Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2014 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

2014

Середа, 12 листопада 2014

Катерина Калитко з візитом до Симоненківської книгозбірні

До клубу цікавих зустрічей «Візит» завжди запрошуються цікаві особистості. 5 листопада гостею клубу була член НСПУ, поетеса, прозаїк, перекладач із Вінниці Катерина Калитко.

Для учнів і  студентів  гуманітарно-правового ліцею, загальноосвітньої школи № 6, вищого професійного училища, професійного автодорожнього ліцею, вищого професійного училища ім. Короленка ім’я Катерини Калитко  було маловідоме. Але після зустрічі з письменницею, яка вражає  своєю ерудицією, світосприйняттям та вмінням спілкуватися, її творчість хочеться пізнавати.

Катерина Калитко - лауреатка багатьох літературних конкурсів і премій. Вона знайомила молодь  із своєю творчістю, і зокрема, з новою поезією, згадала найяскравіші миті свого літературного життя та відповіла на численні запитання аудиторії.

Закінчилася зустріч індивідуальним спілкуванням та фотосесією.

  IMG 0373 IMG 0381 IMG 0386

Read more

Знайомство зблизька

Обдарована молодь нашого міста традиційно збирається у бібліотеці на творчі вечірки «Знайомство зблизька». Цього разу, 29 жовтня в читальній залі знайомилася  літературно обдарована молодь. Студенти державного бізнес-коледжу Руслана Циганенко і Анжела Коваль, учениця вищого професійного училища Катя Кузка, учні колегіуму „Берегиня” Євгенія Павленко, Вікторія Олексієнко та загальноосвітньої школи № 22 Вікторія Ситник і Каріна Скляр, а також учасники літературної студії „Дебют”, яка працює при бібліотеці читали свої поетичні і прозові твори.

Такі зустрічі не тільки цікаві, а ще й корисні молоді. Адже, присутні на вечірці автори декількох поетичних збірок – Оксана Галаєва і Олексій Юрін, не тільки читали свої твори і уважно слухали початківців, а ще й давали їм багато корисних порад.

IMG 0358

Read more

Четвер, 06 листопада 2014

Книга в дарунок

„В бій ішла 41-а гвардійська” … Ця книга вийшла у 2012 році і розповідає про бойовий шлях у роки Великої Вітчизняної війни та про будні військовослужбовців 41-ої гвардійської стрілецької дивізії у післявоєнні роки. Саме це видання отримала бібліотека в дарунок  від міської Ради ветеранів в дні відзначення 70-річчя визволення України від фашистських загарбників.

Багаторічна партнерська дружба пов’язує  бібліотеку із Радою ветеранів  міста Черкаси. Ветерани Великої Вітчизняної війни часті гості юнацької книгозбірні. Зворушливі спогади і розповіді ветеранів під час зустрічей з юнаками і дівчатами про трагічні і звитяжні події воєнного лихоліття, приклади безмежного героїзму і мужності наших воїнів, які ціною власного життя боронили рідну землю, закарбувалися в серцях не одного покоління читачів Симоненківської бібліотеки.

IMG 0361 IMG 0390

Read more

Понеділок, 03 листопада 2014

Творчість молодих письменників Черкащини очима поколінь

23 жовтня учасники тайм-діалогу „Книга очима поколінь” обмінювалися думками з приводу творчості молодих черкаських письменниць – Оксани Галаєвої Олени Желєзняк, Олени Мяус, Оксани Дуплій та Ірини Швед.

Цього разу тайм-діалог об’єднав учнів та викладачів колегіуму „Берегиня”  із  самими письменницями.

 Старшокласники ділилися враженнями від творів молодих письменників і як у них впізнавали себе, знаходили відголосок власної душі та підказки і відповіді на свої запитання. А ще, розуміли, що світ набагато багатогранніший, якщо ти читаєш.

Письменниці ж, розповідали  про власні процеси творення і особисте світосприйняття.

Учасники діалогу зійшлися на думці, що творчість розвиває і самого автора, і його читача.

IMG 0331

Read more

Вівторок, 28 жовтня 2014

Успішність людини: дар природи, чи плід наполегливої праці?

Напевне мало на світі людей, які б не прагнули досягнути життєвого успіху. Але як стати успішним? Чи є якийсь секрет, що веде до успіху?

Саме ці питання обговорювалися 23 жовтня 2014 року на черговому засіданні соціально-адаптаційного клубу „Пізнай себе”. Виконуючий директор громадських організацій – Ресурсний центр „АНГО” та Черкаський бізнес-центр – Рекун Анатолій Іванович, якого по праву можна вважати успішною людиною, спілкувався з учнями спеціалізованої школи № 17.

Анатолій Іванович провів з молодими людьми ситуаційні ігри, які дали їм можливість оцінити свій потенціал і задуматись над тим, як можна покращити своє життя, життя свого регіону, своєї країни. 

IMG 03362

Read more

Юнацька бібліотека - молоді краю

Обласну бібліотеку для юнацтва ім. В.Симоненка відвідує молодь з усієї області. 

IMG 0307m

Так, 22 жовтня під час заочної мандрівки «Від століття до століття: літературна Черкащина» літературною мапою рідного краю подорожували старшокласники загальноосвітньої школи села Леськи Черкаського району.

Ознайомлюючись із сучасною літературою області, молодь мала можливість безпосередньо поспілкуватися із письменницями, лауреатками декількох Всеукраїнських літературних конкурсів „Коронація слова” Світланою Горбань та Наталею Лапіною.

В ході діалогу з юнаками і дівчатами письменниці згадали початок своєї літературної творчості, поділилися секретами дуетного літературного творення, прочитали уривки із власних фантастичних оповідань та відповіли на їхні численні запитання.

А 23 жовтня до бібліотеки завітали учні Дубіївської загальноосвітньої школи Черкаського району. Вони стали учасниками мистецької години «Українське козацтво на полотнах художників», присвяченої Дню українського козацтва.

 А ще, юнаки і дівчата також мали нагоду поспілкуватись із кандидатом історичних наук, доцентом Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького, Почесним членом Національної спілки краєзнавців України і членом Національної спілки журналістів України О.М. Костюковою – автором книги «Незатоплена пам’ять». Олена Миколаївна розповіла учням про історію затоплення сіл Черкащини водами Кременчуцького водосховища, детальніше зупинившись на спогадах очевидців. Молодь переглянула уривки із документального фільму «По кому подзвін», присвяченого цій трагічній події, знятого Черкаською ОДТРК «Рось». 

IMG 03192 IMG 03222

Read more

П'ятниця, 24 жовтня 2014

Перемога в серцях поколінь

28 жовтня відзначається  70 років визволення України  від фашистських загарбників..

Заради щасливого і мирного майбутнього молоде покоління має знати та пам’ятати героїчне минуле своєї країни, знати якою важкою ціною була здобута перемога над фашизмом.

Напередодні відзначення цієї знаменної дати у бібліотеці відбулися зустрічі із ветеранами Великої Вітчизняної війни. Своїми спогадами і роздумами ділилися голова міської ради ветеранів І.Д.Губський та ветеран Великої Вітчизняної війни О.Я.Нікітін.

Губський Іван Дем’янович розповів старшокласникам загальноосвітньої школи № 11 про масштаби та жорстокість війни 1941-1945 років, місце України у планах агресора та масовий героїзм фронтовиків, підпільників і партизанів. Він звернув увагу молоді на імена славних воїнів-визволителів міста Черкаси, увічнених у назвах вулиць.

Олексій Якович Нікітін згадував про свій перший бій в 1943 році, визволення Львова і зустріч з рідним братом у вже визволеній Європі.

В час, коли на незалежність і територіальну цілісність України зазіхнув новий ворог, спогади ветеранів сприймалися молоддю з особливим інтересом, утверджуючи в молодих серцях ще більше почуття патріотизму і любові до своєї Батьківщини.

. IMG 0268 IMG 0285

Read more

Черкащина відзначає 70 років визволення!

r vizvol

930 днів тривала окупація Черкащини фашистськими загарбниками. Визволення Черкаської області розпочалося 22 вересня 1943 року визволенням Драбова. Завершилося 10-12 березня 1944 року містами Умань та Монастирище.

В цей період Черкащина стала ареною масштабних бойових операцій, в яких проявилися найвищі якості національного характеру нашого народу – стійкість, мужність, самопожертва в ім’я визволення рідної землі.

В дні відзначення визволення рідного краю у бібліотеці відбулося ряд заходів, на яких молодь ближче знайомилася з подіями тих буремних років.

25 лютого відбулася година мужності „Шляхами болю й перемоги”. Студенти гуманітарно-правового ліцею з хвилюванням слухали спогади давнього і вірного друга бібліотеки, ветерана Великої Вітчизняної війни – П.С. Красовського про форсування Дніпра, бої за Черкаси. Особливо зворушливо сприйняла молодь розповідь Петра Семеновича про приклади безмежного героїзму та мужності наших воїнів, медичного персоналу, партизанів, мирного населення в жорстоких боях Корсунь-Шевченківської битви.

Діалог ветерана з молоддю супроводжувався відеопрезентацією та переглядом книг, які висвітлюють цей трагічний і героїчний період в історії України, і зокрема – Черкащини.

IMG 6965   IMG 6967  

Своєрідним літописом Великої Вітчизняної війни є художні та документальні фільми. Адже вони не тільки джерело інформації, яке допомагає краще знати історію, а й дають можливість відчути атмосферу і дух подій 70-річної давнини.

3 та 4 березня у бібліотеці пройшли кіногодини „Героїка подвигу на екрані”. Окрім розповіді про фільми воєнної тематики, молодь – студенти політехнічного технікуму, переглянула деякі кінофрагменти.

IMG 7073

Цікавою і змістовною була зустріч молоді з Почесним краєзнавцем України, самовідданою дослідницею історії рідного краю Марією Василівною Приліпко, яка відбулася у бібліотеці 14 березня. Свою розповідь учням ЗОШ № 22 про трагічні і звитяжні події воєнного лихоліття, і зокрема визволення Черкащини від фашистських окупантів, Марія Василівна підтверджувала цитатами із документів та перемежовувала власними спогадами і враженнями, адже і її дитячі роки обпалила війна. Ілюстрували оповідь краєзнавця уривки з кінохроніки та пісні про війну.

IMG 7324   IMG 7326  

До 70-річчя визволення Черкащини у відділах абонемента та читального залу бібліотеки демонструвалися книжково-ілюстративні виставки. До уваги молоді була представлена документальна та художня література, яка розкриває період визволення України, в тому числі і нашої малої батьківщини.

IMG 7034   IMG 7039  

Read more

Тарас Шевченко для мене…

        Саме під такою назвою 18 вересня відбувся черговий тайм-діалог двох поколінь – старшого і молодшого, за проектом „Книга очима поколінь”.

         Тема діалогу була вибрана не випадково. У Рік Тараса Шевченка, коли відзначається 200 років від дня його народження, багато хто замислюється: а хто є Тарас Шевченко для мене? В чому криється секрет його непересічності і геніальності, довговічності його літературної і мистецької спадщини?

         Цього разу діалог вели старшокласники колегіуму „Берегиня” і гуманітарно-правового ліцею із викладачем зарубіжної літератури фізико-математичного ліцею Л.М.Малигіною, завідувачем лабораторією гуманітарних наук інституту вдосконалення кваліфікації вчителів О.І.Месеврею, молодою черкаською письменницею Оксаною Галаєвою. Модератором тайм-діалогу виступила завідувач відділу читальних залів бібліотеки Катерина Вербівська.

         Всі учасники діалогу були одностайні в думці – Тарас Шевченко супроводжує нас впродовж усього життя, починаючи із читання дитячих віршів і до формування високої громадянської позиції й почуття патріотизму .

         Його талант настільки глибинний, а творчість настільки невичерпна, сучасна і актуальна, що для кожного із нас, незалежно від віку, вона є життєвим орієнтиром і дороговказом.

Read more

Визначено лауреатів премії імені Михайла Максимовича 2014 року

Цього року минає 20 років від дня заснування обласної краєзнавчої премії імені нашого відомого земляка Михайла Максимовича, життя і діяльність якого для краєзнавців Черкащини є взірцем відданості справі служіння українському народу і науці.

Кожного року найкращі з дослідників Черкащини відзначаються премією до дня народження вченого (15 вересня).

Лауреатами цьогорічної премії стали: 

                                                                                                   Детальніше...

 

Read more