Обласна премія імені Порфирія Демуцького в галузі аматорської художньої творчості

Заснована рішенням Черкаської обласної ради та обласної держадміністрації від 17.08.04 № 17-8ЛУ з метою вшанування пам’яті видатного українського фольклориста, хорового диригента, композитора і педагога Порфирія Демуцького, а також з метою збереження аматорського мистецтва Черкащини, унікальних надбань народної пісенної творчості, їх розвитку та популяризації.

На даний час премія присуджується згідно з рішенням Черкаської обласної ради від 10.11.2006 № 5-8/V «Про внесення змін до рішення обласної ради від 17.08.2004 № 17-8/ІV «Про обласну премію імені Порфирія Демуцькогов галузі аматорської художньої творчості» та рішенням Черкаської обласної ради від 17.02.2012 № 13-16/VІ, яким затверджено новий склад конкурсної комісії.

Премія присуджується один раз на рік до дня народження П. Д. Демуцького – 10 березня, за результатами конкурсу. Розмір премії – 9 000 грн.

Конкурс на здобуття премії оголошується за 6 місяців до дня народження митця – з 10 вересня.

Висунення кандидатур на здобуття премії здійснюється в умовах об'єктивного, аргументованого попереднього вивчення й обговорення творчих робіт (діяльності), виконавська майстерність яких заслуговує на широке визнання. Пропозиції про висунення кандидатур на здобуття премії надсилаються до конкурсної комісії до 22 січня.

Переможці премії визначаються у п'яти номінаціях:

  • аматорські академічні хори;
  • аматорські народні хори;
  • вокальні ансамблі та ансамблі малих форм;
  • фолькльорні колективи;
  • композитори.

Участь у декількох номінаціях не дозволяється.

Право висунення кандидатур на здобуття премії мають колективи місцевих осередків творчих спілок, установ культури і мистецтва, громадські організації, редакції газет, радіомовлення та телебачення.

Кожна з організацій може запропонувати до участі в конкурсі на здобуття премії лише один колектив. Повторно премія може бути присуджена виконавцю (колективу) за наявності нових визначних досягнень у народній пісенній творчості, але не раніше, ніж через п’ять років після попереднього присудження.

Рішення про присудження премії приймається таємним голосуванням більшістю голосів членів комісії (50 відсотків плюс один голос від складу комісії).

Премія присуджується розпорядженням голови обласної державної адміністрації на підставі рішення конкурсної комісії.

Переможцям конкурсу в кожній номінації присвоюється звання «Лауреат обласної премії імені Порфирія Демуцького», вручається Диплом за підписом голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації і грошова винагорода.

Лауреати премії:

2005 рік.

У номінації “Аматорські хорові, вокальні, фольклорні колективи, академічні хори” – народний аматорський хоровий колектив "Оберіг" Шполянського районного Будинку культури (керівник – Микола Коваль);

У номінації “Самодіяльні композитори” – заслужений працівник культури України Микола Вовк (м. Тальне);

У номінації “Ансамбль малих форм, окремі виконавці народних пісень” – народний аматорський чоловічий гурт “Гонта” Уманського державного педагогічного університету ім. П. Г. Тичини (керівник – Анатолій Купчин);

2006 рік.

У номінації “Аматорські народні, академічні хори” – народний аматорський хор духовної музики “Воскресіння” Золотоніського міського Будинку культури (керівник – Тетяна Шурба);

У номінації “Фольклорні колективи, вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – народний аматорський фольклорно-етнографічний гурт “Оріяни” Тальнівського будівельно-економічного коледжу (керівник – Наталія Михайлова та заслужений працівник культури України Вадим Мицик);

У номінації “Композитори” – заслужений працівник культури України Борис Володимирович Камінський (смт. Чорнобай);

У номінації “Окремі виконавці народних пісень” Анатолій Євгенович Шолудько (с. Великий Хутір Драбівського району);

2007 рік.

У номінації “ Аматорські народні та академічні хори” – народний самодіяльний ансамбль пісні й танцю “Вільшанка” Городищенського районного палацу культури ім.. С. С. Гулака-Артемовського;

У номінації “Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль “Гайдамаки” Шполянського районного Будинку культури;

У номінації “Фольклорні колективи ” – народний самодіяльний фольклорно-етнографічний ансамбль “Козачка” Чигиринського районного Будинку культури;

У номінації “Композитори” – композитор із м. Канева Володимир Байкін;

2009 рік.

У номінації “Аматорські народні та академічні хори” – академічна капела Звенигородського районного будинку культури (керівник – Надія Мацьків);

У номінації “Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – любительський ансамбль камерного співу “Елегія” Шполянського районного Будинку культури (керівник – Олена Чорногал);

У номінації “Фольклорні колективи ” – колектив любителів старовинної пісні “Спадщина” із Драбова (керівник – Галина Яценко);

У номінації “Композитори”Анатолій Довгань (м. Тальне).

2010 рік.

У номінації "Аматорські народні та академічні хори" - народний аматорський хор Драбівського районного центру культури і дозвілля (керівник Петро Отвиновський);

У номінації "Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм" - народний чоловічий вокальний ансамбль "Схід сонця" Уманського районного центру культури і дозвілля (керівник Ігор Квітченко);

У номінації "Композтори" - Дмитро Вовк із м. Шполи.

2011 рік

У номінації „Аматорські народні та академічні хори” – народний аматорський хор колективу Жашківського районного Будинку культури (керівник – Віктор Дубик).

У номінації „Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль Монастирищенського районного Будинку культури (керівник – Анатолій Нездвіга).

У номінації „Фольклорні колективи” – дитячий фольклорний ансамбль „Віночок” Сингаївського сільського Будинку культури Шполянського району (керівник – Тамара Лоцман).

У номінації „Композитори”- Сівак Володимир Євтропович (с. Матусів Шполянського району).

2012 рік

У номінації „Аматорські народні та академічні хори” – народний аматорський хоровий колектив „Гірський Тікич” Бузівського сільського Будинку культури Жашківського району (керівник – Дмитро Мулик)

У номінації „Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – народний аматорський ансамбль української пісні „Ордана” Тальнівського районного Будинку культури (керівник – Микола Вовк)

У номінації „Фольклорні колективи” – народний аматорський фольклорно-обрядовий колектив „Придани” Вершинозгарського сільського Будинку культури (керівник – Світлана Зубрицька)

У номінації „Композитори”Чупак Таміла Петрівна – самодіяльний композитор з м. Кам’янки.

2013 рік

У номінації „Аматорські народні та академічні хори” – народний аматорський хоровий колектив „Яворина” Кам’янського районного Будинку культури (художній керівник Тетяна Юрченко);

У номінації „Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – аматорський вокальний ансамбль „Злагода” Чорнобаївської районної дитячої школи мистецтв;

У номінації „Фольклорні колективи” – народний аматорський фольклорний колектив „Калина” Коломицького сільського Будинку культури Драбівського району (керівник Олена Латиш);

У номінації „Композитори”Мельчаков Валерій Олексійович, композитор-аматор (м. Канів).

2014 рік

У номінації „Аматорські народні та академічні хори" – народний аматорський ансамбль пісні і танцю „Поляни" села Руська Поляна Черкаського району (керівник – Олександр Стадник);

У номінації „Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм" – жіночий вокальний гурт „Буднітай" Черкаського міського будинку культури імені Івана Кулика (керівник – Марина Хомік);

У номінації „Фольклорні колективи" – народний аматорський фольклорний колективу„Павліщаночка" Павліщинського сільського клубу Драбівського району (керівник – Марія Варення);

У номінації „Композитори"Присяжний Юрій Володимирович, самодіяльний композитор і аранжувальник, художній керівник народного аматорського гурту "Шанс" Шполянського міського Будинку культури.

2015 рік

У номінації „Аматорські академічні хори” – дитячий хор АЕДА (м. Умань) вокально-хорової школи Фонду культурно-освітніх ініціатив "АЕДА" (керівники - Леонід та Людмила Ятло);

У номінації „Аматорські народні хори” - народний аматорський хоровий колектив Чорнобаївського районного Будинку культури (керівник - Камінський Борис Володимирович);

У номінації „Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм” – аматорський чоловічий вокальний ансамбль Жашківського районного Будинку культури (керівник - Іван Сухий);

У номінації „Фольклорні колективи” – фольклорний колектив „Спадок” Хацьківського сільського Будинку культури (керівник Гаркуша Валентина Йосипівна);

У номінації „Композитори” – Железняк Сергій Васильович, викладач Уманського музичного училища ім. П. Д. Демуцького.

2018 рік

У номінації „Аматорські народні хори" - Народний аматорський хор Перервинського сільського будинку культури Драбівського району;

У номінації „Вокальні ансамблі та ансамблі малих форм" – народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Жашківчанка»;

У номінації „Фольклорні колективи" – народний аматорський фольклорний ансамбль«Берегиня» комунального закладу «Центр культури і дозвілля» Шполянської міської ради Шполянської об'єднаної територіальної громади;

У номінації „Композитори" Петро Петрович Отвиновський, керівник народного аматорського хору Драбівського районного Центру культури і дозвілля.

2019 рік

У номінації «аматорські академічні, народні хори» – народному аматорському хоровому колективу народного співу «Оберіг» Шполянського районного будинку культури (керівник Чорногал Олена Володимирівна);

У номінації «вокальні ансамблі та ансамблі малих форм» –народному аматорському вокальному тріо «Дожниця» Тальнівського районного будинку культури (керівник Тицькун Лідія Дмитрівна);

У номінації «фольклорні колективи» –народному аматорському аутентичному ансамблю «Барвінок» філії села Лебедин комунального закладу «Центр культури та дозвілля» Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області (керівник Остропальченко Олена Сільвейстрівна)

78888 ...