Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

baner m

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

 Адреса:

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < серпня 2011 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

2011

Четвер, 22 грудня 2011

Книжкові лабіринти: містика, фантастика, детективи.

  

За такою темою 20 грудня 2011 року відбувся тайм-діалог двох поколінь. Учні загальноосвітніх шкіл № 15 та 22 спочатку стали спостерігачами, а потім учасниками цікавого діалогу старшого покоління: письменників Коваленко В.М., Горбань С.П., Ткаченка В.Т., Ракшанова В.Б., викладача світової літератури колегіуму „Берегиня” Малигіної Л.М. та молоді: аспірантів Черкаського національного університету ім. Б.Хмель- ницького Галаєвої О., Кривопишиної К., Галушки Н. Представники обох поколінь були одностайні в думці, що всі жанри літератури мають право на існування і що кожна книга, в тій чи іншій мірі, має вплив на сучасну молодь. Адже через книжку людина зцілюється, самореалізується, отримує душевну насолоду.

Представники старшого покоління також наголосили на необхідності виховувати читача, який вміє думати, шукати шляхи розповсюдження книги серед молоді та на необхідності існування літературознавчої інформації, що дала б можливість орієнтуватися молодій людині у книжковому розмаїтті.

 

IMG_7528   IMG_7533 IMG_7538   IMG_7540  

  IMG_7555   IMG_7558   IMG_7573   IMG_7585

 


Read more

Понеділок, 19 грудня 2011

Невмируще слово Василя Симоненка

 

До Дня вшанування пам’яті Василя Симоненка, письменника – ім’я якого носить бібліотека, відбулося ряд заходів, присвячених цій даті.

На літературно-мистецькому вечорі „Живе лиш той, хто не живе для себе” учні колегіуму „Берегиня” мали можливість почути аудіозаписи поезії В.Симоненка у виконанні самого автора та пісні на його слова, виконані черкаським поетом і співаком Кокою Черкаським.

У літературно-мистецькій годині „Я воскрес, щоб із вами жити” активну участь взяли учні загальноосвітньої школи № 8. Вони читали вірші поета, прослухали аудіозаписи пісень на його слова у виконанні черкаського композитора і співака Василя Машира, переглянули фрагменти з теленарису полтавської режисерки Інни Дідик „Рожеві лебеді материнства”, присвяченого славетному земляку та переглянули світлини Василя Симоненка.

 

IMG_7461   IMG_7468 IMG_7471   IMG_7475

IMG_7485

Read more

Четвер, 15 грудня 2011

„День держави Бразилії”

 

7 і 8 грудня 2011 року учні колегіуму "Берегиня" та загальноосвітніх шкіл №11 і №12, ознайомившись із тематичними книжковими виставками циклу „Об’єднані планетою Земля” та здійснивши історико-культурологічну подорож „Країна сонця, карнавалу і футболу: Бразилія”, могли переконатися, що ця держава за багатьма географічними, соціальними та економічними показниками належить до світових лідерів і є дивовижною, багатобарвною країною.

 

IMG_7361   IMG_7314 IMG_7366   IMG_7303

IMG_7359   

 

Read more

„Спільними зусиллями формуємо компетентного читача”

  

За такою темою 13 грудня 2011 року в бібліотеці відбувся круглий стіл.

Метою круглого столу було привернення уваги державних установ освіти, громадських організацій, засобів масової інформації, всіх небайдужих громадян до питання читання молоді, консолідація зусиль на підвищення статусу книги і читання серед молодіжної аудиторії та вироблення конкретних практичних напрямів подальшої співпраці з даного питання.

У заході взяли участь спеціалісти Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації, обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, міського методичного кабінету установ освіти, навчально-методичного центру професійно-технічної освіти, письменниця і літературознавець,  вчителі та викладачі навчальних закладів різних рівнів акредитації, керівники та бібліотекарі провідних публічних та наукових бібліотек області, деякі бібліотекарі загальноосвітніх шкіл та професійно-технічних закладів, читачі бібліотеки.

 

Обговорювалися такі питання:

1. Книга – основа духовного та інтелектуального розвитку молодої людини.

2. Вплив книги та читання на формування мовної культури молоді.

3. Криза читання – причини і наслідки для майбутніх поколінь та держави в цілому.

4. Сучасний літературно-видавничий процес. Чи впливає він на систему читання молоді?

5. Чи сприяє читанню сучасна система освіти ?

6. Напрями співпраці різних соціальних інституцій у підвищенні статусу книги і читання.

 Учасники заходу констатували, що книга і читання були і залишаються найважливішими чинниками формування особистості молодої людини, її інтелекту, культури, інструментами сучасної системи освіти та невід’ємним атрибутом проведення змістовного і корисного дозвілля молоді. Але сім’я, вчитель, викладач, бібліотекар повинні зацікавити молодь книгою та сформувати інтерес до читання.

В ході обговорення були вироблені пропозиції:

- Обмін результатами соціологічних досліджень щодо питань читання юнацтва між бібліотеками та закладами освіти;

- Формування системи навчання інформаційної бібліографічної культури та культури читання, обравши базами практики публічні бібліотеки області;

- З метою формування інформаційної культури та культури читання започаткувати серед юнацтва обласний конкурс-інформіну;

- Започаткувати спільну програму ”За знаннями до бібліотеки”, яка включала б участь учнівської та студентської молоді у бібліотечних заходах з популяризації книги, екскурсії до бібліотеки з метою ознайомлення з її інформаційними можливостями тощо;

- Спільні заходи публічних бібліотек і навчальних закладів різних рівнів акредитації по сприянню читанню:

• створення дискусійних клубів, метою яких стало б обговорення літературних та мистецьких творів;

• організація обласних літературних вікторин на краще знання творчості окремих письменників, творів одного автора чи певної тематики;

• проведення відкритих уроків у навчальних закладах, або на базі публічних бібліотек, із залученням бібліотечних спеціалістів з метою якнайширшого представлення літератури по темі уроку;

• активізація з боку навчальних закладів участі у щорічному Всеукраїнському тижні дитячої та юнацької книги;

- Вийти з пропозицією до керівництва засобів масової інформації про організацію спільних з бібліотекою проектів, що передбачають популяризацію літератури та читання.

- Вийти з пропозицією до управління культури і Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації розробити та прийняти обласну довгострокову Програму з питань розвитку читання дітей та юнацтва.

 

IMG_7382   IMG_7385 IMG_7405   IMG_7453  

Read more

„Що таке дружба ?”

  

На черговому засіданні молодіжного об’єднання „СТИМУЛ”, яке відбулося 13 грудня 2011 року його учасники спілкувалися про дружбу.

Студенти Черкаського комерційного технікуму взяли активну участь в обговоренні запропонованої теми, зокрема, різних життєвих ситуацій, в яких перевіряється дружба та пройшли тестування, проведене провідним спеціалістом Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Різник Вікторією Вікторівною. 

 

Read more

Четвер, 08 грудня 2011

„Світ через об’єктив”

 

Виставка „Світ через об’єктив”, що відкрилась 1-го грудня у відділі мистецтв, представляє світлини учнів студії „Погляд”, що діє при центрі дитячої та юнацької творчості м. Черкаси.

Кожна світлина – зафіксована у часі і просторі мить життя її автора. Розмаїття миттєвостей, що ніби пазли, складають картину світу.

 

IMG_7298  

 

Read more

Четвер, 01 грудня 2011

Осяяні творчістю

 

29 листопада до студентів  Черкаського державного бізнес коледжу завітали члени літературної студії «Дебют», що діє при обласній бібліотеці для юнацтва імені Василя Симоненка та учні загальноосвітньої школи № 15  м. Черкаси.

Студентська та учнівська молодь мала унікальну можливість бути присутньою на творчому діалозі  талановитої молоді коледжу та «дебютівців».

Студенти коледжу Царинник Тамара, Гаркуша Юля, Корпань В’ячеслав, Ганноцька Юля і члени літературної студії «Дебют» Павловська Олена,  Бондаренко Віка, Гранатова Даша, Дуплій Оксана та керівник студії – Галаєва Оксана обмінялися думками про творчість та представили власні поетичні, прозові, пісенні твори та відеоматеріали. 

IMG_7262   IMG_7278   IMG_7273   Read more

Середа, 30 листопада 2011

Художня палітра Черкащини

 

29 листопада відбулося чергове засідання арт-лекторію „Мистецькі автографи часу” за темою „Художня палітра Черкащини”. Віртуальну культурно-мистецьку подорож художніми скарбницями Черкащини здійснили учні загальноосвітньої школи № 8, поринувши у світ художніх образів Корсунь-Шевченківської, Кам’янської, Уманської, Богодухівської картинних галерей, Черкаського обласного художнього музею. Юнаки та дівчата переконалися, що картинні галереї та художні музеї нашого краю є унікальними, а Черкащина – лідер за експозиційним багатством музеїв Середнього Подніпров’я.

 

IMG_7293   IMG_7295 IMG_7297

Read more

Засідання клубу цікавих зустрічей „Візит”

 

29 листопада під час засідання клубу цікавих зустрічей „Візит” студенти Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу спілкувалися із поетом, співаком, психологом і філософом Олексієм Лі. В ході розмови гість клубу переконав молодих людей, що успіх у духовному розвитку супроводжує особистість за умови активного розкриття своїх творчих здібностей та позитивного налаштування на прийняття рішень

 

IMG_7249   IMG_7252 IMG_7253   IMG_7254  

Read more

Неділя, 27 листопада 2011

„Все починається з байдужості”

 

Година правових знань „Все починається з байдужості” відбулася 23 листопада в рамках Всеукраїнської акції „16 днів проти гендерного насильства”.

Студенти Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу разом з представником Коаліції громадських молодіжних організацій Черкаської області „Молода Черкащина”, тренеркою Кавальчук Тетяною обговорили тему „Насильство в сім’ї: основи самозахисту” та взяли участь у проведенні тренінгу.

 

IMG_7180   IMG_7201 IMG_7223  

Read more

main page06.09.17

Персональний сайт
"Василь Симоненко"

pochesnyi znak

Визначені лауреати Симоненківської премії 2019 року

Детальніше...

 

Нові книги у бібліотеці

Прочитай! Це цікаво!

Лібер

Зображення Бейлі

сайп