Бабин Яр. Пам'ятаємо! - / 29.09.2021 /

29 вересня Україна відзначає 80-ту річницю трагедії Бабиного Яру - всесвітнього символу Голокосту. Пропонуємо добірку книг про ці трагічні сторінки нашої історії, коли Бабин Яр став некрополем для більш ніж 100 тисяч загиблих

unnamed 1Бабин Яр. Історія і пам'ять / за ред. В. Гриневича, П. Магочія. - Київ : Дух і Літера, 2016. - 352с.
Висвітлено історію Бабиного Яру – однієї з найбільш вражаючих людських трагедій, котру спричинив нацистський окупаційний режим. Досліджується політика пам'яті/забуття Бабиного Яру від сталінських часів до сьогодення. Книжка стала результатом співпраці науковців із різних галузей знання і різних країн світу – України, Канади, Нідерландів, США, Ізраїлю, Франції, яких поєднало усвідомлення важливості збереження пам'яті про Бабин Яр як символ Голокосту та інших трагедій XX століття.
unnamed 3Возрождение памяти : Воспоминания свидетелей и жертв Холокоста / ред. І. Г. Радченко, Т. М. Селютіна, В. Г. Рибалка. - Вип. 7. - Дніпро : Інститут "Ткума", 2017. – 216 с.
До збірки увійшли більше ніж сорок свідоцтв, серед яких спогади фронтовиків, людей, що побували в евакуації та на окупованій території. Спогади містять матеріал про взаємини між представниками різних національностей, відомості про нацистські переслідування євреїв, масове знищення і порятунок.
img935 2 6Кіяновська М. Бабин Яр. Голосами / Кіяновська Маріанна. - Київ : Дух і літера, 2017. - 112с.
Вірші Маріанни Кіяновської присвячені пам'яті Бабиного Яру. Маріанна Кіяновська — поетка, перекладач, літературознавець, член Асоціації українських письменників та Національної Спілки письменників України. У книзі використані ескізи Ади Рибачук та Володимира Мельниченка для проекту пам'ятника жертвам Бабиного Яру, роботу художника Зіновія Толкачова «Талескотен», серії «Майданек», 1944 р., а також фотографія Дмитра Пейсахова з циклу «Бабин Яр».
завантаженняКузнєцов А. В. Бабин Яр : [роман-документ] / Кузнєцов Анатолій Васильович . - Київ. : Саміт-Книга, 2012. - 352с.

Автор книги Анатолій Васильович Кузнєцов народився та виріс у Києві, на Куренівці, неподалік від великого яру, назва якого свого часу була відома тільки місцевим мешканцям: Бабин Яр. Перед війною це було місце дитячих забав. Більш ніж 2 роки воно було забороненою зоною, з дротом під високим струмом, з табором, на заслонах якого було написано, що по кожному хто наблизиться, буде відкрито вогонь. Далі відразу, в один день, Бабин Яр став відомий усьому світу.

У фондах бібліотеки є видання книги 2009 року.

img434 52Левітас І. Праведники Бабиного Яру = Levitas Ill'a. The Righteous of Babyn Yar / Ілля Левітас ; передм. О. С. Суслевського ; худож.-оформлювач О. А. Гугалова. - Харків : Фоліо, 2016. - 457с.

У роки Другої світової війни багато людей, незважаючи на смертельну небезпеку для їхнього життя, врятували тисячі принижених та переслідуваних громадян своєї країни – євреїв, яких нацисти прирекли на смерть тільки за національну приналежність. Таких людей назвали Праведниками. Цього звання удостоєні 2515 громадян України. У нашій країні немає області чи міста, де б не жили такі люди. Про них і розповідає наша книжка. До переліку Праведників додані імена людей, які отримали це звання після 2008 року.

unnamedПоза межами розуміння : богослови та філософи про Голокост / за ред. Джона К. Рота і Майкла Беренбаума. - [Вид. 2-ге]. - Київ : Дух і Літера, 2009. - 432с.

Понад два десятки відомих єврейських і християнських філософів, мислителів, літераторів, переважно тих, хто зазнав людиноненависницької дійсності фашистських концтаборів і гетто, свідчать про Голокост – зловісну спробу остаточного знищення європейського єврейства гітлерівськими нацистами у період 1939 – 1945 років.

78888 ...