Щорічна літературна премія імені Олекси Кобця (Олексія Петровича Варавви)

Літературна премія імені письменника Олекси Кобця (Олексія Петровича Варавви), далі – Премія, заснована 2016 року рішенням виконавчого комітету Канівської міської ради №74 «Про встановлення щорічної літературної премії імені Олекси Кобця (Олексія Петровича Варавви)» з метою належного вшанування пам'яті українського письменника Олекси Кобця - уродженця міста Канева, популяризації його імені й творчості, для підтримки молодих талантів, заохочення літераторів до написання високохудожніх літературних творів, спрямованих на відродження й утвердження духовності в місті.

Премія присуджується щороку літераторам, які постійно живуть, навчаються чи працюють у місті Каневі за високохудожні поетичні, прозові, драматичні твори, які оспівують Канів та Канівщину, її людей, історію рідного краю, красу його природи та сповнені громадянського звучання. Премія присуджується також за зібрання і публікацію усної народної творчості, переклади з інших мов, за видатні дослідження в галузі літератури.

Премія присуджується у двох номінаціях:

- «За кращу першу поетичну збірку» (поетичний дебют), зміст якої відповідає вказаному тематичному спрямуванню;

- «За кращий художній твір» (поезія, проза, драматургія), зміст якого відповідає вказаному тематичному спрямуванню.

До участі в конкурсі допускаються твори чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, надруковані протягом останніх трьох років, не відзначені іншими преміями та які здобули високу оцінку літературної критики, громадськості, широкого кола читачів.

Мова творів – українська.

Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів на підставі відповідних протоколів. Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора.

Оголошення імен лауреатів відбувається до Дня незалежності України, а вручення відзнак у вигляді диплома та грошової винагороди - під час святкових заходів, присвячених Дню міста Канева.

Лауреати премії:

2017 рік

- Надія Дмитренко – за збірку «Душа у танці»

- Лідія Коваленко – за збірку «Ми є і... будемо!»

2018 рік

- Микола Жук за збірку «Барви душі»

- Олександр Апальков за оповідання «Втрачені три роки» (збірка «Право на дорогу»)

78888 ...