Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2014 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

2014

П'ятниця, 24 жовтня 2014

Рушник – то доля , вишита на полотні

В українському побуті є предмет, що займає особливе місце у житті кожного з нас. Це – рушник.

Унікальне явище української культури, що поєднує в собі декоративність та глибокий символічний зміст. Жодна важлива подія в житті не обходиться без рушників… Рушник супроводжує людину впродовж всього її життя – в радості і печалі, в будні і свята. Ним зустрічають появу на світ, ним проводжають у вічність, ним перевязують старостів,стелять доріжку молодим,ним прикрашають ікони.

«Рушник – то доля , вишита на полотні» - саме під такою назвою 15 вересня у відділі мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка відкрилась виставка рушників, де були представлені дипломні роботи студентів Черкаського художньо-технічного коледжу.

Це – не перша виставка творчих робіт талановитої молоді цього навчального закладу. Раніше студенти представляли свої керамічні роботи , роботи, виконані в техніці батику, вироби з бісеру та інші. Цього разу експонувалися рушники, створені у різних техніках – ришельє, машинною вишивкою, гладдю, хрестиком.

Вони не тільки прикрашали інтер’єр відділу мистецтв, а й наповнювали душу світлом, випромінюючи енергетику добра і краси.

Суттєвим доповненням до виставки рушників була книжково-ілюстративна виставка «Душа мого народу – рушники», яка знайомила з історією української вишивки та творчістю майстрів цього унікального виду декоративно-прикладного мистецтва.

Read more

ІНФОРМАЦІЙНУ КУЛЬТУРУ МОЛОДІ

                                            

9 вересня до бібліотеки завітали п’ятикурсники лінгвістичного факультету Черкаського державного технологічного університету. Метою їхнього візиту було підвищення рівня інформаційної культури. Студенти мали змогу удосконалити навики здійснення пошуку документів у традиційних карткових та електронному каталогах.

Крім того під час екскурсії юнаки і дівчата ознайомились із роботою відділів книгозбірні та особливостями бібліотечного обслуговування молоді, переглянули книжкові виставки та виставку під назвою „Окрилені творчістю”, яка представляє живописні роботи молодих художників Черкащини.

Read more

З бібліотекою до нових знань!

         За доброю традицією 1 вересня працівники Симоненківської книгозбірні долучилися до проведення Дня знань для старшокласників загальноосвітніх шкіл нашого міста. Вони провели перший урок – урок знань, для юнаків і дівчат як в залах бібліотеки, так і безпосередньо в навчальних закладах.

         Зазвичай, урок знань – це свято. Та в цьому навчальному році він, на жаль, з присмаком болю і гіркоти. Адже, Україна зустрічає його у надзвичайно складний для країни час.

         Україна - єдина країна. Це не лише тема першого уроку… Це меседж, який ми – українці, посилаємо світу. Це – тверде переконання, що ми хочемо жити у власній єдиній, суверенній, незалежній державі. Жити у мирі і злагоді! Але територіальну цілісність і державний суверенітет України будемо захищати від посягань будь-якого агресора.

         Діалог між бібліотекарями і старшокласниками засвідчив - український народ є свідком народження нової України, де патріотизм стає не нав’язливою догмою, а переконанням, де символіка – є предметом святості і гордості її громадян.

Read more

Окрилені творчістю

         Тісна співпраця поєднує обласну юнацьку книгозбірню з обласним художнім музеєм. Відвідувачі бібліотеки мають змогу знайомитися з творчими роботами із фонду музею й поза його залами. Так, впродовж липня-серпня у відділі мистецтв бібліотеки доменструвалася виставка під назвою „Окрилені творчістю”, яка представляла живописні роботи молодих художників Черкащини.

Read more

Відпочинок з юнацькою бібліотекою

Шкільна молодь черкаського краю, яка відпочиває в оздоровчому таборі санаторного типу "Мрія", корисно і змістовно проводить своє дозвілля разом із обласною юнацькою книгозбірнею імені Василя Симоненка.

Юнаки і дівчата, відпочиваючи в таборі, знайомляться з новинками молодіжних періодичних видань, літературою за інтересами, творами української літератури, науково-популярними фільмами. Із задоволенням беруть участь у конкурсах, вікторинах, мистецьких калейдоскопах, відеоподорожах та інформаційних годинах.

Саме завдяки комплексному поєднанню приємного з корисним, бібліотекарям вдається сприяти моральному, соціальному та інтелектуальному становленню молоді

Read more

Молодь і Бібліотека – разом у Майбутнє!

29 червня юнаки і дівчата України відзначали особливе для них свято – День молоді.

Юнацька бібліотека також долучилася до відзначення свята молодості. Цього дня увагу молодих черкащан, які проходили або проїзджали повз книгозбірню, привертала книжково-ілюстративна виставка, організована під відкритим небом.

На виставці були представлені книги сучасних українських письменників, що найбільше користуються попитом у юнаків і дівчат, найновіші і найцікавіші видання з різних галузей знань і книги, присвячені 200-річному ювілею славетного земляка Т.Г.Шевченка. Особливу увагу перехожі звертали на художні вироби, зроблені руками наших творчих і талановитих читачів та книги про техніку їх виготовлення.

Кожен, хто познайомився із виставкою, зміг знайти свою книгу – для душі, для розуму, для втіхи.

Read more

До Дня молоді

Присуджено обласні премії для молоді за особливі заслуги у розбудові молодіжної політики в області.

Детальніше

Read more

Поезія Кобзаря пензлем юних художників

Бібліотека продовжує популяризувати творчі роботи обдарованої молоді, присвячені 200 - річному ювілею Тараса Шевченка.

Цього разу, юні художники Art- студії «Глорія» засобом пензля і фарб показали своє бачення поезії Кобзаря.

Read more

Вітаємо лауреата!

16 травня 2014 року на батьківщині Тодося Осьмачки в селі Куцівка, що на Смілянщині, під час лірично-поетичної толоки «Хата Осьмачки-2014»вручена літературна премія його імені. Лауреатом 2014 року став відомий письменник із Київщини Василь Трубай за книгу «Натюрморт з котами». 

Read more

Четвер, 16 жовтня 2014

Я нічого не придумав…

2014 рік багатий на ювілеї черкаських письменників. Серед них 60-річний ювілей голови Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, письменника-гумориста, пародиста, актора Черкаської обласної філармонії, одного із співзасновників благодійного фонду «Тодось Осьмачка» Володимира Тарасовича Ткаченка.

З цієї нагоди 15 жовтня в бібліотеці пройшла творча зустріч студентів та старшокласників міста із ювіляром. Вона виявилася теплою та щирою, а ще – вкотре підтвердила, що навіть у трагічні свої часи український народ не втрачає притаманного йому почуття гумору.

На вечорі звучали власні твори Володимира Ткаченка та його пародії на твори відомих письменників у виконанні автора.

IMG 0240   IMG 0249

Read more