Святкуємо День вишиванки разом з Україною та світом! - / 19.05.2022 /

Вишиванка в культурі України займає особливе місце. В наш час вишиванка вийшла з повсякденної форми одягу, проте її надягають на свята або визначні дати.

Традиція вишивати сорочки різнокольоровими нитками та візерунками має багатовікову історію. В основному вишивали дівчата, готуючи собі придане до весілля. Кількість зібраних вишиванок говорила про матеріальний добробут нареченої. Якщо у дівчини було від 30 до 40 сорочок, то вона вважалася з бідної сім’ї, а у якої було від 100 й більше – вважалася завидною нареченою.

Візерунки на вишиванках були прикрасою одягу й несли в собі магічний сенс. Не секрет, що магія завжди була, є і буде частиною культури українського народу. Це видно з пісень, у яких є слова «кого любила – причарувала».

Вишиванка була для наших предків не просто одягом, а свого роду сакральним оберегом, який захищав від бід, хвороб, заздрості та всякого роду негативної енергетики.

Ідея відзначати «День вишиванки» виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів й викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. А вже через декілька років «День вишиванки» набув міжнародних масштабів.

З початком бойових дій на Сході України у 2014 році вишиванки регулярно дарують українським захисникам і захисницям. У час повномасштабної російської агресії на територію суверенної України вишиванка стала символом волі  і незалежності української нації.

На сьогодні географія свята охоплює понад 50 країн.

День вишиванки в Україні святкують у третій четвер травня. У 2022 році це свято припадає на 19 травня.

Святкуємо разом з усією Україною та світом. Для вас ми підготували наші відеопрезентації та книжкові виставки.
78888 ...