«У світі музеїв»


Віртуальна виставка

«У світі музеїв»

046

Музеї – це сховища колективної

пам’яті

Історію людства можна вивчати по-різному – за війнами й великими баталіями, за іменами правителів, політичними подіями. А можна за тим, як людина у різні часи уявляла собі прекрасне, як утілювала своє бачення світу в художніх образах, тобто засобами мистецтва.

Виставка і запрошує вас поринути у світ художніх образів, до музеїв, де живуть образотворчі мистецтва. Вона зацікавить історією відомих музеїв, познайомить з унікальними книгами, які можна переглянути у відділі мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка.

001002

Сто великих музеев мира / [авт.-сост. Н. А. Ионина]. – М. : Вече, 1999. – 512 с. : ил. – (Сто великих).

Багато великих людей далекого минулого були пристрасними колекціонерами. На основі їх колекцій і були створені всесвітньо відомі музеї, з історією яких знайомить книга.

Вона продовжує популярну серію „100 великих”, розповідає про зародження музейної справи, про те, як приватні колекції стали великими музейними зібраннями.

Видання пропонує матеріал про музеї древні і зовсім молоді, всесвітньо відомі і ті, що не стали знаменитими.

Шедеври, зібрані в музеях світу, неосяжні. Пам’ятаючи про це, упорядники книги намагаються розповісти про найзнаменитіші, на їх погляд, музеї.

003
004005

Степанова О. Є. В музеях світу / О. Є. Степанова. – К. : Артанія Нова, 2004. – 72 с. : іл. – (Мандруємо світом образів).

Ця книга – подорож запрошує до найкращих музеїв світу, розповідає про їхню історію, багатющі скарби.

Ви побуваєте у світі художніх образів Ватиканських музеїв, палацу Альгамбри, собору Святого Петра в Римі, Британського музею, Лондонської Національної галереї, музею імпресіонізму в Парижі, Ермітажу, Третяковської галереї, храму Святої Софії у Стамбулі, мавзолею Тадж-Махал в Агрі, Національного художнього музею України, дізнаєтесь про історію розпису Сікстинської капели, про знамениту скульптуру «Пієта» («Оплакування Христа») Мікеланджело в соборі Святого Петра, ознайомитесь з історією придбання Ермітажем шедеврів світового живопису та про багато інших цікавих фактів з історії музеїв.

Книга може стати вашим першим провідником у чарівний світ мистецтва, і у вас виникне бажання пізнавати його далі й далі.

006
007008

Все о музеях мира : иллюстриров. справ. художеств. музеев / [сост., общ. ред. И. Г. Мосин]. – СПб.; М. : СЗКЭО „Кристалл” : Оникс, 2007. – 176 с. : ил.

Довідник знайомить з колекціями 132-х відомих світових зібрань живопису, скульптури, графіки і декоративно-прикладного мистецтва.

Нариси, присвячені змісту та історії колекцій, написані живою, доступною мовою і дають уявлення про профіль музею. Кожна стаття розповідає про художників, роботи яких представлені в зібранні і заслуговують особливої уваги.

Видання багато ілюстроване і містить не тільки репродукції творів мистецтва, а також фотографії архітектури та інтер’єрів музеїв, які дуже часто є шедеврами мистецтва.

009

Музей західного та східного мистецтва в Києві : альбом / [авт.-упоряд. : Ю. Бабенцова, З. Рябікіна]. – К. : Мистецтво, 1983. – 311 с. : іл.

Київський музей західного та східного мистецтва (Музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків) – дарунок серця і любові нам від подружжя Ханенків. Їхнє особисте зібрання пам’яток мистецтва і старовини (будинок, колекція, бібліотека) передане за заповітом Українській Академії наук. Сьогодні – це визначний науково-освітній центр зарубіжного образотворчого мистецтва.

Альбом проведе вас експозиційними залами античного, західно- європейського та східного мистецтва. Ви ознайомитесь з творами Стародавнього Єгипту, Стародавньої Греції, Візантії, Китаю, Японії, Ірану, Середньої Азії.

Серед перлин зібрання твори Д. Веласкеса, Ф. Сурбарана, Дж. Белліні, П. Рубенса, Ж. Л. Давида та ін. В альбомі вміщено близько 150 репродукцій кращих творів однієї з найзначніших в Україні скарбниць західного та східного мистецтва.

011010
012

Державний музей українського образотворчого мистецтва УРСР : альбом / [авт.-упоряд. : В. Ф. Яценко, І. О. Горбачова, Л. С. Ковальська]. – К. : Мистецтво, 1985. – 167 с. : іл. – Текст укр., рос., англ. мовами.

Державний музей українського образотворчого мистецтва (з 1994 р. – Національний художній музей України) за багатством та розмаїттям творів своєї колекції переважає майже всі музеї України.

Цікавою є історія музею, яка бере початок з 1899 р. Фундаторами зібрання були підприємець та колекціонер Б.Ханенко, відомі українські вчені: М. Біляшівський, Д.Щербаківський, В.Хвойка. Побудований музей під керівництвом відомого київського зодчого В.Городецького, оздоблювався італійським скульптором Е.Саля. Будівля органічно вписалася своїми неокласичними формами в мальовничі дніпровські схили.

Запропонований альбом більш детально висвітлює історію музею, характеризує основні етапи розвитку національного мистецтва, репродукує кращі його твори: зразки іконопису, козацькі портрети, народні картини, твори російських художників (українців за походженням), шедеври вихованців Петербурзької академії мистецтв, твори, написані під впливом передвижництва, зразки живопису поч. ХХ ст., широко репрезентує образотворче мистецтво часів СРСР.

014013
015
016017

Лувр / М. Серюльяс, К. Пуйон ; [пер. с исп. С. Силакова]. – М. : АСТ, [1998?]. – 239 с. : ил. – (Крупнейшие музеи мира).

Паризький Лувр… Хто не знає цієї назви ? У кого не перехоплює подих при одному нагадуванні про музей ? Хто не мріяв відвідати одну з візитних карток Парижа ?

Книга розповідає про цей пам’ятник архітектури і музей, що не має собі рівних по різноманіттю і повноті зібрань, їх художній та історичній цінності.

Для цього видання відібрані найбільш прославлені скарби Лувру, причому головна увага приділена живопису. Багато ілюстроване, воно познайомить нас з шедеврами музею і проведе цікаву екскурсію по цій скарбівні світового мистецтва.

Спосіб організації матеріалу вибраний по національних школах. Шанувальники мистецтва зможуть отримати уявлення не тільки про техніку та естетичні особливості картин та скульптур, а й про клімат, географію та суспільне життя країн, де були створені видатні твори, що зберігаються в колекції знаменитого Лувру.

Особливої достовірності матеріалу додає той факт, що один з авторів-упорядників книги – хранитель музею.

018
019020

Лойко Г. В. Дрезденская галерея / Г. В. Лойко. – Минск : Харвест, 2008. – 128 с. : ил. – (Шедевры музеев мира).

Дрезденська картинна галерея (офіційна назва – Картинна Галерея Старих Майстрів) – одне з найбільших у світі і найдавніших зібрань творів живопису від раннього Ренесансу до бароко.

Славу цій скарбівні шедеврів принесли її унікальні полотна. Саме тут зберігається знаменита „Сікстинська мадонна” Рафаеля.

Яскраво ілюстроване видання знайомить з історією створення колекції, представляє картини італійських, фламандських, голландських, іспанських, французьких та німецьких живописців, таких як – Рафаель, Тіціан, Веронезе, Веласкес, Гойя, Рубенс, А.ван Дейк, роботи інших, не менш талановитих і знаменитих живописців.

Кожне полотно супроводжується короткою анотацією та довідкою, де вказана техніка виконання, розмір, рік написання.

021
022023

Музеи Ватикана / [авт.-сост. В. Н. Сингаевский]. – М. ; СПб. : АСТ : Полигон, 2007. – 32 с. : ил. – (Музеи мира).

В поняття „Музеї Ватикану” входить 15 об’єктів: Ватиканська бібліотека, Музей Сакро при бібліотеці, Музей Профано при бібліотеці, Музей Піо-Клементіно, Грегоріансько-етруський музей, Пінакотека Ватикану, Сікстинська капела, Станци Рафаеля, Лоджії Рафаеля, Покої Борджіа, Капела Ніколіна, Капела Пауліна, Музей Кварамонті, Медальєрний і монетний кабінет, Єгипетський музей.

В книзі йде мова про більшість із цих об’єктів: їх розташування, розпис, іконографічні програми, історію будівництва.

Видання ілюстроване і дозволяє познайомитись з широким колом творів видатних майстрів – Мікеланджело, Рафаеля, Перуджіно, Караваджо та ін.

024
025026

Лойко Г. В. Уффици / Г. В. Лойко. – Минск : Харвест, 2008. – 128 с. : ил. – (Шедевры музеев мира).

Флоренція… Батьківщина епохи Відродження. Кожен камінь тут – пам’ятник мистецтва.

Серед пам’яток Флоренції – галерея Уффіці. На сьогоднішній день вона – одне з найвідоміших і найстаріших зібрань світу. Саме тут найповніше представлені майстри епохи Відродження.

Хоча основне місце в галереї Уффіці займають твори італійських художників, в ній представлені також роботи німецьких, голландських, фламандських майстрів та ін.

Запропонована книга знайомить з історією галереї, представляє національні школи ілюстраціями творів її найталановитіших майстрів.

027
028029

Прадо / [авт.-сост. В. М. Сингаевский]. – М. ; СПб. : АСТ : Полигон, 2007. – 32 с. : ил. – (Музеи мира).

Прадо – Національний музей живопису й скульптури, що розташований у Мадриді. Це один із символів Іспанії, художнє зібрання якого налічує понад 8600 полотен: іспанський живопис ХV-ХІХ ст., твори італійських майстрів ХVІ ст., шедеври нідерландської школи ХVVІ ст. тощо. Музей пропонує відвідувачам найбагатшу і найповнішу в світі колекцію іспанського живопису – творчість таких яскравих майстрів, як Ель Греко, Веласкес, Мурільо, Гойя і багатьох інших художників живописних шкіл Європи.

Пропоноване видання знайомить з експозиціями іспанського, італійського, фламандського, німецького, французького живопису, пропонує короткий історичний екскурс.

030
031032

Панас К. И. Музей Метрополитен : [альбом] / К. И. Панас. – М. : АСТ : Астрель, 2005. – 165 с. : ил. – (Музеи мира).

Альбом переносить читача з європейського на американський континент, до Метрополітен-музею, другого за величиною музею Нью-Йорка, третього за значенням художнього музею світу – після Лувру та Ватикану.

Він унікальний за багатством та різноманіттям свого енциклопедичного зібрання. Тут представлені майже всі світові цивілізації. Гордістю музею є картинна галерея. Саме їй музей завдячує своїй всесвітній популярності.

Автор альбому основну увагу приділяє творам живопису, як класичному, так і сучасному, як європейському, так і американському, розповідає про історію музею, його найзнаменитіші скарби.

033

Воронихина Л. Н. Государственный Эрмитаж / Л. Н. Воронихина. – Л. : Искусство, 1983. – 456 с. : ил. – (Города и музеи мира).

Один з найкращих музеїв Петербурга і світу, „Друга столиця Росії” – Державний Ермітаж. Переступивши поріг музею, ви опиняєтесь в потоці історії.

Яскравим свідченням популярності музею є кількість його відвідувачів – понад 3 млн. на рік. Багатство експонатів становить понад 2 млн. 800 тис., і воно невпинно збільшується. До речі, усі експонати є оригіналами, жодних копій !

В книзі подається загальна характеристика зібрання, розглядається архітектура музейних споруд, до складу яких входить і знаменитий Зимовий палац. Представлена історія створення і розвитку колекцій. Характеризуються всі розділи музейних експозицій, які охоплюють пам’ятники світового мистецтва від палеоліту до ХХ ст. Велику увагу приділено аналізу творінь видатних майстрів західноєвропейського мистецтва, серед них і полотен імпресіоністів та постімпресіоністів.

Сучасний Ермітаж – це палац-музей, що вводить відвідувачів в особливу атмосферу, створену безцінними надбаннями світової культури.

Спробуйте й ви здійснити заочну подорож до Ермітажу!

035034
036

Подвиг Эрмитажа : [альбом] / [авт.-сост. : С. П. Варшавский, Ю. В. Рест-Шаро]. – Л. : Аврора, 1986. – 403 с. : ил.

Альбом „Подвиг Эрмитажа” відтворює на своїх сторінках найгероїчніший період 220-річної історії Ермітажу – незабутні 900 днів і ночей легендарної оборони Ленінграда.

В альбом включено біля 400 ілюстрацій. Вони дають уявлення про різноманіття і багатство художнього зібрання Ермітажу. Значну частину ілюстративного матеріалу складають фотодокументи воєнних років і малюнки з натури, зроблені ленінградськими художниками в ермітажних залах в пору блокади.

038037
039

Государственная Третьяковская галерея = The Tretyakov gallery : [альбом] / [авт.-сост. Ю. К. Королев]. – М. : Искусство, 1987. – 24 с. : ил. – Текст рус., англ. яз.

Третяковська галерея – музей вражаючої долі. Навряд чи можна знайти якийсь інший музей, що пройшов би шлях від скромної приватної колекції до центрального художнього зібрання країни, який набув загальнонаціонального значення та світової популярності.

В радянські часи не раз і не два виникали спроби закрити, реформувати Третяковську галерею. На щастя, це не відбулося. Виявилось, що галерея не може утратити свого імені, відмовитись від своєї історії і що вона неминуче повертається до заповітів свого засновника. З перших же років колекціонування характер майбутньої галереї був ясно усвідомлений: вона має стати національною, тобто складатися із картин російських художників, та історичною – показувати російське мистецтво в його історичному розвитку.

На сторінках пропонованого альбому висвітлюється історія виникнення та формування колекцій галереї, розповідається про експозиції різних відділів живописного зібрання, високоякісні кольорові ілюстрації доповнюють текстовий матеріал.

041040
042

Государственная Третьяковская галерея : история и коллекции / [ред. И. И. Никонова]. – Изд. четвертое, стереотип. – М. : Искусство, 1989. – 428 с. : ил.

Книга цікава тим, що значний обсяг текстового матеріалу відведений збиральницькій діяльності засновника картинної галереї – Павла Михайловича Третякова.

Аналізуються колекції зібрання: давньоруське мистецтво, живопис ХVІІІ - поч. ХХ ст., живопис часів СРСР, графіка, скульптура, відділ рукописів, бібліотека, фототека.

044043
045

Інша література за темою:

Україна. Президент (2005 – 2010 ; В. Ющенко). Про відзначення 110-річчя Національного художнього музею України : Указ Президента України від 30.09.2009 №781/2009 / Україна. Президент (2005 – 2010 ; В. Ющенко) // Уряд. кур'єр. Орієнтир. – 2009. – 7 жовт. (№43). – С. 18.

Брук Я. "Собрать русскую школу, как она есть..." : (Гос. Третьяковской галерее исполнилось 150 лет) / Я. Брук // Наука и жизнь. – 2006. – №5. – С. 2-12 : ил.

Ватикан – сокровищница искусства // Дом и интерьер. – 2007. – №9. – С. 174-179.

Ватолина Н. Прогулка по Третьяковской галерее / Н. Ватолина. – М. : Сов. художник, 1976. – 255 с. : ил.

Волынский Л. Взгляд Мадонны : [отр. из кн. Л. Волынского "Семь дней" – из гл. "Сикстинская мадонна"] / Л. Волынский // Искусство. – 2011. – 1-15 янв. (№1). – С. 24.

Глинка В. Пушкин и Военная галерея Зимнего дворца / В. Глинка. – Л. : Лениздат, 1988. – 236 с. : ил.

Государственная Третьяковская галерея. Москва. Живопись / [авт.-сост. В. М. Володарский]. – Л. : Аврора, 1989. – 135 с.

Громов В. Уффици : [музеи мира : галерея во Флоренции] / В. Громов // Искусство. – 2002. – нояб. (№22). – С. 8-10.

Губарева М. 100 великих галерей и музеев /М. Губарева, М. Ионина. – М. : Вече, 2005. – 464 с. : ил. – (Золотая коллекция "100 великих").

Державний музей українського образотворчого мистецтва УРСР : фотопутівник. – К. : Мистецтво, 1986. – 160 с.

Дрезденская галерея / авт.-сост. Сингаевский В. Н. – М. : АСТ, 2007. – 32 с. – (Музеи мира).

Дрезденская картинная галерея. Старые мастера / [общ. ред. А. Вальтера]. – 15-е рус. изд. – Дрезден, 1978. – 128 с. : ил.

Замкова М. Ватикан – художественное наследие человечества / М. Замкова // Юн. худож. – 2006. – №4. – С. 16-21.

ИнескуТ. Пари на Париж : [Лувр и др. достопримечательности] / Т. Инеску // Натали. – 2011. – №3. – С. 222-227.

Киевский музей западного и восточного искусства : фотопутеводитель / [авт.-сост. В. Е. Афанасьева, Э. Н. Писковая, З. П, Рябикина]. – К. : Искусство, 1981. – 127 с. : ил. – Рез. на англ. яз.

Корнієнко Н. Перлина музеїв України : [історія Музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків] / Н. Корнієнко // Країна знань. – 2010. – №9-10. – С. 55-57.

Корнієнко Н. Фундатор музею світового мистецтва : [про засновника приват. музею світ. мистец. – Б. І. Ханенка] / Н. Корнієнко // Пам'ятки України : історія та культура. – 2009. – №3 (164). – С. 24-33 : іл.

Лувр / авт.-сост. Сингаевский В. Н. – М. : АСТ, 2007. – 32 с. – (Музеи мира).

Музей західного та східного мистецтва в Києві : альбом / авт.-упоряд. Л. Ю. Бабенцова, З. П. Рябікіна. – К. : Мистецтво, 1983. – 311 с. : іл. – Текст укр., рос., англ. мовами.

ОрловаЄ. Дрезденська картинна галерея : [іст. екскурс] / Є. Орлова // Мистец. в шк. – 2010. – №10. – С. 25-31. : іл.

Орлова Є. Провідні музеї світу. Лувр / Є. Орлова // Мистец. в шк. – 2010. – №11. – С. 17-22 ; №12. – С. 16-20.

Орлова Є. Провідні музеї світу. Прадо / Є. Орлова // Мистец. в шк. – 2010. – №9. – С. 24-29 : іл.

Панас К. Художественный музей Метрополитен / К. Панас. – М. : Искусство, 1982. – 264 с.

Перлини Києва – скарби України. Національний художній музей України. Київський музей західного та східного мистецтва : бібліогр. список / ЧОБЮ ім. В. Симоненка ; авт.-уклад. О. Забєліна. – Черкаси : [б. в.], 2009. – Буклет.

Сартан М. Прадо в Эрмитаже / М. Сартан // Искусство. – 2011. – 1-15 июня (№11). – С. 4-5 : ил.

Сто великих музеев мира / авт.-сост. Н. Ионина. – М. : Вече, 1999. – 512 с. – (100 великих).

Тисячна Н. Тільки 2% багатств : (бачать відвідувачі Нац. худож. музею України) / Н. Тисячна // День. –2009. – 20 черв. – С. 6.

Уффици : [галерея во Флоренции] // Энциклопедич. словарь юн. худож. / сост. : Н. Платонова, В. Синюков. – М., 1983. – С. 383.

Федорова Е. Экскурсия по Третьяковке : [сценарій] / Е. Федорова // Читаем, учимся, играем. – 2009. – №1. – С. 32-37.

Фингарет С. Искусство Древнего Эгипта в собрании Эрмитажа / С. Фингарет. – Л. : Аврора, 1970. – 64 с.

Чистяков О. Музеи из фильмов : [музеи Нью-Йорка : музей искусств "Метрополитен", Музей Гуггенхайма, Музей острова Эллис] / О. Чистяков // Академия. – 2006. – №6. – С. 146-148.

Шапиро Ю. Эрмитаж :путеводитель по выставкам и залам / Ю. Шапиро. – Л. : Искусство, 1987. – 231 с. : ил.

Шарапов А. Ступени к сердцу Нью-Йорка : [Метрополитен-музей в Нью-Йорке] / А. Шарапов // Вокруг света. – 2011. – №7. – С. 50-54.

Шишкина О. Великие собрания живописи : (виртуал. экскурсия по Эрмитажу и Русскому музею) / О. Шишкина // Читаем, учимся, играем. – 2009. – №2. – С. 92-107.

Шостак О. Шедеври графіки з колекції Богдана Ханенка / О. Шостак // Пам'ятки України: історія та культура. – 2009. – №3 (164). – С. 14-23.

Про музеї на сторінках Інтернету:

Лувр [Електронний ресурс] / сайт «Вікіпедія: вільна енциклопедія». – Текст. дані. – Режим доступу :
http://uk.wikipedia.org/wiki/Лувр
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Лувр [Електронний ресурс] / сайт «Музей Лувр». – Текст. дані. – К. : «Музей Лувр», 2001 – 2011. – Режим доступу :
http://louvre.historic.ru/
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Музей Лувр в Париже, Франция [Електронний ресурс] / сайт «Весь мир, как на ладони: блог о туризме, путешествиях и отдыхе». – Текст. дані. –Режим доступу :
http://www.all-world.com.ua/luvr-v-parizhe/
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Дрезденська картинна галерея [Електронний ресурс] / сайт «Вікіпедія: вільна енциклопедія». – Текст. дані. – Режим доступу :
http://uk.wikipedia.org/ wiki/Дрезденська_ картинна_галерея
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Дрезденська картинна галерея [Електронний ресурс] / сайт «Артклас» / О. Михайлюк. – Текст. дані. – Львів. : «Артклас», 2007 – . – Режим доступу :
http://www.artclass.lviv.ua/artclass/academy/museums/world/dresden/ (дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Дрезденська картинна галерея [Електронний ресурс] / сайт «Wiki ukrainian». – Текст. дані. – Режим доступу :
http://mapyourinfo.com/wiki/uk. wikipedia.org/Дрезденська%20картинна%20галерея/
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Прадо (музей) [Електронний ресурс] / сайт «Вікіпедія: вільна енциклопедія». – Текст. дані. – Режим доступу :
http://uk.wikipedia.org/wiki/ Прадо_(музей)
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Музей Прадо [Електронний ресурс] / сайт «Museum-Online». – Текст. дані. – Режим доступу :
http://museum.museum-online.ru/Description/Prado_ Museum
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Музей Прадо [Електронний ресурс] / сайт «travelsphere.ru». – Текст. дані. – Режим доступу :
http://travelsphere.ru/ispaniya/kyltyra-ispanii/myzei-prado.html
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Ватиканські музеї [Електронний ресурс] / сайт «Вікіпедія: вільна енциклопедія». – Текст. дані. – Режим доступу :
http://uk.wikipedia.org/wiki/ Ватиканські_музеї
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Ватиканські скарби [Електронний ресурс] / сайт «Закарпаття Онлайн». – Текст. дані. – Закарпаття. : «Закарпаття Онлайн», 2003 – 2011. – Режим доступу : http://zakarpattya.net.ua/Blogs/83172-VATYKANSKI-SKARBY
( дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Musei Vaticani [Електронний ресурс] / сайт «Musei Vaticani». – Текст. дані. – Режим доступу : http://translate.google.com.ua/translate?hl=ru&sl =en&tl=ru&u=http%3A%2F%2Flib.if.ua%2Fpublish2009%2F1249300238.html (дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Галерея Уффіці [Електронний ресурс] / сайт «Вікіпедія: вільна енциклопедія». – Текст. дані. – Режим доступу :
http://uk.wikipedia.org/wiki/ Галерея_Уффіці
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Галерея Уффици [Електронний ресурс] / сайт «Museum-Online». – Текст. дані. – Режим доступу :
http://museum.museum-online.ru/Description /Uffizi_Gallery
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Уффици галерея [Електронний ресурс] / сайт «МЕГАЭНЦИКЛОПЕДИЯ КИРИЛЛА И МЕФОДИЯ». – Текст. дані. – К. : «МЕГАЭНЦИКЛОПЕДИЯ КИРИЛЛА И МЕФОДИЯ», 1998–2011. – Режим доступу :
http://www. megabook.ru/Article.asp?AID=681149
( дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Галерея Уффіці [Електронний ресурс] / сайт «Вікіпедія: вільна енциклопедія». – Текст. дані. – Режим доступу :
http://uk.wikipedia.org/wiki/ Галерея_Уффіці
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Музей мистецтва Метрополітен [Електронний ресурс] / сайт «Вікіпедія: вільна енциклопедія». – Текст. дані. – Режим доступу :
http://uk.wikipedia.org/ wiki/Музей_мистецтва_ Метрополітен
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Музей метрополітен: Нью-Йорк, США [Електронний ресурс] / сайт «Музей метрополітен: Нью-Йорк, США ». – Текст. дані. –Режим доступу :
http://greekroman.ru/gallery/mus_metropolitan.htm
( дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Метрополитен-музей – «остров сукровищ» в самом сердце Нью-Йорка[Електронний ресурс] / сайт «РИА Новости: www.ria.ru». – Текст. дані. – К. : «РИА Новости: www.ria.ru», 2007. – Режим доступу :
http://ria.ru/culture/20100413/221762092.html
( дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Ермітаж [Електронний ресурс] / сайт «Вікіпедія: вільна енциклопедія». – Текст. дані. – Режим доступу :
http://uk.wikipedia.org/wiki/Ермітаж
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Шедевры Эрмитажа. Старые мастера [Електронний ресурс] / сайт «KulturaMira.ru». – Текст. дані. – Режим доступу:
http://kulturamira.ru/
( дата звернення : 16.01. 2012). – Назва з екрана.

Очень много интересных фактов о государственном эрмитаже! [Електронний ресурс] / сайт «Эрмитаж». – Текст. дані. – К. : «Эрмитаж», 2007 – 2012. – Режим доступу:
http://ermitazh.net/
( дата звернення : 16.01. 2012). – Назва з екрана.

Третяковська галерея [Електронний ресурс] / сайт «Вікіпедія: вільна енциклопедія». – Текст. дані. – Режим доступу:
http://uk.wikipedia.org/ wiki/Третяковська_галерея
(дата звернення : 16.01. 2012). – Назва з екрана.

Національний художній музей України [Електронний ресурс] / сайт «Вікіпедія: вільна енциклопедія». – Текст. дані. – Режим доступу:
http://uk.wikipedia.org/wiki/ Національний_художній_музей_України
(дата звернення : 16.01. 2012). – Назва з екрана.

Національний художній музей України [Електронний ресурс] / сайт «Рідна країна: світоглядний портал». – Текст. дані. – К. : «Рідна країна: світоглядний портал», 2010 – 2012. – Режим доступу:
http://ridna.ua/p/ museums/natsionalnyj-hudozhnij-muzej-ukrajiny/
( дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Національний художній музей України [Електронний ресурс] / сайт «Національний художній музей України». – Текст. дані. – К.: «Національний художній музей України», 1995 – 2010. – Режим доступу:
http://namu.kiev.ua/
( дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків [Електронний ресурс] / сайт «Вікіпедія: вільна енциклопедія». – Текст. дані. – Режим доступу :
http://uk.wikipedia.org/wiki/Національний_музей_мистецтв_ імені_Богдана_та_Варвари_Ханенків
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків [Електронний ресурс] / сайт «Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків». – Текст. дані. – К. : «Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків», 2012 – .– Режим доступу:
http://www.khanenkomuseum.kiev.ua/
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків [Електронний ресурс] / сайт «MUSEUM: о музеях и для музеев». – Текст. дані. – К. : «MUSEUM: о музеях и для музеев», 2003 – 2011. – Режим доступу :
http://www.formuseum.info/2007/04/02/muzejj_mistectv_men_bogdana_ta_varvari_khanenkv.html
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків [Електронний ресурс] / сайт «Перше екскурсійне бюро». – Текст. дані. – К.: «Перше екскурсійне бюро», 2008 – . – Режим доступу :
http://primetour.ua/uk/excursions/museum/Muzey-iskusstv-imeni-Bogdana-i-Varvaryi--Kievskiy-muzey-Zapadnogo-i-Vostochnogo-iskusstva-.html
(дата звернення : 16.01.2012). – Назва з екрана.

З представленою літературою можна ознайомитись

у відділі мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва

ім. В. Симоненка за адресою: м. Черкаси, вул. Ільїна, 285.

Підготовлено провідним бібліотекарем

відділу мистецтв Левченко В. П.

78888 ...