Всеукраїнська літературна премія імені Данила Кононенка

Всеукраїнська літературна премія Данила Кононенка (далі Премія) заснована 2018 року Кам'янською міською радою разом з Черкаською обласною організацією Спілки письменників України з метою увічнення пам'яті й популяризації творчості відомого поета-лірика, перекладача, журналіста, публіциста, великого патріота України, уродженця Кам'янщини Данила Андрійовича Кононенка (1942-2015) і для заохочення професійних і непрофесійних літераторів до творення високомистецької ліричної поезії, яка утверджує ідеали гуманізму, духовної краси, любові до рідної землі, природи, родини.
Мова творів – українська.
На здобуття премії подаються оригінальні твори авторів, опубліковані окремими книгами або прирівняні до них публікації в літературних журналах протягом останніх трьох років до оформленої пропозиції на здобуття премії.
Право висунення творів на здобуття премії мають колективи творчих спілок і товариств, мистецьких, навчально-наукових, культурно-просвітницьких установ і закладів (при цьому додається відповідний протокол). Посмертно премія не присуджується.
Конкурс на здобуття Премії оголошується з 1 вересня. Подання здійснюється до 20 листопада, після чого до 10 грудня триває громадське обговорення творів і визначення лауреата. Вручення премії відбувається в Кам'янці напередодні дня народження Данила Кононенка (орієнтовно – третя п'ятниця грудня).
До подання на здобуття премії додаються: довідка про автора твору – біографічні відомості: прізвище, ім'я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, контактний номер телефону, адреса електронної пошти чи іншого засобу зв'язку; творча характеристика претендента; копії паспортних даних та ідентифікаційного коду; 5 примірників збірки (книги, журналу).
Лауреатові премії вручається диплом і грошова винагорода в сумі 10 тис. гривень.
Матеріали претендентів надсилаються за адресою:
20800, Черкаська обл., м. Кам'янка, вул. Декабристів, 5, Історико-культурний заповідник, Чупак Т. П.
тел. (04732) 6-22-74;

Лауреати премії:

2018 рік
- Анатолій Кичинський за поетичну збірку «Вполювання вітру» (м. Херсон)

2019 рік
Катерина Вербівська за поетичну збірку «Наливковий ранок» (м. Черкаси)

2020 рік
- поетеса Галина Литовченко за збірку поезій "Зібрані розсипи" (2018, АР Крим)

2021 рік 
- поетеса Наталія Горішна за поетичну збірку "Крик дощу" (м. Черкаси)

2022
- Ганна Клименко-Синьок за поетичну збірку "Меседжі кави й каменю" (м. Черкаси)

2023
Любов Проць за поетичну збірку "Тінь Прокруста" (с. Дубляни, Львівська обл.)


78888 ...