Всеукраїнський круглий стіл «Національно-патріотичні ідеї молоді. Державні символи України»

19 серпня 2022 року на базі Державної бібліотеки для юнацтва у форматі онлайн відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Національно-патріотичні ідеї молоді. Державні символи України». Модерувала захід завідувачка науково-методичного відділу ДБУ для юнацтва Катерина Тишкевич.

Впродовж двогодинного історично пізнавального спілкування спікери з Києва, Львова та Одеси обговорювали національно-патріотичну ідею та як її правильно донести до молоді.

Зокрема, ідеолог Олесь Доній «панацеєю» від відсутності патріотизму вважає «25 сходинок до суспільного щастя». Висунута концепція переконує, що держава – це не мета, а засіб. І найбільший патріотизм для кожного окремого українця – бути щасливим.

Василь Куйбіда, заслужений юрист України, президент Національної академії державного управління стверджував, що щастя повязане з системою цінностей, які ми обираємо в сімї і школі. У різних вікових групах і в різний час воно може змінюватися. Сьогодні потрібно допомагати молодим людям зрозуміти цінність держави. Патріотизм має прищеплюватися не з 14 років, а з утроби матері. Тоді наша нація буде здатна творити світову ідеологію.

Наступний спікер – доктор історичних наук Павло Гай-Нижник, акцентував увагу учасників на тому, як нам жити сьогодні, як будувати державу і суспільство. Він зазначив, що проблемою на сьогодні є те, що ми читаємо заголовки і не читаємо самі статті. Відтак спостерігаємо недостатність критичного мислення. До того ж, сьогодні ведеться величезна війна за мозок і душу молоді і для того, щоб зробити їх направду національно свідомими, штампи не допоможуть.

Пластун, історик та публіцист Юрій Юзич на основі пластунського досвіду переконаний, що сьогодні дієвим може бути виховання молоді, засноване на трьох китах: вірність Богові та Україні, допомога іншим, характер за певними рисами.

Український політик та історик зі Львова Тарас Стецьків зауважив, що ми боремося за утвердження власної держави, яка буде рівноправними субєктом на міжнародній арені. За основу у вихованні достатньо взяти три площини: державну символіку, «Пласт» та Майдан. А задля великих змін потрібно мати належне виховання, переконання та волю.

Насамкінець спілкування заступниця декана факультету історії та філософії Одеського національного університету імені І. І. Мечнікова Наталія Петрова розповіла про цікаві історичні проекти, які вони втілюють в життя спільно з Одеською юнацькою бібліотекою: «Легенди одеського лиману», zoom-вечорниці, «Їсторія» нашого регіону».

Всеукраїнський круглий стіл видався надзвичайно цікавим і пізнавальним.

78888 ...