З Днем незалежності, Польще! - / 11.11.2022 /

11 листопада відзначається День незалежності Республіки Польща. Дата приурочена до події 1918 року, коли Польща відновила свою незалежність після 123 років окупації, і щорічно відзначається 11 листопада.

Історія Польщі має глибоке коріння.

Людину, що став першим визнаним польським правителем, звали Мешко I. Він займав трон з 960 по 992 і став першим християнським лідером країни, творцем династії П’ястів. При його синові Болеславі Хороброму Польське Князівство досягло вершини своєї могутності. Втім, протягом історії на долю цієї держави випадало також чимало випробувань.

З 1795 року Польща була поділена між Австрією, Пруссією і Росією. Перша світова війна, що закінчилася в 1918 році, стала поразкою для всіх цих утворень. У жовтні того ж року почався процес формування польського незалежного національного уряду і інтенсивний рух за звільнення від влади австрійців. 11 листопада 1918 року Юзеф Пілсудський, засновник польської армії, державний і політичний діяч, який повернувся з німецької в’язниці, був призначений головнокомандувачем. Вже через три дні під його командуванням полякам вдалося отримати контроль над своїми територіями.

Починаючи з 1920 року, 11 листопада відзначається як День Незалежності Польщі. В період комуністичної окупації свято було заборонено, але у 1989 році, відразу після краху комуністичного режиму, було відновлено.

Польща - дивовижна країна. Наприклад, центр Кракова давно визнаний одним з найбільшихобразчиків середньовічного міста з тих, що зберіглися в Європі.

Країна може похвалитися також багатьма пам’ятками культури, які варто побачити.


Польща почала надавати допомогу Україні з початку повномасштабної російсько-української війни. Вона приймає українських біженців, активно виступає за допомогу Україні, надає нам озброєння і однією з перших виступила за жорсткі санкції проти РФ. Див. більш детальну інформацію про те, як сусідня країна стала допомагати Україні з початку повносмаштабної війни.

        Колектив Симоненківської книгозбірні щиро дякує польським сусідам і пропонує нашим відвідувачам ознайомитись з книжково-ілюстративною виставкою «Польща у нашому серці» та переглянути відеоподорож «Польща:мандрівка без наплічника», підготовлену працівниками відділу читальних залів.


78888 ...