Артем Чех. Хто ти такий?

  • Артем Чех. Хто ти такий?

«Хто ти такий» – роман українського письменника Артема Чеха, уродженця м. Черкаси. Це майже автобіографічна історія, в якій автор переосмислює 90-ті та своє дитинство в них.

«Хто ти такий?» – час від часу запитує малолітнього Тимофія його контужений далекою війною ворог і друг, мучитель і наставник Фелікс. «Хто я такий?» – запитує себе наприкінці роману майже дорослий автобіографічний Тимофій. Шлях від першого питання до другого є неминучим для героя будь-якого роману виховання. У випадку Артема Чеха – виховання в тіні відразливого досвіду чужої війни, що раптом виявляється моральною і фізичною підготовкою до власної, хоча якраз її ми у цьому романі не знайдемо. Але, можливо, знайдемо всі ті дитячо-юнацькі ініціації, крізь які нам самим довелося продиратися до зовсім не такого, як очікувалося, дорослого життя.

Влітку 2020-го року за мотивами роману українська режисерка, письменниця та дружина Артема Чеха Ірина Цілик завершила зйомки ігрового повнометражного фільму «Я і Фелікс».

Головну роль Фелікса у фільмі зіграв відомий український письменник Юрій Іздрик, а син Ірини та Артема постане у ролі малого Тимофія.

В оформленні обкладинки використано кадр із фільму «Я і Фелікс»

Роман переміг на літературній премії Книга року ВВС-2021 у номінації Книга року Бі-Бі-Сі.

78888 ...