- аматорський драматичний колектив Кліщинського СБК за акторську гру, масовість, авторське виготовлення сценічних костюмів у п'єсі М.Старицького «По-модньому».

2015 рік

У номінації "За високохудожні драматичні твори, сценарії, історико-документальні дослідження життєвого шляху та творчої спадщини М. Старицького":

- письменниця, доцент кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, дослідник творчості Старицького В.М. Коваленко за вклад і підтримку в оновленні літературно-меморіального музею ім. М.П. Старицького в с. Кліщинці

У номінації «За екранні та ефірні роботи митців кіно, телебачення, радіо та інших засобів масової інформації»:

- редактор районного радіомовлення Л.Л. Пономаренко
- член літературно-музичного об'єднання «Світлиця», поет, прозаїк В.І. Хоруженко за публікації, статті та нариси, присвячені творчості М.П. Старицького, популяризацію творів поетів-початківців на сторінках газети «Світлий шлях»

У номінації «За сценічні роботи митців театру та аматорів драматичного жанру»:
- народний аматорський драматичний колектив Васютинського сільського будинку культури, за перемогу в районному огляді конкурсі драматичних колективів та читців-декламаторів, присвяченого 175-й річниці від дня народження М.П. Старицького, високу художню та акторську майстерність, популяризацію кращих здобутків аматорського театрального мистецтва, пропаганду української та всесвітньої классики.

2019 рік

У номінації: "за високохудожні драматичні твори, сценарії, історико-документальні дослідження життєвого шляху та творчої спадщини М. Старицького" Ткаченко Олег Петрович, громадський діяч за дослідження історії рідного краю;

в номінації: "за високохудожні драматичні твори, сценарії, історико-документальні дослідження життєвого шляху та творчої спадщини М. Старицького" Корнійчук Володимир Петрович, письменник за дослідження й популяризацію творчості корифеїв українського театру, в т.ч. Михайла Старицького, за популяризацію театральної, музичної, хореографічної спадщини України та її визначних представників

в номінації: "за високохудожні твори місцевих авторів, розкриття теми патріотизму та любові до рідного краю в літературних, музичних творах, для підтримки розвитку мистецтва на Чорнобаївщині" Олексієнко Інна Василівна поетеса за написання авторських п’єс.

Літературна премія імені Олекси Влизька

Літературна премія імені Олекси Влизька заснована 2008 року Шполянською районною державною адміністрацією спільно з Шполянською районною радою з метою вшанування пам'яті поета-земляка Олекси Влизька та для відзначення кращих високохудожніх літературних творів, сповнених життєствердності й духу новаторства, спрямованих на розвиток духовності, побудову незалежної демократичної України.

До участі в конкурсі допускаються книги, збірки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, що вийшли з друку за останні 3 роки, не відзначені іншими преміями. Мова видання – українська.

Право висунення робіт на здобуття Премії мають колективи творчих спілок, організацій, установ, навчальних закладів, громадських об'єднань, засоби масової інформації, за згодою автора. Кожна із організацій може представити на здобуття Премії одну чи декілька книг або збірок одного автора.

Премія присуджується один раз на рік до дня народження Олекси Влизька – 17 лютого.
Повторно Премія не присуджується.

Лауреати премії: 

2009 рік
Олександр Діхтяренко за збірку поезій «У пошуках мелодії душі»
2010 рік
Інна Крижанівська за збірку поезій «Білою ковдрою квітів трояндових...»
2011 рік
Віктор Подорога за гумористичні збірки «Рай в бур'яні», «Одіссея кума Гарбуза»
2012 рік
Ярослава Гриньків за збірки віршів та пісень «На пісенних стежках», «Абетка»
2013 рік
Галина Трофименко за збірку нарисів, поезій, гумору «Хочу стати дружиною нардепа»
2014 рік
Ольга Темненко за збірку поезій «Ціна довіри»
2015 рік
Любов Грушник за збірку поезій «Незбагненний душі дивосвіт»
2016 рік
Василь Марочко за збірку поезій «Живу я музикою слів» (посмертно)
2017 рік
Михайло Слабошпицький за книгу «Велика війна 2014...: Україна: виклики, події, матеріали » (м. Київ)
2018 рік
Лілія Золотоноша - письменниця, кандидат філологічних наук, науковий співробітник Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка за збірку поезій «Лише з тобою» (м. Київ)
2019 рік
Леонід Тома - письменник, сценарист, головний редактор журналу "Харків" за збірку поезій "Гіркий дим Вітчизни" (м. Харків) 




78888 ...