Обласна бібліотека для юнацтва

імені Василя Симоненка

Social Icons by Dreamstale 33Social Icons by Dreamstale 6Social Icons by Dreamstale 17  

Прозорро - публічні закупівлі

 

Бібліотека обслуговує користувачів:

Пн-Пт з 1030 до 1830

Нд з 1000 до 1800
У літній період щодня

з 1000до 1800

Вихідний день Субота

Адреса:

 oub_symonenko@ukr.net

м. Черкаси
вул. Надпільна, 285
18000

Місцезнаходження бібліотеки на карті

<< < жовтня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Симоненківська книгозбірня - це не лише скарбівня документів на різних носіях інформаціїі і потужний інформаційний центр. Не лише територія дозвілля, де цікаво і змістовно можна провести свій час. Це ще й своєрідний стартовий майданчик для обдарованої молоді черкаського краю, адже тут молоді люди мають можливість представляти і популяризувати свою творчість через участь у літературно-мистецьких фестивалях і творчих вечорах.
5 грудня талановита молодь міста зібралася у бібліотеці на фестиваль творчості «Молодіжна аrt-мозаїка». Цього дня «фестивалили» студенти Черкаського державного бізнес-коледжу, Черкаського музичного училища ім. Гулака - Артемовського, молоді художники, які виконували музичні твори на фортепіано, співали, демонстрували мистецтво художнього читання, фотографії, графіки, акварелі, живопису, сучасного танцю. Тож, молодь вкотре продемонструвала ровесникам свої здібності і таланти.

Після здобуття професійної освіти молоді люди намагаються знайти достойну роботу. Значна частина виїжджає за кордон, де заробітна плата вища, ніж в Україні. Але, часто трапляються випадки коли, замість омріяної роботи і високої зарплатні, молодь потрапляє в трудове рабство.
Тож, про таке важливе питання як трудове рабство, а ще про правила безпечної трудової міграції 29 листопада йшла мова на інформаційному семінарі «Молодь на ринку праці та правила безпечної трудової міграції». організованому бібліотекою спільно міським центром зайнятості та благодійною організацією «Від серця до серця».
Про правила виїзду за кордон з метою отримання легальної роботи з студентами Черкаського політехнічного технікуму і Черкаського державного технологічного університету говорили спеціаліст Черкаського міського центру зайнятості Юлія Симошенко та представник БО «Від серця до серця» Марина Здоровець.

IMG 4857 IMG 4867 IMG 4871 IMG 4882 IMG 4885

Media2018 4

Media2018 3

Симоненківська книгозбірня долучилася до проведення Тижня, який цьогоріч проходив під гаслом «Медійно та інформаційно грамотні міста».
Впродовж Тижня відвідувачі бібліотеки і містяни мали можливість переглянути плакати на тему медійно-інформаційної грамотності, розміщені у вестибюлі та вітринах бібліотеки.
Учні загальноосвітньої школи №15, які оволодівають азами журналістської справи на шкільному факультеті журналістики, 24 жовтня переглянули і обговорили з відомою черкаською журналісткою Валентиною Рабцун відео, присвячені різним аспектам медійної культури. Юнаки і дівчата вчилися умінню аналізувати та оцінювати медіатексти, грамотно опрацьовувати отриману інформацію, відсіювати зайву, виробляти власний погляд, вирізняти медіаманіпуляції, обирати ефективні способи захисту від медіа впливів.
З ресурсами, що популяризують й допомагають людям опанувати медійно-інформаційну грамотність, 29 жовтня на лекції «Медійно – інформаційний простір...Потрібна допомога?» знайомилися майбутні програмісти - студенти Черкаського політехнічного технікуму. Молодим людям було презентовано 19 кращих українських проектів з медіаграмотності для самоосвіти та навчання, що допоможуть покращити навички критичного мислення та перевірки й аналізу інформації. Серед них: 9 онлайн-курсів, 2 онлайн-гри, 5 посібників, 3 групи навчальних програм та методичних розробок.
А ще впродовж Тижня всі бажаючі могли пограти в онлайнову гру «Медіазнайка».

Будь медіаграмотним!

Media2018 5

Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві / упоряд. А. Денисенко. – Київ : Pictoric, 2017. – 136 с. : іл.

Більше...

22 жовтня у рамках літературно-мистецької вітальні «У колі муз» відбулась зустріч студентів Черкаського політехнічного технікуму з молодим мандрівником Радомиром Поповим, який побував у близько 20-ти країнах світу. Він є інструктором по туризму та організатором туристичного клубу «Три вершини»
Під час зустрічі Радомир поділився спогадами і враженнями про першу подорож до Кримських гір, до Кавказу і Карпат. Він розповів про планування своїх маршрутів, проблеми і перешкоди, які трапляються під час подорожей. Особливо зацікавила слухачів розповідь про його мандрівку до Непалу.
Після зустрічі у багатьох молодих людей з'явилось бажання подорожувати і пізнавати нові країни.

Під такою назвою з 15 жовтня по 15 лимтопада у відділі мистецтв демонструвалася виставка живописних робіт молодої художниці-аматорки із м. Корсунь-Шевченківський Оксани Кашуби.

Картини художниці вже експонувалися у картинній галереї Корсунь-Шевченківського заповідника та обласному краєзнавчому музеї і не залишили глядачів байдужими.

Природа рідного краю, самобутня краса людини стали тим джерелом, що надихали творчу душу дівчини до написання картин. Працюючи фармацевтом в аптеці, Оксана продовжує відображати своє світосприйняття на полотнах, позитивна енергетика яких передається кожному, хто їх споглядає.

1 2 3 4

Творчий вечір з нагоди 65-річчя черкаського письменника, журналіста, лауреата літературної премії імені Леоніда Глібова (2004) та Всеукраїнської літературно-мистецької премії «В ім'я добра» імені Степана Олійника (2018) Анатолія Горбівненка 26 жовтня зібрав у читальній залі колег по перу, студентську молодь, шанувальників творчості.
Анатолій Тимофійович – автор збірок віршів «Парнасівські будні» (1992), «Добрий день» (1996), «Покотьоло» (2003), книги гумору і сатири «Налаштування веселки, або формула борщу» (2017), книги віршів для дітей «Кораблик» (1993). Він є упорядником двох колективних збірок: «Мелодії джерел» (Смілянщина літературна) (2002) та «Перепустка в безсмертя» (антологія гумору Черкащини) (2005).
Привітальним словом вечір розпочав очільник письменницької організації черкаського краю Володимир Поліщук. Він звернув увагу на індивідуальний поетичний голос ювіляра, що творить у царині лірики і гумору, які надзвичайно гармонійно поєднуються у його творчості. А ще, відзначив неповторність, шляхетність, делікатність, тонку спостережливість митця у творенні літературних героїв, справжній талант його як редактора, упорядника літературних збірок, одного з тих, хто переймається станом літературного процесу в Україні і, зокрема, на Черкащині.
На вечорі звучали привітання від спілчан Сергія Ткаченка, Валентини Коваленко, Катерини Вербівської, Івана Дубініна, землячки-літераторки Лілії Блискавиці, директора юнацької бібліотеки Олени Федоренко, видавця Юлії Чабаненко, очільника Обласного фонду культури Анатолія Волошина.
Поезії Анатолія Горбівненка читали студенти Черкаського державного бізнес-коледжу, а сам автор майстерно прочитав свої гуморески, пародії й афоризми. Ліричного настрою присутнім додали пісні на слова ювіляра у виконанні композитора і поетеси з міста Кам'янка Таміли Чупак.

Заставка

Нове видання про Черкащину
презентовано молоді черкаського краю

19 вересня традиційний щорічний вересневий Тиждень краєзнавства «Я починаюсь з отчої землі» стартував у бібліотеці презентацією унікального видання «Черкащина: історія краю та його людності».
Численному зібранню, серед якого були учнівська і студентська молодь, вчителі і викладачі, бібліотекарі книгозбірень нашого міста, допитливі читачі, книгу представляли автори цього унікального проекту: його ініціатор, відомий дослідник літературної спадщини Черкащини, письменник, науковець, професор, завідувач кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Володимир Поліщук; співробітники кафедри історії України університету - доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри Віталій Масненко; доктор історичних наук Юрій Присяжнюк; кандидати історичних наук Костянтин Івангородський і Сергій Шамара, відомий черкаський археолог Михайло Сиволап.
Автори видання зазначили, що до проекту також долучилися співробітник кафедри історії України ЧНУ, кандидат історичних наук Юрій Михайлюк; тодішній студент Олексій Компанієць, який нині уже готується вступати до аспірантури; відомі черкаські краєзнавці, які, на жаль, не дожили до виходу книги – Микола Щербина і Степан Горошко.
Гості розповіли присутнім про ідею виникнення, концепцію та процес створення видання, відмітивши, що колектив однодумців зумів створити узагальнювальну історію Черкащини та знайти необхідний певний підхід, який дозволив побачити історію Черкащини концептуально, а не не з формального погляду. Вони зазначили, що у плані концепції було використано поширений у Європі та світі підхід – історичну регіоналістику (регіональну історію), що дає можливість побачити історичний процес, який поєднує Черкащину в окремий історичний регіон. Хронологічно ж видання охоплює весь період – від виникнення земної кулі до сьогодення.
Автори ділилися роздумами про те, що вони прагнули показати як наш край формувався територіально, продемонструвати, що його цілісність обумовлена як кліматичними та ландшафтними обставинами, так і тим фактом, що ця територія тривалий час була прикордонням (від давньоруських часів до кінця XVIII століття) із певною свідомістю. Козацтво, яке виникло на нашій території, будувалося на ідеї проживання в неспокійному регіоні. Та з часом наш регіон перетворився із прикордоння в центр України. Трансформація свідомості від прикордонної до осередньої відображає формування української свідомості в цілому. Особливу увагу вони звернули на людність, населення, на те, що Черкащина була одним із регіонів формування українського етносу, а ще на конкретні історичні постаті.
І хоч робота над книгою тривала чотири роки, починаючи з 2014 року, та напрацювання, представлені в ній, мають значно більшу хронологію: автори використовували свої наукові студії, над якими трудилися десятиліттями. При створенні видання ставка робилася на професійне ставлення до науки, позбавлення комуністичної ідеології. Також виступаючі зазначили, що завжди відкриті до спілкування і конструктивної критики.
Видана книга за обласною програмою книговидання, тож найближчим часом ознайомитись з нею матимуть можливість читачі бібліотек Черкащини. А популярний виклад матеріалу сприятиме її популярності серед молоді регіону, адже дане видання – відповідь на сучасні виклики та можливість переосмислити раніше знану історію.

 

Відео...

Сонцю сповідниця

19 вересня Тиждень краєзнавства продовжився презентацією творчості талановитої поетеси, композиторки, виконавиці Юлії Белінської (Пльотки).
Осіннє надвечір'я зібрало у бібліотеці шанувальників сучасної пісні, романсу та джазу. Гостя презентувала авторське нотне видання ліричних пісень та романсів під джазовий акомпанемент Олени Леонової «#пісні#романси#джаз», до якої вміщено пісні на слова українських, в тому числі черкаських, авторів. Завдяки музиці поетичні твори увиразнюються, наповнюються внутрішньою силою, набувають потужного розкрилля, адже авторка дуже тонко, вишукано і елегантно доносить до слухача глибину поетичних рядків і створює симбіоз Музики і Слова.
Присутні на заході - студентська молодь, друзі, рідні та шанувальники пісенного мистецтва насолоджувались піснями і романсами у виконанні мисткині та її сина Даніїла, а ще отримали цінні поради від Юлії як від психолога і композитора. Крім того, гостя запропонувала молодим людям свої особисті консультації у зручний для них час.
Закінчився творчий вечір відчуттям окриленості від пісенної творчості Юлії Белінської.

Розсипані терноцвіти Сергія Руднєва

21 вересня наш земляк - поет, прозаїк, публіцист, композитор, музикант, автор-виконавець пісень., лауреат обласної літературної премії ім. В.Симоненка (2012р.) та багатьох міжнародних та регіональних поетичних і пісенних конкурсів та фестивалів Сергій Руднєв святкував би свій 75-й річний ювілей. Та доля розпорядилася інакше, минулого року він відійшов у вічність. .
20 вересня, напередодні ювілею митця, у Симоненківській книгозбірні на вечір-спогад, присвячений йому, зібралися письменники, друзі, рідні, студентська молодь та шанувальники творчості.
Звучали спогади про Сергія Руднєва письменників Людмили Тараненко, Наталії Горішної, Володимира Даника, літератора Ганни Синьок, режисера і актора Олександра Бондаренка. Композитор Таміла Чупак зворушила присутніх виконанням пісні, створеної митцем та власної пісні на його слова.
Впродовж вечора звучали вірші-присвяти Сергію Руднєву, а завершився він щемливими споминами про батька доньки Олени, яка пригостила всіх яблуками з його саду.

 

Періодична мозаїка Черкащини

Краще познайомитись із періодичними виданнями Черкаського краю, що є у фондах Симоненківської книгозбірні, 21 вересня учням колегіуму «Берегиня» допоміг бібліотечний квест «Періодична мозаїка Черкащини». Учасники квесту, поділившись на дві команди, здійснили подорож відділами бібліотеки, шукаючи відповіді на його питання.

Також юнаки і дівчата мали приємну нагоду поспілкуватись з головним редактором газети «Черкаський край» Тетяною Калиновською. Цьогоріч видання святкує свій 100-річний ювілей, тож Тетяна Станіславівна розповіла про історію газети, запросила усіх, хто мріє стати журналістом, завітати до їхньої редакції, згадала свій власний шлях у журналістику.
Наприкінці заходу найактивніші учасники квесту отримали невеликі призи від бібліотеки та в подарунок від редакції газети «Черкаський край» книгу творів Василя Симоненка «Україно, ти моя молитва».
Завдяки участі у заході юнаки і дівчата почерпнули для себе чимало нової цікавої інформації і отримали заряд позитиву.

 

Відео

https://youtu.be/VRQ07FsE-sI

https://youtu.be/DiYsVVQedEE

Історія Черкас у пам'ятниках

У всебічному пізнанні історії своєї малої батьківщини важливого значення набувають пам'ятники, пов'язані з подіями, що відбувались тут у різні історичні епохи.

Познайомитися з пам'ятниками, пам'ятними знаками, бюстами, погруддями та обелісками міста Черкаси студенти Черкаського політехнічного технікуму змогли 24 вересня на мистецькій годині «Історія Черкас у пам'ятниках».

 

На цвинтарі розстріляних ілюзій...

 

25 вересня студенти Черкаського комерційного технікуму завітали до бібліотеки на вечір пам'яті репресованих земляків за сторінками книг «Реабілітовані історією», приурочений 80-м роковинам масових політичних репресій 1937-1938 рр.
Започаткована у 1992 році серія науково-документальних книг «Реабілітовані історією», яка розповідає про політичні репресії тоталітарного режиму, покликана відновити історичну справедливість, ґрунтовно висвітлити трагічні події в історії України, повернути їй незаслужено забуті імена державних діячів, науковців, митців, робітників і селян, вшанувати тих, хто боровся за свободу і незалежність України.
Даниною пам'яті черкащанам, що свого часу стали жертвами репресій, наразі є 10 томів регіональних книг «Реабілітовані історією. Черкаська область». Про них на заході розповідали заступник голови редакційної колегії черкаського видання, науковець, професор ЧНУ ім. Б.Хмельницького Володимир Поліщук; член редакційної колегії, головний редактор обласної газети «Черкаський край» Тетяна Калиновська; автор наукових статей і нарисів, що ввійшли до видання, заступник директора з наукової роботи Черкаського обласного краєзнавчого музею Тетяна Григоренко.
Гості заходу поділилися враженнями про свою роботу над вивченням документів в архівах, пошуком імен та дослідженнями доль репресованих земляків, розповіли молоді про конкретних людей, зламаних тоталітарною машиною. А ще, закликали юнаків і дівчат познайомитись з книгами та збагнути суть цієї найжахливішої за всі часи існування людства трагедії, яка торкнулася великої кількості родин, її наслідки для сучасних і прийдешніх поколінь.

ТОП-10 перлин рідного міста

Краще пізнати історію Черкас учні ЗОШ № 29 змогли 26 вересня, взявши участь у вуличному краєзнавчому квесті «ТОП-10 перлин рідного міста», який поєднав у собі інформаційно-пошукову гру з активною прогулянкою його вулицями.
Юнаки і дівчата дізнались чимало нової інформації про Соборну площу; бульвар Шевченка; вулицю Хрещатик; музей «Кобзаря» Т.Г. Шевченка; будинок купця Бєлахова, де на початку XX століття розміщувався перший міський кінотеатр; Блакитний палац - будівлю колишнього готелю «Слов'янський»; приміщення редакції обласної газети «Черкаський край», побудоване у 1914 році як Громадський банк; Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута, розміщеної у колишній єврейській гімназії; Черкаського обласного академічного театру ляльок – колишнього будинку лісничого; Палац урочистих подій - колишню садибу грабаря-підрядника Щербини.
Це інтелектуальне змагання спонукало його учасників до поглиблення знань з історії Черкас.

Мистецька палітра художників Черкас

Завершився Тиждень краєзнавства творчою зустріччю з молодими художниками Черкаського краю, організованою з нагоди 40-річчя утворення Черкаської обласної організації Національної спілки художників України.
Це потужне мистецьке угрупування нині об'єднує 53 творчі особистості. До спілки входять 2 народні художники України, заслужений діяч мистецтв України, заслужений працівник культури України, заслужений майстер народної творчості, 10 заслужених художників України.
На заході студенти Черкаського художньо-технічного коледжу познайомилися з роботами художників Черкащини - Миколи та Олександри Теліженків, Івана Фізера, Віктора Клименка, Надії Нікіфорової, Івана Бондаря, Миколи Бабака, Віктора Крючкова, Альберта і Неоніла Недосєко та інших майстрів. Їхня творчість вже стала здобутком національного масштабу.
На зустріч поспілкуватися з молоддю прийшли молоді митці Роман Кравчук - відповідальний секретар ЧООНСХУ та Марія Фізер, яка працює в галузі текстильного мистецтва. Молоді художники ділилися з студентами своїми думками про професію художника, роль спілки у їх становленні, свої персональні виставки та планами на майбутнє.

IMG 3941 IMG 3986 IMG 3951 IMG 4004

За доброю традицією впродовж Тижня краєзнавства юнаки і дівчата знайомилися із найцікавішими новинками краєзнавчих видань, які отримала юнацька бібліотека в 2017-2018 роках. бібліотечними виставками і виставками творчих робіт обдарованої молоді Черкащини, А ще змагалися у інтелектуальній вікторині «Мандруємо Черкащиною» та долучилися до проекту «Моя вишивана Черкащина», організованого працівниками Черкаського обласного краєзнавчого музею.

1   IMG 3503 IMG 3504 IMG 3508 IMG 4007

Відео

Летить кумедне доченя,
летить – щасливе і крилате.
«Татусю!
Нумо, здоганяй!»
... а я не знаю,
    як наздоганяти.

Саме цими рядками відомого талановитого поета й журналіста Петра Павловича Линовицького 12 липня розпочався в бібліотеці вечір його пам'яті з нагоди 75-річчя від дня народження.
Згадати творчість поета запросили працівники книгозбірні, які прочитали присутнім поезії із збірок ювіляра та голова обласної письменницької організації НСПУ Володимир Поліщук. Володимир Трохимович окреслив місце митця в культурному просторі епохи та охарактеризував багатогранність особистості Петра Линовицького як поета, журналіста, одного з активних організаторів літературного життя Черкащини в 1960-1990-х рр. – постаті неординарної, талановитої, енергійної, суперечливої – й у творчості, й у житейському бутті.
Спогадами про митця ділилися письменники Людмила Тараненко, Сергій Ткаченко, Сергій Носань, Валентина Кузьменко-Волошина, краєзнавець Микола Борщ, журналіст Микола Костецький.
Теплими щирими спогадами про брата й батька поділилися члени родини Линовицьких – брат Микола та син Любомир.
Приємною несподіванкою для присутніх у залі стала презентація нової книги Петра Линовицького «Вибрані поезії. Спогади про митця», яку представили Володимир Поліщук та видавець Юлія Чабаненко.
Завершився вечір також поетичними рядками Петра Линовицького, своєрідним заповітом нащадкам:

Мені багато на землі,
багато треба:
щоб озивались журавлі
з нічного неба,
щоб наливалася ріка,
як сила духа,
щоб зустрічалася рука
з рукою друга,
щоб сонце сходило з роси
на житнім полі,
щоб люди прагнули краси.
як хліба-солі,
щоб розквітало по трудах
пісень завзяття
і гріло пам'ять у серцях
живе багаття.

 

В період літніх канікул юнацька бібліотека як завжди активно долучилася до гармонійного і всебічного розвитку молоді Черкащини – учнів навчальних загальноосвітніх закладів області та юнаків і дівчат, які стали переможцями і призерами Всеукраїнських та обласних еколого-натуралістичних конкурсів, акцій, операцій та переможцями ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту Малої академії наук відділень філології та мистецтвознавства, комп'ютерних та технічних наук. Всі вони поєднали відпочинок з цікавим навчанням у літніх таборах: дитячому закладі оздоровлення "Мрія", літньому оздоровчому таборі з цілодобовим перебуванням «Мальва» та літньому навчально-оздоровчому таборі з цілодобовим перебуванням «Еврика» на базі Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради. 

Для юнаків і дівчат проведено ряд пізнавальних і дозвіллєвих заходів. Вихованці таборів випробували свій інтелект, взявши участь у бібліоквесті «У світі англійської мови» та відеовікторині «За портретами – імена, за іменами – історія», познайомилися з митцями-лауреатами Шевченківської премії на мистецькій годині «Найвищий іспит на талант і патріотизм», стали учасниками книжкової презентації «У світ мистецтва через книгу», години толерантності «Бути людиною» та години корисної інформації "Недитячі винаходи дітей", здійснили літературну мандрівку «Від століття до століття: літературна Черкащина». А ще переглянули періодичні видання із фонду бібліотеки.

Бібліотечне літо триває.

Хобі – це те, чим люди люблять займатися у свій вільний час, і що наповнює їхнє життя певним змістом. Захоплення дає можливість людині відпочивати. А ще, займаючись улюбленою справою, людина задовольняє потребу в самореалізації, що безсумнівно, забезпечує її духовне зростання і надає її життю набагато більше яскравих фарб і позитивних емоцій.

Своїм цікавим хобі – створенням картин за номерами, поділилася з відвідувачами бібліотеки наша постійна читачка Таня Мельник, яка працює бібліотекарем у Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 22.
Такі картини - своєрідні розмальовки-антистрес, що нині є модним трендом серед дорослих у всьому світі, всі бажаючі могли переглянути впродовж червня-серпня у відділі мистецтв. Ця легка форма арт-терапії допомогла відволіктися від шаленого темпу сучасного життя, зняти напругу і позбавитись від стресу.
Розфарбування за номерами - це відносно новий вид творчості. Це не фотошоп і не веб-дизайн. Це, по суті, таке ж звичайне написання картин, тільки за номерами. Полотно складається з пронумерованих секторів, які потрібно зафарбовувати фарбами по інструкції. Це робить художнє мистецтво доступним для всіх і кожного.
Це набагато простіше, ніж здається, і набагато цікавіше, ніж це можна припустити.