All articles
Вівторок, 17 грудня 2019
Макс Кідрук та Мирослав Дочинець - голоси сучасності?
- Article Details
Хто з популярних серед читацької аудиторії українських письменників Макс Кідрук чи Мирослав Дочинецьцікавіший та ближчий для покоління центеніалів? В чому особливість творчості кожного з них?
Про це у бібліотеці говорили на тайм-діалогах двох поколінь «Книга очима поколінь» учні фізико-математичного ліцею і студенти Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького та викладачі Luba Malygina і Світлана Кабанюк та письменниця Ольга Месевря.
Діалог бувжвавий, емоційний та змістовний.
Read more
Понеділок, 09 грудня 2019
Захисникам України присвячуємо!
- Article Details
6 грудня, у День Збройних сил України, студенти Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Нацiонального унiверситету цивiльного захисту України та учні СШ №17 спілкувалися у бібліотеці з російсько-американським військовим журналістом, письменником, фотографом Сергієм Лойко.
Сергій Леонідович автор чисельних репортажів з районів військово-політичних конфліктів. Із 2014 року висвітлює війну на сході України. Зробив серію репортажів з Донбасу як кореспондент «Лос-Анджелес Таймс». Став єдиним іноземним кореспондентом, який побував у обложеному російськими бойовиками Донецькому аеропорту під час захисту його українськими військовими.
На заході автор цікаво та емоційно розповів всім присутнім про історію створення романів «Аеропорт» і «Рейс» та про масштабний книжковий проект «АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви». До книжки про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в АДу, як його назвали оборонці летовища, куди ввійшли свідчення кіборгів, розповіді волонтерів та журналістів, коментарі військових експертів та аналітиків з України, Росії, США та Канади, а також представників Генерального штабу Збройних сил України і Головнокомандувача ЗСУ Віктора Муженка, вміщено також розповіді і світлини Сергія Лойка.
П'ятниця, 29 листопада 2019
Молодіжний драйв
- Article Details
Обласна бібліотека для юнацтва ім. В. Симоненка – це територія молоді Черкаського краю. Тут можна знайти потрібну інформацію на різних носіях і поповнити свої знання, відвідати клуби за інтересами, поспілкуватись з цікавими особистостями, цікаво і корисно провести вільний час, взяти додому вподобану книгу чи журнал.
А ще бібліотека активно підтримує обдарованих юнаків і дівчат, сприяє розвитку їх творчих здібностей. Талановита молодь демонструє тут власні персональні або колективні виставки творчих робіт, представляє ровесникам свою творчість на презентаціях, зустрічах, щорічних фестивалях.
Справжнім святом музики, слова, пісні і танцю став і цьогорічний фестиваль творчості «Молодіжний драйв», який відбувся 28 листопада. Цього дня у Симоненківській книгозбірні фестивалили і драйвували учні ЗОШ №8 Руслана Кобилко, Діана Наконечна, Діана Малик і Дарина Борисенко; ЗОШ №12 Нікіта Головченко і Олексій Ткаченко; ЗОШ №24 Надія Кичула, Катерина Сухенко і Інна Яремчук; студенти Черкаського політехнічного технікуму Галина Шаповалова, Назар Касьянов і Сніжана Грисюк та Черкаського вищого музичного училища ім. Гулака-Артемовського Юлія Деркач, Діана Атамась, Надія Іванченнко, Дарина Озеран і Олена Демченко.
Гарного настрою додали учасники Театру мод «Феєрія краси» Черкаського вищого професійного училища легкої промисловості, які представили колекцію «Кришталевий силует» та дефіле-вистави «Калинове намисто» і «Ми – молодь України».
Тож, вкотре захід у бібліотеці продемонстрував, що творчість органічно вплелася у буденність уроків і пар юнаків і дівчат та зробила їх буття цікавішим, яскравішим і наповненим.
Четвер, 28 листопада 2019
Окличний знак Білоусівського рядка
- Article Details
Щемливим і зворушливим залишиться у пам'яті шанувальників творчості Григорія Білоуса вечір-спогад про письменника. Колеги по перу, друзі, рідні згадували Григорія Павловича як поета, прозаїка, публіциста, маститого майстра епістолярного жанру, турботливого батька та «лікаря словом».
На вечорі звучала поезія автора, яку майстерно прочитали студенти Черкаського державного бізнес-коледжу та учні колегіуму «Берегиня». Весь вечір, приурочений 80-річному ювілею митця, був пронизаний мудрим Білоусівським словом.
Шепочуть вірою уста. Федір Пилипенко
- Article Details
19 листопада переповнена читальна зала бібліотеки щиро вітала поета і журналіста Федора Пилипенка. Збірку поезій «Павутина слів», яка щойно побачила світ і стала четвертою в творчому доробку автора, цьогоріч висунуто на здобуття Всеукраїнської літературної премії ім. В. Симоненка.
Вечір був наповнений поезією літератора, піснями на слова його поезій та щирими і теплими словами про автора та його творчість. На презентації виступили колеги Федора Пилипенка по поетичному і журналістському цеху, його друзі і знайомі. Відома черкаська письменниця Валентина Коваленко відзначила Федора Івановича передусім як поета-пісняра. На природній єдності журналістської і поетичної сторін творчості літератора наголосила у своєму виступі черкаська тележурналістка Галина Компанієць. Ветеран АТО Євген Одновол високо оцінив патріотичну лірику Федора Пилипенка.
А студенти Черкаського музичного училища Денис Лизогуб, Іван Лінник і Олександр Бондарчук майстерно виконали для учасників презентації пісні на слова Федора Пилипенка.
Четвер, 14 листопада 2019
Ляльковий казкосвіт
- Article Details
Лялька – це не просто предмет інтер'єру чи рідкісне хобі, а нині це справжній модний тренд. Це підтверджує виставка авторських ляльок молодої черкаської художниці-дизайнерки Дар'ї Жук «Ляльковий казкосвіт», яка відкрилася 21 листопада у відділі мистецтв бібліотеки.
Ляльками Даша почала захоплюватися ще з дитинства, постійно вигадувала і шила їм костюми. Але, серйозно захопилася ними в університеті під час виконання дипломної роботи. Довго вивчала техніки створення ляльок різних майстрів, шукала щось нове, своє, те , що зможе вразити і запам'ятатися.
Кожна лялька мисткині унікальна. Створена в єдиному екземплярі, вона поєднує різні художні техніки і матеріали.
Дехто думає, що ляльки - тільки для дітей... А поняття «авторська лялька» ще донедавна переважно було знайоме тільки дизайнерам і колекціонерам. Але це не так. Наразі лялька стала і улюбленим хобі, і предметом колекціонування, і елементом прикраси інтер'єру, і душевним подарунком.
Read more
Ліс як головне багатство країни
- Article Details
Засідання чергових екологічних студій «Екокультура» було присвячене одному з природних скарбів Черкаського краю, а саме лісу.
Студенти Черкаського комерційного технікуму ознайомилися із афоризмами про ліс, переглянули відеослайди та інформаційні відеосюжети про роботу Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства та поспілкувалися з головним спеціалістом відділу лісового господарства Станіславом Левицьким. Гість окреслив головні проблеми лісової галузі і шляхи їх розв'язання та передав в дарунок бібліотеці унікальне видання «Шумлять Черкащини ліси», яке побачило світ 2019 року у черкаському видавництві «ІнтролігаТор».
Усі охочі ставили запитання і отримували вичерпні фахові відповіді. Насамкінець, юнаки і дівчата взяли участь у пізнавальній природничій вікторині.
Середа, 30 жовтня 2019
Дніпро – головна водна артерія країни
- Article Details
Засідання екологічних студій на тему «Дніпро – головна водна артерія країни», яке відбулося 24 жовтня, мало на меті проінформувати молодь про важливу роль основного джерела водних ресурсів і головної воднотранспортної магістралі України та привернути увагу до його проблем.
Під час спілкування з студентами Черкаського комерційного технікуму пролунали відомі поезії та уривки з прозових творів про Дніпро. Голова Черкаської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Наталія Фоміна окреслила основні проблеми водної артерії України та наголосила на важливості збереження цієї могутньої ріки для майбутніх поколінь. Наталія Максимівна зауважила, що за висновками вчених, Дніпро втратив свою здатність до відновлення.
Студенти також переглянули світлини Олександра Костирка присвячені Дніпру, ознайомилися з віхами творчого шляху автора та першим раритетним фотоапаратом «Смена».
Усі присутні були справді на одній хвилі та чітко усвідомили, що формування екологічної свідомості починається з кожного з нас.
Вівторок, 15 жовтня 2019
Мудрість передвічна: вісім століть афоризмів в одній книзі
- Article Details
Прихильникам вічного і мудрого слова у рамках III-го Черкаського книжкового фестивалю 11 жовтня було презентовано книгу «Мудрість передвічна. Афоризми давніх українських мислителів ХІ - поч. ХІХ ст.».
Унікальне видання, автором якого є видатний український прозаїк і дослідник дав¬ньої української літератури, зокрема українського літературного бароко, Валерій Шевчук випустило видавництво «Кліо» до його ювілею.
Найповніше зібрання авторських афоризмів, що творились українськими філософами, письменниками, духовними особами впродовж XІ - початку XIX століть, презентував заступник директора видавництва Володимир Ярошенко.
Гість представив видавництво «Кліо», яке спеціалізується на створенні книг з вітчизняної та зарубіжної гуманітаристики та прагне створювати книжки, які задовольняють інтелектуальні та духовні запити найвибагливіших читачів. А потім більш детально розповів про саме видання, яке, за його словами, є по суті книгою духовно-інтелектуального буття українського народу за вісім століть.
Пан Володимир зазначив, що зібрані під однією обкладинкою концентровані думки давніх українських мислителів виразно свідчать про багатство та розмаїття культурної спадщини українського народу, глибокі джерела українського інтелектуалізму та його багатовікову залученість у загальноєвропейський контекст. У книзі зібрано перли міркувань про свободу, віру, ідентичність, які досі приховані від широкого українського загалу, але вони мають велике значення для усвідомлення українцями своїх духовних цінностей та історичної пам'яті.
На завершення зустрічі гість подарував юнацькій бібліотеці нову книгу видавництва «Кліо» - «Малі українські діарії VII – VIII століття».
Вівторок, 01 жовтня 2019
50 відтінків осені у юнацькій бібліотеці
- Article Details
30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, у юнацькій бібліотеці було гамірно, весело і по-особливому затишно. Цього дня відвідувачі побачили незвичайну, надзвичайно привабливу, в осінніх тонах бібліотеку.
Впродовж дня юнаки і дівчата здійснили цікаві екскурсії бібліотекою, ознайомились з книжковими новинками і взяли участь у вікторинах. А у вечірній час завітали на молодіжну бібліовечірку «50 відтінків осені».
Увагу привертали виставка живописних робіт молодих художників на
тему осені «Осінній блюз», виставка світлин члена обласного літературного об'єднання ім. В.Симоненка Людмили Трибушної «За лаштунками осені», книжкова викладка «У кольорі осені», виставка-інсталяція «Чим хата багата», книжкові виставки «50 книг, які варто прочитати восени» і «Осіннє рандеву». Поринути у справжню осінню казку та зберегти спогади про неї у своїх світлинах бажаючим допомагали фотозони, оформленні у різних відділах.
Зустрічали відвідувачів працівники книгозбірні літературним міксом «50 книг, які варто прочитати восени» та «50 позитивів осені», а потім кожен обирав собі вподобану локацію.
У відділі абонемента літературні ворожіння пропонували дізнатися про свої осінні бажання. Молоді люди також мали можливість за чашкою кави поспілкуватися з «Живою книгою», в якості якої був молодий викладач, давній і активний читач бібліотеки.
Творчі учасники вечірки у відділі мистецтв долучилися до майстер-класів з виготовлення овочів із фетру «Дари осені» і створення їстівного букета «Горіхово-калиновий мікс». А ще насолодилися карвінгом на гарбузі від різьбяра, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Миколи Старова.
У відділі читальних залів відбулось урочисте нагородження переможців
конкурсу відеопоезії «Поезія на ходу» (конкурс-селфі), оголошеного наприкінці літа та всі бажаючі приєдналися до музично-поетичного вернісажу «Осіннє рандеву».
Як завжди порадували учасників дійства своєю випічкою студенти Черкаського вищого професійного училища.
Юнаки і дівчата, які відвідали вечірню бібліотеку, мали змогу невимушено спілкувалися з творчими особистостями і своїми ровесниками й за чашкою кави. Багато з них відкрили для себе юнацьку книгозбірню по-новому.