Я починаюсь з отчої землі! - / 22.09.2023 /


18.09.2023

Ми українці:  честьі слава Незламним! 

В Україні триває повномасштабна російсько-українська війна. Томутрадиційний бібліотечний Тиждень краєзнавства «Я починаюсь з отчої землі» уцьому році розпочався патріотичною годиною «Ми українці:  честь і слава Незламним!».

У діалозі зі студентами Черкаського політехнічного фахового коледжу згадалиосновні віхи державності України, визначних особистостей, які творили їїісторію і славу, захищали і нині захищають від посягань ворога, прагнуть бачитиїї вільною, суверенною, незалежною.

Серед воїнів-захисників, які віддали своє життя, захищаючи українськудержаву від рашистів, випускники політехнічного технікуму – Максим Солонар, Сергій Бондарєв, Андрій Петренко, АнтонТищенко  та інші наші земляки.

Хвилиною мовчання молодь вшанувала полеглих Героїв. Честь і славаНезламним!

 


 

 Знайнаших! Тетяна Григоренко

У черговій серіїциклу відеоінтерв’ю «Знай наших!» пропонуємо вашій увазі розмову із музейницею,науковицею, літераторкою, старшим науковим співробітником сектору воєнноїісторії Черкаського обласного краєзнавчого музею Тетяною Григоренко

19.09.2023

Пізнаємо Черкащину разом!

Активно і пізнавально розпочали краєзнавчу зустріч у бібліотеці учні гуманітарно-правового ліцею з викладачем історії та географії Романом Сліпокоєнком під час Тижня краєзнавства.

У дружньому діалозі 19 вересня разом уявно мандрували туристичними місцями рідної Черкащини.  Шукали відповіді на запитання і ділились враженнями. А ще згадували історичні місця краю, де подорожували: дендрологічний парк «Софіївку» з його неймовірними локаціями; фентезі-парк «Нову Софіївку» з його гармонійним поєднанням природних об’єктів, елементів світових культур та сучасних арт-інсталяцій; річкові каньйони, від краси яких буквально перехоплює подих; славнозвісний Холодний Яр з його  легендарною історією; козацьке містечко Стеблів на мальовничих берегах річки Рось – батьківщину письменника І. С. Нечуй-Левицького; замки та палаци, які й досі зачаровують своєю красою та казковістю.

Можливо й ви знаєте інші чудові місця Черкащини? Про них знайдете багато цікавого у книгах з  фонду Симоненківської книгозбірні. Тож читайте і  пізнавайте наш край разом з нами! ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ ЧЕРКАСИ?

 

Скількироків Черкасам? Де знаходився перший черкаський замок? Чи вдалося археологамрозкопати залишки «старої» Троїцької церкви? Які архітектурні пам’ятки щезбереглися у місті? Які скульптури знаходяться на території водоканалу?

Відповідіна ці та інші питання з історії Черкас тепер знають студенти Черкаського фаховогоколеджу харчових технологій та бізнесу, які 19 вересня взяли участь украєзнавчій вікторині «Чи знаєте ви Черкаси?»

Соборнийпарк: історія і сучасність

 

Теплаі сонячна погода кличе на прогулянку алеями й парками рідного міста.

Непросто прогулялися осіннім Соборним парком, а ще й дізнатися про безліч цікавихмоментів із його історії та сучасності, 19 вереснямали можливість студенти Черкаського фахового коледжу харчових технологій табізнесу під час екскурсії одним із найстаріших парків Черкас.20.09.2023

«Черкаському краю» – 105!


«Книговерти»
21.09.2023
Незабутні жарини Сергія Руднєва


22.09.2023

За традицією завершуємо наш бібліотечний Тиждень краєзнавства «Я починаюсь з отчої землі» знайомством з краєзнавчими книжковими новинками, які надійшли до бібліотеки за період від минулорічного Тижня до цьогорічного. 


78888 ...