Мистецтво з-за грат - / 24.11.2023 /

Відкриття чергової творчої виставки у відділі мистецтв Симоненківської книгозбірні відбулось 23 листопада.

Виставка  «Мистецтво з-за грат» – незвичайна, особлива, несхожа на інші.

ЇЇ особливість і в тому, що автор не є професійним художником, і в тому, що переважна більшість робіт написана кульковою ручкою або ж фарбами, виготовленими власноруч – з чаю, лушпиння цибулі, соку буряка, кетчупу, тюремного киселю, йоду, фурациліну, прального порошку. А ще  в тому, що представлені  роботи створені в неволі, за гратами, у вязниці. Незламно вільною і незламно сильною людиною –  Романом Сущенком.

Роман Сущенко не потребує особливого представлення: перший заступник голови Черкаської обласної ради, фаховий  журналіст, колишній кореспондент національногого державного агентства Укрінформ, власний кореспондент агентства у Франції, колишній вязень кремля.

У  2016 році був безпідставно арештований у москві , звинувачений у шпигунстві на користь України та засуджений до 12 років ув’язнення суворого режиму. Знаходився спочатку у московській вязниці Лефортово, а потім у виправній колонії селища Утробіно Кіровської області.

7 вересня 2019 року звільнений під час обміну полоненими з рф.

Роботи, представлені на виставці, написані впродовж перебування у російських                                          вязницях з 2016 по 2019 роки.

Знаходячись в увязненні, фактично в повній ізоляції, Роман почав малювати. Спочатку пейзажі і натюрморти. Пізніше – урбанізовані пейзажі європейських та українських міст, марини. З часом зявилася серія малюнків із зображенням автомобілів. Вони стали своєрідним місточком спілкування  під час листування з сином.

Всього під час увязнення було написано 38 робіт та понад 50 малюнків автомобілів.

На відкритті виставки з її автором спілкувалися учні та вчителі черкаської загальноосвітньої школи №5, яку закінчив Роман, студенти і викладачі Черкаського державного бізнес-коледжу, колеги по роботі, представники влади та постійні відвідувачі бібліотеки.

Роботи Романа Володимировича викликали непідробний інтерес. Тож захід перетворився в щирий, цікавий, інформативний діалог з присутніми. Говорили про роботи автора і процес їх створення, про долі українських полонених, про події, які відбуваються сьогодні в Україні, про бачення майбутнього нашої держави.

 Пісенний дарунок всім присутнім подарувала учениця ЗОШ №24 Аня Савченко, головний меседж якого – «Матінка-земля тримається на тих, хто віддає серця свої для всіх».

Запрошуємо переглянути виставку «Мистецтво з-за грат», яка демонструватиметься до 11 грудня.

            

78888 ...