Обласна літературно-мистецька (пісенна) премія імені Миколи Негоди - Анатолія Пашкевича

Щорічна обласна літературно-мистецька (пісенна) премія імені Миколи Негоди - Анатолія Пашкевича (далі – Премія) заснована 2018 року Черкаським обласним відділенням Українського фонду культури спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України та обласним відділенням Української музичної спілки з нагоди 90-річчя з дня народження поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Негоди й 80-річчя з дня народження відомого композитора, народного артиста України Анатолія Пашкевича, які протягом десятиліть працювали у творчій співдружності, а також із метою заохочення митців Черкащини до створення високих зразків пісенного мистецтва.

До участі в конкурсі допускаються україномовні пісенні твори (пісні, цикли пісень), які відзначаються гармонійним поєднанням словесної образності й музичного звучання, українським національним колоритом і гуманістичною семантикою, написані за останні три роки від року проведення конкурсу і здобули популярність у слухачів.

Конкурс на здобуття Премії оголошується щорічно з 1 вересня. Висунення творів-претендентів (пісень, циклів пісень) триває до 1 грудня.

Протягом грудня конкурсна комісія прослуховує пісенні твори-претенденти і таємним голосуванням визначає лауреатів, якими визнаються автори слів і музики та перший (або кращий) виконавець. Прослуховування творів претендентів може здійснюватися комісією й наживо.

Право висунення пісенних творів на здобуття Премії мають колективи творчих спілок, товариств, закладів культури, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ (при цьому подається відповідний протокол чи витяг із нього). Премія може присуджуватися неодноразово, але кожного разу за цілком нові пісенні твори.

Для організації та проведення конкурсу на здобуття Премії створюється конкурсна комісія, рішення якої правочинні за умови присутності двох третин її повного складу, а переможець конкурсу за таємного голосування має набрати 50% голосів від загального складу комісії плюс один голос.

Організація чи установа, яка висуває пісні-претенденти на здобуття Премії подає до конкурсної комісії три електронні носії з відеопрезентацією твору (творів), роздруковані на папері словесні тексти пісні (пісень) для кожного члена конкурсної комісії, офіційне подання з формуванням позиції та її короткою мотивацією.

Лауреатам Премії вручаються відповідні дипломи, які підписують голова обласного відділення Українського фонду культури та голова конкурсної комісії, а також грошова винагорода в сумі 3000 грн., яка рівними частинами поділяється між авторами й виконавцем твору.

Лауреати премії:

2022 рік - заступниця директора Кам’янського державного історико-культурного заповідника з наукової роботи, композитор, виконавиця, письменниця Національної спілки письменників України, членкиня Національної спілки краєзнавців України та Всеукраїнської музичної спілки за пісенний твір «Весняне» Таміла Чупак на слова Катерини Вербівської

2021 рік - премія не присуджувалась

2020 рік - премія не присуджувалась

2019 рік - премія не присуджувалась

2018 рік

- самодіяльний композитор, заслужений працівник культури України Борис Камінський (м. Чорнобай) та поет Микола Будлянський за пісню «Криниця мого роду»;

- самодіяльний композитор, заслужений працівник культури України Дмитро Вовк та автор тексту, поет-пісняр, заслужений юрист України Віктор Подорога за пісню «Гетьманська столиця» у виконанні народного аматорського чоловічого вокального ансамблю «Гайдамаки» Шполянського районного будинку культури імені М. Гоголя; керівник Дмитро Вовк.

78888 ...