Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < грудня 2014 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

грудня 2014

П'ятниця, 26 грудня 2014

Молодь читає Василя Симоненка

Поезія Василя Симоненка, 80-річчя якого ми будемо відзначати у 2015 році, надзвичайно близька сучасному молодому поколінню українців.

Це яскраво засвідчив конкурс читців поезій В.Симоненка „Поет духовної свободи”, який впродовж листопада-грудня цього року проходив в рамках міського літературно-мистецького проекту присвяченого 80-річчю від дня народження письменника під назвою „Ти знаєш, що ти людина…” . Його засновники – Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради і міський методичний кабінет установ освіти. А змагалися між собою учні загальноосвітніх навчальних закладів.

 23 грудня в обласній юнацькій бібліотеці, що носить ім’я поета, відбувся ІІІ фінальний етап конкурсу. В ньому взяли участь 20 фіналістів – учнів загальноосвітніх, спеціалізованих шкіл міста, колегіуму „Берегиня”, фізико-математичного ліцею та спеціальної школи-інтернату. Всі вони - переможці відбіркового туру, який відбувся напередодні у загальноосвітній школі № 33 ім. В.Симоненка.

Члени журі, до складу якого ввійшли педагогічні працівники, черкаські письменники і бібліотекарі, враховуючи відтворення емоційної насиченості твору, вміння висловити своє особисте ставлення, передати зміст і настрій слухачам, відзначили високий рівень виступів кожного учасника конкурсу і визначили переможців у 3-х номінаціях.

В номінації „Світ який – мереживо казкове!” перемогу здобули учні СШ № 3 Кривач Ілля, Олійник Артем, Опарів Ілля, які посіли І місце, ІІ місце розділили учні спеціальної школи-інтернату Солод Каріна і Філіпов Олександр, ІІІ місце дісталося учню СШ № 17 Коновальчуку Андрію.

В номінації „Мрійництво, жаго моя, живи!” відзначені: учениці СШ № 20 Кононенко Анастасія – І місце, ЗОШ № 4 Бринько Анастасія – ІІ місце, ЗОШ № 2 Титаренко Віолета – ІІІ місце.

В номінації „Ти знаєш, що ти людина…” І місце посіла учениця колегіуму „Берегиня” Скрипай Вероніка, ІІ місце – учениця СШ № 18 Богославець Віталіна, ІІІ місце розділили учні СШ № 33 Бондар Дар’я і ЗОШ № 12 Гурін Володимир.

Кожен учасник конкурсу отримав від обласної письменницької організації примірник часопису „Холодний Яр”, а переможці – книги черкаських письменників. Симоненківська книгозбірня обдарувала читців, які зайняли перші місця у трьох номінаціях збірками поезій Василя Симоненка, адже найкраща вдячність нащадків для поета – читати його твори.

Обласна бібліотека для юнацтва ім. В.Симоненка запрошує всіх небайдужих і залюблених у слово письменника в 2015 році, який оголошений роком В.Симоненка на Черкащині, найактивніше і найширше долучатися до популяризації його творчості.

IMG 1203 IMG 1207 IMG 1225 IMG 1123 IMG 1159 IMG 1239

Read more

За тебе молюся, солдате!

21 грудня у бібліотеці відбувся концерт-зустріч із воїнами АТО, які відстоюють незалежність і цілісність України на її східних кордонах.

На зустріч із молоддю завітали бійці групи зв’язку тактичного підрозділу „Карпати” 128-ї гірсько-піхотної бригади сержант М.Д.Глушко і старший прапорщик І.В.Ус, які нині перебувають на ротації в Черкасах.

Організували зустріч учасники літературної студії „Дебют”, що працює при бібліотеці, учениця загальноосвітньої школи № 19 Юлія Даценко і студентка державного бізнес-коледжу Анжеліка Коваль за ініціативи молодіжної громадської організації „Фундація Регіональних Ініціатив”. Дівчата зібрали творчу молодь міста. Вони читали воїнам власні патріотичні поезії, співали пісні, демонстрували майстерність у виконанні танців. Особливо зворушливим став виступ учасників Зразкової вокальної студії „Браво” Центру дитячої та юнацької творчості під керівництвом Вікторії Самойленко.

Щоб зігріти серця українських бійців, юнаки і дівчата дарували воїнам і їх побратимам книги та обереги, які зробили власноруч.

Максим Дмитрович Глушко і Ігор Володимирович Ус, дякуючи молоді, наголосили, що задля миру в Україні та її щасливого майбутнього вони і відстоюють східні рубежі нашої держави.

IMG 1024 IMG 1022 IMG 1079 IMG 1080

Read more

Середа, 24 грудня 2014

За знаннями – за кордон

Переважна більшість наших молодих громадян вважає, що навчання за кордоном - не для них.

Насправді, все це не є недосяжним.

Що робити, щоб навчання за кордоном перетворилось з мрії на реальність? Як і де найкраще вивчати мову країни, в якій хочеш здобувати знання? Як можна отримати стипендію на навчання в іншій країні? Чим освіта за кордоном відрізняється від української?..

Відповіді на ці та інші питання учні колегіуму «Берегиня» отримали від менеджерів з освітніх програм Агентства міжнародного студентського обміну і освіти «ICEA» Альони Порхомовської та Дар’ї Виноградіної на черговому засіданні молодіжного об’єднання «СТИМУЛ», яке відбулося у бібліотеці 12 грудня.

IMG 0964 IMG 0975

Read more

Середа, 17 грудня 2014

Той, що душі спасав словами

Є люди, які відійшовши у вічність, щоденно живуть у теплоті сторінок написаних ними книг, у полум’ї слова, у глибині думок та у щоденних щирих спогадах нашого серця. До таких належить письменник Григорій Павлович Білоус. Минула осінь могла б стати 75-ю у його житті, але ми проживаємо уже третій грудень без нього.

Щоб згадати життєвий і творчий шлях Григорія Павловича, в обласній юнацькій бібліотеці ім. В.Симоненка 11 грудня зібралися письменники, друзі, шанувальники творчості, учнівська та студентська молодь. Письменники Валентина Коваленко, Володимир Ткаченко, Григорій Діхтяренко, Іван Дубінін, заступник директора з наукової роботи Кам’янського державного заповідника Таміла Чупак, директор Симоненківської книгозбірні Олена Федоренко та голова обкому профспілки медичних працівників Валентина Кочубей ділилися спогадами про Григорія Білоуса як про афористичного автора поетичних і прозових книг, вірного справі правдолюба, дотепного співрозмовника. Виступаючі відзначили великий внесок Григорія Павловича у розбудову обласної письменницької організації Черкащини і у формування дружнього творчого спілчанського колективу, а ще у видання часопису «Холодний Яр» .

На вечорі звучали уривки з творів Григорія Білоуса та пісні на його слова у виконанні композитора Таміли Чупак.

IMG 0889 IMG 0896

Read more

Понеділок, 15 грудня 2014

Квіти своїми руками

4 грудня у бібліотеці на майстер-клас із циклу «У годину дозвілля» зібралися учениці спеціалізованої школи № 13 м. Черкаси. Дівчата опановували майстерність виготовлення квітів у техніці   канзаші та виготовляли самобутні прикраси для волосся.

Канзаші (кандзасі) – це шпильки, гребінці, палички для волосся з малесенькими шовковими квітами або метеликами, які використовувалися і використовуються у традиційних японських, а також китайських зачісках. Ці квіточки складаються із малесеньких квадратиків шовку, а техніка виконання називається tsumami (складання).

А секретами створення таких квітів-канзаші ділилася бібліотекар Симоненківської книгозбірні Наталія Волощенко.

IMG 0714 IMG 0726 IMG 0756

 

Read more

„Книжкова сотня” – юнацькій бібліотеці

10 грудня переповнена читальна зала бібліотеки гостинно зустрічала літературний десант із м. Києва.

До його складу увійшли відомі письменники Андрій Кокотюха, Ірен Роздобудько, бард та кіносценарист Ігор Жук та голова правління громадської організації „Книжковий простір” Микола Кравченко.

Відвідини письменниками бібліотеки відбулися в рамках благодійного проекту „Книжкова сотня”, що є спільним проектом громадської організації „Книжковий простір” з Українською Асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів за підтримки міжнародної організації „Остання Барикада” і конкурсу „Коронація слова”.

Метою проекту є всебічна підтримка українських бібліотек, оперативне наповнення фондів актуальною українською і зарубіжною художньою літературою та своєчасне інформування про книжкові новинки.

Ініціатор проекту Андрій Кокотюха передав бібліотеці книги, які є найбільш затребуваними читачами Симоненківської книгозбірні, серед яких і свої власні нові книги.

Свої нові твори презентувала на зустрічі і письменниця Ірен Роздобудько. Згідно списку для проекту „Книжкова сотня”, який склали бібліотекарі та читачі Черкащини, вона є найбільш популярною авторкою в нашому краї.

Вже вкотре в юнацькій книгозбірні виступив зі своїми авторськими піснями Ігор Жук, і знову – з великим успіхом.

Юнацька бібліотека щиро вдячна Андрію Кокотюсі та всім небайдужим, хто долучився до збору книг „Книжкової сотні” для черкащан.

В цей складний для країни час, письменники своїми діями об’єднують Україну через книгу і читання. Адже, за словами Ірен Роздобудько: „Де читають – нема війни!”

А. Кокотюха вручає книги директору бібліотеки О. А. Федоренко Співає І. Жук А. Кокотюха, І. Роздобудько та І. Жук із працівниками бібліотеки

Переглянути відео можна тут

 

Read more