XIV Всеукраїнська науково-практична конференція «Бібліотека і книга в контексті часу»


24-25 квітня 2024 року було проведено XIV Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Бібліотека і книга в контексті часу».

Організаторами заходу стали Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики та ВГО Українська бібліотечна асоціація.

У ході конференції з доповіддю виступила начальник відділу соціокультурного розвитку регіонів Управління соціокультурного розвитку Міністерства культури та інформаційної політики України Катерина Орлюк, порушивши тему «Актуальні питання державної бібліотечної політики».

Далі  в. о. генерального директора Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Олег Сербін розповів про українські бібліотеки у воєнний та повоєнний час: візію майбутнього.

Про публічні бібліотеки України: можливі сценарії їх повоєнного розвитку доповіла його заступник з наукової роботи Наталія Розколупа.

Світлана Кравченко, завідувач науково-методичного відділу цієї ж бібліотеки, виступила з темою «Інформаційна оборона. Публічні бібліотеки: активна гра чи пасивне спостереження?».

 В. о. директора Центральної спеціалізованої бібліотеки Українського товариства сліпих Марія Потеляхіна не оминула увагою питання обслуговування незрячих читачів в умовах воєнного стану.

Також відбувся круглий стіл директорів бібліотек і їх заступників, у ході якого обговорювали тему «Національна електронна бібліотека України (НЕБУ). Презентація проєкту та напрацювань».

Далі слово було надане завідувачу відділу лінгвістичного забезпечення інформаційно-пошукових систем Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Олександру Кириленку, який закцентував увагу на використанні інформаційно-пошукового тезауруса в діяльності публічних бібліотек України.

Наступні спікери конференції порушили такі питання: «Програмне забезпечення електронних бібліотек», «Оцифрування та онлайн-удоступнення бібліотечних колекцій. Досвід в Україні», «Електронні книги в бібліотеках України», «Електронні ресурси, технології, сервіси – в сучасній системі бібліотечного обслуговування (з досвіду роботи)». Директор Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Катерина Чабан ознайомила учасників заходу з ресурсами Хмельницької ОУНБ в мережі «Інтернет»: здобутками та проблемами.

У ході конференції присутнім представили електронні ресурси Івано-Франківської ОУНБ ім. І. Франка: особливості формування та акценти сьогодення. Також дізналися про створення бібліотечного медіаконтенту за допомогою штучного інтелекту та нейромереж.

Не менш насиченим та цікавим виявився другий день науково-практичної конференції, який складався з двох засідань: «Візія публічних бібліотек у повоєнному суспільстві», «Популяризація читання в бібліотеках та її ефективність» та дискусії «Українські бібліотеки завтра: які вони?» (на Книжковому фестивалі на ВДНГ «Книжкова країна»).

 

78888 ...