Обласні премії

Обласна літературно-мистецька (пісенна) премія

імені Миколи Негоди - Анатолія Пашкевича

Щорічна обласна літературно-мистецька (пісенна) премія імені Миколи Негоди - Анатолія Пашкевича (далі – Премія) заснована 2018 року Черкаським обласним відділенням Українського фонду культури спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України та обласним відділенням Української музичної спілки з нагоди 90-річчя з дня народження поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Негоди й 80-річчя з дня народження відомого композитора, народного артиста України Анатолія Пашкевича, які протягом десятиліть працювали у творчій співдружності, а також із метою заохочення митців Черкащини до створення високих зразків пісенного мистецтва.

До участі в конкурсі допускаються україномовні пісенні твори (пісні, цикли пісень), які відзначаються гармонійним поєднанням словесної образності й музичного звучання, українським національним колоритом і гуманістичною семантикою, написані за останні три роки від року проведення конкурсу і здобули популярність у слухачів.

Конкурс на здобуття Премії оголошується щорічно з 1 вересня. Висунення творів-претендентів (пісень, циклів пісень) триває до 1 грудня.

Протягом грудня конкурсна комісія прослуховує пісенні твори-претенденти і таємним голосуванням визначає лауреатів, якими визнаються автори слів і музики та перший (або кращий) виконавець. Прослуховування творів претендентів може здійснюватися комісією й наживо.

Право висунення пісенних творів на здобуття Премії мають колективи творчих спілок, товариств, закладів культури, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ (при цьому подається відповідний протокол чи витяг із нього). Премія може присуджуватися неодноразово, але кожного разу за цілком нові пісенні твори.

Для організації та проведення конкурсу на здобуття Премії створюється конкурсна комісія, рішення якої правочинні за умови присутності двох третин її повного складу, а переможець конкурсу за таємного голосування має набрати 50% голосів від загального складу комісії плюс один голос.

Організація чи установа, яка висуває пісні-претенденти на здобуття Премії подає до конкурсної комісії три електронні носії з відеопрезентацією твору (творів), роздруковані на папері словесні тексти пісні (пісень) для кожного члена конкурсної комісії, офіційне подання з формуванням позиції та її короткою мотивацією.

Лауреатам Премії вручаються відповідні дипломи, які підписують голова обласного відділення Українського фонду культури та голова конкурсної комісії, а також грошова винагорода в сумі 3000 грн., яка рівними частинами поділяється між авторами й виконавцем твору.

Лауреати премії:

2018 рік

    - самодіяльний композитор, заслужений працівник культури України Борис Камінський (м. Чорнобай) та поет Микола Будлянський за пісню «Криниця мого роду»;

   - самодіяльний композитор, заслужений працівник культури України Дмитро Вовк та автор тексту, поет-пісняр, заслужений юрист України Віктор Подорога за пісню «Гетьманська столиця» у виконанні народного аматорського чоловічого вокального ансамблю «Гайдамаки» Шполянського районного будинку культури імені М. Гоголя; керівник Дмитро Вовк.


Черкаська обласна краєзнавча премія  

імені Михайла Максимовича

Обласна літературно-краєзнавча премія імені Михайла Максимовича за пропозицією краєзнавчої та літературної громадськості була заснована Черкаською обласною радою та обласною державною адміністрацією у 1994 році.

Відповідно до рішення Черкасьої обласної ради № 22-6 від 30 жовтня 2001 року Черкаською обласною радою спільно з Черкаською обласною державною адміністрацією обласна літературно-краєзнавча премія імені Михайла Максимовича стала краєзнавчою.

Обласна краєзнавча премія імені Михайла Максимовича заснована з метою підтримки краєзнавства як важливого засобу громадянсько-патріотичного виховання та заохочення дослідників історії Черкащини до нових і важливих здобутків у галузі краєзнавства.

Премія присуджується один раз на рік до дня народження Михайла Максимовича – 15 вересня.

Присудження премії здійснюється за результатами конкурсу на її здобуття, що оголошується за 4 місяці до дня народження вченого – з 15 квітня. Висунення робіт на здобуття премії завершується 15 серпня. Список тих, що допущені до участі у конкурсі, публікується в пресі для громадського обговорення.

До участі в конкурсі допускаються вагомі дослідження авторів в різних сферах краєзнавства, які надруковані протягом п’яти останніх років до часу присудження премії. За своїм змістом вони обов’язково стосуються Черкащини, її минулого та сучасного, мають пізнавально-виховне значення і є оригінальними у своєму роді. Мова видання – українська.

З 2006 року до положення про премію внесено зміни, згідно яких переможці конкурсу на здобуття премії визначаються у двох номінаціях – для окремих авторів і для авторських колективів. Внесено доповнення про те, що роботи виконані на основі дисертаційних досліджень комісією не розглядаються.

У 2020 році затверджено оновлене положення про обласну краєзнавчу премію. Збережено дві номінації за видання краєзнавчої літератури, але без поділу на індивідуальне і колективне авторство. З'явилася нова номінація - «за вагомий внесок у створення та розвиток музеїв, що функціонують та перебувають у віданні підприємств, установ та організацій».

Лауреати літературно-краєзнавчої премії:

1994 рік 

М. Ф. Пономаренко

за вагомий внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини (м. Золотоноша)

1995 рік 

П. П. Соса

за краєзнавчі дослідження, розробку експозиції музею Івана Падалки в Драбові та організаторську роботу по підготовці до святкування 400-річчя Б. Хмельницького (м. Черкаси)

1996 рік 

В. Т. Поліщук

за вагомий внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини. (м. Черкаси)

1997 рік 

В. Ф. Мицик

за вагомий внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини (м. Тальне)

1998 рік 

Ю. Ю. Мариновський

за монографію «Монастирі Черкащини» (м. Черкаси)

1999 рік 

В. Б. Страшевич

за серію нарисів «Старі Черкаси» (м. Черкаси)

2000 рік 

Ф. А. Непийвода

за вагомий внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини (м. Черкаси)


Лауреати краєзнавчої премії:

2001 рік 

І. І. Волошенко

за книги «Монастирищина» та «Шляхами нескорених» (м. Монастирище)

2002 рік 

В. М. Щербатюк

за книгу «Історія регіонів України: Лисянщина» (смт. Лисянка)

2003 рік 

О. Г. Шамрай

за книгу «Їхній подвиг житиме у віках. 1941-45 рр.» Кн. 1. (м. Кам’янка)

2004 рік 

С. А. Китова

за видання «Полотняний літопис України» (семантика орнаменту українського рушника) і «Колядки та щедрівки в сучасних записах»  (м. Черкаси)

2005 рік 

В. М. Лазуренко

за навчальний посібник «Історія Чигиринщини» (м. Чигирин)

Н. І. Бойко

за науково-популярні видання «Михайло Максимович: навіки з рідним краєм» (м. Черкаси)

2006 рік 

С. Л. Хаврусь

за книгу «Стеблів над Россю» (с.м.т. Стеблів Корсунь-Шевченківського району)

Б. О. Кіппа

за книгу «Рідне село» (с. Крутьки Чорнобаївського району)

Авторські колективи:

- за «Малий енциклопедичний словник Корсунщини» в 2-х томах (відповідальний редактор П. Я. Степенькіна) (м. Корсунь-Шевченківський)

- за довідник з історії Лисянщини «Край козацький» (керівник В. М. Щербатюк) (м. Київ)

2007 рік 

М. В. Приліпко

за історико-краєзнавче дослідження «Іван Піддубний – сила України» (с. Красенівка Чорнобаївського району)

В. М. Мельниченко

за навчально-методичний посібник «Моя Черкащина» (м. Черкаси)

- Авторський колектив книги «Збірник археологічних пам’яток Уманщини». Т. 1. у складі: О. П. Діденко, В. А. Стефановича (посмертно), Б. О, Чорномаза. (м. Умань)

2008 рік 

В. О. Жадько

за книгу «Маньківщина. Не забуваймо рідного порогу.» (Маньківський район - м. Київ)

Авторські колективи:

Г. М. Голиш, Л. Г. Голиш, М. Ф. Пономаренко за книгу «Подорож Златокраєм. Нарис з історії та сьогодення Золотоніського району» (м. Черкаси)

І. І. Волошенко,К. Г. Бульба за книгу «Освіта Монастирищини: становлення і розвиток» (м. Монастирище)

2009 рік 

І. В. Яно

за книгу «Сторінки з історії села Матусів» (Шполянський район)

Авторський колектив:

  - О. Г. Шамрай, Г. М. Таран, Л. О. Бондаренко, О. В. Вєтров, Ю. Ю. Ляшко, Т. П. Чупак та ін. за книгу про Кам’янку «Місто на скелястих берегах Тясмина» (м. Кам’янка)

2010 рік 

П. П. Карпенко

за книгу  «Нариси з історії Гельмязівщини» (Золотоніський район)

Авторський колектив:

В. П. Мовчан, І. А. Нерубайський , В. Й. Олійник за книгу «Криві Коліна крізь терни і роки» (Тальнівський район)

2011 рік 

Т. М. Нераденко 

за книгу «Археологія Черкащини» (м. Черкаси)

Ю. М. Михайлюк

за книгу  «Південна Київщина в 60-х рр. XIV - 60-х рр. XVI ст.: державне управління та громадське самоврядування» (м. Черкаси)

Авторський колектив:

М. Бойко та Л. Мукомел за книгу «Дорогою ціною»

2012 рік  

І.І. Сорокопуд

за книгу "Канів із глибини століть" та багаторічну краєзнавчу роботу (м. Канів)

Авторський колектив:

П.Я.Степенькіна, С.П.Дремлюк, А.Г.Ніколаєнко, С.Ю.Степенькін за науково-популярне видання "Корсунь староденний" (м. Корсунь-Шевченківський)

2013 рік 

Авторський колектив:

Р. В. Танана і В. В. Дзима за книгу «Співець з Чернечої гори» (м. Канів)

В. М. Хоменко  (м. Звенигородка)

 2014 рік  

М. І. Борщ

за працю "З вершин славетних черкащан. Краєзнавчі нариси, вірші, поеми" (м. Черкаси)

Авторський колектив:

Н. В. Кукса і Я. Л. Діденко за працю "Чигиринщина в подорожніх нотатках відомих особистостей XIX - I половини XX століття"                (м. Чигирин)

2015 рік    

Ф. Ф. Білецький

за книгу «Розкажи мені, Тікичу… Буки від давніх часів до сьогодення» (м. Звенигородка)

2016 рік

- у номінації ,,Індивідуальна краєзнавча праця” 

С. Ю. Степенькін за працю ,,Хрестоматія з історії Корсунщини ХІ- поч. ХІХ століть (м. Корсунь-Шевченківський)

- у номінації ,,Колективна краєзнавча праця”

Авторський колектив: 

Г. Таран, Т. Чупак, Ю. Ляшко, О. Мушта, Л. Туренко, Т. Джулай,  Н. Пугач за книгу ,,Незбагненна. Земна. Героїчна”. (м. Кам’янка)

2017 рік 

– у номінації «Індивідуальна краєзнавча праця»

 В. Г. Чос за серію краєзнавчих книг «Мої прекрасні земляки», «Мліїв – село козацької слави», «Орловець – історія і люди», «Петропавлівка: від минулого до сьогодення» (м. Сміла)

– у номінації «Колективна краєзнавча праця»

Авторський колектив:

Людмила Скороход, Юлія Харченко, Лариса Гур'єва за працю «Сміливі зі Сміли»  (м. Городище)  

 2018 рік 

– у номінації «Індивідуальна краєзнавча праця»

Борис Юхно за книгу «Ретроград»

– у номінації «Колективна краєзнавча праця» (м. Черкаси)

Авторський колектив:

Лариса Синявська, Оксана Силка за книгу «Бандури пісня недоспівана... або суспільний виклик Михайла Злобинця» (м. Черкаси)

 2019 рік

– у номінації «Індивідуальна краєзнавча праця»

Н.В. Чигирик за книгу «Загублені села» (м. Чигирин)

– у номінації «Колективна краєзнавча праця»

 Авторський колектив:

Т.А. Клименко, С.В. Корновенко, В.М. Мельниченко, Ю.Г. Пасічна за книгу «Селянство Черкащини в добу Української революції 1917 - 1921рр.» (м. Черкаси) 


Обласна літературна премія імені Василя Симоненка.

Премія присуджувалася з метою вшанування пам’яті поета та заохочення професійних та непрофесійних літераторів до створення високохудожніх літературних творів.

Присуджувалася щороку до дня народження Василя Симоненка 8 січня.

Ця премія зазнавала змін впродовж 1986-2007 років.

Заснована вперше в 1986 році, як щорічна обласна літературно-мистецька премія імені Василя Симоненка. Засновниками виступили бюро Черкаської обласної організації Спілки письменників України та президія правління Черкаської обласної організації Добровільного товариства любителів книги України.

Лауреати визначалися лише в 1986 році.

В 1994 році за рішенням Черкаської обласної ради премія відродилася, як обласна літературно-публіцистича премія „Берег надії” імені Василя Симоненка. Присуджувалася щорічно в день народження поета 8 січня, починаючи з 1995 року.

З 2000 року премія носила назву – обласна літературна премія „Берег надії” імені Василя Симоненка.

З 2007 року – це обласна літературна премія імені Василя Симоненка.

Останній рік присудження премії - 2013.

Лауреати  премії:

1986 рік   

- письменник Федір Моргун (м. Черкаси) за збірку поезій „Час віддарунку"

- артист Черкаської обласної філармонії Юрій Смолянський (м. Черкаси) за концертні програми та популяризацію творчості Василя Симоненка

1995 рік   

- письменник Сергій Носань, режисер Алім Ситник, актор Андрій Жила (м. Черкаси) за виставу „Остання мить” у постановці Черкаського обласного музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка

1996 рік   

- письменник Микола Негода (м. Черкаси) за збірку поезій „Чорний біль” та драматичну поему „Гетьман”

1997рік   

- письменник Олекса Озірний (м. Звенигородка) за збірки поезій „Проща” та „Козацький цвинтар”

1998 рік   

- письменник Іван Дробний (м. Золотоноша) за збірку поезій „Груша серед поля” та літературознавчі й публіцистичні виступи в обласній та республіканській періодиці

1999 рік   

- творча група облтелерадіокомпанії – автор сценаріїв Катерина Таран, режисер Олександр Підгаєвський, оператор Олександр Таран (м. Черкаси) за відеофільми „Груша серед поля”, „Під вітрилами світанків”, „Обличчям вперед”

2000 рік   

- письменник, журналіст Григорій Білоус (м. Черкаси) за збірку поезій „Терноцвіт” і документально-публіцистичні відеофільми

2001 рік   

- поетеса Наталя Віргуш (м. Черкаси) за збірки поезій „Золоті сліди” та „Дорога до світла”

2002 рік   

- поет Олекса Лищенко (м. Черкаси) за збірки віршів „Крутозлами” та „Екзамени волі”

2003 рік   

- письменник, літературознавець Михайло Слабошпицький (м. Київ) за книгу історичних ессе „З голосу нашої Кліо”

2004 рік   

- письменниця, літературознавець Валентина Коваленко (м. Черкаси) за книгу поезій та прози „Трунок Сварожого рога”

2005 рік   

- поет Ігор Забудський (м. Черкаси) за книгу поезій „Завтра моє”;

- поет Петро Поліщук (м. Умань) за збірку поезій „Любосвіт”

2006 рік   

- журналіст Микола Сніжко (м. Черкаси) за книгу спогадів „Оводи Василя Симоненка”

2007 рік   

- письменник, літературознавець Василь Пахаренко (м. Черкаси) за книги „Віті єдиного древа. Україна Східна і Західна в апокаліпсисі ХХ ст.” „Як він ішов” (Духовний профіль Василя Симоненка на тлі його доби)

2008 рік   

- письменник Михайло Іванченко (с. Гусакове, Звенигородський район) за роман-хроніку „Дума про Вільних Козаків”;

- поет, перекладач, прозаїк Валерій Кикоть (м. Черкаси) за книгу поезії і прози „Квітка у вогні”;

- фотокореспондент Ігор Осадчий (м. Черкаси) за фотолітопис життя і творчості Василя Симоненка

2009 рік     

- поетеса Валентина Кузьменко-Волошина (м. Черкаси) за збірку віршів „Квітка любові”;

 - поет Микола Тютюнник (м. Первомайськ Луганської обл.) за історичний роман у віршах „Маруся Богуславка”.

2010 рік   

 - поет Василь Місевич (Чернівецька область) за збірку віршів "Росою тиша миє очі".

2011 рік   

- поет Леонід Даценко (м. Черкаси) за збірку віршів „І янгол з автоматом на плечі”.

2012 рік

- поет Сергій Руднєв (м. Черкаси) за збірку віршів „Жарини слів”

2013 рік 

- письменник Юрій Тупицький (с. Воронинці, Чорнобаївський район) за збірку повістей "Далекий поклик любові".


Обласна премія імені Порфирія Демуцького

в галузі аматорської художньої творчості

Заснована рішенням Черкаської обласної ради та обласної держадміністрації від 17.08.04 № 17-8ЛУ з метою вшанування пам’яті видатного українського фольклориста, хорового диригента, композитора і педагога Порфирія Демуцького, а також з метою збереження аматорського мистецтва Черкащини, унікальних надбань народної пісенної творчості, їх розвитку та популяризації.

На даний час премія присуджується згідно з рішенням Черкаської обласної ради від 10.11.2006 № 5-8/V «Про внесення змін до рішення обласної ради від 17.08.2004 № 17-8/ІV «Про обласну премію імені Порфирія Демуцькогов галузі аматорської художньої творчості» та рішенням Черкаської обласної ради від 17.02.2012 № 13-16/VІ, яким затверджено новий склад конкурсної комісії.

Премія присуджується один раз на рік до дня народження П. Д. Демуцького – 10 березня, за результатами конкурсу. Розмір премії – 9 000 грн.

Конкурс на здобуття премії оголошується за 6 місяців до дня народження митця – з 10 вересня.

Висунення кандидатур на здобуття премії здійснюється в умовах об'єктивного, аргументованого попереднього вивчення й обговорення творчих робіт (діяльності), виконавська майстерність яких заслуговує на широке визнання. Пропозиції про висунення кандидатур на здобуття премії надсилаються до конкурсної комісії до 22 січня.

Переможці премії визначаються у п'яти номінаціях:

 • аматорські академічні хори;
 • аматорські народні хори;
 • вокальні ансамблі та ансамблі малих форм; 
 • фолькльорні колективи;
 • композитори.

Участь у декількох номінаціях не дозволяється.

Право висунення кандидатур на здобуття премії мають колективи місцевих осередків творчих спілок, установ культури і мистецтва, громадські організації, редакції газет, радіомовлення та телебачення.

Кожна з організацій може запропонувати до участі в конкурсі на здобуття премії лише один колектив. Повторно премія може бути присуджена виконавцю (колективу) за наявності нових визначних досягнень у народній пісенній творчості, але не раніше, ніж через п’ять років після попереднього присудження.

Рішення про присудження премії приймається таємним голосуванням більшістю голосів членів комісії (50 відсотків плюс один голос від складу комісії).

Премія присуджується розпорядженням голови обласної державної адміністрації на підставі рішення конкурсної комісії.

Переможцям конкурсу в кожній номінації присвоюється звання «Лауреат обласної премії імені Порфирія Демуцького», вручається Диплом за підписом голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації і грошова винагорода.

Лауреати премії:

2005 рік.

У номінації “Аматорські хорові, вокальні, фольклорні колективи, академічні хори” – народний аматорський хоровий колектив "Оберіг" Шполянського районного Будинку культури (керівник – Микола Коваль);

У номінації “Самодіяльні композитори” – заслужений працівник культури України Микола Вовк (м. Тальне);

У номінації “Ансамбль малих форм, окремі виконавці народних пісень” – народний аматорський чоловічий гурт “Гонта” Уманського державного педагогічного університету ім. П. Г. Тичини (керівник – Анатолій Купчин);

2006 рік.

У номінації “Аматорські народні, академічні хори” – народний аматорський хор духовної музики “Воскресіння” Золотоніського міського Будинку культури (керівник – Тетяна Шурба);

У номінації “Фольклорні колективи, вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – народний аматорський фольклорно-етнографічний гурт “Оріяни” Тальнівського будівельно-економічного коледжу (керівник – Наталія Михайлова та заслужений працівник культури України Вадим Мицик);

У номінації “Композитори” – заслужений працівник культури України Борис Володимирович Камінський (смт. Чорнобай);

У номінації “Окремі виконавці народних пісень” – Анатолій Євгенович Шолудько (с. Великий Хутір Драбівського району);

2007 рік.

У номінації “ Аматорські народні та академічні хори” – народний самодіяльний ансамбль пісні й танцю “Вільшанка” Городищенського районного палацу культури ім.. С. С. Гулака-Артемовського;

У номінації “Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль “Гайдамаки” Шполянського районного Будинку культури;

У номінації “Фольклорні колективи ” – народний самодіяльний фольклорно-етнографічний ансамбль “Козачка” Чигиринського районного Будинку культури;

У номінації “Композитори” – композитор із м. Канева Володимир Байкін;

2009 рік.

У номінації “Аматорські народні та академічні хори” – академічна капела Звенигородського районного будинку культури (керівник – Надія Мацьків);

У номінації “Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – любительський ансамбль камерного співу “Елегія” Шполянського районного Будинку культури (керівник – Олена Чорногал);

У номінації “Фольклорні колективи ” – колектив любителів старовинної пісні “Спадщина” із Драбова (керівник – Галина Яценко);

У номінації “Композитори” – Анатолій Довгань (м. Тальне).

 2010 рік.

У номінації "Аматорські народні та академічні хори" - народний аматорський хор Драбівського районного центру культури і дозвілля (керівник Петро Отвиновський);

У номінації "Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм" - народний чоловічий вокальний ансамбль "Схід сонця" Уманського районного центру культури і дозвілля (керівник Ігор Квітченко);

У номінації "Композтори" - Дмитро Вовк із м. Шполи.

2011 рік

У номінації „Аматорські народні та академічні хори” – народний аматорський хор колективу Жашківського районного Будинку культури (керівник – Віктор Дубик).

У номінації „Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль Монастирищенського районного Будинку культури (керівник – Анатолій Нездвіга).

У номінації „Фольклорні колективи” – дитячий фольклорний ансамбль „Віночок” Сингаївського сільського Будинку культури Шполянського району (керівник – Тамара Лоцман).

 У номінації „Композитори”- Сівак Володимир Євтропович (с. Матусів Шполянського району).

2012 рік

У номінації „Аматорські народні та академічні хори” – народний аматорський хоровий колектив „Гірський Тікич” Бузівського сільського Будинку культури Жашківського району (керівник – Дмитро Мулик)

У номінації „Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – народний аматорський ансамбль української пісні „Ордана” Тальнівського районного Будинку культури (керівник – Микола Вовк)

У номінації „Фольклорні колективи” – народний аматорський фольклорно-обрядовий колектив „Придани” Вершинозгарського сільського Будинку культури (керівник – Світлана Зубрицька)

У номінації „Композитори” – Чупак Таміла Петрівна – самодіяльний композитор з м. Кам’янки.

2013 рік

У номінації „Аматорські народні та академічні хори” – народний аматорський хоровий колектив „Яворина” Кам’янського районного Будинку культури (художній керівник Тетяна Юрченко);

У номінації „Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – аматорський вокальний ансамбль „Злагода” Чорнобаївської районної дитячої школи мистецтв;

У номінації „Фольклорні колективи” – народний аматорський фольклорний колектив „Калина” Коломицького сільського Будинку культури Драбівського району (керівник Олена Латиш);

У номінації „Композитори” – Мельчаков Валерій Олексійович, композитор-аматор (м. Канів).

2014 рік

У номінації „Аматорські народні та академічні хори" – народний аматорський ансамбль пісні і танцю „Поляни" села Руська Поляна Черкаського району (керівник – Олександр Стадник);

У номінації „Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм" – жіночий вокальний гурт „Буднітай" Черкаського міського будинку культури імені Івана Кулика (керівник – Марина Хомік);

У номінації „Фольклорні колективи" – народний аматорський фольклорний колективу„Павліщаночка" Павліщинського сільського клубу Драбівського району (керівник – Марія Варення);

У номінації „Композитори" – Присяжний Юрій Володимирович, самодіяльний композитор і аранжувальник, художній керівник народного аматорського гурту "Шанс" Шполянського міського Будинку культури.

2015 рік

У номінації „Аматорські академічні хори” – дитячий хор АЕДА (м. Умань) вокально-хорової школи Фонду культурно-освітніх ініціатив "АЕДА" (керівники - Леонід та Людмила Ятло);

У номінації „Аматорські народні хори” - народний аматорський хоровий колектив Чорнобаївського районного Будинку культури (керівник - Камінський Борис Володимирович);

У номінації „Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – аматорський чоловічий вокальний ансамбль Жашківського районного Будинку культури (керівник - Іван Сухий);

У номінації „Фольклорні колективи” – фольклорний колектив „Спадок” Хацьківського сільського Будинку культури (керівник Гаркуша Валентина Йосипівна);

У номінації „Композитори” – Железняк Сергій Васильович, викладач Уманського музичного училища ім. П. Д. Демуцького.

2018 рік

У номінації „Аматорські народні хори" - Народний аматорський хор Перервинського сільського будинку культури Драбівського району;

У номінації „Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм" – народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Жашківчанка»;

У номінації „Фольклорні колективи" – народний аматорський фольклорний ансамбль«Берегиня» комунального закладу «Центр культури і дозвілля» Шполянської міської ради Шполянської об'єднаної територіальної громади;

У номінації „Композитори" – Петро Петрович Отвиновський, керівник народного аматорського хору Драбівського районного Центру культури і дозвілля.

2019 рік

У номінації «аматорські академічні, народні хори» – народному аматорському хоровому колективу народного співу «Оберіг» Шполянського районного будинку культури (керівник Чорногал Олена Володимирівна);

У номінації «вокальні ансамблі та ансамблі малих форм» –народному аматорському вокальному тріо «Дожниця» Тальнівського районного будинку культури (керівник Тицькун Лідія Дмитрівна);

У номінації «фольклорні колективи» –народному аматорському аутентичному ансамблю «Барвінок» філії села Лебедин комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області (керівник Остропальченко Олена Сільвейстрівна) 


Щорічна обласна премія імені  О. А. Захаренка

Заснована рішенням Черкаської обласної державної адміністрації в 2007 році з нагоди 70-річчя видатного черкащанина, Народного вчителя СРСР та УРСР Олександра Захаренка з метою увіковічення його ім’я та піднесення ролі і авторитету педагога в суспільстві, заохочення педагогічних працівників до творчої результативної праці, підвищення престижності вчительської професії в області.

Премія присуджується педагогічним працівникам дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів за:

 • особливі успіхи у навчанні і вихованні учнів, вихованців, формування національних і загальнолюдських цінностей, громадянського суспільства, утвердження національної ідеї, патріотизму, демократизації;
 • діяльність, спрямовану на забезпечення доступної освіти, реалізації конституційних прав громадян України на здобуття якісної освіти;
 • розроблення і впровадження нових технологій, оновлення змісту і методичного забезпечення навчального процесу, які сприяють підвищенню якості освіти і виховання;
 • створення підручників, навчальних посібників, педагогічних програмних засобів навчання, в т.ч. електронних;
 • надання якісної освіти дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку;
 • інші результати педагогічної діяльності, що мають вплив на розв’язання проблем навчання і виховання підростаючого покоління.

Премія присуджується один раз на рік до професійного свята учителів – Дня Учителя. Щорічно присуджується 10 премій. 

Лауреати премії:

2007 рік

ЗАХАРЕНКО Віра Петрівна, вчитель математики Авторської О.А.Захаренка загальноосвітньої школи с. Сахнівки Корсунь-Шевченківського району;

КИСЛЕНКО Тетяна Леонідівна, вчитель обслуговуючої праці та хімії Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №33 ім. В.Симоненка Черкаської міської ради;

КИЯНОВСЬКИЙ Ларіон Семенович, керівник гуртків станції юних техніків м.Умані;

КОЦЮБА Галина Іванівна, вчитель образотворчого мистецтва Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Смілянської міської ради;

КОЧЕГУРА Валерій Петрович, начальник відділу освіти Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації;

КУЩЕНКО Сергій Васильович, вчитель української мови і літератури Ватутінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 ім.М.Ф.Ватутіна Ватутінської міської ради;

ЛИСИЦЯ Марія Іванівна, вчитель математики і фізики Смілянського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія ім.Сенатора” Смілянської міської ради;

МОЛОЦИЛО Валентина Олексіївна, заступник директора з навчально-виробничої роботи ПТУ №15 м.Черкас;

РИБАЛКО Іван Леонідович, директор Авторської О.А.Захаренка загальноосвітньої школи с.Сахнівки Корсунь-Шевченківського району;

ЧУМАК Андрій Іванович, вчитель правознавства Черкаської гімназії №9 ім.О.М.Луценка Черкаської міської ради.

2008 рік

МАЛИГІНА Любов Миколаївна, вчитель зарубіжної літератури Черкаського колегіуму „Берегиня” Черкаської міської ради;

МОГИЛЕЙ Василь Степанович, директор Михайлівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Черкаської обласної ради;

ОГДАНСЬКА Людмила Олександрівна, вихователь-методист дошкільного навчального закладу №22 „Жайворонок” Черкаської міської ради;

ПИЛИПЮК Анатолій Георгійович, вчитель фізичної культури Черкаського колегіуму „Берегиня” Черкаської міської ради;

ПОБІРЧЕНКО Наталія Семенівна, завідувач кафедри соціальної педагогіки та історії педагогіки, проректор з наукової роботи, професор Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини;

САЛЬНИЙ Петро Петрович, начальник відділу вищої та професійно-технічної освіти Головного управління освіти і науки облдержадміністрації;

СИТНИК Тетяна Василівна, вчитель початкових класів Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №25 Черкаської міської ради;

ЧАЛАБІЄВ Руслан Азадович, вчитель історії Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 Канівської міської ради;

ЮРЧЕНКО Людмила Петрівна, вчитель біології гімназії №31 Черкаської міської ради;

ЯКИМЕНКО Микола Михайлович, директор районної станції юних техніків Черкаської районної ради.

2009 рік

БІДА Олена Анатоліївна – директор навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького;

БОБКОВА Наталія Олександрівна, вчитель інформатики фізико-математичного ліцею Черкаської міської ради;

ВЕДМІДЬ Ірина Григорівна, вчитель української мови і літератури гімназії Корсунь-Шевченківської районної ради;

КОВАЛЕНКО Алла Сергіївна, завідувач дошкільним навчальним закладом №23 „Чипполіно” Смілянської міської ради;

ЛИСА Світлана Олександрівна, вчитель англійської мови навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія” Маньківської районної ради;

МАКОВІЙЧУК Петро Володимирович, вчитель музики Ладижинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Уманської районної ради;

ОНАЦЬКИЙ Володимир Васильович, майстер виробничого навчання професійно-технічного училища №14 м.Городище;

РЯБУХІН Сергій Володимирович, керівник гуртка Черкаського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді

СОПІК Надія Петрівна, заступник директора з навчальної роботи Бабанської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Черкаської обласної ради;

ЧУЙКО Ольга В’ячеславівна, вчитель фізики природничо-математичного ліцею Смілянської міської ради;

2010 рік

БАРВІНОК Роман Леонідович, вчитель математики Чигиринського навчально-виховного комплексу „Дошкільний навчальний заклад-спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2” Чигиринської міської ради;

БАСИСТА Любов Олександрівна, директор Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Канівської районної ради;

БОЙЧЕНКО Олександр Іванович, вчитель трудового навчання Катеринопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Катеринопільської районної ради;

ГОНЧАР Ірина Йосипівна, вчитель правознавства Лихолітського навчально-виховного комплексу „Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів” Чорнобаївської районної ради;

ДАВИДЕНКО Іван Григорович, викладач автотехнічних дисциплін Черкаського професійного ліцею;

ДОЛИНСЬКА Надія Миколаївна, викладач педагогічних дисциплін, завідувач музею історії Корсунь-Шевченківського педагогічного училища імені Т.Г.Шевченка;

КРИНИЦЬКИЙ Віталій Іванович, керівник гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості Христинівської районної ради;

ПРОСЯНИК Олена Миколаївна, методист районного методичного кабінету при відділі освіти Драбівської райдержадміністрації

ТЕРЕЩЕНКО Тетяна Борисівна, вчитель географії Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 імені М.П.Бажана Уманської міської ради;

ТКАЧЕНКО Ірина Іванівна, вчитель хімії Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №21 Черкаської міської ради

2011 рік

ГАРЯЧА Світлана, завідуюча лабораторії дошкільної та початкової освіти Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради;

ГОНЧАР Олександр, учитель історії Шполянського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей” Шполянської районної ради;

ДОМАНІЦЬКИЙ Олег, учитель англійської та німецької мов Тальнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Тальнівської районної ради;

КАРПЕНКО Петро, директор, учитель фізики і інформатики Молодецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради;

КОЗЮБРА Тетяна, вихователь-методист дошкільного навчального закладу „Малятко” № 1 Жашківської міської ради;

ЛЕМЕШЕВА Наталія, учитель образотворчого мистецтва Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 20 Черкаської міської ради;

НЕХОРОШЕВ Андрій, майстер виробничого навчання державного навчального закладу „Канівське вище професійне училище”;

ОЛІЙНИК Лариса, учитель образотворчого мистецтва Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради;

САВЧЕНКО Ольга, учитель початкових класів Уманської міської гімназії Уманської міської ради;

СВЕНЦІЦЬКА Олена, учитель світової літератури Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Черкаської районної ради.


78888 ...