XIІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум «Бібліотека вільних людей»

19-22 вересня 2023 року у змішаному форматі відбувся традиційний, уже XIІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум. Наживо Форум проходив в Українському католицькому університеті та бібліотеках міста Львова. Онлайнова участь відбувалася на платформі Zoom. Цьогоріч тема «Бібліотека вільних людей».

Організаторами Форуму були: ВГО Українська бібліотечна асоціація; Центр Митрополита Андрея Шептицького; Бібліотека Українського католицького університету; Львівська обласна бібліотека для дітей.

Програма заходу була, як завше, цікавою та насиченою. Говорили про нашу незламність і бібліотечний внесок у перемогу, бібліотеку в системі національної безпеки, бібліотерапію і психологічну підтримку, волонтерство і трансформацію соціальної функції бібліотек, проєктний менеджмент та інфраструктурні гранти, післявоєнне відновлення і розбудову.

Впродовж чотирьох днів проходили зустрічі з ключовими спікерами та «зірковими» учасниками; дискусії з актуальних питань; обмін досвідом з українськими та іноземними колегами; майстер-класи з напрямів «на часі»;і просто розмови-мрії про наше майбутнє.

          Відкривали та закривали Форум президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Бруй та в. о. генерального директора Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Олег Сербін. Крім аналізу роботи бібліотек в умовах, що склалися, спікери зауважили, що бібліотечна спільнота потужна рушійна сила в суспільстві. Скрізь, де потрібна допомога, бібліотекарі долучаються і приймають ті виклики, що виникають. Тому бібліотека – культурний простір, місце співдії, сили, зростання та дозрівання.

          Щодня виступали 13-15 спікерів, у тому числі і зарубіжні партнери. Говорили на такі теми: «Бібліотека. Незламність заради майбутнього»; «Дружні, сильні, єдині: слово зарубіжним партнерам»; «Бібліотеки як Хаби цифрової освіти»; «Бібліотеки як волонтерські та соціальні хаби»; «Бібліотеки у психологічній підтримці»; «Бібліотеки майбутнього»; «Українські бібліотеки. Незламність і візія майбутнього».

          Долучилися до заходу у форматі онлайн і фахівці Симоненківської книгозбірні. 

78888 ...