Сповідаюсь пензлем - / 05.03.2024 /


У духовній історії України Тарас Шевченко беззастережно посідає виняткове місце. Значення його творчої спадщини для української культури важко переоцінити. Якщо «Кобзар» започаткував новий етап у розвитку української літератури, то живописна творчість Шевченка стала визначним явищем не тільки українського, а й світового мистецтва.

На початку березня у відділі мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка  розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Сповідаюсь пензлем»,  присвячену 210-й річниці з дня народження Великого Українця.

 У світі, в першу чергу,  він відомий як митець слова. Однак, це аж ніяк не применшує його слави як художника. Та найперше його постать можна окреслити як борця, який став символом української нації.

Поезія й живопис у творчості Т. Г. Шевченка нерозривно пов'язані. У живописі він був поетом, у поезії – живописцем. Малювання і поезія стали для Шевченка життєвою потребою, вираженням його творчої індивідуальності.

Переглянувши виставку, відвідувачі відділу можуть глибше ознайомитися з мистецькою спадщиною Кобзаря. На ній представлені твори живопису і графіки, виконані Шевченком у різних техніках протягом усього його життя; альбом офортів із серії «Живописна Україна»; галерею портретів, серед яких  –  серія автопортретів.

Виставка запрошує ще раз відчути багатогранність таланту Великого Сина України,  який залишив нам у спадок свої чудові художні та літературні твори, які надихають та будуть надихати  не одне покоління українців.



78888 ...