Всеукраїнський літературний конкурс творів (книг, збірок) для дітей «Лоскотон»

Всеукраїнський літературний конкурс творів (книг, збірок) для дітей «Лоскотон» (далі Конкурс), заснований 2018 року Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України з метою заохочення професійних і непрофесійних літераторів до написання високохудожніх творів для юних читачів, виховання в них любові до рідної землі, добротворення, справедливості, життєлюбного оптимізму.
До участі в Конкурсі допускаються книги, збірки чи прирівняні до них публікації в літературних часописах, які надруковані за останні 3 роки й не відзначені іншими преміями. Мова творів – українська. Один і той же автор може бути переможцем Конкурсу лише один раз і прижиттєво.
Право висунення робіт на участь у Конкурсі мають колективи творчих спілок, організацій, установ, навчальних закладів, громадських об'єднань, засоби масової комунікації – за згодою автора.
Вручення відзнак переможцю приурочується до Міжнародного дня захисту дітей – 1 червня.

Лауреати премії:

2018 рік - поетеса Юлія Гончар за збірки віршів для дітей «Веселковий зоосад» та «Чарівний сонцеворот» (м. Черкаси)
2019 рік - поетеса Таміла Чупак за збірку віршів для дітей «Косички в стані афекту» (м. Кам'янка)
2020 рік - письменник Іван Дубінін за книгу "Кукудя, або Пригоди кукурудзяного хлопчика" (м. Черкаси)
2021 рік - письменниця Наталія Бонь за напівказкову повість "Карамелька" (м. Золотоноша)
2022 рік - письменниця Людмила Солончук за збірку авторських пісень "Мелодії сонячної скрипки" та збірку поезій для дітей "В Українському диво-краю" (м. Звенигородка)

2023 рік – Віктор Васильчук за книгу прози для дітей «Пригоди Селенґріна прибульця з планети рожевих хмар» (м. Коростень)

2024 рік - Марина Павленко за книгу «Василина і трипільський слід»

78888 ...