Всеукраїнська літературна премія імені Миколи ТоменкаВсеукраїнська літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка є правонаступницею Всеукраїнської літературної премії імені Миколи Томенка.
Заснована у квітні 2022 року Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творчою відзнакою, якою нагороджуються письменники за високохудожні твори українською мовою в жанрах поезії, поезії для дітей, малої прози, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, звеличують жіночу долю, несуть у собі державотворчі смисли, національну ідею, висвітлюють демократичні й історичні цінності суспільства, збагачують мову й культуру та не відзначені іншими преміями.

Премія на конкурсних засадах присуджується щороку 24 травня – до дня народження Миколи Даниловича Томенка (25.05.1937-29.08.2017) і вручається у Лип’янській ОТГ.

Премія встановлюється у чотирьох номінаціях:

·     вірші та віршовані казки для дітей;

·     поезія;

·     мала проза;

·     пісенна творчість (творчість поетів-піснярів, композиторів та виконавців, в творчості яких є зокрема і пісні на слова М. Д. Томенка).

 

На здобуття Премії подаються оригінальні твори авторів, опубліковані окремими книгами чи видрукувані в літературних часописах протягом останніх п’ятьох років. Одна й та особа не може ставати лауреатом Премії двічі.

Подання творів на здобуття Премії проводиться з 15 січня до 15 квітня того року, в якому відбувається вручення Премії.

Право подання претендентів на Премію мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів, культурних інституцій (при цьому додається відповідний протокол) та члени родини Миколи Томенка. Кожна з організацій може представити на здобуття премії один або кілька творів одного автора. На здобуття премії можуть претендувати письменники України та українського зарубіжжя. Посмертно премія не присуджується.
Премія на конкурсних засадах присуджується щороку 24 травня – до дня народження Миколи Даниловича Томенка (25.05.1937 - 29.08.2017) і вручається на Шполянщині.

2021 рік 
- У номінації «Поезія»:
- У номінації «Вірші та віршовані твори для дітей» Гольонко Лідія (м. Рівне) за книгу «Строката хата» 
- У номінації «Мала проза» Месевря Ольга (м. Черкаси) за книгу «А ти прилітай» 
- У номінації «Пісня» Лаврінчук Анатолій (м. Київ) за пісенні твори

2020 рік
- У номінації "Поезія":
  • поетеса Катерина Вербівська (м.Черкаси) за збірку поезій "Ненадивленість" (2020 рік)
  • поетеса Надія Дичка (м. Долина, Калуський р-н, Івано-Франківська область) за збірку поезій "Війна без приводу війни" (2015 рік) 
- У номінації "Проза" письменик Віктор Васильчук (м. Коростень, Житомирська область) за книги оповідань "Мій друг Пончик" та "Пробач мені, цукерочко!" (2017)

2019 рік
- У номінації «Проза, драматургія» письменник Ігор Гургула (м.Львів) за збірку новел «Мапуче» (2018))
- У номінації «Поезія, дитяча поезія» поет-пісняр, Народний артист України Андрій Демиденко (м. Київ) за книгу поезій «Вибухають кульбаби» (2017))

78888 ...