Зберігаємо ментальне здоров’я під час війни - / 19.01.2023 /

Під час війни надзвичайно важлива психологічна підтримка населення. Психологи допомагають пережити складні часи і складні життєві обставини.Із сім’ями внутрішньо переміщених осіб, які нині проживають у Черкасах, 15 січня у стінах Симоненківської книгозбірні спілкувалася практичний психолог і арт-терапевт Тетяна Бойко. З дітьми пані Тетяна провела арт-терапію та ігрові руханки, а з  їхніми батьками говорила про шляхи збереження ментального здоровя під час війни. 

На прохання присутніх, яких  було понад 60 осіб, розмову продовжили 18 січня. До ВПО приєдналися бібліотекарі й відвідувачі книгозбірні. Отримали відповіді на питання, як подолати стресові ситуації, як діяти самому і надавати допомогу іншим під час панічних атак.

До діалогу доєднався і лікар-вертебролог  Андрій Маслюк, який розповів про причини і наслідки остеохондрозу та надав  практичні поради щодо його профілактики. Адже, у наш час багато людей, і в тому числі дітей і підлітків, ведуть малорухливий спосіб життя, годинами просиджують за моніторами компютерів. Все це негативно впливає на здоровя.

Практичні поради отримані від фахівців, невимушена атмосфера при спілкуванні сприяють підтримці психологічного балансу  і емоційної стійкості.  Бібліотека ж надає можливість всім бажаючим зустрітися з цікавими людьми, отримати корисні поради, поспілкуватися між собою, долучити дітей до ігрових занять і майстер-класів.

Сьогодні багато людей  вимушені значну частину часу перебувати без світла. Ми пропонуємо цей час провести у бібліотеці. Ви можете зі своїх ноутбуків долучатися до навчальних процесів, читати книги, брати участь у бібліотечних заходах. А по неділях запрошуємо до клубу настільних ігор «Синя валіза». Це своєрідна бібліотерапія, яка допоможе пережити вам складні часи, знайти нових друзів і прочитати багато цікавих і захоплюючих книг.

 

78888 ...