VII Міжнародний форум молодих бібліотекарів УБА


25-26 квітня 2024 року відбувся VII Міжнародний форум молодих бібліотекарів УБА. Організатор форуму – Молодіжна секція ВГО Українська бібліотечна асоціація. Тема – «Бібліотека: курс на відновлення».

Першим спікером форуму була письменниця, головна редакторка медіа

для освітян «Освіторія. Медіа»  Катя Сіль (Кисельова) з темою «Як ми (не)читаємо: світові тренди та практики промоції культури читання. Роль та значення бібліотек». Вона детально розповіла про читацьку грамотність, розвиток і практики читання у Великій Британії. Також під час заходу учасники дізнались про модульні бібліотеки на деокупованій Херсонщині.

Далі слово надали Ганні Пушкар (Чернігівська міська комунальна ЦБС),

яка виступила з доповіддю «Незламна бібліотека: хроніка подій». Наступними доповідачами були Анастасія Літашова, Юлія Лисюк, Олександр Букреєв, Денис Черв’як (Луганська обласна універсальна наукова бібліотека) з темою «Мандрівна бібліотека: не все так трагічно».

У ході форуму Вікторія Задорожна поділилася досвідом роботи Хмельницької обласної бібліотеки для молоді – діяльністю майданчику бібліотечного спротиву. Ірина Пігура (Львівська обласна бібліотека для дітей) закцентувала увагу на програмі від міжнародної благодійної організації Worldwide Orphans, яка діє у них в бібліотеці та ще в 9 містах. З доповіддю «Кімната-музей «Нескорені» на базі бібліотеки» виступила Юлія Саянок (Центральна бібліотека Чорноострівської селищної ради Хмельницької області). Катерина Лесь (Львівська обласна бібліотека для дітей) розповіла про важливість ментального здоров’я серед підлітків (інтерактивно-освітню виставку «Mental Trek»). Оксана Кондратович (Тернопільська обласна бібліотека для дітей) виступила з темою «Бібліотека для дітей – креативний простір для розвитку особистості». Наступна доповідачка, Марія Шеремет (Центральна бібліотека Солом’янки імені Григорія Сковороди, м. Київ), розповіла про те, як це бути бібліотекою-амбасадором. Представник видавництва FastAR Kids не оминула увагою й ІТ-технології в сучасному книговидавництві.

VII Міжнародний форум молодих бібліотекарів УБА виявився насиченим, цікавим і пізнавальним.

 

78888 ...