Живопис проти війни - / 23.02.2024 /

20 лютого, напередодні другої річниці повномасштабної російсько-української війни, у юнацькій бібліотеці відбулась мистецька презентація «Живопис проти війни».

Присвятили її всім, хто мужньо боронить нашу землю від рашистських окупантів, займається волонтерством, піднімає дух українців патріотичними піснями, допомагає пережити складні часи і темряву своїми малюнками, головний меседж яких  –  перемога над ворогом.

Завідувачка відділу мистецтв Марина Чеперис ознайомила старшокласників черкаських шкіл №12 та №24 з антивоєнними живописними творами світового і українського мистецтва та роботами молодих художників Черкас, присвяченими героїчній боротьбі українського народу проти російського загарбника.

Молоді люди ближче познайомились з патріотичними малюнками, які сьогодні можна побачити на білбордах і сітілайтах, розміщених  на вулицях нашого міста. Їх автори – юні художники арт-студії «Глорія», керівником і натхненником якої є Ганна Чуприна. Це – Ліза Калініченко, Віра Виноградна, Владислава Сербіна, Дарина Шевченко та Катерина Крот.

Роботи талановитих дівчат – результат участі у патріотичному мистецькому проєкті «Мистецький супротив юних». У них вони передають власні почуття і ставлення до подій сьогодення і таким чином долучаються до Всеукраїнського супротиву ворогу.

Вдало підсилюють малюнки відомі цитати із поезій Василя Симоненка. Слова Народного поета України сьогодні звучать надзвичайно сильно і потужно.

Сподіваємось, що білборди і сітілайти з патріотичними малюнками додадуть патріотичного духу містянам і гостям Черкас.

А на заході патріотичного духу всім присутнім додали пісні у виконанні учениць ЗОШ №24 Анни Савченко та Дарини Марченко.

З такою талановитою і патріотичною молоддю Україна обовязково переможе і стане сильною і процвітаючою.

Приємно, що авторів малюнків, а також Ганну Чуприну і Марину Чеперис Почесними грамотами відзначила заступник начальника управління культури Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Олена Стромило.

 

78888 ...