Більше про корисні копалини області

Область багата на нерудні корисні копалини, передусім будівельні матеріали. Граніти різних типів зустрічаються у Черкаському (у минулому Городищенському і Смілянському), Звенигородському (у минулому Корсунь-Шевченківському), Уманському та інших районах. Відомо близько 400 родовищ різних глин. Важливе значення мають бентонітові та палигорскітові глини, що залягають поблизу Дашуківки Звенигородського (у минулому Лисянського району). Неподалік Мурзинець і Неморожі та Новоселиці (у минулому Катеринопільського) Звенигородського району залягають високоякісні вогнетривкі глини – каоліни. Майже повсюдно поширені кварцеві піски. Серед паливних ресурсів переважає буре вугілля та торф. Родовища бурого вугілля – Козацьке, Рижанівське, Юрківське у Звенигородському, Новоселицьке, Мокрокалигірське (у минулому  Катеринопільському), Тарнавське в Уманському (у минулому Монастирищенському) районах.

Рудні корисні копалини у вигляді осадових залізних руд зустрічаються у Черкаському (у минулому Канівському, Смілянському) районах, Звенигородському (у минулому  Шполянському) районі, корінних титанових – у Черкаському (у минулому Смілянському) районі.

В області є понад 100 родовищ цегельно-черепичної сировини. У наявності значні запаси будівельних пісків та каменю, керамзитової сировини. У західній частині області знаходяться поклади петрургічної сировини.

Є значні запаси облицювального та будівельного каменю. Найбільш відомі родовища граніту – Старобабанське і Танське, продукція яких постачається далеко за межі області.

На території області розташоване унікальне за розмірами, якістю сировини та спектром застосування, найбільше в Україні Черкаське родовище бентонітових та палегорськітових глин, які є однією з важливих статей експортно-імпортних операцій на світовому ринку.

Черкащина має значні запаси вторинних каолінів, в її надрах є поклади бурого вугілля, торфу, бокситів. На межі Черкаської та Кіровоградської областей розташоване Болтиське родовище горючих сланців.

Лівобережна частина області має значні запаси мінерально-лікувальних вод типу «Миргородська», розвідане та експлуатується Звенигородське родовище радонових вод.

78888 ...